Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nu bet lūdzu - brīnies. :D Pirmais fakts - līdz gada vecumam nedevu sāli.
29.05.2014 20:33 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Sālī tiešām visur iesaka līdz gadam nedot, jo nevajag sabeigt bērna garšas kārpiņas. Un tas, ka jums liekas, ka ēdiens ir negaršīgs vēl nenozīmē, ka tā domā arī bērns. Tas, ka viņš šķobās nenozīmē vēl, ka negaršo, bet mazais vispār pie ēdiena kā tāda nav pieradis. Un no sākuma tā piebarošana arī skaitās kā iepazīstināšana ar ēdienu un tikai pakāpēniski pāriet uz ēdienreizēm.

Pirmo iesaka dot ķirbi vai kabaci, burkāns, kartupelis, bet pēdējie divi var cietināt vēderu, arī banāns cietina.

Nav obligāti jāblenderē var jau saspaidīt.
29.05.2014 21:08 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Es arī sāli nedodu un vēl kādu laiciņu nedošu. Arī cukuru nedodu. Tagad dodu burciņu biezeņus sajauktus ar pašas vārītiem dārzeņiem, jo plikus manis vārītus dārzeņus puika neēd (šeit pati esmu vainīga - ļāvu iegaršoties burciņu biezeņiem). Par to, ka burciņu biezeņus dot ir slikti, jo es it kā nezinu, kādi dārzeņi tur iekšā. Bet es taču arī dārzeņus pērku veikalā - kā lai zinu, ar ko tie apsmidzināti?
Es sāku ar ķirbi, tad lēnām kartupeli, burkānu, brokoli, puķkāpostu ēd tikai ar kaut ko kopā - vienu pašu neatzīst.
Šoreiz piekrītu Liliii par to, ka šķobīšanās ne vienmēr nozīmē, ka negaršo. Mans dēl ļoti bieži sākumā šķobās, bet pēc pāris karotēm ēd ar gardu muti - sākumā izgaršo, vai būs labs diezgan :D
29.05.2014 22:08 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Liliii, bet cik ilgi tad viņš šķobīsies? Cik daudz vispār ir normāla ēdienreize ,lai nav pa virsu pudeli jādot?
Pirms tam likās,ka viss elementāri, ārstei nebija ko jautāt,bet kad saskaros ar realitāti,neko nezinu! Pat lasot grāmatu ir wtf?! Un lasu 50-to reizi. Atkal jūtos slikta māte. Knapi ar vienu tieku galā,kur nu vēl,ja būtu otrs.Ak dievs,kā gribas ieslēgt pauzi dzīvei.
29.05.2014 22:12 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
the_one! Es arī šodien jūtos, kā nenormāli slikta māte... jo es uz mazo sadusmojos. Viņš niķojās un niķojās un tad es sadusmojos. Tas, ka nezini, kā labāk piebarot, vēl ir pupu mizas salīdzinot ar vainas apziņu ;) Nav iespējas paņemt pauzi vismaz uz dienu? Es gaidu ar nepacietību brīvdienas - atbrauks mana mamma, ome un es zinu, ka atpūtīšos un viss būs forši. Citādi pēc šodienas abi ar vīru kā no laivas izmesti :(
Kā tu baro mazo? Jau sen pamēģināji pirmo reizi dārzeņus dot? Sākumā pa vienai-divām karotītēm devu, pēc tam pa ēdamkarotei, tad pa divām. Sākumā vienmēr devu pienu pa virsu, lai pati būtu droša, ka mazais ir paēdis. Pienu vairs pa virsu nedodu, jo viņš vairs neņem. Kad dažas reizes noteiktās ēdienreizēs bija atteicies no piena, tad arī pārstāju tajos laikos pat piedāvāt.
29.05.2014 22:18 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
(Atcerējos,ka mūsu bērnus sauc vienādi. Jokaini :D )

Ebe, man ir mūžīgā vainas apziņa. Nepaiet ne diena,kad nejūtos par kaut ko vainīga viņa priekšā. šodien it īpaši visa dzīve šķiet nepareiza un ne tāda,kādu biju iedomājusies.Dieviņš atdarīja... Esmu pelnījusi.
Ehh, nu bija iespēja atstāt rīt ar tēti, bet viņam neatliekamas darīšanas,tad nu būs man tikai rīta stundas brīvas un kāda tur atpūta-jāskrien pa veikaliem.Negribu. Ar omi viņš nelabprāt paliek,čīkst. Vai nu es, vai tētis.Tad ir miers. Zinu,ka jāsāk radināt,bet tad man ir jāmetas ārā no mājas uzreiz,jo citādi man gribas viņu ņemt rokās un mīļot.
Šodien tik trešā dienā,kad mēģinu ko iesmērēt.

To piebarošanu veikt vienreiz dienā? Un tā līdz tā viena ēdienreize pārvēršas par ēdienreizi bez pudeles?
29.05.2014 22:27 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
.
29.05.2014 22:38 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Ja netiekat galā ar vienu bērnu, tad ko darīsiet ar otru? Retorisks jautājums.
29.05.2014 22:41 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mari visam pieliek punktu :D
29.05.2014 22:43 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Jums šķobās, tas vēl sīkums :D Mans čalis apsēžas pie galda, paskatās, kas škīvī...paosta...uztaisa smīnu, pasaka - fuuuuuuuuuui, pasmejas...un tad izēd tukšu šķīvi :D Bet viņš man visēdājs, ko dod-to ēd, galvenais mazliet pamāžoties. Jā, pliekans ēdiens īsti negaršo, bet mēs ģimenē tāpat nemīlam asu, sāļu utt. ēdienu, tad nu nav tik traki. Lieku vēl bik mazāk garšvielas un viss ir kārtībā. Bet tagad tas vecums, kad TĀDAS pērles birst, vnk klausies un brīnies, kas tik tajā mazajā galvā nenotiek. Un jā, vakar man ar manu 2,7g veco dēlu bija pirmā saruna par to, ka mammai nav krāniņa (viņš to sauc par cinci). Beigās čalis secināja, ka viņam ir cincis, tētim ir cincis, bet mammai...tad bija domīga pauze...mammai ir... (un ar tādu kārtīgu izsaucienu) - DIBENS!
Tā kā pārdzīvojiet vien to zīdainību, pēcāk sāksies jautrība :D
29.05.2014 22:53 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
the one :D :D :D hehe ,nee man netīšām
29.05.2014 22:56 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, labais! :D Mazie tak ir tāki prikolisti :)

Es savu bēbi šodien iesēdināju bļodā :D tādā lielā, man līdz ceļiem, liela un apaļa. Izskatijās laimīgs.
Un no tā šūpulīša,kas vibrē - šodien izrāpās ārā, sākumā uz vēdera griezās ,griezās un izšļūca ārā, tad stutējās pie tā krēsliņa un mēģināja celties kājās. Es blakus sēžu šokā un brīnos ar viņu :D A viņš tik brrrrrrrrrrr
29.05.2014 23:00 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
the_one - nu es tev īsti arī nevaru atbildēt, bet mans arī šķobās vēl bieži, arī uz ķirbi, kurš tomēr kaut kā garšo un pēc tam ēd tīri labi, tik sākumā šķobās.

un man arī neiet viegli ar to piebarošanu, tad viņam miegs nāk un negrib ēst, tad vēderu liek ciet kaut kas, tad atkal tas un šitas, bet nu vienu reizi dienā cenšos dot kaut mazumiņu, īsti ēdienreize galīgi nesanāk, gribētos, ka vismaz 60ml apēd, bet tas vēl daudz par daudz, viena ēdienreize laikam ir vēl vairāk. Taču jāsaprot, ka mazajam tas ir kaut kas jauns un uzreiz ar karotēm un gardu muti visu neēdīs, tāpēc kā jau visam ar bērnu vajag pacietību.
29.05.2014 23:02 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
the_one, tu izbeidz šito! Ne nu Dieviņš atdarīja, nekā (nezinu gan, par ko lai šis būtu atdarījis tev)! Īstenībā tu esi laba mamma un viss ir labi. Kā mans vīrs saka - ja tu būtu slikta mamma, tad tu bērnu sistu un pat nepārdzīvotu :D Protams, tas ir stirpri vienkāršoti un pārspīlēti, bet sava daļa taisnības tur ir. Nepārdzīvo tik ļoti! Īstenībā nevar neko izdarīt tik ļoti nepareizi - nu neēd tagad to dārzeņus. Lielos vilcienos - nekas taču traks nebūs, ja sāks pēc diviem mēnešiem ēst! Nu iedosi drusku sāli, arī pasaules gals neiestāsies. Nevajag sevi šaustīt, jo tu taču centies! (šito es arī sev katru dienu pa 100 reizēm saku un veļ to, ka ar katru dienu esam tuvāk tai dienai, kad viņš pats varēs man pateikt, kas par vainu un ko iesākt lietas labā. Zinu, ka citām vislabāk tieši bēbīši patīk, bet man ar katru dienu vieglāk paliek. Protams, viņš ir foršs bēbis, bet būs vēl foršāks, piemēram, divgadnieks ;) )
Jā, mēģini vispirms vienreiz dienā katru dienu iedot kaut ko pagaršot. Pēc tam jau skatīsies, kas vislabāk liekas, ka garšo, to tad dot vairāk. Uzraksti vispār Stellai, viņa man ar šito dikti palīdzēja, palīdzēs tev arī ;)
Es jau biju aizmirsusi, ka mūsu puikām vienādi vārdi! :)

Papau, sasmējos kārtīgi! Un, Mari, mans šodien mazo bļodu pats sev galvā uzlika starp kašķēšanās periodiem :D
29.05.2014 23:25 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari
Ai, nerunā :D Šajā vecumā joki katru dienu. Viņš iet uz peldēšanas nodarbībām un pēdējā reizē instruktors iedeva mazu gumijas haizivi, lieliem zobiem utt. Viņš ar tēti baseinā un tētis stāsta, ka puika redz to lielo muti, zobus un tādēļ rēc kā lauva un saka, ka tā ir lauva...nu tētis labu gribēdams (pa tētu modei) pasaka, ka tā nav lauva, bet haizivs un tad parāda kā tā haizivs tā zem ūdens peld un tad iekož dibenā. Jēziņ, kā puika sabijās. Asaras acīs, haizivi aizmet pa gaisu...vīram prātā neienāca, ka viņš tā noreaģēs. Dabūja uzreiz teikt, ka nē, ka šita ir maza, rotaļu haizivs, šitā dibenā iekost nevar utt. Tad jau arī nomierinājās un samīļoja, sabučoja haizivi, bet šis tāds interesants vecums, parādās daudz jaunas rakstura iezīmes. Pirmā tāda lielā pāreja bija kaut kur bik pēc gada vecuma, kad vienā brīdī es piefiksēju, ka viss, puika jau tik liels, visu saprot un tā. Tad bija mierīgi, bērns auga, viss kā nākas un tad, kad jau 3 gadi turpat pie durvīm klauvē, tad atkal ir tāds baigais lēciens un liekas, jēziņ, bet patiešām, viņš jau ir tik liels, jo pavisam cita saprašana parādās, jau forši var dialogā sarunāties, visu ko izstāstīt un tā.
Tā kā meitenes...nu līdz gadiņam, līdz gadiņam mazliet jāpaciešas, jāpacīnās un tad jau paliek arvien vieglāk. Principā tiklīdz sāk staigāt tā jau ir krietni vieglāk un kā sāk runāt, tā paliek vēl uz pusi vieglāk...nu un tad var gaidīt pusaudžu vecumu :D Bet vēl pirms tam ir THREENAGER :D :D :D
29.05.2014 23:29 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
the_one

Mazi bērni, mazas problēmas; lieli bērni, lielas problēmas :D :P
Viņš tev vēl ir ļoti maziņš un tiešām, nestreso tagad par piebarošanu. Ja gribi turpināt, tad turpini, bet ļoti, ļoti lēnām. Ja ne....tad vnk met mieru uz kādu mēnesi un baudiet vasaru. Vasaras vidū pamēģini atkal. Nu skaties pati, tu pati savu mazo zini un jūti vislabāk un tik ļoti pie tā visa piedomājot, tu vnk nevari viņam nodarīt pāri un būt slikta mamma.
29.05.2014 23:40 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Nu nesaprotu ka var par sevi domat, ka ir slikta mamma? Pirmais bernins tachu, viss jauns. Tas ir tas pats, kas apsesties pie sturs pirmo reizi un teikt, ka esi sudigs autobraucejs. Turklat savam bernam mes esam un busim vislabakas mammas!
Varbut dzerajs Janka ar savu sievu, kas katru dienu klape savu bernu un dod est to, kas pa rokai, neliek bernu vanna un neaudzina - varbut tie ir slikti vecaki, bet nejau tu the_one, kas sezh cauram dienam Cosmo maminu beztema un lasa/ prasa ka bernam labak.


Nez, vai pec gadiem 15 mes ari sedesim foruma un apspriedisim savu nu jau pusaudzu lietas.
Varu iedomaties - oj, mans dels vakar meiteni atveda majas, oj, pirmais sekks, oj, nu kur tadu draugu meita vareja izveleties utt :)
30.05.2014 02:45 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Labrit! Šī bija drausmīga nakts un viss vēl turpinās-mazais ceļas ik pa stundai un raud,parasti naktīs neraudāja nemaz. Viņam zem deguna uzmetusies tāda kā aukstum pumpa,nezinu varbūt tāpēc raud. Vai man mazais ar to pumpu jāatrāda ĢĀ, vai arī tas nav nekas nopietns?
30.05.2014 07:48 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Muša , ak Tu nabaga cilvēks ... Es pat nezinu ko Tev ieteikt ... nu paskaties varbūt pāriet a ja ne tad uzzvani ārstam ...

Mums viss forši , tikai man baigi nepatīk laiks , es gribu aizbraukt ar bēbi pastaigāt kaut kur , bet nu šitādā laikā , fuj ... mēs jau otro dienu sēžam mājās ... :(
30.05.2014 08:54 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Weee, es tiesi tagad pa promenadi staigaju jo beidzot ir forsh laiks!
30.05.2014 09:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits