Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaimiņi - mežoņi

 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Dzīvojam īrētā dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā centrā mājas priekšpēdējā stāvā. Māja mūra - ar biezām sienām un neticami vāju skaņas izolāciju. Virs mums dzīvo ģimene ar bērniem (nezinu cik, bet sajūta, ka vismaz 10...). Šie bērni katru vakaru ārdās, lēkā, skraida, bļaustās tā, ka mums dzīvoklim griesti dreb, griestu apmetums birst un sekcijām visi stikli vibrē. Katru vakaru bērni iet gulēt ap 11iem, 12iem vakarā, līdz ar to no ~18:00 līdz 24:00 katru dienu ir garantētais jandāliņš, kas tik ļoti atspoguļojas mūsu dzīvoklī. Bieži vien dzirdam arī pieaugušo bļaustīšanos. Esmu vairākas reizes īsi pirms pusnakts gājusi augšā, zvanījusi/klauvējusi/dauzījusies pie durvīm, kad kārtējo reizi troksnis ir neizturams, pa grīdu tiek driblēta bumba un bērni skraida kā nenormāli - vaļā tās neviens never, bet jandāliņš turpinās.

Nepārprotiet, es mīlu bērnus, esmu no tām sievietēm, kurām bērni sagādā milzīgu prieku, bet šķiet, ka šiem bērniem esmu veltījusi visu savu zināmo slikto vārdu krājumu... Es cienu cilvēkus un saprotu, ka bērniem jāļauj vaļu, bet šī situācija jau ir ārpus jebkādām normām. Ko man darīt? Varbūt kādai/-am ir līdzīga pieredze? Domāju uzrakstīt vēstuli kaimiņiem, bet nezinu, vai cilvēciski lūgt piebremzēt viņu aktivitātes vai iegādāties paklāju, vai arī draudēt ar policiju, jo ir skaidrs, ka šie cilvēki pārkāpj valstī noteiktās cilvēka tiesības uz naktsmieru no plkst. 23:00-06:00.

Reizēm man tā vien gribas piezvanīt Policijai un pateikt, ka ir aizdomas, ka bērni tiek regulāri atstāti bez uzraudzības, jo es neticu, NETICU, ka pieaugušais spēj būt tur klāt un to izturēt KATRU vakaru un neapsaukt un nenomierināt savus bērnus. Jo mēs aiz biezas mūra sienas (griestiem) to nespējam izturēt.

Izvākšanās šobrīd nav variants - jo +/- gada laikā plānojam pārvākties uz konkrētu vietu, tāpēc šobrīd uz nepilnu gadu meklēt vēl kādu dzīvokli un taisīt lielo pārvākšanos - tas nav reāli..
11.01.2014 19:36 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka pirmkārt ir jārunā ar pašiem kaimiņiem. Ne tikai tokšņošanas laikā, bet arī vnk satiekot kāpnēs.
11.01.2014 19:38 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Izlasot šos man nāk prātā mani kaimiņi, mēs ar draugu spēlējām XBox, lēkājām, pagājušā svētdienā ap plkst 16 dienā, kaimiņi uznāca, teica, ko mēs te trobelējamies, kaujamies vai.....

Joprojām, neuzskatu, ka viņiem bija tiesības man aizrādīt, tas taču nenotika nakts laikā, un nemaz jau tik traki nelēkājām. Tas nozīmē, ka man tā spēle tagad pa logu jāizlidina, vai?!!

Ne pa tēmu, bet tomēr uzsita atmiņas.
11.01.2014 19:41 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
dzīvoklim griesti dreb, griestu apmetums birst un sekcijām visi stikli vibrē.

uzsit ar slotu pāris reizes pa griestiem, un būs caurums.
11.01.2014 19:47 |
 
Reitings 536
Reģ: 24.02.2013
traucēt nedrīkst nevienu un nekad..
tas ir tavs pienākums to ievērot un tiesības to pašu pretī saņemt.
11.01.2014 19:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es nezinu kā izskatās šie kaimiņi, līdz šim vēl nav sanācis satikties, jo viņi nekad never vaļā durvis. Jāatzīst gan, ka neesmu gājusi zvanīt pie durvīm nekad pa dienu, tikai vakaros..

Raella, es Tevi saprotu. Mēs arī savulaik mašīndejas dejojām dzīvoklī un varu iedomāties, kāds troksnis bija kaimiņiem apakšstāvā, bet mēs to nekad nedarījām vēlās vakara stundās vai pa nakti.
Līdz ar to es varētu pieciest šo troksni un pielāgot savu miega un darba režīmu tam, ja plkst 23:00 iestātos miers un klusums, bet tā nenotiek. Iepriekšējā nedēļas nogalē naktī (!!!) tika grūstītas, stumdītas mēbeles, jau nopriecājāmies, ka kaimiņi izvācas, bet laikam viltus trauksme...
11.01.2014 19:49 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Izsauc vienkārši Pašvaldības policiju. Nu cik var? Nav tak jābendē savi nervi deļ kaut kādiem šmurguļiem, kurus vecāki neprot savaldīt.
11.01.2014 19:55 |
 
Reitings 1051
Reģ: 07.07.2009
Ah, lika atcerēties par laiku, kad ar māsu regulāri kašķējāmies un kāvāmies. :D Apakšējie kaimiņi bieži dauzījās pie radiatoru trubām, nāca augšā vai individuāli sūdzējās mammai. Tajā laikā mēs dzīvojām pie mammas un viņa daudz strādāja, tāpēc bieži bijām vienas mājās.
Ja esi pārliecināti, ka bērni ir vieni paši mājās, tad droši vari bungāt pie durvīm - viņi nobīsies un kādu brīdi būs miers. Bet tā lielu iespēju jums nav. Vai nu jāgaida, kad bērni kļūs nedaudz apzinīgāki vai jāmaina dzīves vieta. Šaubos, ka sūdzēšanās vecākiem vai atbildīgajām iestādēm kaut ko mainīs.
11.01.2014 19:55 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Vispar policiju ari var saukt dienas laikaa, ja skalums traucee. Nav jaaieveero tas laiks no 23:00. Vismaz Riigaa.
Es pazvanitu uz barinjtiesu un pastastitu situaciju, ja jau ar kaiminiem nevar vispar sakomunicet. Barintiesai pastastitu to pasu ko rakstiji - ka katru vakaru ir jandalins un blaustisanas,berni atstati bez uzraudzibas, un, ka tev aizdomas, ka pret berniem pielietota vardarbiba (gan jau, ka taa nemaz nav). Ieradisies barintiesa un, cerms, ka vecaki saks domat ar galvu.
Otrs variants - paludz, lai tavs draugs vai virs aiziet un izskruve vinjiem elektribas korķus. Un taa katru reizi, kad vinji tur aardaas.
Es arii neesmu beernu niideeja, bet reizeem tie vecaaki nepadomaa par apkaarteejiem kaiminiem. Maziem beerniem 23:00 jau sen jaabuut gultas.
11.01.2014 20:03 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Šaubos, ka sūdzēšanās vecākiem vai atbildīgajām iestādēm kaut ko mainīs.
Ja, piemeram, barintiesa konstates, ka vecaki nepilda savus vecaku pienakumus, bernus var iznjemt no gimenes. Ja man viss buutu liidz kaklam, es pat sarunatu kadas draudzenes, kas notelo barintiesas darbiniekus un aiziet reaali tos kaiminus pabaidiit.
11.01.2014 20:05 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
ieprieksējā dzivoklī (3-istabas, skaits, silts - tik skumji paliek ap sirdi atceroties) augšējiem kaimiņiem bija 2 bērni un vēl kaimiņiem, kuri gan nesanāca tieši virs mums arī bija bērni, ko viņi tur darīja es nezinu, bet sajūta bija, ka iebruks griesti, draugs gāja runāt, bet normālas atbildes nebija nekad...

Policiju saukt nebija jēgas, jo vīrietis un sieviete abi bija policisti


viss beidzās ar to, ka mēs izvācāmies un pārdevām dzīvokli (tas bija mūsu pirmā dzīves vieta uz 4 mēnešiem) nebūtu bijis žēl, ja būtu īrējuši, bet es tur biju skaisti visu iekārtojusi un man tur patika, un mēs diezgan ilgi gaidijām, kad varēsim atļauties nopirkt pašiem savu, jo vienojāmies nekad neīrēt
11.01.2014 20:06 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
Izsauc vienkārši Pašvaldības policiju. Nu cik var?
tad pārdurs riepas mašīnai vai sazin ko vēl. un būs bail iet ārā. kā tad.
pa tām riepām viena meiča te cosmo ieminējās.
11.01.2014 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Jā, bet pa lielam, kur tad citur man to spēli spēlēt....tikai pirmo reizi uzspēlējām un jau traucējam!Es saprastu, ja es lēkātu katru vakaru:D

Protams, es kā samērā mierīgs cilvēks, kā arī kaimiņiene izskatījās normāla, mūsdienīga sieviete ap 40 gadiem, neko pretī nespurojos, atvainojos par traucējumu un aizvēru durvis, bet manu garīgo tas pabojāja.
Draugs saka, lai neņemu pie sirds, bet tomēr negribas būt - briesmīgajai kaimiņienei no augšējā stāva:D
11.01.2014 20:09 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
un izskruve vinjiem elektribas korķus. Un taa katru reizi, kad vinji tur aardaas.


Ehh, mums elektrības drošinātāji ir iekšā katram dzīvoklī, nevis kāpņu telpā, tā ka šis variants neder :D

Bet ok, es arī negrasos atriebties kaut kādā riebīgā veidā. Es gribu tikai mieru un, cik man zināms, tad cilvēkam tomēr ir tiesības uz mieru pēc plkst 23:00.

Šīvakara bērnu aktivitētes man uzdzina asinis, sāku rakstīt vēstuli, atsaukšos uz visām likuma normām, kuras atradīšu.
11.01.2014 20:14 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Vienkārši sauc pašvaldības policiju. Vienreiz izsauksi, kaimiņi aprimsies, sāksies viss no jauna, sauc atkal un pēc tam atkal un atkal, es esmu saukusi policiju pat par kopīgā dzīvokļa iemītniekiem, kas nemāk uzvesties, pat bez nekādiem brīdinājumiem pirms tam, vienreiz pateicu, ja nesaprot, es arī nesmu nekāds papagailis, ja nesaprot no manis, tad pašavaldības policijas darbienieki paskaidroja, un ar laiku viss pats no sevis norimsies, vai nu kaimiņi sapratīs vai iestādes reaģēs.
11.01.2014 20:17 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Vispār arī pa dienu nevienam nav tiesību traucēt apkārtējos.
Bet ja vecāki pat never durvis vaļā, tu domā, ka vēstule kaut ko līdzēs?
11.01.2014 20:22 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Bet ok, es arī negrasos atriebties kaut kādā riebīgā veidā.
Vajag civilizeeti riebiigaa veidaa. OK, elektriibas atsleegsana neder (tas arii nebuutu riebiigi). Kaut kur atsleegas caurumos liimi spiest un aizdedzinaat aardurvju paklaaju - tas gan buutu riebiigi. Bet par baarinjtiesu gan padomaa. Pazvanot anoniimi tev neviens neliks nosaukt savu vaardu, personas kodu un bankas kartes PIN kodu. Peec pieredzes - jaaskataas kaada ir policija. Manos gadijumos taa darbojaas uzdevumu augstumos, bet dzirdeeti gadiijumi, ka vispar nereagee. Esmu pat liftaa liimeeusi mesidžus (man agraak kaimiņi bija dzēraji, bet peec skata nepateiksi,gandriz katru vakaru viens uz otru dzeerumaa kliedza): Iedzivotaji no 11. dzivokla, ja jus domajat, ka juusu dzeeruma murgus nedzird kaimini, tad smagi maldaaties. Varbut reiz ir pienacis bridis apmeklet Anonimos alkoholikus? (kaut kaa taa). Tici vai nee, bet vinji apklusa - nezinu vai beidza dzert, bet vairs nekliedza viens uz otru.
11.01.2014 20:28 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
šis ir labs,šo arī pielietošu, pa to liftu. un tad viņiem būs darīšanas arī ar pārējiem kaimiņiem haha :D
11.01.2014 20:36 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
trolys, es veel sadrukaaju liidziiga satura lapinjas un sametu visiem pasta kastiitees, jo tie no 1.stava ar liftu nebrauca. Jaabuut vienkaarsi radosam, lai apkarotu kaiminus. Aiz masiinu logu tiiriitaajiem arii saspraudu, jo nu taas tiesaam soferiisi izlasa, domajot, ka policija ko saspraudusi.
11.01.2014 20:41 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es ieteiktu atstāt kāpņu telpā tādu lielu, treknu zīmi, ar visu situācijas aprakstu un dzīvokļa numuru tā, lai visi iedzīvotāji redzētu to. Varbūt sametīsies kauns, bet visdrīzākais, ka tā situācija nav maināma, jo ko gan darīt - pēkšņi aizliegt bērniem pa māju skriet? Mēģināt jau var, bet jēgas no tā nekādas, jo visu laiku ir tas bijis atļauts un nu pēkšņi tiks aizliegts?
11.01.2014 20:42 |
 
Reitings 4481
Reģ: 03.01.2014
a tās zīmītes atstāšana piem pie ieejas durvīm laikam nebūtu pieļaujama, ja kaimiņi ik pal aikam tikai drusku paurbj? :D tas jau nekas bet nedaudz kaitinoši sāk palikt.
11.01.2014 20:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits