KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Stockman šo ir pātulkojuši, bet jāpiekrīt, ka angliski šīs norādes izklausās labāk. :-)
http://www.stockmann.lv/portal/1378/

Jāmeklē rokā etiķetes grāmatas, tur noteikti ir doti pareizie formulējumi.
20.05.2016 11:34 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Mums ielūgumos bija norādīts lai viesi neizvēlas pārāk raibu un uzkrītošu apģērbu (kā tas bija noformulēts ielūgumos, vairs neatceros, bet mums paši ielūgumi nebija klasiski, bija vairāk kā "buklets" :-D), jo tāds apģērbs bojā kopējo noskaņojumu fotogrāfijās.

Kā arī, mums bija norādīta vēlamā ziedu krāsa - balta un mūsu kāzu tonī, jo ziedi tika likti oāzēs un izmantoti papildu dekorācijās viesu nama nojumē. :-)
20.05.2016 11:55 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Varbūt kādai ir ieteikumi kur izdevīgāk iegādāties dekorācijas ? Zinu TESSA noliktavveikals, bet tur nav ļoti plaša izvēle. Varbūt audumu veikali ? Centos parakties vecajos komentāros, bet uzgāju laikam pārāk sen atpakaļ rakstītas,neesošas mājas lapas :-P
20.05.2016 11:58 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ļoti atkarīgs, kādas dekorācijas. Es daudz ko atradu krāmu bodēs, antikvariātos un draudzenes bēniņos. Fb ir laba grupa "Viss kāzām".
20.05.2016 12:05 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Mums kaazas buus briivaa dabaa,zem nojumes.Protams,zem nojumes buus stabila griida,bet lai liidz vinjai tiktu daamaam buus gruuti augstos papeezhos un garaas kleitaas.Tachu ieluugumos nebuus rakstiit dress code.Mees vienkaarshi piezvaniisim un pabriidinaasim daamas.:-)
20.05.2016 12:16 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Interesē viss tipiskais - lentītes, vāzītes, mežģīnes, audumi. Cik skatos, populārajos un zināmos veikalos nav vērts, dārgi sanāk.

zakjis* paldies! Jāieseko :-D
20.05.2016 12:18 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Arī Precos.lv ir sludinājumu sadaļa. Tajā paša meistardarbā vai fb rokdarbu grupās var vis kaut ko atrast.
Lentītes, mežģīnes sūtīju no aliexpress. Daudz labākas cenas.
20.05.2016 12:21 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Nightsky - tad Tev vajag tikai materiālus un pati taisīsi dekorācijas? Es lentītes, mežģīni sūtiju ebay.
20.05.2016 12:21 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Man der gan/gan. Piemēram vāzes arī noderētu, daļa ar mežģīnem aplimetas burciņas. Kāzu mašīnas dekors utt :-)
20.05.2016 12:39 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tas ir - burciņas veidošu pati :-D
20.05.2016 12:40 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Ja jau tu gribi tās tipiskās lietas, tad varbūt tiešām paskaties precos.lv un un vēl FB grupā Viss kāzām, tur laiku pa laikam meitenes meģina lēti notirgot to, ko pašas tasisījušas kāzām (visādas burkas, izkārtnes, aksesuārus fotobūdiņai, cikas un cakas) vai kaudzi ar dekoriem, ko sapirkušas aliexpress un tā arī nav izmantojušas.
Tas tad, ja tev pašai baigi svarīgi nav tas, ka pati esi to burku aplimējusi, protams. :-D
20.05.2016 12:45 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Par tādu opciju precos.lv nezināju , skatos tur idejas, bet to, ko piedāvā specializētie veikali nē, jo viss kas saistīts ar kāzām - uzcenots. Man galvenais, lai labā stāvoklī, un ceriņtoņos.
Par lielajām lietām skaidrība +/- ir, bet šitie dekori neliek mieru :-D

Un ko jūs darījāt ar viesu dāvinātajiem ziediem? Mums pēc laulībām fotografēšanās, derētu lai neapvīst un salikt viesu namā :-)
20.05.2016 12:54 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Lillā toņi ir vieni no vispopulārākajiem, tev nevajdzētu būt problēmām atrast dekorus. Kā jau teikts iepriekš, Precos sludinājumu sadaļa, un tajā FB grupā nesen redzēju, ka viena piedāvāja veselu kaudzi nelietotu lillā nieciņu dekoriem par simbolisku samaksu.
Vel ir balīšu andele FB, tur arī piedāvā visādas dekorācijas.
20.05.2016 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
NightSky, nu es saku piemēru. pati tā negribu
bet tagad esot modē norādīt krāsu kāzās :D
Man personīgi neinteresē kas ir modēs, kas ir pieņemts, kas nē. :D

Savukārt man kolēģei kāzu ielūgumā ir norādīts lūdzu dāviniet krēmkrāsās un maigi rozā ziedos.

Es viņai šajā gadījumā teicu,ka tagad daudzas beibes grib rotāt viesu namu ar dāvinātiem ziediem,un šajā gadījumā ir norādīts jau laikam tas tonis kāzām. Viņas protams bija neapmierināta teica,ka lai vispār priecājsš,ka kaut kādas puķes uzdāvina. Es arī šeit diskusijā lasīju,ka meitenes grib dekorēt ar dāvinātiem ziediem. Lūk, jums padoms vai pārdomas nenorādīt kādus ziedus dāvināt,jo mūsu mentilāte vēl nav aizgājusi tik tālu. Es protams kaut kā ko tādu mierīgi uztvertu un uzdāvinātu tādas krāsas ziedus.
20.05.2016 13:09 |
 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Jā, izskatās, ka labāk nenorādīt to vakarkleitu, ok, lai ģērbjas kā grib. Balle, protams, būs vakarā, bet pati ceremonija būs pa dienu, tā kā laikam pēc etiķetes nederēs tā vakarkleita :( Bet vispār es viarāk priecātos par garajām kleitām...

Kāzu krāsu gan esmu norādījusi un pavadvēstulē aicinu izvēlēties tērpu vai aksesuārus kāzu krāsā, bet tas nav obligāti.

Arī ziedus un ziedu krāsu esmu norādījusi, jo izmantošu tos ziedus dekoros.
20.05.2016 13:17 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Kaut ko nedarīt tikai tāpēc ka kādam nepatiks ir visai sarežģīti, jo vienmēr būs kāds kam kaut kas nepatiks. Tad jau gandrīz neko nedrīkst darīt - tad visi būs laimīgi. :)

Bet, kur ir tā robeža, ko ir pieņemami lūgt viesiem darīt vai pienemt kāzu svinībās ir ļoti subjektīva un tīrs gaumes jautājums. Mans domu gājiens šajās kāzu krāsu, drēbju un puķu dilemmās: es neuzstādītu prasības viesu apģērba krāsai, jo tas var novest pie tā, ka kādam speciāli jāiegādajas apģērbs, kas viņiem nepatīk/nepiestāv un ko viņi nekad nevilks pēc kāzām. Tas viesiem būtu liels stress un izdevumi. Kāzas arī viesiem jau tā ir pietiekami dārgs pasākums.

Savukārt, ja man būtu svarīgi konkrētas krāsas ziedi (tā ir ļoti gudra doma, kā ietaupīt un izmantot, to, kas jau ir), tad es atļautos to norādīt ielūgumos. Galu galā viesi Latvijā tā vai tā dāvinās ziedus, tad jau labāk, ka tie kalpo kādam mērķim. Pie tam tās puķes būtu domātas MAN, tas nav kaut kas ko spiežu citus pirkt pašiem sev, jo man tā gribas (kā piemēram, drēbes). Bet tad prasībām puķēm jābūt saprātīgām, tā lai cilveki konkrētajā sezonā tādas krāsas puķes var atrast jekurā veikalā vai tirdziņā. Traki, ja cilvēkiem jāskraida pa puķu bāzēm meklējot zilas hortenzijas, jo līgavai tā gribas. :D

Bet tas jau ir tikai mans viedoklis, citām līgavam "saprātīgas prasības" var būt kaut kas pavisam cits.
Manās kāzās visi var ģērbties kā grib, kaut gan pieņemu, ka lokācijas vietas nosaukums liks cilvēkiem uzpuceties. Ceru, ka puķes cilvēki nedāvinās, jo negribu ņemties ar to transportu pēc tam un drīz pēc kāzām došos prom no LV . Ceru, ka atradīšu zilas hortenzijas kādā bāzē. :-D
20.05.2016 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Martha, manas kolēģes gadījumā neijas nekas paskaidrotas kas un kā. Pagaidām arī mutiski nav teikts.

Man ir šaurs viesu bārs tāpēc ja kaut kas tad es varētu to arī pateikt, ne rakstīt.
Man ir aizdoma,ka daudzi tā gribēs pucēties, bet es gribu pa vienkāršo.
Vismieklīgais ko es saņēmu no krustmātes,lai es nevelku zilas kurpes. bet man kāzas ir zilā toni un ja man piestāv pie kleitas kāpec gan ne?
Man nepatīk kā man norāda ko darīt, ko nē. Tāpēc arī es cenšos nenorādīt kaut ko baigo ielūgumos. :D
20.05.2016 14:02 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
martha +++

Elza_Elza man ari nepatiktu, ka man norada par kurpem:-D , vel saprotams, ja paludz kadai citadi domajosai damai nevilkt , piemeram, savu striptizkluba cienigo kleitu :-D

Jaa, par ziediem japalauza galva, lai ir kur sadzirdit
20.05.2016 14:09 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Martha, ja nevēlies lai dāvina ziedus, tad to gan viesiem vadzētu norādīt - kaut telefonsarunā. Jo tomēr ir pieņemts pēc ceremonijas dāvināt ziedus un visticamāk viesi būs ar tiem ieradušies! :-)
Bet jebkurā gadījumā, Tev, kā līgavai, par ziedu transoprtēšanu galvu lauzīt nevajadzētu. Tam būtu jānorīko kādu citu personu.
20.05.2016 14:14 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Ja, jā būs speciāla rindiņa ielūgumos latviski. Visticamāk, ka kāds jau puķes uzdāvinās tāpat, tā kā vismaz manai mammai būs prieks. :) Dumji būs, ja tas puķes uzdāvinās tuvākie radinieki, un tad paši atkal vedīs uz mammas mājām, bet nu tā būs pašu vaina, ja nesekos maniem norādījumiem. :-D
Krēmkrāsas un rozā ziedi vēl ir saprātīga un izpildāma jaunā pāra vēlme, viņu diena kā nekā. :-) Tad Vituci, ja notiktu pēc tava prāta, un tava kāzu krāsa būtu piemēram rozā, tavām viešņām vajadzētu sagādāt garu, rozā vakartērpu un noteikta garuma un šķirnes rozā puķes? :-)

Par tām puķēm jāatrunā ar viesu namu vai ir pietiekami daudz vāžu, un kurš par puķēm parūpēsies. Precos.lv daudzi gaužas, ka kaut kas nogājis greizi tieši šajā posmā, puķes nav izkārtotas pareizi, utml, jo laikam nav bijis pienācīgi atrunāts ar saimniekiem.
20.05.2016 14:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!