Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija?

 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Labrīt, jaukās!
Man tuvam cilvēkam ir kaut kas līdzīgs depresijai, katra neizdošanās viņu ietekmē ļoti slikti, pārdzīvo ieslīgst skumjās domās, neko līdz ar to nedara, lai to mainītu.
Kā man palīdzēt? Es nevaru noskatīties, kā man mīļš cilvēks jūtas slikti.
Paldies!
16.01.2014 10:04 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Manuprāt, ne Tu, ne kāds cits tur nekādīgi nevar palīdzēt. Vismaz es pati no visām savām skumjām tieku vaļā tikai un vienīgi ar savu palīdzību.
16.01.2014 10:17 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Bet depresija ir tā lieta, ko tu pats nevari atrisināt, tur vajag jau palīdzību. Kaut kur lasīju, ka šādiem cilvēkiem vairāk jāpievērš uzmanība, jāpainteresējas par viņiem, tā kā nevar viņus ''atstāt'' vienus ar savām domām.
16.01.2014 10:21 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Katra neizdošanās tiek uztverta kā beigas visam, visam, kas pat labs dzīvē. Esmu dzirdējusi, ka pat neredz dzīvei jēgu, nezina kāpēc dara, darbs arī īsti nepatīk, ko strādā, bet finansiālu apstākļu dēļ nākas. Nezinu, ko man praktiski iesākt? Aizvest pastaigāties?
16.01.2014 10:31 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.06.2009
Tas, ka cilvēks ir apātisks uzreiz nenozīmē, ka tā ir depresija. Depresija ir smags vārds un nozīmē slimību. Lai tiktu ārā no apātijas cilvēkam jāatrod miers sevī. To var izdarīt, darot lietas, kas patīk un iedvesmo, un atrodoties vietās, kur apkārt ir cilvēki un vide, kas patīk un iedvesmo. Vislabākais, ko Tu vari dot šādam cilvēkam ir atbalsts. Liec viņam saprast, ka Tu viņu atbalstīsi jebkurā situācijā un, ja kaut ko vajag, kaut vai parunāties, Tu būsi viņam līdzās, ka Tu būsi priecīga palīdzēt un viņš drīkst lūgt palīdzību. Ja cilvēku labi pazīsti, vari mēģināt piedāvāt aktivitātes, kas cilvēkam varētu patikt. Bet neuzspied, iesaisti viņu plānošanas procesā. Svarīgi arī novērtēt un izteikt atzinību par jebkuru panākumu, lai izrautos no neveiksminieka pozīcijas. Un paši pamati, lai pēc iespējas būtu mazāks stress pašam ķermenim- regulāras ēdienreizes, fiziskas aktivitātes un pilnvērtīgs miegs.
16.01.2014 10:43 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Paldies par padomiem! :) Sajutos labāk, jo es varu palīdzēt! :)
16.01.2014 10:49 |
 
Reitings 93
Reģ: 17.12.2013
Man ir vidēja smaguma depresija. Ārsts ieteica palietot Chronocard zāles ir sirds mazspējāj. Sirds mazspēja man nav, toties nomierināja ļoti. Jau pēc divām stundām pēc zāļu lietošanas jutos burvīgi. Iestājas tāda kā vienaldzība. Ne tāda ka - aij, man viss pie kājas, bet atslēdzas sevis mocīšanas reflekss un šķiet, ka viss jau būs labi. Sirsniņu tiešām nomierina. Esmu ieteikusi vairākiem cilvēkiem, neviens nav slikti atsaucies. Zāles maksā nedaudz virs lata, cik ir Eiro, es nezinu, bet ir vērts pamēģināt vienu tāfelīti. :)
16.01.2014 10:54 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.06.2009
Visu dzīvi uz zālēm nevar nodzīvot. Ķermenis pieradīs un būs nepieciešamas ietekmīgākas zāles. Ripas palīdz tad, ja cilvēks grib ar sevi strādāt, bet nevar lielās spriedzes dēļ. Vienas pašas zāles neatrisina problēmas, tikai dod iespēju ar zemāku spriedzi paraudzīties uz problēmu un to risināt.
Heppeee, es no sirds novēlu Tev spēku iedziļināties un atrisināt savu problēmu, un mīlošus cilvēkus apkārt!
16.01.2014 11:14 |
 
Reitings 93
Reģ: 17.12.2013
orfenzija, liels liels paldies Tev! Zāles jau kādu labu laiku nelietoju, nav vairs nepieciešamības. Brīžiem šķiet, ka vajadzētu, bet tas tā, uz stundiņu. Līdz ar to, ka jutos mierīga un pozitīva, spēju arī sakārtot sevi. Esmu spērusi lielu soli uz priekšu darbā ar sevi. Pazudis raudulīgums un domas, ka viss ir galīgi fū un pē, bezjēdzīgs. Bija daudz vieglāk sev palīdzēt brīdī, kad jūtos labi, nevis tad, kad viss ir slikti. Ja viss ir slikti, tad nekas vairs nepalīdz. Tādēļ iesaku pamēģināt, zaudēt nav ko :)
16.01.2014 11:20 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.06.2009
Tas ir ļoti labi, ka spēji zāļu ietekmi izmantot problēmas risināšanai, jo depresija ir liels pārbaudījums varēšanai. Prieks, ka lietas virzās uz labo pusi. Citreiz situācija var izvērsties arī uz slikto pusi, tāpēc bez ārsta norādījumiem zāles nevajadzētu ieteikt lietot.
16.01.2014 11:27 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
cik esmu par to dziļāk lasīju, tad no dziļas depresijas vnk pastaigas cilvēku neizvilks. nepieciešams zāļu kurss un psihoterapeita vai psihiatra palīdzība. depresīvu cilvēku nedrīkst žēlot. tas nenozīmē, ka pret viņu jāizturās cietsirdīgi, bet nevar ļaut viņam raudāt, žēlināties u.tml. savādāk cilvēks vēl dziļāk grimst sevis žēlošanā un depresijā.
ieteiktu aizvest pie ārsta, kurš konstatēs, kas tieši tam cilvēkam ir. no sākuma pie neirologa. lielākoties pie smagām depresijām cilvēki bez zālēm nevar tikt galā. un, ja tas cilvēks netiek izvests ārā no tās situācijas dēļ kuras sākusies depresija, tad arī viņu mazināt varēs tikai ar zālēm un ārstu palīdzību. piemēram, cilvēki pēc smagām operācijām bieži vien iegrimst depresijā, jo paši daudz ko nevar izdarīt. un, kamēr viņi neatlabst, tikmēr tās depresijas izpausmes būs. protams, to mazina ar zāļu palīdzību, bet tiklīdz tās nelietosi, tā atkal viss atsāksies. protams, tas bija tikai viens variants. depresija cvar rasties no ļoti daudz kā.
iespējams, ka tavam tuvajam cilvēkam nav depresija, bet neiroze smagākā stāvoklī.
16.01.2014 11:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits