Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Nu par krūtstbarošanu viskategoriskākais uzskats parasti ir tām, kurām bērnu nav...mana māsa arī mani nosodīja, kad es 3 mēnešos pārtraucu barot ar krūti, lai gan piena man bija ĻOTI daudz, bet nu saspļāva savos kāpostos...pati savu dēlu knapus 2 mēnešus izbaroja.

Sākumā jau viss liekas baigi forši un jauki. Puika man ēda labi, satvēra krūti pareizi jau kopš 1. dzīves minūtes, BET viņš prasīja ēst katras 40!!! minūtes 24h diennaktī. Vienīgais laiks, kad izturēja ~1h bija laukā pastaigas laikā, guļot ratos, bet tad bija - kā acis vaļā, tā taure arī, bet man ziemas bērns...nevarēju atļaut zīdainim salā bļaut.

3 mēnešus izturēju ritmu ik pa 40min 24/7, pēc tam vairs vnk fiziski nevarēju izturēt. Es nebiju gulējusi normāli kopumā jau ~6 mēnešus, pēdējie 3 bija TRAĢISKI, jo miegs nāca nejēgā, bet kā iemiedz, tā atkal dzirdi, ka prasa ēst. Es biju izbesījusies,zombijs reāli... biju nikna...brīdī, kad es sapratu, ka sāku dusmoties uz bērnu par viņa raudāšanu, gribēšanu ēst, ka dusmojos uz viņu, ka viņam sāp vēders...tad vnk nolēmu netēlot māti varoni un mest to pupu pie malas. Nopirku pumpīti, domāju pamēģināšu atslaukt...kā tad. Stundu ņēmos, lai 20ml dabūtu...bet piens bija, jo, kad puika ēda, tad pa otru krūti 3 vai 4 strūklās šļācās. Aizņēmos elektrisko - tas vispār pa tukšo ņēmās. Neko darīt, pārgāju uz maisījumu un biju LAIMĪGA! Viņš tāpat cēlās pa nakti, lai ēstu, bet tagad tās vismaz bija 2-3h, nevis 40min...un pabarot varēja arī tētis un es varēju vispār necelties.
03.12.2013 21:22 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Papau,Tev vispār viegli nav gājis,cik lasu.. Skar kuru tēmu gribi,Tev bijis grūti.
03.12.2013 21:42 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
The_one
??? Diez kurā tēmā tad vēl man nav viegli gājis? :D Tikai bērna gulēšanas/ēšanas jautājumā aptuveni līdz viņa 3 mēnešu vecumam.
03.12.2013 21:49 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Par dzemdībām man liekas arī kaut kas bija. Tas nav uzbrauciens, nedomā! Vienkārši cik vienai viss tā viegli bez problēmām, tad citai mammai liekas visam jāiziet cauri un tur neko nevar darīt un nevar ietekmēt.
03.12.2013 21:52 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Papau - man bēbis ēda labi un viss bija kārtībā, bet tad vienā brīdī kaut kas notika un divu nedēļu vecumā viņam pēkšņi bez iemesla panesās haotiska ēšana divu dienu garumā. Un trešajā dienā vienkārši sāka bļaut. Mums vēl bija baigā atgrūšana tajā mirklī. Nonācām līdz ārstiem - visas pārbaudes bija ok. Bet tās trešās dienas vakarā, kad viņš bija nobļāvis visu dienu es skaidri un gaiši bēbi atstāju mammai, aizgāju pēc maisījuma un viss... Bēbis paēda un turpināja gulēt kā ierasts. Vienā sekundē beidzās pilnīgi visas trīs dienu problēmas. Sapratu, ka nemocīšu savu bērnu, jo viņa pašsajūta man ir svarīgāka par stereotipiem.
03.12.2013 21:58 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
The_one, nē, dzemdības bija salīdzinoši vieglas un ātras - 8h, viens neliels iegriezums. Negribēja puika dzimt, tādēļ bija stimulācija, bet tajā nav nekāda grūtuma. Grūtniecība perfekta bez nevienas pazīmes...līdz 7 mēnesim, kad vnk bija grūti un smagi, bet tā ir lielākajai daļai grūtnieču. Nē, lai nu ko, bet visu gaidīšanas laiku es tiešām varētu novēlēt jebkurai - mierīgs, harmonisks, skaists, bez sliktām dūšām utt. Dzemdības arī bija Ok, bet tie nākamie 3 mēneši jā - maza ellīte, bet pēc tam jau atkal viss kļuva arvien foršāk un foršāk. Pēc gada vecuma vispār super :)
03.12.2013 21:58 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Made, nu katrā ziņā manējam tā noteikti nav problēma ! Viņš, man liekas,ka dažreiz ceļās kājās jau, un man ir sajūtas,ka vēders pārplīsīs. Es pat mēdzu raudāt no tās nepatīkamās sajūtas,kad mazais kaut kur ielien un ceļās kājās!
Tagad pēdējo vienu laikā viņš kaut kā iekrīt labajā vēdera pusē, un tad savu dupsi spiež uz augšu, kā rezultātā stumj manas ribas prom, un tas sāāāāp nenormāli , kad kaut kas aizķerās aiz ribām. Brrr...



same here.
03.12.2013 22:00 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Oi, kaut kas nepieraksījās - tā doma bija tāda, man pietika ar vienu dienu, lai es saprastu, ka nebūs aršana - vienkārši apbrīnoju tavu pacietību izturēt tik ilgi... Baigais malacis esi.
Es laikam, skrietu sienā ar galvu, ja man būtu jāklausās kā bērns raud. Vispār ar savu bēbi izņemot to vienu dienu, neesmu raudāšanu piedzīvojusi - cik tur pa gādam kašķītim pāris minūtes...
03.12.2013 22:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
stellaglmr, jap, saprotu tevi! Man arī puikam līdz ar pirmo pudeli kolikas tika noņemtas kā ar roku un vismaz nebija vairs raudāšanas aiz sāpēm (līdz pirmajiem zobiem :D )
Atgrūdis gan man viņš nekad nav. Patiesībā viņš visu ir darījis labi un bijis mazs malacītis, tikai tā biežā ēšana un negribēšana gulēt. Viss pārējais ok, nekādas veselības problēmas, nekādas alerģijas (ptu-ptu-ptu), bet nu jā...laigan tie pirmie mēneši daudz ko iemācīja :D Tagad pacietība noder cīnoties ar 2gadnieka radziņiem!
03.12.2013 22:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
stellaglmr
Nu tur jau tā lieta - darīju visu, lai nebļauj un baroju ik pa 40min. Es neatbalstu zīdaiņu raudināšanu, lienu no ādas laukā, bet daru visu, lai neraudātu. Tagad gan ļauju pabļaut, citādi mazs spekulants un šantāžists aug :D
03.12.2013 22:07 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Papau - tur pat ar kolikām nebija nekāda sakara - puncis normāli izgāja katru dienu pat pa trīs reizēm, gāzītes laida tā, ka blakus istabā varēja dzirdēt, ka vecis mājās - vienkārši vienā dienā bēbis izdomāja, ka viņš ir bēbis un cauri. USG arī nesaskatīja nekādu vainu puncim. Bet tā atgrūzšana bija drausmīga tajās dienās un beigāš vēl tā raudāšana... Brrr.
Tā jau man arī ir bēbis no zelta, kā astoņos vakarā noliekas gulēt, tā 12 pēdējā ēdināšana un tad guļ līdz astoņiem, bet ja nemodina, tad līdz pat 10 mēdz nogulēt. Visu dienu spēlējas ar savām mantiņām, kaut ko papļāpājam, pasakas palasam, pavingrojam. Neinteresē viņu tā raudāšana. :D Bet to dienu es mūžam neaizmirsīšu - tādeļ es vienkārši lasu muti vaļā šādus stāstus kā Tavus. Vienkārši super pacietība un apņēmība - viscaur pozitīvākajā nozīmē.
03.12.2013 22:08 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Faber, es arī pamazām ievācu info par krūts barošanas pārtraukšanu, tiesa, man Mazai tikai 5 mēneši, vēl mēnesi barošu tikai ar krūti, tad sāksim papildus piebarojumu. Domāju maksimums līdz gadam barot.

Par to vasaru nav nekas dzirdēts, bet, ja tā ir tiesa, tad pat nezinu :D man tieši sanāks vasaras sākums, kad domāju beigt.
03.12.2013 22:21 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
stellaglmr Par tām kolikām es tik savu pieredzi minēju, sapratu, ka tev tās nebija iemesls :) Lai gan manējais arī kakāja bieži un kārtīgi, bet gāzes laist gan nemācēja sākumā...spieda kaut kur galvā, nevis dibenā :D Iemācījās ap 2 mēnešu vecumu.
Par to pacietību - man vnk visu laiku likās, ka nu sākums visiem grūts...jāpierod mums abiem, gan jau nostabilizēsies tā ēšana...nu vēl bik, gan jau drīz būs labi, nu vēl šito nedēļu, tad skatīšos...un tā visu laiku :) Bet nu jā...kaut kādā brīdī tam pienāca punkts un labi, ka tā. Ar otro tik ilgi nemocīšos (lai gan ceru, ka šādu problēmu nebūs un varēšu normāli barot ar krūti) - ja jutīšu, ka neiet tā lieta, tad došu maisījumu. Es barošanai ar krūti nekādu dižu pievienoto vērtību neredzu. Baroju ar pudeli un skatījāmies viens otram acīs (izslavētā tuvība), turēju šūpuļa satvērienā katru reizi, kad baroju, nevis atstāju gultā ar pudeli uzstutētu uz segas. Baroju tikai mierā un klusumā svaigi gatavotu pienu, nevis pilsētas centrā uz soliņa 3h līdzi staipītu pudeli...tā varētu turpināt vēl un vēl, jo reāli viss notika tieši tā kā būtu, ja dotu krūti, nevis maisījumu. Slimo tāpat vai mazāk kā krūts bērni. Principā slimo (viegli, ne ilgāk kā nedēļu un ļooooti reti ar temp.) uz katru gadalaika maiņu (pavasarī izdevās izsprukt, bet uz rudens/ziemas maiņu gan klepu un iesnas dabūja). Tagad plāns arī ziemas/pavasara slimošanu izlaist :D redzēs kā ies...vasaras sākuma puņķis noteikti būs, tas laiks ir pārāk viltīgs.
03.12.2013 22:35 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
She*,es arī grasos turēties pie tava plāna,man arī kā reiz sanāk beigt uz vasaras beigām. Esmu dzirdējusi par to vasaru,bet iemesli kkā pašļuka garām. Ceru,ka kāda varbūt apgaismos.
03.12.2013 22:39 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Rīt usg.
Šodien dgs noskatīju autokrēsliņu, ja nebūs labāku variantu, laikam būs jāņem tas.
04.12.2013 00:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Sodien treshdiena un 4. datums..
Reiz senos laikos arii es piedzimu treshdienaa, 4.datuma :)
04.12.2013 07:25 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tu vēl esi šeit? :D
Labrīt, Mari! (l)

Kā jūties? Lasīju, ka gāji dušā un sāka vilkt muguru un visu citu. Tās var būt priekšdzemdību kontrakcijas. Es savējās nejutu, bet kad klausās tonīšus, tad kontrakciju svārstības var manīt. Viņas pirms dzemdībām var būt kādu nedēļu... :)
04.12.2013 08:30 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Labriit , stella! :)
Es vel te, jaa, bet taisos jau :D
04.12.2013 08:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es vairs nevaru sagaidīt. :D
Tik daudz un ilgi lasīts un sekots līdzi kā Tev veicas, kā tev iet - liekas jau, ka savējo gaidu. Kā nāku cosmo - tā uzreiz skatos - nu, Mari! Kur Tu šodien esi... :D
04.12.2013 08:36 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu sodien gan jau buus klaat muusu princis :) paeediisim brokastinjas un brauksim pakalj :D
04.12.2013 08:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits