KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 144
Reģ: 16.09.2015
Es brīnos, kā tik ātri notiek visas rezervācijas, ka jau tagad viss uz nākamo vasaru aizņemts. Ko tad darīt tām, kuras tiks bildinātas tikai Zsv vai Jaunajā gadā? :)

Vai jūs visas tikāt bildinātas vairāk nekā gadu pirms kāzām?
01.12.2015 14:05 |
 
Reitings 168
Reģ: 27.03.2013
Apsnigusi
Mani bildināja augustā un precējāmies jūnijā. Bet viesu namu rezervējām, ja nemaldos, tikai februarī, bet palikuši brīvi bija tikai 2 datumi, tad nu nācās pielāgoties, bet man pat tā patika labāk beigu beigās :)
Kleitu ari tikai ap to laiku skatījos, tā pat kā visas citas rezervēšanas. Bet es arī biju no tām kura tik trakoti par visu neiespringa.

Bet jārēķinās, ka ir ļoti daudzi, kuri tiešām visas rezervācijas veic jau gadu uz priekšu.
01.12.2015 14:16 |
 
Reitings 1806
Reģ: 18.08.2013
Bildinaja mani 30.12.13 precejamies 1.08.15
Par cik sapratam ka 2014 gada finansiali nepavilksim kazas, tad man nebija nekada iespringsana uz kaut ka nedabusanu, bet ta pat viesu namu rezervejam jau 2014.gada decembra sakuma. Bet nu ja..rezerve visu jau baigi atri..
01.12.2015 19:59 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Bildināja mani 30.08.2014., apprecējāmies šī gada jūnija sākumā.
Lielu daļu rezervāciju bijām veikuši jau septembrī un, piemēram, viesu namam dabūjām pēdējo brīvo datumu.
01.12.2015 20:08 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Jūs izbaudijāt kāzu gatavošanās laiku?
Man pagaidām šis laiks liekas pilnīgi nebaudāms un nogurdinošs. Esmu iestrēgusi pie kleitas meklēšanas - nekas nepatīk un neliekas wow. Jau ir apnicis staigāt pa veikaliem, visas kleitas liekas +/-vienādas. Tagad sēžu un prātoju, kur ir tas magical time par ko visas runā? Man ir dusma. :D
01.12.2015 20:48 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Bildināta tiku pagājušā gada maijā. Kāzas bija šī gada jūlija pēdējā dienā.
Galvenās lietas rezervējām laicīgi, jo lai gan mīļajam likās, ka vēl taču visam ir laiks, es negribēju beigās palikt situācijā, kurā mums jāņem nevis tas, ko mēs gribētu vai tas, kas mums patiktu, bet vienkārši tas, kas palicis pāri vēl citu nerezervēts.

Jūs izbaudijāt kāzu gatavošanās laiku?


Patiesībā...jā :).
Protams, bija brīži, kad man raudāt gribējās, jo likās, ka viss jūk un brūk, un gala rezultāts vispār sanāks garām utt. Piemēram, kad bija ''gredzenu drāma'' :D. Taču, citādi - man patika visu likt kopā, gatavoties, domāt, iet uz deju mēģinājumiem un iestudēt deju(tā man bija viena no mīļākajām lietām visā gatavošanās laikā)...un beigās īstā diena pagāja tik ļoti, ļoti, ļoti ātri...
01.12.2015 21:00 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
Jūs izbaudijāt kāzu gatavošanās laiku?


ne parak. Ja mana gimene nebutu uzrikojusi mums kazas, pasiem to nezinot, paraksitu tiai dokumentus smukaa kleitaa. 8-) Priecajos, ka man ir tada fantastiska gimene, kas sarupeja fantastisku dienu un atminas uz muzu (l)
01.12.2015 21:16 |
 
Reitings 144
Reģ: 16.09.2015
iestudēt deju(tā man bija viena no mīļākajām lietām visā gatavošanās laikā)


man liekas, ka šis man arī būs pats mīļākais no tā visa :)
02.12.2015 09:13 |
 
Reitings 144
Reģ: 16.09.2015
Meitenes, vai ir reāli pa pusgadu sakrāt kāzām? Ja sāk krāt ar jauno gadu un līdz vasarai. Man tik ļoti negribas gaidīt vēl gadu... gribas jau nākamajā vasarā :) Bet vajadzīgi vismaz 6tk parēķināju.

Cik jūs mēnesī atlikāt naudiņas kāzām? Vai jūsu un puiša ieguldījumi atšķīrās?
02.12.2015 09:15 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Jā, noteikti izbaudīju. Bet man vispār patīk visādus pasākumus organizēt, gatavot pašai visu ko utt., tā kā man patika. Nekāds stress arī nebija ne līdz tam, ne kāzu dienā (par ko visi brīnījās :D), jo neesmu no stresotājām. Vienīgais bija žēl miegs pēdējās naktis, jo sanāca tikai pa pāris stundām gulēt.

Mēs uz kāzām septembrī sākām visu rezervēt februārī, viesu namam bija brīvi palikuši tikai Jāņi un mūsu datums, bet ar pārējo nekādas problēmas nebija.
02.12.2015 09:45 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Apsnigusi
Jums jau jāskatās kādi ir ienākumi. Ja vajag 6000, un pieņemsim kāzas augustā, un sākat likt janvārī. Tad mēnesī jums jāatliek 750EUR, vai to varat, tas jums pašiem jāizdomā. Parasti jau lielākie maksājumi ir kāzu dienā. Jo frizierei, makeu up, viesu māja, ēdināšana, floristei, fotogrāfei maksājām kāzu dienā, arī muzikantam kāzu dienā. Kleitu pirku janvāra beigās. Pusi par kleitu samaksāju uzreiz, un otru pusi pēc 2 nedēļām. 2 nedēļas kleita stāvēja salonā bez papildus maksas. Un visādus citus sīkumus pirkām pamazām katru mēnesi. Padomā par saviem draugiem, radiem, kurš var ko palīdzēt.
Piemēram vecākiem, lai nebūtu jādomā ko dāvināt palūdzu, lai samaksā par kāzu torti, un par saldajām uzkodām. Uzreiz atkrita 100EUR, tad vēl tēva brālis taisīja ielūgumus, jo ir mākslinieks, samaksājām tikai par materiāliem. Bet ja dotības ir, tad vari pati meistarot. Kāzu auto man vispār nebija svarīgs, es pat biju gatava braukt ar mūsu auto, bet nu vedējtēvs gribēja izcelties:-D, tad nu uzsauca auto.
02.12.2015 09:54 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Mani bildināja novembra beigās, apprecējāmies augusta beigās. Par kāzām izlēmām februāra beigās, rezervēt visu sākām martā/aprīlī, tad arī sākām krāt naudu. Bet mums svarīgi bija to laiku izbaudīt un dzīvot kā līdz tam, nevis knapināties atliekot noteiktu naudas summu. Bija nelieli iekrājumi, kāzām mēnesī atlikām 200 līdz 400 eiro katrs. Materiālais ieguldījums bija līdzīgs, vīrs ieguldīja nedaudz vairāk.
Kāzu gatavošanās laiks ļoti patika, izbaudīju, bet tas bija salīdzinoši īss, jo 3 mēnešus pirms mūsu kāzām bijām vedēji - tur aizgāja daudz enerģijas un laika, arī naudas.
02.12.2015 10:26 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mani bildināja oktobra sākumā. Tā kā šo notikumu jau esmu gaidījusi ilgi, tad nu negribēju gaidīt vēl ilgāk, lai piekrātu vairāk naudas, tad kāzas būs 12.08.2016.

Pa lielam arī novembrī viss tika rezervēts, jo manis izvēlētajam fotogrāfam un grupai šis datums gandrīz arī bija vienīgais, kas palicis brīvs visā vasarā, bet sāku es ar datuma izvēli (gribēju 13, bet tā nebija piektdiena, tad paliku pie 12. :) ).

Nauda daļa jau ir iekrāta, bet skatoties cik daudz naudas aiziet, man rodas panika un kāzas negribu vairs. :D redzēs, kas būs vēlāk, bet ik mēnesi cenšos kaut ko nolikt malā, vismaz kaut nedaudz. Vairāk jau enerģijas aiziet pēc tam, kad būs uzrakstīts iesniegums un zināmi vairāk laiki un tad sākšu plānot vairāk, tad iespējams patiks vēl vairāk vai nepatiks nemaz tā rīkošana. Labi, ka man jauki vedēji, kas varēs palīdzēt ar savām idejām. :)
02.12.2015 10:58 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Man vēl joprojām sirsniņā nedaudz sāp par to, ka mēs nevarējām kāzās dejot mūsu iestudēto daļu. Protams, es priecājos, ka vīrs nebija mūsu kāzu dienā ar ģipsi un vispār varēja kaut cik padejot un normāli staigāt, BET tomēr ļoti gribējās. Tas bija tas, ko es visvairāk gaidīt, gribēju izbaudīt.
02.12.2015 14:26 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Es gan vēl esmu vidus procesā, bet man patīk plānošanas darbi.
Plus man apkārt vēl pāris jaunkundzes precas, tad es arī tur pielieku savu roku :)

Izlēmām par kāzam šī gada februārī - tā, ka tiešām precamies.
Man nebija bildinājuma un nav gredzena, bet par kāzām viņš sāka runāt jau 6 mēnešus pēc mūsu kopā būšanas. Sākumā to uztvēru tā viegli, līdz vienā dienā viņš man pavisam konkrēti pateica, ka mēs precamies.
Un es nemaz nepārdzīvoju, ka nebija ne tā bildinājuma, ne gredzena (par ko visi radi ir šokā), mani priecē tas, ka viņš zina, ka grib mani precēt un to jau bija iztēlojies bez maz pirmo reizi ieraugot. Man būtiskāk ir tas, ka viņš vienkārši pateica - tā būs.
Izvēlējāmies jūliju kā mēnesi un bija plāns šajā gadā, bet mums daži apstākļi nesakrita, ka pārcēlām uz nākamo gadu.
Tad nu nolēmām, ka būs 8.jūlijs 2016.gadā.

Daudz ko taisīšu pati piesaistot māsu un draudzenes - dekorācijas, ielūgumus, galda kartes, citas lietas.
Mums ir baznīca, fotogrāfs, floriste jau sarunāti.
Šobrīd uz lielas jautājuma zīmes ir svinību vieta - mēs nekādi nevaram atrast sev vēlamo, bet mums visu laiku ir trakais rezerves plāns.
Nesteidzamies ar mūziķa/DJ izvēli un par make-up/frizieri man ir bažas, jo mūsu friziere nāks uz kāzām un es nezinu, ko ņemt :D
Un es vispār nestresoju un ņemu visu mierīgi - kā būs tā notiks :) Manējais gan ik pa laikam saķer kādu stresa momentu :D Tad es viņu mierinu.

Dorši vien interesantākais sāksies, kad varēšu ķerties pie dekorāciju uc. lietu gatavošanas. :)
02.12.2015 18:49 |
 
Reitings 1468
Reģ: 04.04.2011
Ļoti labprāt dzirdētu vēl atsauksmes par Eināru Freimani. :-)

____________
Varbūt varat pastāstīt vairāk par savu viesu namu izvēli? It kā esam atraduši, kas patiktu, bet, lasot dažādu fotogrāfu blogos, viens no tādiem vēlamajiem faktoriem skaistām bildēm, ir telpas plašums un gaišums.
Ņemot vēra, ka mūsu kāzas plānojas ap 50 cilvēkiem, esam izvēlējušies salīdzinoši mazu un šauru viesu namu, turklāt sienas iet tādā kā sašaurinājumā uz augšu, jo pats jumts ir kā sienas.

Respektīvi, es tagad esmu sabēdājusies un jau izdomājusi, ka bildes būs nesmukas dēļ tās šaurības :-D
Nezinu, vai labāk meklēt ko citu. Principā viss pārējais apmierina.
02.12.2015 18:53 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
cacaō
Ieteiktu aizbraukt ar fotogrāfu kopā uz viesu namu vai nosūtīt viņam linku, kur var apskatīties bildes. Lai paskatās vai tiešām ir tik traki kā liekas. Iespējams, ka ar gaismām tur var daudz līdzēt ;)

Par viesu namiem vēl runājot, mums ir 70 cilvēkiun līdz ar to vajag palielu viesu namu, lai ir gan pietiekami sēdēšanai pie galda, gan pietiekami dejošanai.
Ir jau to variantu, bet mēs ari negribam tālu no ceremonijas vietas un viss pārejais scenārijs mums ir aptuveni vienviet.


Meitenes jautājums par vedējiem?
Beidzot esam nolēmuši, ko ņemt par vedējiem. Tikai tagad man gribas zināt kā to labāk prasīt?
Vai pietiek, ja aizvedam kūku, šampi/vīnu un pajautājam vai viņi pagodinātu būt par mūsu vedējiem?
Kā jūs jautājāt?
02.12.2015 19:18 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mums kopš pirmā bildinājuma pagāja nepilni 11 gadi. :-D
Bet tā nopietni - septembrī mani nostādīja fakta priekšā, ka nākamā gada augustā precamies. Vīrs jau arī datumu pats bija izdomājis.
Oktobra beigās vai novembrī rezervējām viesu namu. Zinājām, ka gribam šķūni, tas krietni samazināja izvēli. Ja meklētu viesu namu, tad laikam galvenais faktors būtu atrašanās vieta.
Un tad pārējo pamazām rezervējām, pirkām, meklējām. Frizieri un make up norezervēju tikai aptuveni 1,5 mēnesi pirms kāzām. Arī floristu sarunāju tikai pēdējā mēnesī.
Laicīgi sūtīju vis kaut ko dekorācijām no ebay un aliexpress.
02.12.2015 20:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vai jūs visas tikāt bildinātas vairāk nekā gadu pirms kāzām?


Jaa, virietis mani jau kuro gadu megina pierunaat uz kazam nakamaja vasara, bet es vnk nespeeju sanemties! Taa negribas to plaanoshanas dalju, man vienmer patik organizeties, bet soreiz negribas, jo tur tiik daudz sikumi - ielugumi, ziedi, dekoracijas, galda klajums, galda kartes utt utt... nu reaali slinkums...

Saku apdomaat vienkarshas vakarinjas restorana gimenes lokaa.
02.12.2015 20:35 |
 
Reitings 1468
Reģ: 04.04.2011
Kechupinsh, mēs vēl arī neesam runājuši ar saviem potenciālajiem vedējiem. Bet domāju, ka mēs neko baigi nepārspīlēsim - vnk aizbrauksim ciemos ar to pašu kūku un šampi :-)
Mums tie ir tuvi cilvēki (drauga brālis ar sievu), tāpēc ceru, ka nepateiks nē. :D Lai gan ir bijuši vedēji vairākās kāzās un teica, ka nekad vairs.. :D
03.12.2015 11:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits