Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ekonomika

 
Reitings 75
Reģ: 18.04.2013
Sveikas meitenes! Man ir divi uzdevumi ekonomikā,varbūt kāda man varētu palīdzēt,viss ir aizmirsies,ja kāda man spēs palīdzēt jautājumi skan tā:
1.Kāpēc Krievija, būdama bagāta ar dabas resursiem, ir salīdzinoši nabadzīga valsts, bet Japāna-otrādi?
2.Ja patērētais preču daudzums pieaug, tad:
a)robežderīgums pieaug
b)robežderīgums samazinās
c)robežderīgums paliek nemainīgs
d)kopējais derīgums pieaug

Paldies!
19.11.2013 11:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://freepolicybriefs.org/2011/11/21/are-natural-resources-good-or-bad-for-development/
Par to, kā valsts ekonomiku var ietekmēt dabas resursi.

Robežderīgums samazinās, palielinoties patērētā labuma daudzumam.

Šo vienkārši iegūglēju, izmeta tādu frāzi.
19.11.2013 14:19 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.slate.com/articles/business/project_syndicate/2012/08/why_resource_rich_countries_usually_end_up_poor_.html

Par pirmo tēmu:
On average, resource-rich countries have done even more poorly than countries without resources. They have grown more slowly and with greater inequality—just the opposite of what one would expect.


Attiecīgi, Google tev var iedot labi daudz par šo tēmu. Cik saprotu, tas, ka valstij ir dabas resursi, nenozīmē, ka ierindas cilvēciņam no tiem tiek kāds labums. Tirgot resursus uz āru dod valstij naudu, protams, bet nemudina attīstīt citas jomas (ar augstāku pievienoto vērtību, kaut vai). Plus, Krievijas gadījumā arī korupcija rada efektu, ka dabas resursu naudiņa nonāk atsevišķās kabatās tikai. Japāna, savukārt, spiež uz ražošanu ar augstu pievieno vērtību. Nu kaut kā tā.
19.11.2013 14:28 |
 
Reitings 75
Reģ: 18.04.2013
Liels paldies))
19.11.2013 14:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits