Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pasaule ir apstājusies?

 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Katrai no mums dzīvē ir bijis moments, kad ir aizgājis kāds tuvinieks. Kādai no mums draugs, kādai brālis, kādai mamma, kādai tēvs, vēl kādai draudzene, kolēģe, kaimiņiene. Tāda ir dzīve - cilvēki mums blakus mirst. Un bieži vien nepelnīti agri. Bieži vien traģiskā nāvē, kad gribas gaudot spilvenā un no galvas nepagaist doma -par ko?
Ceturtdien traģiskā nāvē bojā gāja vairāk kā 50 cilvēku. Kurš pie tā bija vainīgs, mēs vēl nezinām. Bet! Mēs joprojām esam šeit. Es, Tu, un pārējās foruma lietotājas, kas šo lasa.
2006. gadā autoavārijā mira cilvēks, bez kura es nekad nebūtu tāda, kāda es esmu - mans krusttēvs man iemācīja ļoti daudz ko - kad viņš brauca no darba, viņa mašīnā ietriecās dzērājšoferis. Pagājušogad nepareizi izliktu ceļa zīmju dēļ Zviedrijā no kraujas nogāzās manas māsas vīrs. Pirms diviem gadiem nedabīgā nāvē mira mans tēvs. Brāļa pirmā meitene nosmaka ugunsgrēkā.
22. novembrī kāda kļūdas dēļ mira vairāk kā 50 cilvēku vienlaicīgi. Kāpēc šīs nāves būtu jāpadara īpašākas par pārējām?
Kopš dienas, kad iebruka Maximas jumts, šis ir kļuvis par centrālo notikumu. Katrā otrajā diskusijā ir lasāmi kauninoši komentāri - "Kā Tu atļaujies pīkstēt par to vai šo, kad citiem ģimenes gājušas bojā?"
Kur bija šie komentāri, kad mira cilvēki, kurus aprakstīju augstāk? Arī tās visas bija traģiskas nāves, bet tas nenozīmē, ka citiem dzīve neturpinās.
Jebkurš no mirušajiem ir pelnījis cieņu un viņu piederīgie līdzjūtību. Pirms sākt rakstīt šo, es aizdedzu sveci viņiem visiem - gan saviem mīļajiem aizgājējiem, gan visiem tiem, kas gāja bojā ceturtdien Zolitūdē. Bet vai tiešām ir pareizi nosodīt tos, kas šajās dienās ir apņēmušies risināt savas problēmas, tikai tāpēc, ka ceturtdien bojā gāja vairāk par vienu cilvēku?
25.11.2013 02:08 |
 
Reitings 154
Reģ: 25.05.2013
Alexxa ļoti žēl ka tev tā nācies dzīve pārciest :(
Par maximas atgadijumu runājot, jā , man ir žēl to visu cilvēku kas aizgāja bojā, un visus parejos kam nācas ciest, bet vai tiešam par to ir jāruna tagad katru dienu un jameklē kādas sakritības?!
25.11.2013 02:16 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Jūtu līdzi un pārdzīvoju par visiem, kas saistīti ar Maximas traģēdiju, bet varu Tev tikai piekrist...
25.11.2013 02:26 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
man ir žēl to visu cilvēku kas aizgāja bojā, un visus parejos kam nācas ciest, bet vai tiešam par to ir jāruna tagad katru dienu un jameklē kādas sakritības?!

Man arī viņus žēl. :( Meklēt sakritības un nesakritības tajā visā ir tikai loģiski - citādi neatradīsim vainīgos. Bet mani vairāk interesē, kāpēc jāpārmet tiem, kas palikuši dzīvi, ka viņi turpina dzīvot?
25.11.2013 02:28 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man arī sāp par daudz ko, gan par savējiem, gan par svešajiem. Tikai es, piemēram, nesaprotu, kāpēc tik daudziem sāk sāpēt tikai tad, kad kaut kas slikts notiek pašu valstī? Pēdējā gada (un, protams, vairāku gadu..) notikumi ir tik cietsirdīgi, nežēlīgi un traģiski! Dabas katastrofas, civilie nemieri, negadījumi, terorisms... Tādā pasaulē mēs dzīvojam, ka raudāt var tik tiešām ik mirkli. Brīžiem skumīgi, ka, lai novērtētu savu dzīvi, ir jāsaņem tāds belziens.
25.11.2013 02:29 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Alexxa, bet padomā -kad diemžēl aizgāja tavi tuvie, vai tev nešķita, ka tas ir dīvaini, ka pasaule turpina savu ierasto kursu ap Sauli?

Man šis viss, es pat nezinu, kāpēc, bet ir kļuvis par megasāpīgu pieredzi. Es kaucu kā kucēns bez mammas, nesapratu, kur likties. Tās ir tik spilgtas emocijas... Tāpat kā, piemēram, prieks par Latvijas sportistu panākumiem un līdzi jušana pie TV ekrāna hokeja spēļu laikā, kas arī tevi it kā neietekmē, bet tu paķeries uz tā viļņa... Tikai šoreiz tās sajūtas bija krasi pretējas.
25.11.2013 02:30 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
lai gan pati Latvijā pašlaik neesmu un nevienu no upuriem nepazinu, mani tomēr šī traģēdija satrieca, un es par to ļoti pārdzīvoju, jo tā tomēr ir traģēdija un liels upuru skaits... un ja godīgi, jā, priekš manis pasaule ir apstājusies. vismaz uz kādu laiku noteikti.
25.11.2013 02:30 |
 
Reitings 524
Reģ: 28.05.2013
Bet mani vairāk interesē, kāpēc jāpārmet tiem, kas palikuši dzīvi, ka viņi turpina dzīvot?


neuzskatu, ka kāds par to pārmestu...
25.11.2013 02:31 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
neuzskatu, ka kāds par to pārmestu...

amarella, katrā otrajā tēmā šeit pēdējās sienās ir šādi pārmetumi. Lūk tēma, kas pielika manai pacietībai punktu - izlasi pirmo komentāru zem autores jautājuma.
http://cosmo.lv/forums/topic/152688-psihologiska-tema-ka-tikt-gala/
25.11.2013 02:35 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
neuzskatu, ka kāds par to pārmestu...


A Tu palasi diskusiju "Zolitūdes Maxsimā iebrucis jumts.....". Nedod Dievs, kāds ko pateiks ne pa prātam. Tpt vakar lkm bija viena diskusija, kurā meiteni aprēja, jo redz viņai ir kkādas savas problēmas un pajautāja. Un tas ir tik, cik es redzēju, nevis viss.
25.11.2013 02:35 |
 
Reitings 1972
Reģ: 06.11.2013
Par Alexxa ielikto diskusiju es runāju...
25.11.2013 02:36 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un vēl - cilvēki ir dusmīgi, cilvēki ir šokā. Protams - es arī esmu nogurusi no tā, ka nav nevienas citas tēmas vairs nav un piekrītu, ka tajā visā ir liela daļa liekulības, tomēr es nespēju nesašust un nepaust savu sašutumu par to kā un kāpēc tas atgadījās.

Nē, šo cilvēku dzīvības nav nedz vērtīgākas, nedz nevērtīgākas par to cilvēku dzīvībām, kuri pamet šo pasauli ik dienas, tomēr tas, ka tu vairs nevari ieiet veikalā nopirkt pienu neuztraucoties par savu dzīvību, liecina kaut ko par šīs valsta pārvaldību un ne to labāko.

Es prognozēju, nē, esmu gandrīz 100% pārliecināta, ka šis gadījums būs jaunlaiku Rīgas metro, jaunā atmoda, jo es nešaubos, ka atbildību par to neviens neuzņemsies. Un tādi cilvēki kā es, kas ir nenormāli nikni par to, izies ielās. Par to runā, jo cilvēki cenšas saprast - kā, kāpēc, kas notika?
25.11.2013 02:41 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Alexxa, bet padomā -kad diemžēl aizgāja tavi tuvie, vai tev nešķita, ka tas ir dīvaini, ka pasaule turpina savu ierasto kursu ap Sauli?

Ance, nē - man ne prātā nenāca apkārtējiem pārmest, ka viņi turpina dzīvot. Tā bija viena no lietām, ko iemācījos agrā bērnībā - kam pienācis laiks, tas aizies. Pārējie paliks un turpinās dzīvot. Man bija 7 gadi, kad nomira viena no manām omēm. Viņai gan bija tiešām cienījams vecums un par pāragru nāvi būtu lieki runāt, jo līdz simtam bija palikuši vien daži gadi. Toreiz gan likās netaisnīgi, ka man - tādai maziņai, manu Mīļomi atņēmuši. Tā bija mana pirmā sastapšanās ar nāvi - ar to, ka cilvēki mirst. Bet pat toreiz man ne prātā nenāca kādam pārmest par to, ka viņš dara savas lietas, jo man, redz, ir traģēdija (Jā, 7 gadu vecumā tā man bija ne mazāka traģēdija, kā Maximas sabrukšana šodien Latvijai). Es vienkārši raudāju, kamēr izraudājos un pārgāja. Un manai draudzenei nebija jāatceļ savas dzimšanas dienas svinības, jo man Mīļome nomirusi. Es gan uz tām neaizgāju, tas gan.
25.11.2013 02:43 |
 
Reitings 119
Reģ: 10.08.2011
PILNĪBĀ PIEKRĪTU..

Man jau ir apnicis to visu klausīties..
25.11.2013 02:43 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Labi, visur ir pārmērības, arī es pirmajās dienās nespēju savaldīties. Bet tās ir emocijas. Kā jau es centos pateikt - skumjas. Skumjas norims un sāksies dusmas. Nesaku, ka ir norma iet bojā autokatastrofā vai citā nedabīgā nāvē, tomēr šis... tas ir ārprāts.

Par to diskusiju... Jā, nu, nepareizi ir pārmest ko autorei, bet pēdējās dienās ir bijis tik daudz nepreizību šajā sabiedrībā...
25.11.2013 02:45 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Ance, nē - man ne prātā nenāca apkārtējiem pārmest, ka viņi turpina dzīvot.

Vai tad es minēju pārmešanu?

Es arī esmu zaudējusi tuviniekus un pēc tam man vienmēr viss parastais, ikdienišķais ir šķitis... sirreāls.

Par to pārmešanu skat. iepriekšējo komentāru.
25.11.2013 02:48 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Un, jā, kā jau es minēju - es arī jūtos nogurusi no visām ntajām ziņu pārraidēm un diskusijām, ne tikai te, bet arī ģimenes lokā, tomēr es saprotu, ka šo sāpi nedrīkst vienkārši izsāpēt un aizmirst. Tajā dienā, kad tauta aizmirsīs šo murgu, es nopirkšu vienvirziena biļeti uz tuvāko reisu prom no šīs valsts.
25.11.2013 02:51 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ance, bet tas jau nav tikai šeit - tas ir visur. Kolīdz kāds parāda smaidīgāku sejas izteiksmi - viss - cūka bandīts!
Ja tāda attieksme ir no cilvēkiem, kam zem tiem gruvešiem tuvinieks palika - ok, norijam. Bet, ne jau katrs no mums tur kādu zaudēja - kāpēc visi uzspiež to sērošanu?
25.11.2013 02:52 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Eu, Ance, vēl viena lieta - kad iesi ar mēslu dakšu par šo ielās, padod ziņu - man ir radi laukos - dakšu aizņemšos un iešu līdz, ja to visu atstās aizmirstībai.
25.11.2013 02:53 |
 
Reitings 51
Reģ: 11.06.2012
Es piekrītu katram Alexxa vārdam diskusijas sākumā.
Protams, ka ir traki, ka notiek šāda traģēdija, protams, ir daudz piederīgo, jo tie ir vairāk kā 50 cilvēki, un katram no viņiem bija sava ģimene un draugi, bet mēs nevaram ieciklēties uz šo nelaimi un pārtaukt dzīvot, pārtraukt priecāties, un pārmest kādam to, ka viņam ir labi, bet redz tiem cilvēkiem sāp.
Tā pasaule ir iekārtota, ka ir kāds kurš ir laimīgs, un ir kāds, kurš ir bēdīgs.
25.11.2013 02:56 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Ne jau sērošanu uzspiež, vismaz es neesmu manījusi. Vienkārši... ir reizes, kad savu smaidu vai vienaldzību labāk paturēt pie sevis, reizes, kad kaut kas tiešām, tiešām slikts notiek. Tas taču negadās ik nedēļu... Es nezinu. Manā ģimenē visi izņemot manu draugu bija sērās, visi pārdzīvoja, es laikam vissmagāk, un mans draugs pirmoreiz mūsu kopdzīves laikā nemētājās ar savām asprātībām. Vienkārši neko par šo tēmu neteica. Viņš to neuzskatīja par kaut ko... sarežģītu.
25.11.2013 02:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)