Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

SESIJA. Izdzīvošanas ABC

 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Čau! :D
Te noteikti ir daudzas tādas, kam jau ir liela pieredze ar sesijām, tādas, kuras laimīgas, ka tas vairs nekad nebūs jāpiedzīvo un tādas, kam tagad tas ir aktuāli.
Tad nu visas varētu padalīties ar pieredzi.

Kā Jūs gatavojaties eksāmeniem? Kā tiekat galā ar stresu un bezmiegu? :)
05.01.2014 11:44 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Kaut kā nekad diži neiespringu.
Eksāmeniem gatavojos rakstot špikerus. Rakstīju katru špikeri 3 eksemplāros. Parasti jau rakstot visu iemācījos, bet ja ne, biju sagatavojusi špikerus..
Ā un jā, vienmēr pirmseksāmena naktī liku materiālus zem spilvena, tā tāda tradīcija ko iemācījusi mamma. Patiesībā arī tagad, ja jāgatavojas kādai uzņēmuma prezentācijai, tad iepriekšējā naktī visus materiālus pabāžu zem spilvena. :)

Vienīgās problēmas, kas bija tās bija augstākā matemātika. Jo tur, ja nesaproti, nu tad nesaproti. Izrādījās vajadzēja paņemt tikai 1 privātstundu un viss aizgāja,kaut kur lekcijās nebiju dzirdējusi vienu knifiņu un tāpēc nekad nekas nesanāca. :D
05.01.2014 11:48 |
 
10 gadi
Reitings 4079
Reģ: 02.01.2011
Bieži vien paļāvos uz haļavu un loģisko domāšanu, kkā bija tā pārliecība, ka arī bez zubrīšanas eksāmenus varu nolikt un tas tiešām strādāja.
Man nekad nav bijusi tāda nakts, ka es dēļ mācīšanās neaizeju gulēt :D

mans ieteikums: atslābt jeb kā mūsu pasniedzējas teica "nevajag iespringt"! Nedabūts 10nieks nav mirstamā kaite!
05.01.2014 11:51 |
 
Reitings 82
Reģ: 09.12.2013
Eksāmenam mācos visu gadu, pa lielam. Protams, dažas dienas pirms eksāmena sāku visu atkārtot, nekādi maģiski paņēmieni man nav :D
Pirms eksāmena naktī guļu labi un stress.. tas gan ir tieši pirms eksāmena, bet parasti cenšos domāt par to, ka tas ir TIKAI eksāmens un dzīvē ir daudz svarīgākas lietas ;)
05.01.2014 11:52 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Nekad nav bijis tā,ka dēļ eksāmeniem neietu gulēt vai baigi stresotu.
Pārlasu vajadzīgās lietas un viss. Ja zini,tad zini,ja nē-tad neko.
Man daudz ko palīdz tas,ka man ir tiešām teicama redzes atmiņa. Varu atcerēties,kur ko lasīju vai rakstīju, kurā lapā tas bija un kurā vietā tieši :)
Pašai 2dien ir pirmais eksāmens,bet uztveru to vēsi. Tāpat pēdējais eksāmenu semestris :)
05.01.2014 12:07 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
pa lielam viss galvā ir jau semestra laikā palicis, bet ir eksāmeni, kuros ir pavisam kas cits jāmācās, nekā gada laikā darītais. (Piemēram kontroldarbos tikai praktiski viss un eksāmenā 48 teorijas biļetes).
Stresoju un pat no tā sanāca raudāt, jo pieķēros par vēlu, tikai pirmajā sesijā. Tagad jau vairs nē, neuztveru TIK nopietni. Piektdien bija eksāmens ar 48 teorijas biļetēm, 2 dienas iepriekš viņas sagatavoju, ka sanāca tīrais teksts no galvas 25 lpp. Izlasīju 2x cauri, izvilku labu biļeti un uzrakstīju 95% visu, kā tur bija, arī redzes atmiņa, tāpēc vajag informāciju sakārtotu, izceltu, pa punktiem utt, tāpēc info sagatavošanai paiet 80% darba, pārējais - tikai izlasīšana. Lai arī 24 lpp no galvas nenoskaitītu, bet kad koncentrējas vienai lietai, tad visu zinu + loģiskā domāšana.
05.01.2014 12:14 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
man līdzīgi kā Churchill - rakstīju špikerus, kas patiesībā ļoti palīdzēja vielu atcerēties. Jo tiek konkretizēts, izcelts svarīgākais, pārējo var loģiski eksāmena gaitā piespriest klāt :) Plus, protams, vajadzības gadījumā bija špikeris :D
No draugu nostāstiem klīst gadījums, kad pasniedzējs kādam studentam špikeri atradis, bet ielicis 4nieku, jo pateicis - tātad esi kaut ko gatavojies :D :D
05.01.2014 12:22 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
ā, un p.s., satraukums, protams, vienmēr bija, bet nekad neesmu mocījusies ar bezmiegu vai palikusi augšā naktis, lai tikai zaurētos. Domāju, nepārmokot sevi, arī smadzenes strādā labāk un ir vieglāk tos eksāmenus nokārtot.
Ar šodienas acīm vēl piebildīšu - ja vien negrasies pabeigt skolu ar izcilību vai nav nepieciešams noturēties budžetā, neiespringsti uz atzīmi! Mācies tik, cik vari, nebeidzot sev nervus ;)
Bišķi tā kā uzskatu, ka nereti LV augstskolās atprasa vielu vai pat pasniedz priekšmetus ķeksīša pēc, lai tikai būtu kredītpunkti, par ko iekasēt studiju maksiņas. Nespriežu par eksakto zinātņu novirzienu, jo tā man ir morzas ābece :D
05.01.2014 12:26 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Vienīgās problēmas, kas bija tās bija augstākā matemātika. Jo tur, ja nesaproti, nu tad nesaproti.

Nespriežu par eksakto zinātņu novirzienu, jo tā man ir morzas ābece
Ha ha hā! :D Žēl, ka man ir tieši šis.
05.01.2014 12:29 |
 
Reitings 3308
Reģ: 20.03.2013
Ha ha hā! Žēl, ka man ir tieši šis.


Nu augstākā matemātika diemžēl nav nekāds lejamais gabals. Tur sanāk pamācīties un pamocīties. Teorēmas, definīcijas, formulas.
Špikerus ļoti reti, kad izmantoju. Parasti sarakstīju jautājumus un tad lasīju vairākas reizes un centos iegaumēt. Dažas lietas nācās vienkārši iekalt galvā. :D Stress baigais nebija un pirms eksāmeniem centos tomēr pagulēt.
Veiksmi tev! :)
05.01.2014 12:36 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Ha ha hā! Žēl, ka man ir tieši šis.


uj :D
05.01.2014 12:41 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Katram vajag atrast savu metodi. Es rakstīju konspektus, jo labi atceros to, ko kādreiz esmu pierakstījusi.
Bet vispār... Nav tā sesija nekāds bubulis. Bakalaura studiju laikā to uztvēru drīzāk kā mēnesi garu brīvlaiku :D
05.01.2014 12:44 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
mācījos pēdējā vakarā, t.i., rakstīju špikerus. pa lielam diezgan lielu haļaviņu laidu visu laiku, jo jebkur visu var izdomāt ļoti loģiski, savukārt, rakstot špikeri, iemācīties un atkārtot to, kas piemirsies vai ne tik labi zināms. nekad neesmu īpaši iespringusi un mocījusies ar bezmiegu. vienīgā reize, kad vēders griezās otrādi, bija bakalaura aizstāvēšanā :D
05.01.2014 12:54 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Maya, kā jau minēju, man augstākajā matemātikā palīdzēja individuāla nodarbība. Gāju pirmo reizi eksāmenu rakstīt, tik cik zinu. Protams, izgāzos. Tālāk domāju, kā risināt. Atradu meiteni, no vecāka kursa, kura par 10 latiem pavadija ar mani visu pēcpusdienu rūpīgi skaidrojot un stāstot katru ciparu, darbības zīmi un rīcību. Atradām to knifu, kas bija mans klupšanas akmens. Un ejot otru reizi kārtot eksāmenu nokārtoju uz 9! :)
Jā, man ļoti paveicās ar privātskolotāju ar pirmo sitienu dabuju tādu, kura bija ieinteresēta palīdzēt nevis tikai nopelnīt. Bet to es jau sapratu, kad ar viņu runāju, jo cenu nosauca un teica, ka mācīsimies kamēr es sapratīšot, nevis stundu, divas vai kā savādāk..
05.01.2014 13:09 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Gāju pirmo reizi eksāmenu rakstīt, tik cik zinu. Protams, izgāzos.

Kā ir ar pārrakstīšanu? Jāmaksā? :)
Tev tiešām paveicās ar privātskolotāju.
Ehh..centīšos jau, lai nav jāpārraksta :D Bet nu, augstākā matemātika un programmēšana nav foršākās jomas, kur likt eksāmenus.
05.01.2014 13:13 |
 
Reitings 1201
Reģ: 15.11.2013
Kā ir ar pārrakstīšanu? Jāmaksā?

Katrā unī jau ir savādāk. Man RTU pirms 4 gadiem, pēc teorijas bija jāmaksā, bet viegli izdevās vienoties par nemaksāšanu, izdeva atļauju eksāmena pārlikšanai tāpat.
05.01.2014 13:20 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
05.01.2014 19:35 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
man atkalsesijā ir tikai 2 eksāmeni, tiem var samācīties, bet gada laikā sakrājušies neizpildīti un nenodoti laboratorijas darbi, ar tiem jācīnās (daru to tagad :D ), kā arī rasējumi nav uzrasēti, ar tiem baigais čakars, nespēju neko iedomāties telpisski utt :D

Visurapkārt kojās svin Jauno gadu, ballīte teju katrā istabiņā, a man nekā - noballējos gada laikā, tagad jāmācās, neko darīt :D
05.01.2014 23:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits