Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kucēns, līdzekļi, dzīve.

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Labrīt 1.Adventē! :)
Rakstu, jo meklēju kaut kādu..atbalstu/mierinājumu?
Jau kādu laiku izmisīgi vēlos paņemt kucēnu (mazo suņu šķirni, piemēram, Jorkšīrieti, čihuahua, špicu vai franču buldogu, taču kaut kā uztrauc finanšu jautājums, jo vēl pagaidām studēju (+strādāju) un nesaprotu ar kādiem izdevumiem mēnesī rēķināties. Pietam...suņi arī mēdz slimot u.t.t., kas nav lēts "prieks".

Izvērtēju visus + un - kucēna ņemšanai un tie ir vienādā skaitā, tāpēc nespēju pieņemt galējo lēmumu... Ieraugot citu sunīšus, sirds vienkārši iesāpās, cik ļoti gribu tādu sev, bet reizē arī saprotu, ka tas nozīmē, ka suns visur būs jāņem līdzi, ilgi vienu atstāt nevajadzētu, jāved ārā 4x dienā u.c. rūpes, un nezinu, vai esmu tam gatava...

Ceru, ka Jūsu stāsti un pieredze mani palīdzēs beidzot izlemt!
01.12.2013 10:06 |
 
Reitings 21
Reģ: 30.10.2013
Sveika! Man ir čihuahua, un zini nesan vins saslima... Vet klīnikā nācās atdot ~400 ls. Tas bija drausmīgi. Es domāju, ka, ja neesi veel taa īsti gatava, labaak nogaidi. Tev katru rītu būs jācelaas agraak, un tas nav jauki. Labi, ka par manu mīluli rūpes uznēmās vecāki, pati galā netiktu. Varbūt padomā par kaki? :) Es tevi saprotu, jo pati reiz jutos tieši taa, bet izdarīju to neapdomīgi. Bet, ja esi gatava- UZ PRIEKŠU! Varbūt vēlies panemt no patversmes?
01.12.2013 10:50 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ja svārsties, tad labāk nē, runa, varbūt, nav tieši par spēju uzturēt sunīti tīri materiāli, bet tieši par to svārstīšanās faktu. Nu būsim godīgi, daudziem pensionāriem ar pavisam maziem ienākumiem ir sunīši un nekas traks, tad jau jautājums ir mazliet citā aspektā, vai viņu Tev tiešām-tiešām gribas.
01.12.2013 10:58 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Vēlos es viņu ļoti, bet, jādomā loģiski, ka vēl nezinu, kas dzīvē mani sagaida, jo tikpat labi pēc universitātes mani sagaida darbs, kur daudz jābraukā uz ārzemēm u.t.t...laikam jau visam savs laiks un būs man kucēns, kad kļūšu mazliet materiāli stabilāka.

Becky, man vienkārši ir ļoti raksturīgi svārstīties par šādiem jautājumiem... man nekad iepriekš nav bijis mājdzīvnieks, tāpēc baidos kaut ko izdarīt nepareizi. Zinu, ka es viņu gribētu lutināt un mīļot, cik vien spēju un nekad nepienāktu brīdis, kad man viņu būtu jāatdod patversmei vai tml., jo to es nekad nedarītu, pat ja man būtu jāizvēlas vai paēst pašai vai nopirkt ēdienu sunītim. Runa vairāk ir par "atkarību", jo man patīk aktīvs dzīvesveids un nesēžu mājās visu laiku. Nez kāpēc esmu iedomājusies, ka suni līdzi ņemt būtu sarežģīti, lai arī tas tā nemaz neesot (spriežot pēc netā atrastās info).
01.12.2013 11:24 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Sinsp, manējie sēž mājās, nekas traks, man šķiet, tas uzskats, ka viņi tur prātā jūk vai suņuks visu laiku ir jāstaipa līdzi ir stipri pārspīlēts. Protams, tas attiecas uz dienu, bet ja runa ir par ilgāku nebūšanu, tad gan ir jāmeklē "auklīte".
01.12.2013 11:36 |
 
10 gadi
Reitings 377
Reģ: 29.01.2009
Man ar liekas,ka tās runas,ka maza izmēra suns ir visur jāstaipa līdz,ir stipri pārspīlētas. Pašai ir jorks,neizjūtu viņu kā milzīgu apgrūtinājumu,ja ir paredzēts visu dienu atrasties pie dabas,svaigā gaisā,tad ,protams,zvērs tiek ņemts līdz,bet ikdienā viņš diezgan daudz laika pavada mājās,vienatnē,kad atgriežamies no dienas gaitām,tad vienmēr samiegojies,bet ar prieku sagaida.
01.12.2013 11:41 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
dixie, un kā ar izmaksām mēnesī kucēnam?
Anna, kas tās par tik trakām veselības problēmām, ja drīkst jautāt? Skatījos veterinārārstu cenrādi un tur cenas ļoti draudzīgas, nekur neredzu tik lielas summas...
01.12.2013 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 377
Reģ: 29.01.2009
Viņš gan mums vairs nav kucēns,puikam 6gadi jau,bet nu ikdienas pārtikai un kādai jaunai mantai tik tie izdevumi.Mums,paldies dievam,nekādi drausmīgie vet izdevumi bieži negadās,cik nu par regulārām vakcīnām un pa šiem gadiem pāris reizes sastieptām saitēm,jo neaprēķināja pats savu augumu un ātrumu,kad trakojot leca ārā no gultas,kas diezgan augsta.Nedzīvoju Lv,tādēļ cenas mazliet atšķirīgas.
01.12.2013 11:49 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Sinsp Suns var mēnesī izmaksāt 20Ls, var izmaksāt 200Ls. Mazajiem var 1x nopirkt lielo pārtikas iepakojumu un ēdīs tev pusgadu, cena kā kurai pārtikai. Labāk jau nopirkt dārgāku, bet tādu, kurai gan vitamīni, gan minerāļi utt.
Ja salslimst, tad rēķinies, ka atliktai naudai ir jābūt obligāti un es iesaku atlikt kā minimumu simtu. Savādāk sanāks kā vairumam, kad viens vai vairāki dakteri pasaka, ka nevarēs palīdzēt, tad saimniekam atliek midzināt, jo vairs līdzekļi un ticības nav, ka kaut kā jau varētu izvilkt..
01.12.2013 11:53 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Jā, ja es ņemtu kucēnu, barotu tikai ar Royal Canin. Cik paziņām ir suņi, visi baro ar RC un tpu, tpu, tpu, nav vismaz ar puncīšiem un alerģijām problēmu. Neatbalstu konfekšu došanu dzīvniekiem.
01.12.2013 11:56 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Ja neesi pārliecināta, ka tiksi galā ar suni, tad neņem. Pabeigsi studijas, varbūt tad būsi pārliecinātāka - iespējams vairāk laika būs sunim. Jo tas ir svarīgi. Tomēr - suņuskola ar vajadzīga, laiks, ko pavadīt socializējot suni, iespēja braukt ar suni atpūsties utt.
Vai tev ir kāds, kas varētu pieskatīt suni, ja tu gribētu aizbraukt uz kādu festivālu, aizbraukt ciemos pie kāda, kuram ir alerģija ... Jāapdomā visi sīkumi. Suns neaprobežojas ar pārtika+ūdens+nokārtošanās+gulēšana.
01.12.2013 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 377
Reģ: 29.01.2009
Maza piebilde vēl no manas puses,jorkus parasti iesaka,ja cilvēkam ir alerģija,bet dzīvnieciņu gribas,viņiem nav pavilnas.Un par pārtiku-mēs jau ,protams,varam domāt,kādu dosim,bet mans gadījums bija tāds,ka viņš vnk atteicās ēst jau kopš pašiem pirmssākumiem jebkādus Royal Canin un citu vetārstu ieteikto labo barību.
01.12.2013 12:03 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Sinsp Nevar jau arī tikai sauso barību dot. Kādreiz akniņas uzvārīt, kauliņus iedot pagrauzt, lai zobiņi tīrās, liellpoa gaļu savārītu ar putriņu utt. Lai pierod, ka ēst var arī tādu barību, jo, ja, piemēram, suņam parādās aizcietējumi, tad, lai var iebarot bietes vai plūmes, un tādā garā. (Protams, klizmas taisīt ar var, bet ne vienmēr tas ir nepieciešams.)
Ja tev rodas jautājumi, tad vari droši man rakstīt, pieredze man ir kārtīga.
01.12.2013 12:05 |
 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Es domāju, ka varēšu parūpēties par suni... Arī atlikt rezerves naudiņu es varētu... jautājums - vai ņemt kucēnu ziemā tgd ir gudri? Jeb labāk pagaidīt pavasari, kad var radināt iet čurāt ārā? Lasīju, ka čurāt māca tā:

redzot, ka viņš/viņa taisās čurāt uz grīdas/paklājiņa uzreiz jānes viņu ārā, lai saprot, ka ārā vajag cisu cisu :D
01.12.2013 12:38 |
 
Reitings 171
Reģ: 20.08.2013
Man ir jorkšīrietis. Nu ir jābūt vienmēr kaut kādai naudai,ja nu saslimst,vai nedod Dievs kaut kas slikts notiek,lai varētu par ārstēšanu samaksāt. Otrs arī ir tas,ka profesionālā barība maksā diezgan + manējais ir izlepis un šo un to vien neēd. Tad vel frizieris,šampūni,apģērbs,tīrīšanas līdzekļi utt. Nu mazas izmaksas tur nesanāk,un ja, tu saki,ka tev nākotnē iespējams ir darbs ar biežu braukāšanu arī nav labi,jo kur tad tu to suni liksi? Nu un vel jau ir tas ,ka piem. Jorkšīrieši dzīvo līdz 15 gadiem,tā nav spēļu manta,lai pēc tam vienkārši apnika nu tad atdošu kādam. Huh,nu tas tā īsumā,ceru,ka tev palīdzēja. Āa nu un vel taču tie paklājiņi,kur sunim čurāt nu vismaz pirmos dzīves mēnešus.
01.12.2013 13:37 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Man suns ienāca ģimenē kad es vēl mācījos vidusskolā VAS. Arī ar finansēm bija kā bija, jo tad ar draugu sākām dzīvot atsevišķi.
Ikgadējā kompleksā vakcīna mums izmaksā 10 Ls
Atārpošana 2x gadā 6 Ls
Barošāna uz nedēļu kādi 5 Ls (tik smalki nerēķinu, jo ēst gatavojam viņai paši no gaļas un dārzeņiem un vienu reizi dienā sauso, ar 10 kg maisu pietiek vairāk kā 2 mēneši.)
Vēl mums bija operācija sterilizācijas kas izmaksāja 40 Ls
Un pa šiem nu jau teju 3 gadiem ir bijis viens gadījums ka bija javed pie veta ka suni bija sadzēlušas bites viss purniņš bija sapampis.

Ir jārēķinas ar papildus izdevumiem, bet tie nav astronomiski, lai neatļaotos suni. Jo mums bija nepieciešams sētas sargs, bet no sarga izauga mīļa, jo mīļa meitene.

Novelu tev izlemt pareizi, jo neviens tev priekšā nepateiks vai tas ir pareizi vai nē ņemt suni.
01.12.2013 13:44 |
 
Reitings 171
Reģ: 20.08.2013
Ā vel atcerējos, kad paņēmām pirmos mēnešus nevarēja vest ārā,jo potes varēja taisīt tikai pēc noteikta laika. Tad mums bija tie speciālie nelielie paklājiņi uz kura viņš čurāja un arī kakāja,tad ,ka sunīti drīkstēja vest ārā tad jau pats iemācījās,ka ir jāprasās ārā.
01.12.2013 13:47 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Nav suniishus daargi uztureet. pashas vainiigas taas, kuras pieradina pie nevajadziigi dargiem liidzekliem, peerk un lutina nevajadziigas daargas preces.
maniem diviem sunukiem Royal Canin negarso, vini tam neiet pat klaat, bet labpraat eed vistas galinu un pasteeti. Ja to kopaa sajauc ar maiziiti, tad vispar laimigi.
manejie ari nav slimojushi taa nekad, lai vestu pie vetaarsta. Dazreiz burkshk punciishi, bet peec paaris dienaam paariet un atkal laimiigi.
01.12.2013 13:50 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
vieniigi regulaarie teerini uz sunu paklaajiniem, tie mazinie diemzhel loti biezhi churaa
01.12.2013 13:51 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Man ir divi takši.Grūti pateikt cik abi izmaksā mēnesī,jo pērku uzreiz 18kg maisu,kas mums iet kādus divarpus līdz trīs mēnešus,plus gaļa,kādi subprodukti,kāds kaltētais našķis.Bet domāju,ka vairāk par 15Ls mēnesī neiziet.Baroju ar Nutra Nuggets,kurai cena ir adekvāta sastāvam,ko nevarētu teikt par to pašu RC,kam cena ir nepamatoti uzskrūvēta,bet kvalitāte nedaudz labakā par veikalos nopērkamo chappi un pedigree.Ja esi gatava maksāt 5Ls/kg par paiku,tad iesaku labāk pirkt Orijen,Taste of the Wild,kas ir bezgraudu barības un attiecīgi krietni labākas par tādu sūda RC,kam galvenā sastāvdaļa ir graudi,suns nav vista,jo mazāk graudu jo labāk.Vēl var uzmest aci Techni-cal,tās būtu tās labākās,kas pie mums šobrīd ir.Nu ja pa studenta kabatai,tad rekomenēju savu Nutra Nuggets ar draudzīgo cenu un labo sastāvu.Pašlaik to esmu atzinusi esam par labāko maniem suņiem.
Vet izdevumi,protams,dārgi,atkarīgs cik nopietni saslimst.Lai izvairītos no regulārām slimošanām jāpērk suns no normāla audzētāja,nevis ka tik lētāk.Es personīgi kucēnu ņemtu tikai no LKF un nekur citur.Citiem patīk mēğināt nopelnīt pārojot slimus suņus.
Protams ikgadējās potes,attārpošanas.Visumā neredzu neko šausmīgi grūtu un sarežğītu suņa esamībā.Nekur līdzi viņi nav jāstaipa,pieaudzis suns vajadzības spiests viens var palikt līdz 12 stundām,ja iemācīts lietot paladziņu.Man suns ir jau no 15 gadu vecuma,otro paņēmu 19 gados un pēc pusgada sekoja jau trešais.Pirmā sune šobrīd dzīvo pie mammas,jo ar divām jaunajām pēkšņi vairs nevarēja satikt.Šobrīd ļoti vēlos sakrāt naudiņu un no Krievijas ievest īsspalvainu tīğerkrāsas taksenīti,prieks par labu izstāžu suni gan dārgs-1500eur.
01.12.2013 13:51 |
 
Reitings 3167
Reģ: 21.06.2010
Man ir jorks. Nav dārgi viņu uzturēt un nekādu apgrūtinājumu nerada. Es no rītiem speciāli neceļos agrāk, lai izvestu suni. Viņa ir pieradināta iet arī uz paklājiņa.
Runājot par Royal Canine - manam sunim pret to barību ir alerģija!! Ēdam tikai profesionālo, pie veta nopērkamo.
par izmaksām - barība principā nav dārga, es pērku paku pa 13ls, pietiek gandrīz diviem mēnešiem. Ik pēc 2 mēnešiem pilieni pret ērcēm(sezonā), blusām utt ~5ls.
Frizēju, nagus griežu pati. Dažreiz aizvedu pie friziera -10ls.
Drēbes sunim. Tas nav obligāts pasākums- bet manam sunim patīk pucēties :D
01.12.2013 14:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits