Kā nomierināt kaķi?

 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Sveiki. Ir milzīga problēma. Man mājās ir kaķis. Paņēmu no patversmes, kad bija vēl mazs kaķēns. Tagad jau mājās ir 1 gadu un 3 mēnešus. Kopš tā laika, kad viņu paņēmu, viņš ir NENORMĀLI traks. Šausmīgi... Minēšu piemērus - plēš PILNĪBĀ visu. Dzīvoklis man ir ļoti skaists, bet kaķis to ir izposījis. Aizkari saplēsti, puķēm lapas sagrauztas, tapetes saplēstas, dīvāns vienos skrāpējumos... Viss, kas viņam patīk, ir jāslēpj. Piemēram, tie paši aizkari. Lai kaķis tos neizplēstu vēl vairāk, aizkari ir aizlikti aiz radiatoriem. Puķes ir noliktas augstos plauktos, lai nevarētu tikt klāt pie tām. Tad vēl, viņš ļoti kož cilvēkiem, it īpaši man. Man ir sakostas abas rokas. Kad izeju sabiedrībā, cilvēki jautā, kāpēc es graizos. Viņam ļoti bieži uznāk momenti, kad viņam kaut kas notiek un viņš naturāli man uzbrūk. Tiešā vārda nozīmē. Viņš sataisa kūkumu, izbola ļoti lielas acis, sakoncentrējas un uzlec virsū kādai cilvēka ķermeņa daļai un nelaiž vaļā un kož. Viņš var jeb kurā brīdī uzlekt uz cilvēka kājas un rāpties tajā virsū kā pērtiķis. Kad viņu noņem nost, viņš neliekas mierā - viņš uzbrūk virsū un kož. Pēc jaunā gada taisīsim remontu, bet līdz tam es ļoti gribētu noskaidrot, kā nomierināt viņu, lai viņš tā nedara. Tas nav izturami! Vai kāda varētu palīdzēt?
07.12.2013 22:32 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Wendy, tāda dzīve dzīvojot 10 m no šosejas.
08.12.2013 12:28 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Visu laiku pardzīvot un raudāt par kartējo nobraukto mīluli. Es nespētu. Tad jau labāk vispār neņemt kaķi vai, ja citādi nevar, tad nelaist laukà.
08.12.2013 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Komentārus nelasīju, taču radās savas domas, jautājumi tev.
Tomēr ilgu laiku kaķis ir dzīvojis ar tevi, tad man rodas jautājums, kādēļ tu nedarīji neko agrāk? Kaķim nagi ir jāgriež, tad viņš neskrāpēs lieki. Tas ir normāli, ja mazs kaķis rāpjās visur kur vien var uzrāpties. Tieši tādēļ ir kaķiem domātie kāpelējamie...


Maksā viņi labi, taču, ja negribi, lai kaķis noplēš visu ko var noplēst, par to ir jādomā laikus. Atrast nodarbi, spēļmantas, lai viņam ir nodarbe cauru dienu, lai neienāktu prātā kur uzrāpties. Lai gan mazs kaķis ir tāpat kā cilvēka bērns.. Interesē viss un kādēļ nekāpt.


Man pašai ir 2 kaķi. Runcim 4 gadi, kaķenei 6 mēneši. Kaķene ir traka, ir sapirktas dažādas mantiņas, sakarinātas bumbiņas, pelītes, lai viņai uz katra soļa ir ko darīt... Protams viņa uzlien kur nedrīkst, bieži kāpj pa sienu augšā, arī pa aizskariem. Taču tas ir mazs kaķis, ap 2 gadu vecumu tas pamazām pāriet.

Par košanu, varu teikt, to ka mani kaķi vienmēr ir norāvušies pa purniņu, ar knipi, ja koda vai skrāpēja, tagad mani respektē, nagus nelaiž, nekož. Pat mazā kaķene.
08.12.2013 13:59 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nazīc es sapotu,ka cilvēki ir dažādi,daži no tiem mazohisti,kuriem patīk tikt regulāri sakostiem un,ka kaķis ar nagiem ieķeras kājā un rāpjas augšā.Kaķis pilnīgi nopietni izklausās ar putniem galvā un tas nav nekāds pārsteigums,ja nāk no patversmes,kāds varbūt pacenties.Var jau,protams žēlot nabaga psiho minci un tikt regulāri vēl turpmākos padsmit gadus reguāri saskrāpēta un sakosta,bet es ne uz ko tādu neparakstītos.Dzīvniekam ğimenē būtu jānes prieku nevis regulāras fiziskas sāpes.Psihus,agresīvus suņus parasti iemdzina neredzu ar ko kaķis labāks,ka būtu tā prāta aptumsumi jāpacieš gadiem un vēl jāmīl un jābaro tādu monstru.
08.12.2013 15:05 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.12.2013
Harmony piekritīšu Tev, ka kaķis izklausās pavisam neadekvāts. Un patversmē viņam vietas nav, jo citiem dzīvniekiem nav jācieš no tāda mežoņa.
08.12.2013 15:09 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Vakar neko nerakstīju.. Šodien pateikšu. Pirms ņemt dzīvnieku, jāsaprot, kāda atbildība tā ir. Ne visi ir pūkaini, super čamdāmie!
Kaķene arī paspēja iznīcināt visas tapes, aizkarus, puķes, viņa pat špricēja visur, bet NEKAD nevienā brīdī neienāca prātā viņu kaut kur aiznest, atdot vai pamest (arī iepriekšejais runčuks bija šāda paša rakstura). Dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem r dažādi raksturi, it īpaši no ielas paņemtajiem, viņi arī visu mūžu var palaikt mežonīšu raksturā.
Ja būs lemts, ar mīlestību un pacietību, dzīvnieks mainīsies.. Tagad manai mincei ir 3 gadi, un nupat, nupat aizkari un tapetes vairs nav mīļākā spēļmatiņa (tas gan neozīmē, ka viņai brīžos,kad satraucas, neuznāk pizdingi, tad pa gaisu vel iet viss). Un, jā, no dzīvokļa viņu veljoprojām iznest bez skaņām itkā sistu viņu nost, nevar, un nedomāju, ka kaut kas mainīsies, ir bijusi traumatiska pieredze un viņa jūtas droši tikai dzīvoklī, arī uz svešajiem ve reizēm reaģē bailīgi.
Ar to visu gribēju teikt, ka dzīvnieks, pirmkārt, ir atbildība, otrkārt, atbildība līdz viņa mūža galam.
Pavadi laiku kopā ar dzīvnieku, spēlējies, radi uzticības saites, drošu vidi.
08.12.2013 15:16 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
blank - Manam kaķim ir vesels kalns ar rotaļlietām. Arī tas kāpelējamais ir, bet viņam tas pilnībā neinteresē. Ar mantiņām viņš spēlējās, kad bija maziņš kaķēns. Tagad viņam tās neinteresē. Par tiem nagiem... Nagi kaķim nekad nav bijuši griezti. Radinieki, kam ir kaķi, stāstīja, ka, ja nogriež kaķim nagus, viņš paliek traks. Un kas būs ar manu kaķi, ja viņam tagad nogriezīs nagus!? Viņš vispār prātā sajuks. Domāju, ka vajadzēja man jau no bērnības griezt nagus, lai viņš pie tā pierastu.
08.12.2013 15:24 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.12.2013
Evelīna man rodas sajūta, ka Tu pārspīlē to, ko mums te pastāsti. Izklausās, ka tik traki nemaz neiet. Ja ietu tik traki, tad pieņemtu pareizo lēmumu. Šobrīd šķiet, ka izdomā problēmas. Vai arī Tev ar galvu nav kārtībā pašai.
08.12.2013 15:27 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Es savu kaķi nevarētu atdot atpakaļ patversmei vai iemidzināt, lai arī ko viņš darītu. Esmu viņu iemīlējusi kaut arī viņš dara visas tās trakās lietas. Bet es noteikti pamēģināšu ar to ūdens pulverizatoru. Kad vakar izlasīju, ka daži no jums tā dara un palīdz, pajautāju radiem, vai tas tiešām palīdz. Daudzi teica, ka tiešām palīdz, tāpēc pamēģināšu un tad jau redzēs.
08.12.2013 15:28 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Radinieki, kam ir kaķi, stāstīja, ka, ja nogriež kaķim nagus, viņš paliek traks.


Nopietni? Man šķiet, ka šajā gadījumā galvā kaut kas ir ne tā nevis kaķiem, bet tiem, kuri kaut ko tādu spēj izdomāt.
Kaķim nagus ir jāgriež, citādi viņi ne tikai dara blēņas, bet viņiem pašiem tie nagi traucē.
08.12.2013 15:28 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Dina - kāpēc Tu domā, ka pārspīlēju? Ne būt nē. Kāds tad ir pareizais lēmums? - Tāda nav. Es mīlu savu kaķi, lai arī ko viņš darītu un uz patversmi es nekad nevestu arī neiemidzinātu.
08.12.2013 15:34 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Pirms nedēļas arī manās mājās uzradās kaķis no ielas, jau pusaugu, nevis maziņš, maziņš līdz ar to jau viņam ir kaut kāds savs raksturiņš izveidojies. Šobrīd to vien dara kā sēž uz skapja augšas un nost nekāpj, bet naktīs viss dzīvoklis iet pa gaisu- žalūzijas aprauj, puķes no palodzēm krīt nost, trauki arī jau plīsuši, pa sienām skraida, skrāpē durvis visu ko vien var iedomāties. Rokas nevar pielikt, šņāc skrāpē un mēģina notīties uz savu skapja augšu cik vien ātri iespējams.
Ceru, ka pēc kāda laika pieradīs ar telpām, kur tagad atrodas un vismaz no skapja augšas nokāps. Un nevajag teikt, ka kaķim netiek nodrošinātas nekādas mantiņas, aktivitātes vai sazin kas vēl. Kaķis vienkārši pa dienu sēž nekustīgi uz skapja un visus vēro ar lielām acīm, bet naktīs mantiņas ši nav ne prātā, manuprāt šis mēģina vēl izlausties atpakaļ uz ielas.
Nezinu, pagaidām tiešām ceru, ka apradīs un paliks labāk...
08.12.2013 15:39 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
piekrītu viedokļiem, ka kaķi ir jāaudzina un ūdens un nagu griešana nav nekādas vardarbīgās metodes. vēl jo vairāk, ja kaķis kož un skrāpē saimnieku, arī uzsist pa purnu nav pārspīlēts paņēmiens (piedodiet jūtīgās būtnes). pašam kaķim būs labāk, ja no viņa necentīsies atbrīvoties, bet iemācīs kaut kādas uzvedības robežas. kaķis jūt bailes no viņa un ''valda'' pār saimnieku. ja saimniekam būs bail no sava kaķa, viņš būs nevaldāms.
08.12.2013 15:44 |
 
Reitings 648
Reģ: 29.01.2009
Un tās, kas saka, ka kaķis ir jāiemidzina vai, ka kaķa saimniecei ar galvu kaut kas nav kārtībā- vai jums pašām ir kādreiz bijis mājdzīvnieks no ielas vai patversmes, lai jūs spriestu par šo situāciju?

Šādus dzīvniekus ņem lai tiem palīdzētu, bet ielās piedzīvotais, vai laiks patversmē, būtiski ietekmē kaķa raksturu. Kaķis no ielas vai no patversmes nekad nebūs super mīļais pūkainas pa rokām čamdāmais dzīvnieks, tāpēc patiesībā, tie cilvēki, kas uzņemas rūpes par šādu dzīvnieku, būtu jaapbrīno un jāciena, jo nedomājot kaut vai par savām saplēstajām rokām, tapetēm un aizskariem, ir spējīgi piedāvāt dzīvniekam mājas un savu mīlestību.
08.12.2013 15:45 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
esmu ciemojoties redzejusi vairaku sšādus kaķus un mazus suņus arī, un tieši šie mani biedē, tāpēc es nekad savā mājā neesmu turējusi dzīvniekus. nekad nevari zināt, kāds briesmonis tev gadīsies, priekš kam sev dzīvē tik daudz problēmu ar mājokli, jātīra aiz kaķa, japērk jauni aizskari, jataisa remonts, pa to laiku un naudu var pasauli apceļot :D autorei iesaku vest to kaķi pie ārsta. nogalināt būu skarbi, bet piem., ja bērns traki uzvedas, to parasti ved pie ārsta un risina situāciju ar profesionāļu palīdzību.
08.12.2013 16:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Pilnīgas uļķības,ka visi patversmes kaķi ir šitādi psihopāti.tur ir ļoti dadz foršu kaķu,kas tiešām alkst cilvēka sabiedrību,pat murrādami glaužas gan būra restēm.
08.12.2013 16:59 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Vins vesels? Citreiz kakji ta uzvedas jo nejutas labi.
Ir kastrets/sterilizets? Tas palidzetu mandomat.
08.12.2013 17:05 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Radinieki, kam ir kaķi, stāstīja, ka, ja nogriež kaķim nagus, viņš paliek traks. Un kas būs ar manu kaķi, ja viņam tagad nogriezīs nagus!? Viņš vispār prātā sajuks.


kādas muļķības?? Tu kaķi pie ārsta esi vedusi?
Kaut elementāro informāciju esi meklējusi internetā, grāmatas? Jeb tikai rados klausies?

http://www.kakiem.lv/component/content/article/45-raksti/102-kaa-nadzii.html

Pietam ir nopērkami speciāli izsmidzināmi līdzekļi, kurus var izsmidzināt uz mēbelēm vai visur citur, kur negribi ka kaķis sabojā..
08.12.2013 17:09 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
krishala nabaga dzivniecins, vinam stress milzigs noteikti. kur vinu dabujat?
08.12.2013 17:12 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Varbūt vajag pie ārsta aizvest? Vnk varbūt kaķīm kkādas problēmas, kkas sāp un tāpēc vnk iet ciet.
Mūsu kaķis arī ir bijušais bomzis. Plēš paklāju, plēš dīvānu...mums paveicies, ka nekādas redzamas pēdas nepaliek(materiāls tāds). Taču, tā ir - kaķis ir kaķis. Viņai vajadzēja divas dienas, lai pilnībā iznīcinātu manu palodzes dārziņu. Nu, neko - pie sienas būs speciāls plaukts tikai puķēm, kur viņa klāt netiks.
Vnk patversmes dzīvnieciņi ir traumēti. Taču, viņi nav bezcerīgi(vismaz lielākā daļa, gan jau gadās kādi izņēmumi).

Es arī esmu viena no tām nenormālajām, kas negriež savam kaķim nagus. Nez - neizskatās, ka viņai tie nagi traucētu dzīvot vai viņa būtu nelaimīga. Arī ārsts par to mums neko neaizrādīja, kad bijām pārbaudīties.

krishala, gan jau apradīs. Draugam radiem tā bija - pirmās nedēļas kaķis vispār rokās nedevās un tās bija šausmas, bet tagad, pagājuši daži mēneši, ar visu apradis un nomierinājies.
08.12.2013 17:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits