KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Vaiii mani darāmie darbi
Jāsatiekas ar vadītāju, jāaizbrauc uz svinību vietu noskaidrot dažus jautājumus, jāaizbrauc pēc kleitas, jāpiemēra to ar kurpēm, kuru man vēl nav, jāsataisa dāvaniņas, jānopērk vecāku dāvanas, jāsagādā dažas atribūtikas.

Par galdiem, nu mums būs arī tas krievu p burts. vienā pusē līgavaiņa viesi otrā līgavas. Negribam maisīt. Varbūt arī nesēdināsim, lai sēžas kā grib :-D

Kāzas 6. augustā, kad jums meitenes? :)
Mani liecinieki baigi neiesaistās kāzu organizēšanā, kā jūs domājat viņiem dāvanu dāvināt, ja viņi vienkārši parakstīsies un viss?(t)
13.05.2016 10:29 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Mums ir ļoti tālu līdz tādām detaļām, jo precamies 2017. gada jūlijā. :D Es tā laicīgi taisos, jo dzīvoju ārzemēs un reti esmu LV, lai varētu visu organizēt.
Zinu, ka pie apaļā galda mūsu svinību vietā var sasēdināt 9, ciešākajā gadījumā 10 cilvēkus.
Tā kā mūsu ģimenes viena otras valodā nerunā, un ar viņu angļu valodas zināšanām sarunu varētu vest tieši 10 min :-D, mums būs jāsēdina latvieši ar latviešiem, vācieši ar vāciešiem, un pārējie ārzemnieki savā bariņā, lai cilvēki jūtas komfortabli un bauda vakaru. Neviena no ģimenēm pie mūsu galda nesaspiedīsies, abas lielas, tā kā pieņemu, ka pie mūsu galda sēdināsim neitrālus, mīļus draugus, tā lai varam runāt angliski , jo galu galā ar līgavaini arī visvairāk komunicējam tieši angliski, kaut gan varam sarunāties sava starpā vēl divās svešvalodās. Varam to pamatot ar to, ka amerikāņi celoja vistālāk, lai piedalītos mūsu kāzās, tāpēc viņiem tas gods sēdēt pie jaunā pāra galda. :-)

Neesmu jautājusi otrai pusei vai vāciešiem tā hierarhija pie jaunā pāra galda ir tikpat svarīga kā latviešiem. (t) Tas jāuzzina.
Kāzas jau ta ir sarežģīts pasākums, bet ja tās ir internacionālas ir vēl trakāk! :D Nebūs viegli izdomāt galdu plānojumu.
13.05.2016 10:38 |
 
Reitings 115
Reģ: 29.01.2009
Man arī 6. augustā. Drīz dabūsim ielūgumus, tad varēs sākt dalīt.
Sēdināsim viesus pie apaļajiem galdiem, nebūs gan galda kartes, bet pirms ieejas būs viesu sadalījums pie galdiņiem. Lai pēc tam paši izlemj, kā grib sēsties pie konkrētā galda.
13.05.2016 10:40 |
 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Martha, bet jūs, jaunais pāris, arī sēdēsiet pie apaļā galdiņa? Vienkārši esmu redzējusi izkārtojumus, kad visie viesi sēž pie apaļajiem, bet pats jaunais pāris ar vedējiem pie garena
13.05.2016 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Man, man līdz kāzām ir nepilni 2 mēneši. (l)
un mums viss ir čilla (l) pilnīgi bez stresa. :D
13.05.2016 10:57 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Apaļo galdu trūkums ir tas, ka praktiski komunikācija notiek tikai galda ietvaros. Ja no jaunā pāra galda kāds saka tostu, tad ir ļoti grūti panākt, lai pārējie pieklust un klausās, jo nav kopības sajūtas, ir sajūta, ka kāds no malas traucē. Kopējs galds rada lielāku vienotības sajūtu.
13.05.2016 10:58 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
tā kā mums ir mazas kāzas un atraktīvi cilvēki un īss pasākums tad es iepazīšanos pirms kāzām vecākiem neplānoju. galvenais,ka mans līgavainis zina manu mammu.
bet tā domāju, varbūt vecākus vajag savā starpā iepazīstināt pirms kāzām. :)
13.05.2016 11:01 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Laikam jau man sanāk tās dārgās kāzas ar ārzemnieku (s), bet man jau liekas, ka tas, cik šikas/nešikas kāzas izskatās tomēr ir atkarīgs no paša pāra un viņu vēlmēm un prioritātēm. Mēs varētu atrast fotoalbumus no ūberkrutām latviešu kāzām, vai pavisam vienkāršas un neformālas, kurās precas latviete un ārzemnieks, arī tādas esmu redzējusi precos.lv un "dzīvajā". Nedaudz zinot par to kāzu aizkulisēm, ko iepostoja Vitucis, man liekas, ka viņiem prioritāte bija daudzas šikas lietas, bet citiem kāzu aspektiem, kas ir svarīgi, piemēram manam līgavainim un man, bet ko neredz fotogrāfijās, viņiem nauda neatradās. Mums piemēram nauda neatrastos Liendai Leen un retro mašīnai, jo mums tas vienkārši neliekas svarīgi.

Bet tas ir pilnīgi ok, katrs pāris prioritē kā vēlas un tā jau rodas tās atšķirīgās, inčīgās kāzas par kurām priecāties.
Mūsu kāzas 100% nebūs tik šikas kā iepostotās, jo mēs esam vienkārši low-key cilvēki, un kaut ko tādu 1) mēs pat neiedomātos organizēt 2) izbaudīt. :D
Bet jūs meitenes neesat vienīgās, kam patīk Linda Pētersone, viņa taču atzīta par labāko kāzu fotogrāfi Latvijā 1015. gadā! (l)
13.05.2016 11:04 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Vituci, tāds risinājums nav iespējams mūsu vietā. Cilvēku būs daudz un mums jaizmanto visa telpa un visi apaļie galdi, kas tur iet iekšā. Vēl jau nezinām cik cilvēki apstiprinas ierašanos bet plānojas starp 50 un 100.
Esmu bijusi vairākās kāzās ar apaļiem galdiem un komunikācija nekad nav bijusi problēma. Vēlāk jau cilveki kursē apkārt tā vai tā un var runāt ar ko vēlas un piesēst tur, kur viņiem tīk. Ja kāzas ir tādas palielākas, vai tiešām domājat ka ir reāli, ka visi viesi būs parunājušies viens ar otru? Esmu bijusi 2 ap 100 cilv. kāzās, un 100% paguvu parunāties tikai ar 30-40 gab, ne vairāk, tad jau jūties pārsātināta ar kompāniju. :) Pie gara galda jau arī ir diezgan nereāli aprunāties ar kādu, kas sēž pavisam otrā galā, reāli sadzirdami/runājami ir tuvākie 8/9 cilvēki - ti., sanāk tas pats kā pie apaļā galda.
Bet nu katram savs, tas ir gaumes un estētikas jautājums, ko ietekmē arī praktiskais risinājums, kas iespējams konkrētajā svinību vietā. Es te tiešām tikai filozofēju un jautāju kā jums šķiet nevis sāku karu par labāko galdu risinājumu. :)
13.05.2016 11:17 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Mums viesi sēdēja pie apaļajiem galdiem. Taisījām tematskos galdiņus - vecāku un vecvecāku galds, ğimenes draugu un tuvāko radu galds, Latgales galds, draugu - studiju biedru galds un tādā garā. Lai nav gluži sasēdināti kopā sveši cilvēki, kuriem nav nekā kopīga. Ar komunikāciju problēmu nebija, viesi beigās sēdēja kur kurais un ballējās kopā.
Mēs paši ar vedējiem sēdējām pie garena galda.
Esmu bijusi kāzās, kur viesi tika dalīti - līgavas tuvinieki un līgavaiņa tuvinieki. Visas kāzu izdarības beigās izvērtās vieni radi pret otriem, ar negatīviem komentāriem, nevis iedraudzēšanos.
13.05.2016 11:18 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
+ Bella
13.05.2016 11:28 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Martha, es vispār neuzskatu,ka kāzam jābūt krutam,jo redz precas vienu reizi. man vairāk vajag emocijas un t.t. bet jā es gribēju,lai mums kāzās spēlē mūsu mīļā grupa, bet zvaigznes sakārtojās tā,ka grupas soliste gaida mazo un varbūt mēs šo grupu nemaz nedabūtu. :) un tas arī dārgs prieks. :)
13.05.2016 15:06 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Bella.,šausmas kā var kāzās rīkot apvainojumus. :D tieši tāpēc mēs neaicinam cilvēkus, kas var radīt problēmas, pat ja mums aiz cieņas būt jāaicina.
personas, kas varētu rupji komentēt manas kāzas netiks aicinātas, lai gan visu var sagadīt arī no it kā normāliem cilvēkiem.
13.05.2016 15:08 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Kāzas 8.jūlijā.
Ar vakardienu sākām dalīt ielūgumus un plāns, ka līdz nākamajai sestdienai visi izdalīti.

No darāmajiem darbiem palicis - man kurpes un kleita.
Sagatavot un salikt pa kastēm dekorācijas - attiecīgi - galdi, saldumu galds, spēļu stūris utt. Jo nav vēl skaidri zināms vai iepriekšējā vakrā tiksim dekorēt, tad nu, lai tie kas dekorēs zina kas un kā. Kā arī pirms tam jau salikšu dekorācijas un nobildēšu, lai ja sanāk uzstādīt bez manis, tad zina kā.
Jāsataisa visas papīru lietas - viesu grāmata, tostu burka, spēļlu kaste u.c.
Dāvanas viesiem un vecākiem, māsām.
Jāizdomā konkrēti viss par puķēm.
Otrās dienas tērpi jāsagatavo.
Jāizdomā, ko darīsim ar pirmo deju.
Un tādi mazi sīkumi.

Visas lielās lietas ir apdarītas un izdarītas. Šobrīd gan mazs nogurums, jo pašiem šajā nedēļās nogalē jāiet uz kāzām un tad nu izkrīt iespēja, kaut ko padarīt.

Galds mums arī krievu p burta veidā. Par to kā sēdināt vēl neesam lēmuši. Uz galda kartēm būs vārds un ja vienādi vārdi, tad pirmais uzvārda burts.

Vedējiem ir konkrēti uzdevumi, ko arī dara. Negribējām likt vedējiem darīt visu, bet uzdevām tādas lietas, ko mēs paši neizdomāsim, bet viņiem ir pieredze un zināšanas ko un kā :) Dāvināsim teātra biļetes.

Kopumā - viss rit savu gaitu :)
13.05.2016 16:45 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.05.2013
Sveikas! Kādai interesētu kāzua avīzes izveide?(l)







http://kazuavize.wix.com/kazinieki
13.05.2016 19:42 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Mums augusta vidus. Palikuši divi ielūgumi, kas jāatdod. Man kleita, topošajam - uzvalks un kurpes. Jāsaskaņo ēdienkarte, fotogrāfam jāizstāsta maršruts, jāizdomā par kūku pēc svinīgās daļas, jāizdomā dāvana vedējiem un vecākiem. Ā, vēl domājam, vai vajag viesiem dāvaniņas, ja vajag - tad ko.
13.05.2016 20:11 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Man šķiet es arī dodu priekšroku apaļajiem galdiem, jo tie dod vairāk kustību brīvības + viss kaut kā organiskāk izskatās, ne tik formāli un stīvi kā pie tradicionālajiem garajiem galdiem (noformējuma ziņā). Runājot par alko- man liekas OK piedāvāt viesiem dzērienus, kuri pašiem iet pie sirds, bet jāsaprot arī, ka ne visas gaumes ir vienādas, nav ko uzspiezt savu iemīļoto mega saldo vīnu kādam kurš saldu vīnu principā nedzer.
Mums 1dien pirmās pārrunas ar kāzu aģentūru, tāds mini satraukumiņš ir, ka beidzot būs tas lielais plānošanas akmens izkustināts :)
13.05.2016 21:56 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Mariee, kura jums kāzu aģentūra? :)
14.05.2016 08:47 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Tagad taisu viesu automašīnām lentītes. Bet ar ko apstrādāt lentīšu galus, lai tie neirtu? :(
14.05.2016 09:01 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Ziemiga- es apdedzinu ar svecīti.
14.05.2016 09:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits