KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Pēc svētkiem beidzot jāsāk nopietni pievērsties kāzu rīkošanai.

Jūs esat izmantojušas precos.lv portālā pieejamos rīkus?

Nupat uz ātro uzmetu budžetu, un man jau sanāk 8tk... kaut arī biju domājusi, ka iztiksim ar 6tk :( Un saka vēl, ka jāpierēķina klāt kādi pāris, jo beigās tik un tā savācas vairāk nekā sākumā licies. Man bail, ka uzaugs uz visiem 10tk, bet mums tādas naudas nav :(

Nevaru saprast, ko svītrot ārā no saraksta? Dāvaniņas visiem, vecākiem? Sveces, dekorus? Es neko negribu svītrot ārā :)
28.12.2015 12:59 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu kur līgavu pieplūdums? :-D
Šajos Zsvētkos nereāli daudzi fb publicēja engaged statusu. Kaut kā nevienu gadu šitik daudz nebiju manījusi...

ziemiga - izmantoju bišķi precos.lv izmaksu kalkulatoru, jautājumus viesu namam un darāmo darbu sarakstu, kā arī meklēju info, iedvesmu un atsauksmes precos forumā. Domā, kur vari optimizēt izmaksas vai ko aizstāt ar lētākām alternatīvām.
28.12.2015 13:04 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
ziemīga

Ir jādomā kā no lētākajiem variantiem var dabūt labāko..nevar ķert un grābt pirmo ko redz. Ir jāmeklē un jādomā, ja rocība neļauj izpausties kā vien vēlas. Daudz arī dod tas ja pats visu taisa.
28.12.2015 16:59 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
ziemiga
es esmu lasījusi rakstus, vairāk gan ārzemju lapās, kā ietaupīt, rīkojot kāzas. ir gana daudz informācijas par šo tēmu ;)
dāvanas viesiem parasti iesaka svītrot ārā un to mums arī stāstīja daudz cilvēku, kam pieder viesu nami utt. - ka nereti tās dāvanas atstāj tāpat telpās un jāmet ārā, bet līgavai sāp par to sirds :D
par dekoriem - jāmeklē labākās cenas un jāpadomā, vai tiešām TO VISU vajag, ko esi iedomājusies. Varbūt pietiks ar mazāk, bet iespaidīgākām dekorācijām, kas var izmaksāt lētāk.
bet vispār..saprotams, nereti ļaujot vaļu fantāzijai, var aizsapņoties par ļoti lielām summām, bet tomēr reāli jāskatās un jāzina savs budžets. Kāzās pa 6k visdrīzāk nebūs daudz ekstru.
28.12.2015 17:57 |
 
Reitings 2784
Reģ: 18.05.2009
Ziemiga - mums arii budzets bija ieplanots, bet beigas iztertejam vismaz 4k pa virsu. (Tas ieklaujot lidojumus uz lv) bet pilnigi nemaz nenozelojam. Ja varat atlaities un gribas terejat to mazdruscin vairak. Ja nevar atlauties, bet tikai gribas tad "ietaupit" iesaku uz lietam kaa dekoracijas (varbut pasi taisat?), ziedi (izvelies ziedus kuri bus sezonas ), dzerienu (mes nopirkam loti daudz pietika divam ja pat ne triis dienam , mani draugi mazaki "dzeraji" neka man likas).

Zakji* man ar daudzi pazinoja par saderinasanos vai beebi (l) man dikti forshi liekas. Nepatik tie "posti" kur cilveki apsmej un zeelojas par saderinasanas pazinjojumiem. Kas tie par draugiem
28.12.2015 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Ir jādomā kā no lētākajiem variantiem var dabūt labāko..nevar ķert un grābt pirmo ko redz. Ir jāmeklē un jādomā, ja rocība neļauj izpausties kā vien vēlas. Daudz arī dod tas ja pats visu taisa.


+++

Es pēc tam padomāju par mūsu izmaksām un lietām...un man bija skaidrs, ka ja mēs nebūtu baigi štukojuši un meklējuši iespējas, bet vnk ņēmuši, kas gadās pirmais(vai ar skaļāko reklāmu), tad izmaksas būtu...daudz lielākas. Pie tam - diezgan nevajadzīgi lielākas.
Lai nu kā - izvērtē prioritātes un budžetu. Man arī šādas tādas idejas nācās atmest. Tāpēc vajag izdomāt, kas ir tas, ko 1000% gribas un bez kā iztikt negribi un kuras atkal ir tās lietas, ko gribas, bet par ko nesāpēs tik ļoti sirds, ja nāksies atteikties. Piemēram, mums bija svarīgi, lai fotogrāfs ir profesionāls. Tā bija lieta, no kā neatteicāmies. Tikmēr ballītes vietai mums nevajadzēja dārgu top viesu namu un dekorējām telpas arī paši, nevis maksājām kādam.
Turklāt, jā - ja pats kaut ko taisa vai sarunā caur paziņām, tad arī var naudiņu ietaupīt. Piemēram, ielūgumi man pašai taisot izmaksāja daudz mazāk nekā, ja es būtu pasūtījusi, lai taisa.

Par tām dāvanām, manuprāt, ir individuāli un nevar tā viennozīmīgi pateikt, ka tās nav vajadzīgas, jo tāpat izmet. Mums bija dāvanas. Un neviens neko neizmeta.
28.12.2015 18:24 |
 
Reitings 248
Reģ: 28.12.2015
Man kāzas izmaksāja labi ja 4k. Un noorganizējām mēneša laikā. Kleitu pasūtiju internetā, bet atnāca ideāla! Goda vārds!!!!! Tik perfekta, un pie tam krāsā kā vēlējos.
Kāzu vieta bija diezgan padārga, bet tas attaisnoja cerības. Labi,man nebija 3 dienu kāzas,jo svinējām Rīgā, bet es priecājos,ka tā. Un mums vairāk kā pusi naudas viesi sadāvināja.
Ielūgumus uztaisīju pati-reāli izmaksāja ap 50eiro.
Bet es iesaku padomāt arī par video. jo tomēr video ir kas īpašs. Lai arī bildes ir pasakaini skaistas, bet pietrūkst video,lai būtu tās tā mirkļa sajūtas! :) ir arī portāls līgavām.lv, tur var atrast fotogrāfus un kādas idejas :)
28.12.2015 18:52 |
 
Reitings 248
Reģ: 28.12.2015
un es nezinu varbūt atkal latviešu ticējumu muļķības, bet es esmu dzirdējusi,ka gredzeniem jābūt vienādiem, apaļiem, bez akmentiņiem un bez gravējumiem, jo tas nozīmējot apli,kurš vienmēr ir pasargāts.
28.12.2015 18:55 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Meitenes, paldies par padomiem un iedrošināšanu :)

Uz daudz ko tiešām centīšos taupīt:
- Ielūgumus, kalda kartes (un citas papīra lietas, ja tādas būs) taisīšu pati, jo man tās lietas arī patīk
- Dekorācijas arī daļu taisīsim paši (organizēšu "rokdarbu" vakarus kopā ar ielūgtajām draudzenēm), daļu pasūtīšu ebay
- Dekorāciju uzstādīšanai arī organizēšu savu palīgu brigādi
- Ielūgumos norādīšu, lai dāvina konkrētus ziedus, krāsu, un tad tos izmantošu viesu nama, galdu dekorēšanai, lai nav atsevišķi jāpērk nekādi ziedi (baznīcai gan būs jāpērk)
- Gredzeni būs vienkārši zelta riņķīši
- Video nebūs, iztiksim tikai ar fotogrāfu, bet, protams, profesionāli

Lielāko izmaksu daļu jau sastādīs viesu nams, ēdināšana un nakšņošana, tur tie visi tūkstoši arī aizies. Vēl neesmu atradusi viesu namu...

Ir dilemma par mūziku: vai ņemt dzīvo mūziku vai vienkārši DJ?
Un mūziķi jau arī nespēlēs nonstopā. Tie, kurus uzrunāju, spēlē 45min x 3 reizes. Pārējā laikā tāpat būs vajadzīgs tad kaut kāds DJ vai apskaņotājs, kas liek fona mūziku.

Kādi mūziķi bija jūsu kāzās un cik izmaksāja?
29.12.2015 08:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ziemiga
Nu tad mēģini samazināt viesu nama izmaksas. Ja nav izsapņota konkrētā vieta, ir vērts pameklēt lētākas alternatīvas (parasti tālāk no Rīgas ir lētāk) . Otrs variants-izvēlēties lētākus datumus (darbdiena vai ārpus trakās kāzu sezonas). Trešais variants-pārskatīt viesu nama ēdināšanas izmaksas (varbūt lētāku ēdienkarti, savu pavāru, utt.) Ja neviens no variantiem neder/negribi, tad tik atliek samazināt pārējo izdevumu sarakstu.
29.12.2015 08:28 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
teika spolite, tā arī darīsim, meklēsim ko lētāku. Pilnībā pieņemu variantu tālāk no Rīgas. Kā arī labprāt precētos kādā ceturtdienā, nevis sestdienā.
29.12.2015 08:43 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
ziemiga - arī baznīcā vari uzzināt, vai vēl kāds pāris precas jūsu datumā un tad baznīcas rotāšanai kooperēties ar otru pāri. Mēs tā darījām.

Dj cenas kāzām svārstās ap 300-450 eur.
29.12.2015 10:46 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
hei. pastātiet man par datuma rezervāciju :)
1,2 jūlijs Lielvārdes dzimstsarakstu nodaļa. Uzreiz pēc jaunā gada gribam sarunāt jau datumu. Bet es jau sabijos,ka pateiks,ka viss ir pilns. ko tad? it kā nevajadzētu būt lielam slogam.
Esat jau laicīgi rezervējušas datumu dzimstsarakstu nodaļā?
29.12.2015 11:20 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Datumu Dzimtsarakstu nodaļā var rezervēt tikai 6 mēnešus pirms plānotā datuma, bet ne vēlāk kā mēnesi pirms. Ja iesi uzreiz janvāra sākumā Tev vēl iesniegumu nepieņems.
29.12.2015 12:21 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Dzimtsarakstu nodaļā iespējams iesniegumu rakstīt tik 6 mēnešus pirms ātrākais, vēl ātrāk neko nevar, es kkad pavasarī rakstīšu savam 12.augustam.

Ja būs aizņemts, tad man ir rezerves varianti - citas kurzemes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas; - izbraukuma kāzas viesu nama teritorijā vai sarakstīšos ātrāk un kāzu dienā būs iestudēta ceremonija. Jo man viss rezervēts uz vienu datumu, tad neļaušu dzimtsarakstu nodaļai to sabojāt, ja nebūs datums un laiks, kuru vēlos. ;)
29.12.2015 12:21 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Nu ja ceremoniju plāno 1.vai 2.jūlijā, tad jau uzreiz pēc Jaunā gada tieši var iet un pieteikt. No janvāra līdz jūlijam precīzi 6 mēneši.
29.12.2015 12:29 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Zakji,
jūnijs ir pēc 6 mēnešiem, ne jūlijs ;)
29.12.2015 12:40 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Liliii precesies mana dzimšanas diena :-P
par viesu namiem, ir tiesam verts pameklet talak no Rigas kada klusaka vieta..mums uz 50 cilvekiem principa 3 dienas varejam izmantot, izmaksaja 400,-. Ja, apkart nebija nez kadi pasakainie skati un viss izskaistinats, bet nu vismaz nebija gulbaļķu viesu nams un viss bija forši!
29.12.2015 12:47 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Kaķi, jūlijs ir pēc apaļiem 6 mēnešiem, jo ir 7.mēnesis pēc kārtas ;)
29.12.2015 12:53 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Protams, pastāv vienmēr iespējas kaut ko sarunāt Dzimtsarakstu nodaļā. Lielvārde nav liela, varbūt ir kādas paziņas un var kaut ko sarunāt. Mēs tā savā nodaļā izdarījām, iesniegumu uzrakstījām jau ap Ziemassvētkiem, bet kāzas bija tikai septembrī.
29.12.2015 12:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits