KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Pussaldais gan nederēs. Ir vēl kādi ieteikumi? :)
06.05.2016 08:50 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
ziemiga- kāpēc Tu gribi tieši sauso vīnu? Esi droša, ka visiem viesiem tas garšo?

Mēs ņēmām dažādu veidu vīnus no lavel blanc, un vēl kaut kāds ko neatceros. Mēs neesam droši par to kādi vīni viesiem garšo, tāpēc labāk paņēmām dažādus veidus:-)

Kindzmarauli tiešām ir ļoti labs, tikai mums bija par dārgu tādam pudeļu skaitam, bet ja vari atļauties iesaku šo.
06.05.2016 09:00 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Man vienmēr ir bijusi tā pārliecība, ka īsts vīns ir sauss vīns. Mēs ar līgavaini paši tikai tādus dzeram.

Bet nu, jā, varētu jau paņemt arī mazliet pussaldo sarkano vīnu. Ja nu tomēr kāds negrib sauso, bet grib saldo. Ok, to tad varētu šo ieteikto Kindzmarauli.

Vai ir ieteikumi arī sausajam vīnam?

Man pašai patīk Bordeaux sarkanvīni. Bet par šo cenu nezinu, kas tur var būt labs. Noteikti tikai tādi, kas pilni ar sulfītiem :(
06.05.2016 09:10 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Ziemiga,
Par Tevis minēto cenu ieteiktu skatīties uz Itāļu vai Spāņu vīniem, par 7 Eur var nopirkt jau pat samērā labu vīnu. Savām kāzām vīnu pirku "baltic xl".
Ir tāda aplikācija https://www.vivino.com/ , kur cilvēki vērtē vīnus, tā kā veikalā vari apskatīties, ir vai nav vērts pirkt.

Savām kāzām izvēlējos Chianti par 5,50 un Chardonnay pa 4,50 un neko, garšīgi. :)
06.05.2016 09:39 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Ak, vīni vīni.
Valpolicella Ripasso Vīnu studijā vairumā ir ar labu atlaidi. Viegls, gana universāls savienoshanas zinjā un garsu kārpiņu masām. Līdzīga alternatīva ir no cote du rhone gala//Gruzīni: Kindzmarauli un Khvanchkara ir ar salduminu. Tev jaskatās, vai pieies labi pie izvēlētā ēdiena.
To pasu varu teiktpar baltajiem: Riesling un Pinot Grigio - svaigs, viegls, universāls.

Mana rekomendācija: panjem ēdienu un glāzi vīna: testē, kā saies kopā.
06.05.2016 09:43 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Tāpat, ja Jums ir vīnu bārs: vaat izmantot karafi un vīnu no pakām.
06.05.2016 09:44 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Nu, par to ēdiena saderību, manuprāt, kāzas nav tas gadīums, kad kāds dikti par to uztraucas, jo vīns tiek dzerts visa vakara garumā. Nedomāju arī, ka smagi steiki ir populāra izvēle, lai būtu jāutraucas par vīna saderību. Universālu ne pārāk saldu, ne pārāk "smagu" un kārtībā.
06.05.2016 09:53 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Cecīlija, domājams, ka viss ir atkarīgs no tā, kādas kāzas katrs veido. Viena cilvēka pieeja nav "universalizējama" zem "kāzās nevienu saderība neinteresē". ;)
06.05.2016 10:06 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Vēl lvas cenas alkoholam ir Gigantā, kur ir veikals Dzērieni bez uzcenojuma. Drauga māsa Rēzeknē mums to parādīja. Aizbraucām paskatīties. Par izvēli grūti spriest, daudz neskatījos, vbet cenas tiešām ir ļoti labas!
06.05.2016 11:05 |
 
Reitings 198
Reģ: 29.01.2009
Mēs ar topošo vīru nesen tieši runājām, kāpēc bieži dāvina sausos vīnus, kas ir tik negaršīgi :-D bet laikam dāvinātājiem garšo :-D
06.05.2016 12:18 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Par fotogrāfiem un mūziķiem - parasti ir vai nu atsevišķs galds personālam vai arī galdu galos sēdina. Zinu, ka daudzviet var vienoties par atlaidi personāla ēdināšanai, paši tā darījām.

Par vīniem - es dzeru tikai sausos Čīles un Gruzijas. Uz kāzām sākumā domāju ņemt arī kādus pussaldos.. beigas izdomāju, ka nafig. Īsts vīns ir sauss vīns, manā izpratnē un tādus arī pirku. Labi, ka tā. Jo vīns palika pāri ļooooti daudz, tad nu pati arī lēnā garā iztukšoju un priecājos, ka sapirkām garšīgus. :-D
06.05.2016 12:54 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Jūs mani te samulsinājāt ar tiem vīniem :) Ka dabūju caur vienu vinotēku parunāt ar vīnzini, kas tieši speciālizējas kāzās.

Pieminēju saldos vīnus, viņš uzreiz pateica konkrētu nē. Ja ļoti garšo saldie deserta vīni, tos var pasniegt pie kūkas. Bet nekādā gadījumā vakara garumā, tas ir diezgan rupjš etiķetes pārkāpums.

Viņš teica tikai un vienīgi sausie vīni. Bet labu sauso vīnu! Nevis kaut kādus tur lētos skābulīšus, kuriem alkohola garšu cauri sit. Ja būs labs, viegls un augļains, tad garšos pat tiem, kas neko no vīniem nesaprot.

Un viņš ieteica izvēlēties tieši jaunās pasaules vīnus, Jaunzēlande, Dienvidamerika. Tāpēc, ka tie būs universālāki un vieglāk sagremojami vairumam cilvēku, patiks visiem.

Savukārt vecās Eiropas vīni var būt pārāk specifiski un grūtāk sagremojami tādai plāsau auditorijai.

Viņš arī ieteica pāris konkrētus vīnus, kas būtu adekvātā cenā. Ja kādai interesē, varu ielikt.

Nopirku 6 pudeles, tagad taisīšu degustāciju :)
06.05.2016 20:13 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
ziemīgā, interesē.
07.05.2016 10:31 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Tātad te būs vīnziņa ieteiktie vīni

Baltvīnus ieteica Jaunzēlandes, Austrālijas







Sarkanvīni Argentīnas, Čīles







Nopirku visas 6 pudeles, būs testēšanas ballīte :)
07.05.2016 12:08 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Nesatraucies ziemīgā, ar tavu gaumi un vīnziņa ieteikumiem viss ir kārtībā, tikai lielākās daļas foruma lietotāju vīna gaume ir saldie deserta vīni, .ti., nesaskan ar tavējo. Zinu, riskēju, ka mani tagad nolinčos publiski, bet ne tik sen atpakaļ tieši bija diskusija par šo tēmu, kur liela daļa kā savus mīļākos vīnus iepostoja lielveikala saldinātos vīnus, daudzām pat Kagor bija mīļāko skaitā. :-D Es riktīgi nobrīnījos, ņemot vērā, ka tās pašas būtnes, kas forumā rada iespaidu, ka tērē vairākus simtus eiro katru mēnesi kosmētikai un drēbēm, atklāj tik lētu vīna gaumi. Nav taču como standarts. :) Protams, ka neatceros, kuras dāmas tur tieši komentēja, bet kopējais iespaids bija pārliecinošs: Cosmo publika mīl saldos vīnus.

Nebūšu snobs un neteikšu neko par gaumi, bet man jau liekas, ka tie cukurotie, lētie vīni parasti ir tas ieejas portāls vinu pasaulē, pāreja no vīnogu sulas uz kaut ko nopietnāku. Labi, ka jus esat spēruši soli pāri šim slieksnim, un ja jums ar līgavaini garšo labi, sausi vīni, to arī piedāvājiet jūsu kāzu viesiem, jo šī izvēle atspoguļo jūs, jūsu gaumi un personības (protams, visu ar mēru, nu ne gluži to sasāko likt uz galda, bet tur jau vīnzimnis jums ieteicis labas lietas). Varbūt kāds no viesiem atklās sev kaut ko jaunu un sāks iepazīt īstu vīnu, nevis vīnogu sulu. ;-)
Un ja nu viņiem negaršo un tā, jums labi - vairāk paliks pāri, ko pašiem izdzert vai uzdāvināt, kad būs jāiet ciemos. Tā manta jau tik viegli nemaitājas! :) Tāpēc izvēlieties kaut ko kas jums pašiem iet pie sirds.
07.05.2016 13:08 |
 
Reitings 285
Reģ: 29.01.2009
Biju vienās kāzās, kur jaunais pāris galīgi nebija vīna dzērāji, un bija laikam izvēlējušies vislētāko vīnu, ko varēja dabūt un pat nebija to garšojuši. Protams, ka neviens to nedzēra, jo šoreiz cena tiešām atspoguļoja kvalitāti, un viņiem bija ļoti grūti to vīnu kādam "iesmērēt" līdzi. Tā nu vini pēc kāzām palika ar vairākām kastēm diezgan drausmīga vīna. Es savas pudeles izmantoju lazanjas mērcē.
Tā kā ja no ši kaut ko var mācīties ir: dot saviem viesiem to, ko ēstu/dzertu pats. Un ja pārim vīns nepatīk varbūt var vispār bez tā iztikt, piedāvāt alu, kokteiļus, kaut vai sangrijas, ja nu ļoti bail, ka kādam vīna pietrūks utml. Interesanta, oriģināla dzērienu izvēle un signature cocktails taču ir lieliska mūsdienīgu kāzu iezīme!
07.05.2016 13:19 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Parasti uz kāzām tiek aicināti labi zināmi viesi.. tātad ir arī priekšstats par viņu dzērienu gaumi.. Ja lielais vairums nemīl vīnus, tad tam nav obligāti jābūt galdā :)

Kaut gan es droši vien arī liktu galdā dzērienus, kuri man pašai vislabāk garšo (kā Martha ieteica) :) Ja viesiem nepatiks - būs lielie un gardie krājumi mājas barčikā :D
07.05.2016 13:25 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Mūsu vedēju kāzās uz galda apmērma priekšs 60 cilvēkiem no alko viss bija pa druskai. Alus, kokteiļi, vīni,rums, viskijs un t.t. Piemēram, 3 viskiji, 15 bundžas ar kaut kādiem kokteiļiem.
Visiem pietika un vēl palika pāri. :)
07.05.2016 20:11 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man ja kāds kāzās dzers vīnu, tad dzers sauso, jo vairums tiešām ja dzer vīnu, tad tikai sauso vai pussauso. Un cik man zināms, tad labie arī pa kādiem 5 eiro uz atlaidēm dabūjami. Kā arī vienmēr licies, ka uz Čīles vīniem nekad nevar iekrist.

Man drīzāk problēmas ar to, ko dzert pašai, jo pēc bērna nespēju dabūt sevi atpakaļ dzeršanas formā un daudz neturu. :D
09.05.2016 10:29 |
 
Reitings 188
Reģ: 14.09.2015
Skatos kāzu bildes, tik skaisti... man vienmēr patikušas šīs fotogrāfes kāzu bildes :) http://lienepetersone.com/wedding-riga-koya/

Arī gribu, lai viss ir tikpat skaisti (l)
09.05.2016 16:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits