Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

strupceļš

 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mana viena attāla paziņa ir tur .viņai galīgi švaki tagad dzīvē iet. gribētos palīdzēt,bet īsti nesaprotu kā . naudas nav un naudas nopelnīšanas veidi visai minimāli. dzīvo,kaut tādā vietā,kur neko prātīgu nevar atrast. atrada uz kādu laiku darba vietu ,kur maksāja 30ls (!!!!)mēnēsī par par darbiņu. darbs gan bija katru dienu apm. stundu,taču neko nopietnāku tajā ciematiņā nevarēja atrast. tā gadījās,ka pat tur pašlaik nav vajadzīga viņas palīdzība un pat vairs nav 30ls mēnesī. ir mazs bērns. pie interneta tiek pāris reizes mēnesī uz 5minūtēm,tā kā tur nav iespējams pa to laiku atrast darbu sludinājumos. vēl nesen bija pat bez mob. tagad pa sapelnīto naudiņu ,kaut kādu vecu nopirka,lai galīgi nebūtu bez sakariem, taču ,protams,ka nav tik daudz naudas,lai pirktu kredītu un zvanītos uz sludinājumos norādītajiem tel.
esmu ierosinājusi,ka lai brauc meklē uz citu pilsētu darbu,taču viņa apgalvo,ka neko blakusvietās nevar atrast un krīzes centrs arī nepalīdzēšot ar naudu ceļam uz darbu...un vispār apgalvo,ka pat ar ēšanu viņi nenodrošina. vai tā varbūt,kad bezizejas situācījās cilvēkiem nepalīdz un pat nenodrošina ar putru vai kartupeļiem ,vai arī viņa dramatizē?
Ir ideja viņas vietā ielikt sludinājumu,kad meklē darbu un pirmo mēnesi atbalstīt,kaut vai atmaksājot ceļu,bet atkal problēma..tur uz vietas neviens negrib mazo pieskatīt..tagad viņa ved uz bērnu dārzu katru dienu pāris stundas,lai mazais,kaut ko iemācītos,taču,kad ir pusdienas ,tad ved prom,jo nav naudas,lai par tām samaksātu...un ja neviens centrā mazo negrib pieskatīt mazo,tad arī viņai no darba būtu jābūt jau 17 tajā ciematā,lai mazo izņemtu ārā. vispār nesaprotu ,kāpēc ,kaut vai otra tāda pati mamma,kura visu dienu sēž centrā nevar uzņemties un pieskatīt otras mazo??kāpēc tas ir tik grūti!?
vēl vajadzēs aizsūtīt mob.kredītu,lai būtu iespēja viņai kādam piezvanīt.kādu naudas summu,lai viņa nopērk sev nepieciešamo.
kā ir ar tām pārtikas atbalstu pakām???esmu dzirdējusi,ka dod pienu, rīsus,vai arī ,ko citu,ja esi trūcīgs!
no vienas puses gribās viņai palīdzēt,taču no otras puses bail viņu izraut no tās vides,jo viņai jau bija situācija,kad bija atradusi darbu par auklīti un beigās viņai sāka nemaksāt un auklēja par pajumti, ēdienu... un protams,ja tev nav ne naudas,ne iespēju,tad tu arī tur paliec,jo nav jau iespēju citur aiziet,neviens Tevi neatbalsta. es justos tik vainīgaja,ja atkal viņa nonāktu pie izmantotājiem.bail,kad atkal patrāpīsies tāda pati ģimene,kas ļauni izmanto cilvēku bezizejas situācijā.viņa tagad ir gatava strādāt pie kāda,kurš nodrošina istabiņu, ēdināšanu un kabatas naudu,lai varētu sev vai mazajam,kaut ko nopirkt, vai arīt tādā vietā,kur maksā normālu algu,lai varētu izīrēt istabiņu un sevi nodrošināt ar nepieciešamības minimumu.
meitenes,kā man viņai gribas palīdzēt Jūs pat nevat iedomāties,jo cik gan viņa ilgi dzīvos tajā krīzes centrā?nevar jau viņas dzīve visu laiku būt šādi iestrēgusi un stāvēt uz vietas.
radinieki viņai arī nav.
varbūt kāda pastāstīs sīkāk par krīzes centriem?
19.12.2013 09:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
varbūt kāda var palīdzēt ar darbu,vai arī kā citādi?
19.12.2013 09:20 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
kā līdz kam tādam var nonākt? Es vienmēr līdzjūtīgi domāju par bomžiem/bezpajumtniekiem - visi brēc, ka viņi paši vainīgi pie tā. Šajā gadījumā vainīga esot tā sieviete. Bet tiešām jautājums - kā viņa līdz tādam nonāca? Kur ir viņas vecāki, tuvinieki? Cik pašai gadu?
19.12.2013 09:27 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ja tugribitik ļoti uzņemties rūpes, paņem viņu mēnesi pie sevis. tikmēr atradīsiet viņai darbu un jaunu dzīvesvietu. varbūt viņa var auklēt kāda citu bērnu, bet pie sevis? būs divi vienā? nevajadzēs maksāt savai auklei un būs darbs.
to bērnu var varbūt izņemt ātrāk no tā bērnudārza kāda meitene uz pāris stundiņām un samaksāt par to pāris latu par dienu. ja tajā ciematā nav iespēju, tad daudzas jaunietes varbūt priecāsies par tādu iespēju, ja viņa paliek tur.
19.12.2013 09:27 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
kāpēc viņa nestājas bezdarbniekos? tur taču var kaut vai visus kursus pēc kārtas iziet - vajag vai nevajag. ir tie visi telemārketingi, kur pat var strādāt no mājām. daudz tur nevar nopelnīt, bet vairāk par 30 ls noteikti. šādus darbus piedāvā, manuprāt, visās pilsētās. un telefonu jau darbs dod.
19.12.2013 09:29 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
vai arī varbūt viņa var nodarboties ar rokdarbiem (taisīt pērlīšu rokassprādzes, auskarus, adīt, tamborēt)? bet izejmateriālus tu viņai varētu sapirkt uz pirmo laiku, ja vēlies to darīt. ja viņa nemāk neko tādu, varbūt tu vari iemācīt un iedot sakopētus materiālus. zinu, ka viena man pazīstama meitene īsti pat nezināja, kā valdziņus uzmest, bet sāka pētīt visu, kamēr sēdēja mājās ar mazo un tagad tamborē tādas skaistas lietiņas!!!
tagad uz Ziemassvētkiem visiem vajag dāvanas. ļoti daudz pērk adītus cimdus, zeķes. maziem bērniņiem viskaut ko skaistu pērk.
19.12.2013 09:32 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Sany! esmu apsvērusi arī ideju paņemt pie sevis,taču es esmu darbā pa darba dienām ,nevarētu pieskatīt mazo un mums nav tāda finansiāla situācija,lai uzturētu vēl kādu ..citreiz paši knapi nomaksājam par dzīvokli un varam nopirkt ēdienu...tas gan atkarīgs no drauga kādi viņam ,kurā mēnesī ienākumi,jo vienu mēnesi viņš saņem ļoti labi,bet citu tā ,kad nākas ļoti knapināties. man alga arī tāda nekāda. protams,ja zinātu,kad viņa atradīs 3mēnešu laikā darbu un iekārtosies,tad paņemtu,taču tikpat labi viņa gadu neko neatradīs..un vēl tas,ka Rīgā viņai jāatrod darbs vismaz par 250ls uz rokas ,lai izdzīvotu.viņai nav nekāda dižā izglītība..ai,sarežģīti.
19.12.2013 09:32 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
sniegpulkstenīt,
kā līdz kam tādam var nonākt? Es vienmēr līdzjūtīgi domāju par bomžiem/bezpajumtniekiem - visi brēc, ka viņi paši vainīgi pie tā. Šajā gadījumā vainīga esot tā sieviete. Bet tiešām jautājums - kā viņa līdz tādam nonāca? Kur ir viņas vecāki, tuvinieki? Cik pašai gadu?
19.12.2013 09:33 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
lai nodarbotos ar rokdarbiem arī ir vajadzīga nauda. esmu pati nodarbojusies ar rokdarbiem.tur iznāk vairāk materiālos iztērēt nekā nopelnīt,jo visus uzmesitarotos darbiņus nenopirks un ciematiņā nebūs daudz klientu. vajag normālu darbu..,bet paldies par ierosinājumu.
19.12.2013 09:34 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
???????? ee
19.12.2013 09:48 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
bat var taču pārdod ar tevis starpniecību, ka tu pāris reizes mēnesī no viņas visu paņem, kad arī saved visus materiālus. un pameklē un lielām akcijām, izpārdošanām. saliec draugos sludinājumus. gan jau būs cilvēki, kas pieteiksies. ss.lv ieliec. tur daudzi cilvēki daudz ko meklē, skatās. vajag vnk padomāt. saprotu, ka dzija nav lēta, bet var izdomāt, ja nav nekā.
19.12.2013 09:58 |
 
Reitings 1104
Reģ: 31.07.2012
Man joprojām jautājums - cik viņai gadu? Kur viņas bērna tēvs? Kur māte, tēvs, radinieki? (neticu, ka draugs miris vai pametis un vecāki, radi miruši (tfu, tfu, tfu)) Un kā viņa līdz tam nonāca? Kā tad iepriekš iztika?
19.12.2013 10:00 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ja godīgi es zinu veidu, kā var gatavot uz svētkiem rotājumus, iztērējot ļoti maz - makaroniem. iegooglē "pasta decorations" un redzēsi, kādus brīnumus var paveikt. bet tad tas ir jādara ļoti ātri. uz lieldienām var ko izdomāt u.tml. svētku laiks taču ir tāds pļaujas laiks. vajag tikai laicīgi cilvēkus informēt
19.12.2013 10:00 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
iemīlējās, sāka dzīvot kopā ar vīrieti. viss sākumā bija brīnišķīgi.vīrietis sāka dzert..viņam apnika šīs attiecības..sāka meklēt iespējas iepazīties ar citām..viņa izlēma aiziet prom.īsti nebija kur,tāpēc aizgāja uz krīzes centru
19.12.2013 11:11 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
vecāki miruši
19.12.2013 11:13 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Tak, ja nemaldos visos Rimi, Maxima, Supernetto utt. vajag darbiniekus :) Ja viņas raj. nav, lai brauc uz citu, kur ir šie veikali un darbiņu dabūs, manuprāt... Kaut uz Rīgu, domāju, ka te kāds soc. centrs vai cilvēki atradīsies,kas palīdzēs to bērniņu pieskatīt un viss nokārtosies, ja Jūsu ciemā nav darbs, tak jāmeklē plašāk...
Kaut tā pati UK, tak var uz turieni braukt, ja galīgi neko nevar....
19.12.2013 11:31 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Ja viņa dzīvo cietamtā ar bērnudārzu, tur jābūt arī bibliotēkai. Bibliotēkā ikviens var 1 stundu pie datora darboties bez maksas, tā kā tur var tikt pie I-neta :) Tāpat iespējams viņa neizmanto visu palīdzību, ko varētu iegūt o sociālā dienesta vai nodarbinātības aģentūras, liekas, ka tagad viņiem ļoti aktuāla ir tieši jauniešu nodarbināšana.
Bet īstenībā tādam galīgam "startam"derētu arī dabs Maximā vai citos veikalos, reizēm viņi pat piedāvā vietu kopmītnēs utt.
19.12.2013 12:04 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
domāju,ka labāk viņai vispirms atrast darbu Latvijā,jo lai aizbrauktu uz citu valsti strādāt,tad tur nepieciešama vēl biļetei nauda.
19.12.2013 12:09 |
 
Reitings 1364
Reģ: 05.04.2013
Taču tādos mazos pagastiņos noteikti jabūt bezdarbniekiem, nu nezinu kā īsti sauc, bet tur maksā vismaz 100ls, tā šķiet. tur nevar iestāties? Vismaz manā pagastā ir, tur paravē, patīri, neko smagu jau sievietei arī neliks darīt..
19.12.2013 12:09 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Elīza!paldies par ierosinājumu.biju aizmirsusi par šo iespēju. papētīšu
19.12.2013 12:14 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Aha, manā novadā arī ir tie saucamie "Simtslatnieki" (tagad, ja nemaldos viņiem maksā 80Ls, bet, ja cilvēks varēja ar 30 izdzīvot, tad tie 80 arī būtu liela nauda).. Un, man arī šķiet, ka tie ir visur...
Un par Angliju varu teikt tā, ka man brauks radi ciemos uz turieni uz 1-2ned un par biļeti turp-atpakaļ samaksāja 50Ls.. takā vienvirzienā vsp 25ls sanāktu (ar visiem PVN utt) to naudiņu, ja gribi palīdzēt, varētu aizdot kaut vai Tu. Jo tur, sākot strādāt, sapelnītu un atdotu, noteikti, atpakaļ.. Kā arī, ja ir bērniņš un vientuļā māte, maksā pabalstu (tikai nezinu vai, ja nav tur strādāts to pus gadu), bet bērnudārzs gan tur būtu, takā, ja grib, tad visu var, un šeit pat nevar būt vārds grib/negrib, bet vnk. ir jārīkojās...
Un tak, tagad arī ir tās kartes 3Ls un zvani uz visiem tīkliem bez maksas, tak kaut tādu, lai nopērk vai Jūs nopērkat, ja tas palīdzēs atrast darbiņu...
19.12.2013 12:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits