Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sarežģīta situācija

 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Labdien, meitenes!

Nekādu lielo atbalstu nesagaidu, bet gribas zināt, ko Jūs darītu manā situācijā.

Vairāk kā gadu nu jau strādāju vienā firmā par administratori. Viss it kā no sākuma bija ok, neņemot vērā, ka uz pārbaudes laiku pieņēma 2 meitenes, un tad nu beigās paliku es.
Lieta tāda, ka es reāli pēdējā laikā vairs nevaru izturēt savu darbu. Nāku ar riebumu uz šejieni. Esam diezgan mazs kolektīvs, kur strādāju ar 2 bosiem, tiešo priekšnieci un pārēji ofisā ne visai bieži uzturas. Tiešā priekšniece tīrākais garstāvokļa cilvēks - kā nu kuro dienu, nezini, ar ko rēķināties. Citreiz ienākot pat nepaspēj mēteli novilkt vai pie galda pienākt kad jau atkal mani kaut kur vaino. Faktiski - bez iemesla, jo pati ir tāda "vējagrābsle" un daudz kas nemaz nav mans pienākums. (Principā par to es neko nesaku un nesūdzos, jo principā to otru meiteni atlaida, par to ka viņa sūdzējās par citu kolēģu attieksmi un darbu "uzkraušanu" , kā arī, tas nav manā dabā...)
Tas tā kā būtu nākamais - man uzkrauj darbu, kas nav mans pienākums, jo vienkārši daru to ātrāk par viņu. Sākumā man gan nebija problēmu, kamēr "varēju pavilkt". Bet nu situācija sāk mainīties...
Vienam bosam ir otra firma, un nu tad mums te tagad sākās... Mēs te vēl viņu darbu daram ( pa kluso no otra bosa, protams, par brīvu). Reāli zūd motivācija kaut ko šeit darīt, mājās eju kā tāds vecs tārps, nogurusi no visa šī vājprāta. Mājās garīgais nekāds, nav spēka ne ar mazo paspēlēties, neko...
Tagad nezinu, kā lai aiziet prom, un vai tā maz ir laba doma, jo droši vien jau darba tirgus šobrīd nav nekāds spīdošais, un bez darba sēdēt negribu. Šobrīd riktīga dillema....

Ļoti atvainojos, ja uzrakstītais izklausas pēc murga, nemīlu rakstīt garus memuārus, centos īsumā situāciju izklāstīt.... :)
20.11.2013 12:31 |
 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
Esi runājusi par to ar savu vīrieti?

Ko viņš par to saka, kāda ir ģimenes finansiālā situācija? Ja vien varat to pavilkt, ej prom, nedomājot.
Sāc meklēt citu darbu. Līdz ko atrodi - ej prom.

Neuzskatu, ka ir vērts mocīties.
20.11.2013 12:34 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Ja vien man nebūtu vērā ņemami iekrājumi, nekad neietu projām no darba bez citas alternatīvas padomā.
Vispirms paralēli sameklētu ko citu un tad rakstītu atlūgumu.
20.11.2013 12:36 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Vispirms paralēli sameklētu ko citu un tad rakstītu atlūgumu.

+++
20.11.2013 12:38 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Delilah - Jā, esmu runājusi ar vīru par to. Viņš saka, lai nedomājot rakstu atlūgumu, gan jau kaut ko atradīšu...

Es jau mēģinu meklēt šobrīd, vienu gandrīz dabūju, ja varētu uzsākt strādāt uzreiz, bet tā ka šobrīd tas mans iesniegums "karājas" vēl manā atvilktnē, un prom es tikšu tik pēc mēneša, tā nav iespēja. Lielākā daļa darba devēju meklē darbinieku pēdējā brīdī un nav gatavi gaidīt uz mani mēnesi ( atomus jau tomēr nešķeļu :D )
20.11.2013 12:39 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Iesaku no savas pieredzes - vispirms sameklē citu darbu un tikai tad ej prom no esošā.
Man vasarā bija līdzīgi - darbs riebās, ar kolēģi nesaskaņas. Aizgāju. Domāju, ka nu tikai atradīšu superdarbu. Nekā. Šobrīd ir liels darba meklētāju skaits un konkurence arī. Uz pēdējo vakanci, kur pieteicos, bija 44 kandidāti :/ Šobrīd ir pagājuši 3,5 mēneši kopš meklēju darbu - atradusi neesmu.
20.11.2013 12:41 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
dindiņ, ne vienmēr ir jāatstrādā mēnesis. Visādi iespējams vienoties.
20.11.2013 12:44 |
 
Reitings 212
Reģ: 29.01.2009
Es piekrītu tām, kas saka, ka vispirms jāatrod cits darbs. Man pieredze līdzīgi kā Libra. Nu man nepatika tas laiks kamēr nestrādāju. Jutos kā nepilnvērtīgs sabiedrības loceklis :D
20.11.2013 12:45 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Neesi mēģinājusi bosam, kura darbu dari par brīvu, pateikt, ka viņa papildus darbu dēļ netiec galā ar saviem tiešajiem pienākumiem, tādēļ, ja viņš grib, lai izpildi arī viņa darbus, lai maksā papildus. Varbūt lielāki ienākumi būs motivācija?

Es arī uzskatu, ka vispirms vajag atrast ko citu un tikai tad iet prom.
20.11.2013 12:47 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Es saprotu, ka nav obligāti jāatstrādā tas mēnesis, bet tapat laiks paietu, kamēr izvērtē kandidātus uz šo amatu, kamēr es viņu apmācu... bosi man te 2x nedēļā, gan jau arī vakanci uz nedēļu - 2 nedēļām publicētu...kopā tas viss arī to pašu mēnesi vien aizņems... :(
20.11.2013 12:47 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Pag, pag, kādēļ vispār tiek izslēgta doma par aprunāšanos darbā, par konstruktīvu un faktiem balstītu sarunu ar priekšniecību? Tā nebūtu nekāda sūdzēšanās, bet pastāvēšana par savām tiesībām.
Varbūt dodot kādus konkrētus priekšlikumus, situācija var izkārtoties tā, ka Tev nav jāiet uz darbu ar riebumu.
20.11.2013 12:48 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
koshlene - es teicu :D tas nevienu neinteresē :D

Katrā ziņā - paldies meitenēm par viedokli, turpināšu aktīvi meklēt citu darbiņu :)
20.11.2013 12:48 |
 
Reitings 949
Reģ: 15.04.2013
Mēs te vēl viņu darbu daram ( pa kluso no otra bosa, protams, par brīvu).

nu šis lūk vairs nav ok.
ja tev pašai grūti pastāvēt par sevi un runāt tiešu valodu, varbūt "netīšām" pasaki otram bosam, ka pirmais uzkrauj svešas firmas darbu šī darba laikā.. lai savā starpā parisina šo jautājumu.
20.11.2013 12:50 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
varbūt beidzot laiks atvērt muti un neļaut kāpt sev uz galvas. Ja atlaidīs, lai atlaiž, tāpat tu gribi iet prom.
20.11.2013 12:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
dindiņš, bet paga, es drusku nesaprotu...

Viens no iemesliem, kāpēc tu negribi "sūdzēties" priekšniecībai, ir tas, ka iepriekšējo meiteni tieši par to atlaida.

Tajā pašā laikā iesniegt atlūgumu un iet prom kaut tūlīt - to tu esi gatava darīt.

Ir vērts parunāties, manuprāt, sliktākajā gadījumā varēsi jau tūlīt meklēt jaunu darbu :)



Vienīgais, kā tur bija ar to bezdarbnieka pabalstu, kuros gadījumos to izmaksāja tikai pēc 2 mēnešiem? Atlaišana? Un "pēc abpusējas vienošanās" - to uzreiz?
20.11.2013 12:53 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Veikt atlaišanu tā, ka "iedarbojas" tas variants, kad bezdarbniekus nevarēs saņemt 2 mēnēsus pēc darba beigām, nemaz nav tik viegli. Diezvai līgumā vai iekšējos kārtības noteikumos ir minēts punkts par to, ka nekādā gadījumā nedrīkst paust savu viedokli, pastāvēt par savām tiesībām utml.
Respektīvi atlaist tādēļ, ka viņa ierunājās, nevar.
20.11.2013 12:56 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Es vispār cenšos darbā ne par ko nesūdzēties, ne jau dēļ iemesla ka dēļ tā atlaiž, bet vienkārši tā nedaru. Man nav nepieciešami lieki konflikti, situācija jau tā ir pietiekami saspīlēta, un es negribētu aiziet no šī darba ar vissliktākajām emocijām :)
Kā jau teicu - priekš manis šī situācija ir pietiekami sarežģīta...
Manis pieminēti ir tikai galvenie no iemesliem, kādēļ gribu iet prom...
20.11.2013 12:57 |
 
Reitings 414
Reģ: 03.02.2013
Delilah - Jā, esmu runājusi ar vīru par to. Viņš saka, lai nedomājot rakstu atlūgumu, gan jau kaut ko atradīšu...


Lūdzu, problēma atrisināta.
Tu neesi viena, vīrs Tevi atbalsta, kopā kaut ko izdomāsiet.

Protams, ja izslēdz citu meiteņu ieteikto, ka vispirms jārunā ar vadību.

Sievietei pavisam noteikti NAV jāstrādā darbs, kas viņai riebjas.
20.11.2013 12:59 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
koshlene - es teicu tas nevienu neinteresē

Tad pasaki viņam, ka risināsi šo jautājumu ar otru bosu.
20.11.2013 13:00 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Es vispār cenšos darbā ne par ko nesūdzēties, ne jau dēļ iemesla ka dēļ tā atlaiž, bet vienkārši tā nedaru.

Tādēļ ir pasaulē tie, kas kāpj uz galvas citiem, kas vēsā mierā ļauj to darīt. Un tie kāpēji dzīvo cepuri kuldami, jo ir kāds, kas labprātīgi nodrošinās tādus vieglus apstākļus.
Bet nu katram sava nastiņa šajā dzīvītē jānes.
20.11.2013 13:01 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Te tiešām jāskatās ģimenes finansiālā situācija. Ja tas, ka būsi bez darba 4-5 mēnešus neko nemainīs - tad ej prom. Ja par tevi tiek maksāti visi nodokļi, tad pirmos 3 mēnešus tev pabalsts būs pilnā apmērā, pēc tam 75%. Ja vēl ir mājās mazs bērns, tad vari tusēt pa māju kaut pus gadu :) Pa to laiku izej kaut kādus labus kursus, kaut vai lietvedības vai grāmatvedības. Bez darba pieredzes tu neesi, mazpilsētā (cerams) arī neesi, domāju, liela traģēdija nebūs, ja iesniegsi atlūgumu jau šodien :) Atlūgums var izrādīties arī iemesls sākt pieklājīgu sarunu par to, kas tevi darbā neapmierina.
20.11.2013 13:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)