...turpinājums manas dienas stāstam...
Ap plkst. 13.00 sākās panika, jo mūsu vedējtēvam un lieciniekam sākās ķibeles ar automašīnām. Rezultātā viņi pārkāpa visus ātruma ierobežojumus, lai būtu klāt laikā.
Pirms plkst. 14.00 devāmies uz ceremoniju, uz kuru, šķiet, beigās teju paspējām.
Ceremonija bija īsa – ar pirmo tostu un fotografēšanos varēja būt kādu stundu gara. Vecāku sveikšanas brīdī mamma, kura bija solījusies neraudāt, sēdēja asarainām acīm. Zagsa tantei izdevās arī ļoti maigi un delikāti pieminēt vīra vecākus, kuri arī priecātos par šo dienu. Tas brīdis gan vīru un viņa māsu aizķēra sāpīgi.
Pēc ceremonijas piestājām mājās, lai noliktu ziedus. Sētā radās goda vārti – sirsnīgi no mūsu drauga mammas puses. Uzsvars uz to, ka vīrs beidzis mūzikas skolu, bet es – mākslas skolu.
Pēc tam aizbraucām uz kapiem nolikt ziedus vīra vecākiem un ar pašiem tuvākajiem devāmies uz Liepāju.
Vedēju ieplānotais maršruts mazliet nojuka, jo nācās piestāt Grobiņā. Rezultātā pilsdrupās sanāca ilgāka pasēdēšana – fotosesijas ar viesiem, pēc tam arī divatā.
Liepājā mūsu apstāšanās punkts bija mīlestības koks kanālmalā, kur vīrs pieslēdza atslēgas ar mūsu vārdiem, kā arī metām kanālā olas un naudu.
Tā kā vēl bija pusstunda laika līdz vakariņām, aizbraucām līdz jūrai, kur tapa vēl dažas fotogrāfijas. Un tad sekoja pārsteigums – līdz kafejnīcai mūs aizveda velorikšās, skanot
Līvu dziesmām. Tas bija super!
Kaut arī kafejnīcā bija rezervētas vien 3 stundas, vedēji bija noorganizējuši muzikantu. Tas bija kaut kas kolosāls! Viņš bija iemācījies vienu no mums mīļām dziesmām, kuru nodziedāja pirmās dejas laikā. Un tas bija otrs brīdis tajā dienā, kad vīram acīs bija asaras... Nekad nebiju domājusi, ka savās kāzās gribēšu dejot, jo dejot neprotu. Bet paķēra! Muzikants bija arī sagatavojis dažas aktivitātes un pārsteigumus dziesmu formātā.
Pēc vakariņām vēl aizbraucām pie jūras pasēdēt, kur tā izpūta, ka šodien kakls sāp.
Otrajā dienā mums tapa dārza svētki ar radiem. Īstenībā otrās dienas svētkus rīkojām omītes dēļ. Parasti omei ir grūti ilgi ciemoties veselības dēļ, bet palika labu brīdi pie mums. Viņa vairākas reizes atkārtoja, ka šīs ir pirmās mazbērnu kāzas, ko viņa redz, tad es sapratu, ka tā noņemšanās bija tā vērta. Uz ceremoniju viņa nebija, kaut gan tajā rītā jau gatavojās, kļuva slikti un nācās palikt mājās. Tad izmantojām izdevību un nofotografējāmies ar omīti vismaz turpat dārzā.
Viesiem bijām sagatavojuši arī dāvaniņas – katram pārim (jo gandrīz visi bija pa pāriem) tika magnētiņš ar mūsu izvēlētu simboliku. Kuram nebija pāris, tam, protams, atsevišķi.
Nu tā kaut kā... Nekā grandioza, bet tajā dienā viss likās īpašs. Vedēju un liecinieku lietu bijām nedaudz sarežģījuši – liecinieki bija mans brālis un vīra māsa, bet vedēji – vīra māsa ar savu draugu.
Par vīru saukt ir viegli, bet pie uzvārda gan grūti pierast.

