Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aicinājums

 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Sveikas!

Kā jūs nonācāt savā dzīvē pie sava aicinājuma? Kas bija tas ko sapratāt, ka varēsiet darīt, ka jums tas patīk? Es runāju par tādu pašu pirmo aicinājumu kad uzsākāt patstāvīgu dzīvi vai studijas. Vai tās bija mācības vai kāds darbs uzreiz? Kā tas bija? Kas tieši ir jāsaprot šādā mirklī kad sākas dzīve? Kas nosaka to ko cilvēks spēj darīt? Intereses + spējas.

Laikam derētu kāda karjeras konsultācija, jo esmu apjukusi. Kādu laiku strādāju tirdzniecībā, bet tad sapratu, ka tas galīgi nav man. Tagad nesaprotu kur meklēt kaut ko vispār. Domāju par savām interesēm un spējām un nonāku pie viena varianta. Bet tas īsti nestrādā, jo nav pārliecības par to ka tā tam jānotiek un tā tas būs.

Kā lai iegrozās, no iepriekš neveiksmīgi uzsāktām studijām, tagad citā sfērā? Kā lai nomaina profesijas izvēli? Kur ir šīs iespējas kuras nepieciešamas, lai dotos pa to ceļu kuru tiešām vēlētos? Kaut gan jau labu laiku grozos, šobrīd izšķirošais moments kad vajadzētu beidzot kaut ko arī atrast. Tik nezinu kur meklēt.

Paldies jau iepriekš par padomiem :)
20.12.2013 00:59 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Man laikam bija salīdzinoši vienkārši, jo jau vidusskolas pēdējās klasēs biju sapratusi, ka gribu studēt žurnālistiku un strādāt šajā jomā. Mērķtiecīgi uz to gāju, un dzīve visu salika pa plauktiņiem. Izmēģināju vairākus virzienus šajā jomā un atradu sev tuvāko. Tagad domāju turpināt nedaudz citā virzienā, bet ar to pašu fokusu. Murgaini uzrakstīju, bet es to uztveru kā ceļu - viena lieta noved pie nākamās.
Ieteikums - neesi aizspriedumaina un pieņem iespējas, kas tev tiek dotas. Ja piedāvā kādu haltūriņu vai interesantu projektu, neatsaki pat tad, ja sākumā šķiet "ko nu es", "es nemācēšu" vai "man jau īsti nepatīk". Ja arī darbiņš ne pie kā tālāka nenovedīs, būsi ieguvusi kontaktus un parādījusi sevi, kas, tici man, kādā brīdī atmaksāsies.
Lai veicas!
20.12.2013 01:13 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es nezinu. Goda vaards nezinu. Jo studeeju to, par ko sapnjoju jau no kaadu 5 gadu vecuma. Izraadaas - nav man. Klausiiju sirdij (cik daudz staastu nav dzirdeeti un filmas redzeetas, kur cilveeki ir nelaimiigi, jo izveeleejushies studeet, kur "pelna pikji" nevis sekojushi sirdsbalsij), izraadaas sirds dziivojusi kaut kaadu sapnju pasauliitee. Nu neko, tagad straadaaju pilniigi citaa sfeeraa, domaaju, kur studeet taalaak. Veel paaris meeneshi laiks ir, lai izdomaatu. Pilniigi un galiigi nezinu, ko veelos dariit ar savu dziivi..
20.12.2013 01:26 |
 
10 gadi
Reitings 1004
Reģ: 06.04.2011
Pilniigi un galiigi nezinu, ko veelos dariit ar savu dziivi..


Līdzīgi, jā.. divreiz izvēlēts nepareizs studiju virziens.
20.12.2013 01:33 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Joprojām nezinu, kaut gan ar vienu ausi jau tā kā sāk likties, ka nojausma apmēram ir. Jaunāka jau nepalieku, bet es tā īpaši neiespringstu. Ja nu arī nākamais, ko plānoju iet mācīties, neizrādīsies tas īstais, tad gan jau kaut kad dzīvē viņš parādīsies. Jo, manuprāt, kamēr cilvēks iet un dara un nesēž mājās uz dīvāna, gaidīdams "mūzu", tikmēr kāda starpība vai tas ceļš ir līkloču vai taisnvirziena.
Atbildot uz pēdējo rindkopu par to, kā lai maina.. Ej un maini. Nekāds īpašais mirklis ar lampiņu virs galvas jau neparādīsies, jāiet, jāmeklē, jāizmēģina un viss jāņem vieglāk. Ar pieri sienā arī nav jāskrien. Ja mēģini 3 reizes un apnīk/galīgi nesanāk/nepatīk, tad skaidrs, ka nav tavs. Next.
20.12.2013 01:44 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
so.so Man arī ar vienu ausi sāk jau likties un parādīties nojausma. It kā tagad šķiet, ka laikam pašam jāsaved dzīve kārtībā. Jo iepriekšējais darbiņš ir pilnīgā norietā. Bet jauna nekā vēl nav. Tikai idejas un kāda reta iespēja.
Jā bet saproties nekur jau īsti neņem. Bijusi tikai viena intervija jaunajā izdomātajā idejā.

Elizabete, bet kā tu to saprati? Vai tevi interesēja žurnālistika vai tikai labi kaut kas padevās? Vienkārši kas man jāņem vērā? Savas intereses tikai? Vai ir vēl kāds faktors?

Gribu saprast ļoti konkrēti kam jābūt tām lietām kam jāsakrīt - interesēm, spējām, iespējām, dzīves situācijai, sajūtām, domām? Man kaut kas no tā ir, bet trūkst iespējas. Jo liekas nu es zinu savas intereses. Spējas - so so, līdz galam nezinu moš man ir astronouta spējas nezinu tiešām. Bet nu tās kas atbilst interesēm tās man piemīt. Vismaz tā liekas, cik es pati varu novērtēt. Iepriekš kaut kā sanāca, sakrita atrast kādu darbu kas atbilda tā brīža vēlmēm.
20.12.2013 02:10 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nu, tas bija garš ceļš. Kopš agras bērnības biju aktīva lasītāja, un tā tas turpinājās, kamēr pusaudža gados sāku rakstīt dzeju un stāstus. Radās iespējas un izdzīvojos pa jauno rakstnieku programmām un pasākumiem, sapratu, ka man gribas lielāku piesaisti realitātei. Valodu līdz tam biju uztrenējusi, izšķīros par labu žurnālistikai. Man tas viss noticis plūstoši - kā redzu interesantu, jaunu virzienu vai iespēju, tā ķeru ciet.
Jāņem vērā savi talanti, intereses un iespējas. Kāda jēga no visiem dotumiem, lai uzsāktu modeles karjeru, ja tevi interesē, teiksim, mašīnu ķīlēšana? Kaut kur droši vien ir viduspunkts tām trīs lietām, tur arī sāc rakt.
Man nesen lekcijā rādīja shēmu ar trīs apļiem - "kas ir tava lielākā kaislība", "kura jomā tu esi labāks par visiem citiem" un "ar ko tu vari labi nopelnīt". Kur visi trīs pārklājas, tur arī ir tava īstā vieta. :)
20.12.2013 02:39 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Man ir atbildes galvā uz šādiem jautājumiem. Es to zinu (cik nu zinu, bet kaut kāda pārliecība ir), bet ar šo zināšanu nepietiek. Trūkst iespējas.
20.12.2013 03:15 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Ā es nevaru. Pusnakti kaut ko nomokos pārdomās. Kaut kas rodas kaut kas nē. Īstas radošās mokas. Nav kādam kāds tests ko izpildīt?
20.12.2013 03:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es savu izveeli izdariiju, pateicoties briivpraatiigajam darbam. Pastraadaaju slimniicaa, paliidzeeju personaalam ar pacientiem un sapratu, ka taa ir taa vieta, kur esmu piederiiga. Ieteiktu paintereseeties tajaas vietaas, kuras vareetu buut kaa opcijas tavai naakotnes darbavietai, vai vinjiem nevajag bezmaksas paliigu reizi nedeeljaa uz paaris stundinjaam. Taa paveerosi darba vidi un speesi izlemt, vai tu speej sevi tur ieraudziit vai nee.
20.12.2013 06:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Gribu saprast ļoti konkrēti kam jābūt tām lietām kam jāsakrīt

Nu, manuprāt, ja sēž uz dīvāna un domā, tad labāk domāt nevis par konkrētām interesēm, bet par to, kas dzīvē iet no rokas. Nu, piemēram, varbūt Tev pēc vārda kabatā nav jāmeklē - tātad tās ir oratora spējas. Kas nav katram - tātad ir jāmeklē sfēra, kurā varētu piepildīt savu ikdienu ar lielu runāšanu. Varbūt, esi dzīves gudra labu padomu devēja - papēti vai tas nav saistīts ar psiholoģiju. Būtībā jau aicinājums ir meklējams tajā virzienā, kurš ikdienā tev skrien pakaļ un bez piepūles paliek prātā. Piemēram, skaties TV ziņas un neviļus paliek galvā visi pieminētie likuma panti - tad jāmeklē sevi saistībā ar tieslietām.
Pareizo virzienu ieraudzīt nav grūti, tikai nekad nevajag domāt, ka viss nāks viegli. Kad mērķis atrasts, tad jāsaprot, ka gribēšanai ir jābūt lielākai par varēšanu. Nevajadzētu būt pieticīgai savās vēlmēs, jābūt lielām ambīcijām - lai nekad nebūtu sajūta, ka kaut kas tiek uzspiests, kaut kas jau ir par daudz vai kaut kas ir par tālu no vēlamā.
20.12.2013 07:16 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
jau pamatskolā interesējos par nākotnes plāniem - skaistumkopšanu. Pat pa saloniem nedzīvojos, bet interese par to bija. Vairāk sliecos par frizieri (jau sākumskolā pie nākotnes profesijām minēju :D), bet gadiem ejot, sāka interesēt medicīna. Vēl līdz pēdējam domāju, vai iet uz mediķiem vai kosmetoloģiju. Izvēlējos to skaisto "pusmedicīnu" :)
bērnībā, kad biju sīce, taisīju mammai kāju, pēdu masāžu, kad viņa vakarā jau gulēja gultā, viņas vietā patika viņai uz sejas krēmu uzklāt, galvu pamasēt... :)
20.12.2013 08:07 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
vispār, ir taču tie karjeras testi. Aizpildi, pačeko.
Bet kā tā var būt, ka tev nav degsmes uz kaut kādu nodarbošanos?
20.12.2013 08:12 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
jā karjeras konsultants tev ielies smadzenēs to, ko pati nevari izdomāt, ja nav galvas uz pleciem tad nav, pamēģini visu pēc kārtas, nepamēģināsi nezināsi vai tev tas der. Konsultants piestāstīs pilnu galvu, izmetīsi naudu kādām mācībā. beigās izrādīsies, ka tev tā profesija riebjās.
20.12.2013 08:13 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par sevi radās iespaids, ka varētu patikt viss, ko daru..

Ja kaut kam pievērs pastiprinātu uzmanību, tad vairojas interese. Intereses iespaidā Tu apaudzē sevi ar jaunu informāciju. Informācija padara Tevi gudrāku un veiksmīgāku. Veiksme rada patiku un vairo entuziasmu :)
20.12.2013 09:04 |
 
Reitings 287
Reģ: 20.10.2010
Pabeidzu Uzņēmējdarbību un arī pēcāk iemēģināju roku un sapratu, ka tas galīgi nav man, tagad strādāju atkal tirdzniecībā un domāju ko darīt tālāk.
20.12.2013 11:34 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Bet kā tā var būt, ka tev nav degsmes uz kaut kādu nodarbošanos?


Tā var būt. Kaut kāda degsme ir bet acīmredzot pārāk vāja lai degtu.
Tajā sfērā kurā esmu iekšā pats par sevi nav daudz iespēju. Ir grūti ar tādām spējām kādas ir man, neko nevar ne lāga nopelnīt, ne izdzīvot.
+ Vēl raksturs padara praktiski neiespējamu atrast darbu kādā no praktiskajām sfērām.

Mana dzīve ir ļoti sa**** atvainojos.

Nu, manuprāt, ja sēž uz dīvāna un domā, tad labāk domāt nevis par konkrētām interesēm, bet par to, kas dzīvē iet no rokas.


Ir tiešām lietas kas man iet labāk un ir tādas kas iet no rokas. Bet es kaut kā nepavelkos uz viņām. Piemēram, es esmu nenormāli emocionāla, interesē aktiermāksla bet ko lai es daru, ja mani interesē, bet es nepavelkos... rrr
20.12.2013 15:19 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Skolas laikā nezināju,ko gribu, bet zināju,ka ir kaut kur jāstājas iekšā uzreiz pēc 12.klases..iestājos, pabeidzu, strādāju "pa tēmu", darbs patīk, bet sirdslieta ir kas cits. Tad nu savu sirdslietu centīšos piepildīt 14.gada vasarā.:)
20.12.2013 15:22 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
jā karjeras konsultants tev ielies smadzenēs to, ko pati nevari izdomāt, ja nav galvas uz pleciem tad nav, pamēģini visu pēc kārtas, nepamēģināsi nezināsi vai tev tas der. Konsultants piestāstīs pilnu galvu, izmetīsi naudu kādām mācībā. beigās izrādīsies, ka tev tā profesija riebjās.


Nu es esmu daudz pamēģinājusi un tas nav forši bieži mainīt darbus. Man tieši gribētos lai man sakārto smadzenes kāds normāls jau dzīvē lietas saprotošs cilvēks.
20.12.2013 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Vēl raksturs padara praktiski neiespējamu atrast darbu kādā no praktiskajām sfērām.


Man ir tieši tas pats. Ja godīgi, nezinu, kā tālāk dzīvot, kādu darbu meklēt. Ir iecerētas studijas, bet, ja nesalauzīšu sevī traucēkļus, būs šā brīža iznākums - nederīga dzīvei. Uzskatu, ka esmu gudra un spējīga, bet atsevišķi personības defekti liedz manu potenciālu izmantot.
20.12.2013 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Nu es esmu daudz pamēģinājusi un tas nav forši bieži mainīt darbus. Man tieši gribētos lai man sakārto smadzenes kāds normāls jau dzīvē lietas saprotošs cilvēks.


Tu kopē manas domas ;) Man pat nebūtu iebildumu dzīvot tādai, kāda esmu, taču ar to (mans raksturs, personība, veselība) nopelnīt nav iespējams.
20.12.2013 15:28 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits