Kaimiņi - mežoņi

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Dzīvojam īrētā dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā centrā mājas priekšpēdējā stāvā. Māja mūra - ar biezām sienām un neticami vāju skaņas izolāciju. Virs mums dzīvo ģimene ar bērniem (nezinu cik, bet sajūta, ka vismaz 10...). Šie bērni katru vakaru ārdās, lēkā, skraida, bļaustās tā, ka mums dzīvoklim griesti dreb, griestu apmetums birst un sekcijām visi stikli vibrē. Katru vakaru bērni iet gulēt ap 11iem, 12iem vakarā, līdz ar to no ~18:00 līdz 24:00 katru dienu ir garantētais jandāliņš, kas tik ļoti atspoguļojas mūsu dzīvoklī. Bieži vien dzirdam arī pieaugušo bļaustīšanos. Esmu vairākas reizes īsi pirms pusnakts gājusi augšā, zvanījusi/klauvējusi/dauzījusies pie durvīm, kad kārtējo reizi troksnis ir neizturams, pa grīdu tiek driblēta bumba un bērni skraida kā nenormāli - vaļā tās neviens never, bet jandāliņš turpinās.

Nepārprotiet, es mīlu bērnus, esmu no tām sievietēm, kurām bērni sagādā milzīgu prieku, bet šķiet, ka šiem bērniem esmu veltījusi visu savu zināmo slikto vārdu krājumu... Es cienu cilvēkus un saprotu, ka bērniem jāļauj vaļu, bet šī situācija jau ir ārpus jebkādām normām. Ko man darīt? Varbūt kādai/-am ir līdzīga pieredze? Domāju uzrakstīt vēstuli kaimiņiem, bet nezinu, vai cilvēciski lūgt piebremzēt viņu aktivitātes vai iegādāties paklāju, vai arī draudēt ar policiju, jo ir skaidrs, ka šie cilvēki pārkāpj valstī noteiktās cilvēka tiesības uz naktsmieru no plkst. 23:00-06:00.

Reizēm man tā vien gribas piezvanīt Policijai un pateikt, ka ir aizdomas, ka bērni tiek regulāri atstāti bez uzraudzības, jo es neticu, NETICU, ka pieaugušais spēj būt tur klāt un to izturēt KATRU vakaru un neapsaukt un nenomierināt savus bērnus. Jo mēs aiz biezas mūra sienas (griestiem) to nespējam izturēt.

Izvākšanās šobrīd nav variants - jo +/- gada laikā plānojam pārvākties uz konkrētu vietu, tāpēc šobrīd uz nepilnu gadu meklēt vēl kādu dzīvokli un taisīt lielo pārvākšanos - tas nav reāli..
11.01.2014 19:36 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Mēģināt jau var, bet jēgas no tā nekādas, jo visu laiku ir tas bijis atļauts un nu pēkšņi tiks aizliegts?
Atkariibaa, cik veci beerni, bet nu peec pieredzes saku, ka jebkuraa vecumaa beernu var paaraudzinaat. Galvenais ir vecaaku veelme to dariit, jo kaimini beernus nepaaraudzinaas, tik dos stimulu vecaakiem to dariit.
11.01.2014 20:46 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
a tās zīmītes atstāšana piem pie ieejas durvīm laikam nebūtu pieļaujama, ja kaimiņi ik pal aikam tikai drusku paurbj?
A ko visu laiku var nedaudz paurbt? Veel viena lieta, ko es nesapratiisu. Ja urbj, tad vienreiz un pa kaartiigo. Tiesam tas ir urbis? Varbut kaimins sev baardu dzen un liekas, ka tas ir urbis? :D Ja urbis, tad tiesam pielimetu kaut ko no seerijas - veciit, aizej pamaacies pie speciaalistiem kaa ar vienu reizi var izurbt to, ko tev vajag, lai nechakareetu savus un kaiminu nervus. Nu tamliidziigi.
11.01.2014 20:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
vīrs ir PRET vēstules rakstīšanu un nodošanu kaimiņiem, jo baidās, ka ja tie cilvēki ar putniem, tad nāks un kaut ko izdarīs (piemēram, sabāzīs košļenes mūsu atslēgas caurumā).

Vienojāmies, ka mēģināšu iet pa dienu zvanīt pie durvīm, jo vakaros viņi nekad never vaļā..
11.01.2014 20:55 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Aija, pričom Tu te bāriņtiesa jauc?
Un tad valstī brīnās, ka jākrāmējas ar izsaukumiem, kuri ir aiz šitādu cilvēku vēlmes atriebties, nevis reāli laikā reaģē uz patiešām situācijām, kur jāizņem bērni. Mums policijā, kamēr biju, šitādi atriebēji (vecās tantiņas pārsvarā) regulāri sūdzējās, a ko tiem bērniem, viņi ir aktīvi!

Es vel saprastu policiju, bet bāriņtiesu, njā.. super!
Jo, ja policija konstatēs vajadzību sazināties ar bāriņtiesau, tad to izdarīs.

Mēs bijām šādi paši bērni, lēkājām, spēlējām spēles, kur nu bez strīdiem savā starpā, arī mums šad tad uzkliedza, kad bijām pārak iekarsuši. Gan jau bērni ālējas un tas aŗī viss.
Ja izsaukuma laikā policija ieradīsies un konstatēs, ka bērni vecumā, kad tos nevar atstāt vienus pašus vai nav vecāku bērnu, kuri ir tiesīgi palikt par atbildīgajiem, arī rīkosies tālāk.
11.01.2014 20:55 |
 
Reitings 28
Reģ: 12.09.2013
Varbūt bērni arī tiek atstāti vieni paši mājās, ja jau troksnis ir tik liels un tev durvis vaļā neviens nevēra. Vecāki, iespējams, paveikuši, lai durvis nevienam never vaļā un līdz ar to jandāliņš sit augstu vilni.
Ja tu klauvētu pie durvīm un paralēli teiktu, ka sauksi policiju ja netiks ievērots klusums, varbūt bērni nobīsies un apklusīs uz kādu brīdi.
11.01.2014 20:58 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man vienmēr šķiet, ka ar bērniem tā situācija ir citādāka un beigās tieši es būšu tā, kas paliks muļķa lomā.
Jo, ja pieaudzis cilvēks trokšņo (piemēram, pēc pusnakts skaļi klausās mūziku), tad tur ir daudz vienkāršāk - var izsaukt policiju un viss. Bet, ja trokšņo bērni, tad daudziem tas liekas pašsaprotami... Es priecājos par aktīviem bērniem utt., bet, manuprāt vecākiem jāvar piebremzēt bērnu aktivitātes un, ja reiz bērni iet gulēt tikai ap pusnakti, tad ieskaidrot, ka pēc plkst 23:00 ir jāuzvedas klusāk, nedrīkst kliegt un bļaut un lekt no gultas ar pie kājām piesietiem ķieģeļiem.. =/
11.01.2014 21:03 |
 
Reitings 339
Reģ: 23.11.2013
Es tevi ļoti labi saprotu. Man virs galvas arī dzīvo zilonis un citi zvēri, jo skaņas un trokšņi ir vnk necilvēcīgi. Esmu pārrunājusi ar kaimiņiem simtiem reižu šo problēmu, un pēc vairākkārtējiem solījumiem par klusumu, tas atkal tiek lauzts. Esmu saukusi arī policiju, kad pirms eksāmena naktī bija tāāds tusons man virs galvas, ka likās sajukšu prātā.


Es ieteiktu aiziet un cilvēcīgi pārrunāt šo situāciju ar vecākiem. Ja saruna neizvērtīsies pozitīvi un saprotoši, piedraudētu ar policiju! :D
11.01.2014 21:16 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
vīrs ir PRET vēstules rakstīšanu un nodošanu kaimiņiem
Kur teicu, ka veestule pa tieso jaanodod kaiminiem? Varbut maajaa ir arii citi, kuriem juusu kaimini traucee. Diivains tev viirs....vins no savas eenas nebaidaas?

Aija, pričom Tu te bāriņtiesa jauc?
Viens no liidzekliem kaa par savu nodoklu maksaataaja naudu apklusinaat kaiminus. Turklaat autore pati teica, ka notiek blaustiisanaas, jandaalins, beernu nespieskatiisna. Tas ir pamats pazinot baarintiesai. Sorry, bet es taa dariitu, ja ar kaiminiem nevareetu pa labam sarunaat un man Po..., cik tas viss likumiigi. Es 23:00 gribu guleet, nevis klausiities vaajpraatu. Man ir cits raksturs, es te ar taadiem neaukleetos.

Es ieteiktu aiziet un cilvēcīgi pārrunāt šo situāciju ar vecākiem. Ja saruna neizvērtīsies pozitīvi un saprotoši, piedraudētu ar policiju!
Tu maaki lasiit? Tak durvis pat never valaa.
11.01.2014 21:25 |
 
Reitings 339
Reģ: 23.11.2013
Aija, laiks atrast normālu veci, jo Tu mūždien esi TIK neapmierināta!!!! Nespēju iedomāties kas par bubuli Tu esi dzīvē..
11.01.2014 21:29 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Ja bērniem līdz 5 gadu vecumam neizveidojas cieņa pret saviem vecākiem, nākotnē ir ļoti maza iespēja, ka tas notiks. Ja vecāki bļaustās un sīkie ārdās, tad ir vairāk nekā skaidrs, ka nekādas cieņas tur nav. Nezinu, cik tiem sīkajiem gadu (man šķiet, vecums nav ticis minēts, ne tā?), bet laiku jau prasīs vispirms vecākiem pašiem sev galvā ieborēt, ka viņu draņķīgo audzināšanas prasmju dēļ cieš apkārtējie un tad vēl kamēr sīkajiem kaut ko ieskaidros...

Ja nav noslēpums, ģimene ir vidusslāņa vai zemāka? Nav problēmu ar alkoholu? Jo tādā gadījumā patiesi var padomāt par bāriņtiesu, par cik bērni noteikti netiek pienācīgi pieskatīti, ja jau ārdās tā, ka no griestiem apmetums krīt nost. Bet tas arī vienmēr nav īstais iemesls. Zinu vidēji turīgu ģimeni, vecāki ar augstākajām izglītībām, bet sīkie reāli dara, ko grib. Kaut vai situācija pie smilšu kastes - iepriekšminētā māte ar savu gadus 6 veco meitu arī ir tur. Māte sēž lūr aifonā, sīkā atņēmusi manam bērnam visas mantas (ok, es neibildu, jo manam bērnam pa lielam bija po uz tām mantām, viņai vairāk interesēja ar nagiem zemē rakties) sēž un spēlējas. Atnāk cita ģimenīte - mamma, tētis, trīs bērni un visiem saldējums. Tā meitene pieceļas kājās, nomet mūsu mantas, pieiet pie otras ģimenes tēta un vienkārši sāk laizīt viņa saldējumu. Normāli?
11.01.2014 21:42 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es nezinu par bērnu vecumu, bet pēc aktivitātēm spriežot 3-7 gadi. Ok, par tiem 10 bērniem, protams, pārspīlēju, bet vismaz 3 bērni tur ir. Līdz šim nekad vecāki man nav atvēruši durvis, kad zvanu,klauvēju...

Bet reiz redzēju, kā no augšējā stāva kāpa lejā sieviete ar bērnu (ap 4-5 gadiem) un tā sieviete visu ceļu nemitīgi lamāja bērnu. Pieļaujam, ka varbūt tā arī ir tā dzīvokļa īpašniece, jo nez vai daudz vecāku ar maziem bērniem dzīvotu tik augstā stāvā mājā, kurā nav lifta...
11.01.2014 21:55 |
 
10 gadi
Reitings 3067
Reģ: 13.11.2011
uzraksti anonīmu vēstuli un iemet paskastītē.
11.01.2014 23:31 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Jā, likums nosaka, ka trokšņot drīkst laikā no pl. 6.00-23.00, ja nemaldos, bet arī pārējā diennakts laikā nedrīkst būtiski traucēt kaimiņu mieru. (Tā man atbildēja Valsts Policijā)

Kādreiz man bija tāda pati problēma, kad augšējie kaimiņi pa naktīm nedēļas vidū rīkoja ballītes savā dzīvoklī, mūzika uz pilnu klapi, bļaustīšanās, ārdīšanās u.tt. Gulēt gājā ap 7.00 no rīta, kad mēs jau cēlāmies uz darbu, cik jau nu cēlāmies, jo lāgam nebijām par aizmiguši.
Policiju nesaucām, bet vienreiz ar mīļu vēstulīti liku viņiem saprast, ka viņi rīkojas patiešām cūciski, attiecībā pret kaimiņiem. Pēdējā laikā ir dzirdams tikai TV vakarpusē, tas pats uz pilnu klapi, es savējo varētu pat skatīties bez skaņas. :D Sajūta tāda, ka tur kaut kādi kantuziki dzīvo.
11.01.2014 23:43 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
ka trokšņot drīkst laikā no pl. 6.00-23.00

*nedrīkst
11.01.2014 23:44 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Karoč sačakarējos savā meistarībā, meičas, jūs mani sapratāt. :D
11.01.2014 23:44 |
 
Reitings 774
Reģ: 09.01.2014
Täs visas,kas te runá par báriñtiesu, jús pašas vajadzètu mazas iebázt bèrnu namá... gudrás padomdevèjas. Citiem cilvèkiem nav tik daudz naudas un viñi ir spiesti iet uz darbu un atstát savus bèrnus vienus pašus. Pèc tam,lai viñiem bútu ko èst un ğèrbt. Varbút tur ir viena mamma tikai..
Tèmas autorei ieteiktu mèğinát pa dienu, tádá gadijumá sadabút roká vecákus vai atstát durvîs zîmîti...
12.01.2014 08:47 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Citiem cilvèkiem nav tik daudz naudas un viñi ir spiesti iet uz darbu un atstát savus bèrnus vienus pašus. Pèc tam,lai viñiem bútu ko èst un ğèrbt. Varbút tur ir viena mamma tikai..
Neticu, ka nevienu no 3 beerniem nav iespejams iekartot bernu darza, kura, ja gimene ir truuciiga, pasvaldiba nodrosina pusdienas. Aizmirsu kura valsti, bet ir dzirdets, ka bernus vienus pasus majas nevar atstat - uzreiz klat bus socialie, barintiesas, vecakiem sods. Sada visatlautiba ir tikai Latvija. Man ka kaiminam ir vienalga, ir tiem vecakiem vai nav kur atstat bernus.
12.01.2014 17:07 |
 
Reitings 774
Reģ: 09.01.2014
Man źèl,ka esi tik nelaimîgs cilvèks.
Tev laikam grúti dzîvot šijá pasaulè
12.01.2014 17:10 |
 
Reitings 196
Reģ: 28.06.2012
Aizmirsu kura valsti, bet ir dzirdets, ka bernus vienus pasus majas nevar atstat - uzreiz klat bus socialie, barintiesas, vecakiem sods.

Ja nemaldos, tad Zviedrijā tā tiešām arī ir. It īpaši viņi uzmana iebraucēju bērnus..
12.01.2014 17:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits