Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas ASV

 
Reitings 2
Reģ: 15.01.2014
Vai šeit ir kāda dāma, kas varētu padalīties ar pieredzi, savu stāstu par studijām (un arī dzīvošanu) ASV? Respektīvi - pašas studijas & uni dzīve, cilvēki apkārt - gan skolotāji, gan draugi , darba iespējas u.c. Ļoti priecātos, par kādiem iespaidiem, plusiem un mīnusiem.
15.01.2014 18:45 |
 
Reitings 2
Reģ: 15.01.2014
up
27.01.2014 17:47 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Draudzene bija apmaiņu programmas ietvaros ASV. Kuriozi gāja. Dzīvoja viesu ģimenē, šie viņai ar pirkstu norāda uz veļas mašīnu un skaidro kas tas ir par pribambasu. Domā, ka latvieši mežā dzīvo. :D Meitene neizturēja, aizgāja uz citu viesu ģimeni. Tur meičas viņas drēbes velkāja, sakot, ka 'Ja Tu dzīvo pie mums par brīvu, mēs varam Tavas drēbes ņemt', protams, meiteni uzņēma, jo viņiem par to maksā. Atkal nomainīja 'ģimeni'. Tur viņai atņēma pasi un visus dokumentus, neļāva zvanīt mātei uz Latviju, jo viņai esot viesģimenes tante par mammu jāsauc... Tādi nu ir tie izslavētie amerikāņi pēc draudzenes pieredzes, bet tāpat, tagad pabeidz Zviedru augstskolu un brauks atpakaļ uz ASV. Tad jau atmosfēra, ja neskaita čuknutas ģimenītes, patika. Katram uz savas ādas jāizbauda, jo pieredze katram sava.
27.01.2014 17:58 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Pati neesmu studējusi Amerikā, tomēr tas ir sens sapnis.
Vienīgais gribu vērst tavu uzmanību uz satriecoši augstajām studiju maksām, kas vidējam latvietim (manuprāt) nav pa kabatai, lai nesanāk tā, ka sapriecājies,bet nākas saskarties ar dzīves realitāti (kā manā gadījumā).
27.01.2014 18:50 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Man viena paziņa devās uz ASV studēt.
Lai varētu samaksāt to augsto studiju maksu, sāka arī strādāt.
Pa vasaru strādāja un dzīvoja vienā ģimenē par aukli, bija kur dzīvot un ēst, un viss gāja ok. Taču rudenī sākoties jaunajam semestrim slodze augstskolā bija tik liela, ka darbu nācās pamest. Tagad viņa domā kā lai galus savelk kopā un lai būtu kur dzīvot un ko ēst.
Negribu biedēt vai kā citādi, taču pirms brauc uz turieni, kārtīgi apsver vai pietiks finanšu līdzekļu gan studijām, gan dzīvei. Kā arī teica, ka kaut arī izturoties pret viņu labi (kur viņa strādāja/dzīvoja), tomēr ir sajūta kā starp svešiem cilvēkiem (nejūtas tā brīvi).
27.01.2014 23:40 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
ASV ir liels sapnis, es pati gribēju tur studēt, bet tikai augsto samaksu dēļ nedevos. Skumji, bet ko padarīt. Ja gribi doties uz ārzemēm studēt, Eiropā arī ir ļoti labas universitātes un tas tev pat vieglāk pavērs iespējas pēc tam uz Ameriku - būsi apradusi ar nebūšanu mājās, jo ASV ir pārāk dārgs prieks priekš ceļošanas uz mājām, valodu arī būsi apguvusi :)
28.01.2014 00:04 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Mans tētis studēja ASV. Pēc viņa domām nav tā kā filmās rāda, jā ir forši aizbraukt tur, redzēt, kā tur cilvēki dzīvo utt. Augstskola viņa patika un skolotājiem arī nebija ne vainas, bet kopumā kā zeme ne visai paķēra. Tas, protams, ir dikti individuāli, kā saka - vienam patīk māte, otram meita.
Cenas tur ir pasakainas un ne tikai augstskolām, bet arī īre, ūdens, elektrība utt. Pārtika, drēbes, tehnika lētāk.

Būtībā piekrītu žizelei - ir vērts apsvērt studijas Eiropā un pēc tam doties apmaiņas programmā vai praksē uz ASV :)
28.01.2014 00:10 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Alternatīva ASV varētu būt UK, jo tur universitātēm līmenis nebūt nav zemāks par ASV, valoda ar tā pati, un tomēr daudz tuvāk mājām, ja nu gadījumā kas notiek.
28.01.2014 00:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man viena paziņa devās uz ASV studēt.
Lai varētu samaksāt to augsto studiju maksu, sāka arī strādāt.
Pa vasaru strādāja un dzīvoja vienā ģimenē par aukli, bija kur dzīvot un ēst, un viss gāja ok. Taču rudenī sākoties jaunajam semestrim slodze augstskolā bija tik liela, ka darbu nācās pamest. Tagad viņa domā kā lai galus savelk kopā un lai būtu kur dzīvot un ko ēst.

Ja vien vecaaki lielaako dalju nesponsoree vai ir meitene ieguvusi kaadu stipendiju, tad zem taas aukliites nosaukuma tur visticamaak, cita nodarbe sleepjaas apakshaa. Pat ja pilniigi visu naudu noliek studijaam, nav reaali taas apmaksaat ar aukliites algu.
28.01.2014 00:48 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-es arii nobriiniijos ,ka par aukliites algu iznaak viss-studeesana,dziivosana utt.Zinu ,ka cilveeki nem lielus krediitus ,lai vareetu te studeet,bet es gan esmu saskaarusies ar vietejiem iedziivotaajiem,iebrauceejiem varbuut citi likumi.
28.01.2014 00:55 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Vidējam latvietim bez sponsora (visticamāk tā paša amerikāņa) studijas ASV nespīd. UK ir daudz labāka un drošāka vieta studijām.
28.01.2014 01:17 |
 
Reitings 91
Reģ: 09.07.2013
ir gruti, daudz jamacas, bet tas ir to verts. cita kultura, pieredze un cits diploms - daudz augstaks izglitibas limenis.
par studijam nemkasaju, dabuju stipendiju. ta ka pasai izdevumi ir mazaki neka butu, ja butu jastude Latvija un par dzivosanu jamaksa.
28.01.2014 05:25 |
 
Reitings 509
Reģ: 24.03.2011
Es studeeju ,nu ir pa daargi, jaa, bet nu man bija taa veiksme to dariit un palikt arii sheit uz dziivi :)
28.01.2014 06:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits