Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
194, es jau arī dodu visu samīcītu putriņā, bet nu viņš nesaprot, ka tas ir ēdamais un no tā VAR paēst. Tā mēs abi mocamies jau mēnesi, nesanāk nekādīgi. Banāns un ķirbis viņam pat garšo, bet izsalcis nesaprot, ka tā ir pārtika. Bet ko man dod tā pusapēstā karote, ko viņš apēd tad, kad jau ir paēdis pienu...?
01.12.2013 01:03 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu, kad jautāju, atbilde ir nē, viss ok, nelabumi sen jau kā pārgājuši...
Tad, kad viņai ptiešām bija slikti, tieši nelabumi un visas vemšanas, mēs braucām uz mežu strādāt. Un tur viņa rāvās kā negudra...
01.12.2013 01:04 |
 
Reitings 208
Reģ: 03.05.2011
Iesakiet, kā lai mazo iemāca/pieradina ēst vārītus burkānus, ķirbjus, citas saknes, nu principā visu, ar ko jāsāk piebarot. Tas ir tik šausmīgi problemātiski - ja dod tad, kad mazais izsalcis, kliedz un neēd, nesaprot, ka tas ir ēdamais. Ja dod kad nav izsalcis, vienkārši neēd, izstumj visu no mutes ārā. Vienu reizi izdevās iebarot pāris karotītes ar banānu, bet nu, vairāk par pusi no tā visa tika izstumts no mutes, sagrābts rociņās un izsmērēts visur, kur vien var. Un līdz mēneša beigām mums esot jau viena ēdienreize jāaizstāj ar biezeņiem. Nu kā ?


Tas, protams, ir tikai mans viedoklis, bet uzskatu,ka ar varu nevajag.. Apēd vienu karoti, ļoti labi,bet ja neēd vairāk, nu nekas-kad būs gatavs, sāks arī ēst!

Man pašai- meitiņa NEKAD neēda mājās taisītos biezeņus, tikai veikalā nopērkamos..varēju likt kaut veikala burciņās, uzreiz spļāva āra, lai kādus variantus es nemēģinātu.. bet puika ēda tikai(!) manis taisīto..

Draudzenei- abi puikas līdz gadiņam visu spļāva ārā! Lai ko arī netaisītu, viss tika izspļauts! Nu neko! Baroja ar pienu(pa starpai mēģinot kaut vienu karoti iemānīt). Svars klāt nāca, bērni joprojām bija fiziski aktīvi(enerģiski). Tikai pēc gada paši sāka prasīt normālu ēdienu(ne pienu vai piena maisījumu) un ir tik enerģiski,ka nu tikai!

Kopsavilkums- ar varu nevajag! :) Ja svars nāk klāt(vai nemazinās),tas ar varu nevajag spiest to,ko negribas bērniņam! Bērniņš augs un viss notiks! Ne viss rit kā pēc grāmatas!
01.12.2013 01:13 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Skudra. Cik vecs mazais? 5/6 mēneši? Mans brīnums atteicās ēst negaršīgu ēdienu. Tiklīdz pie tvaicētiem dārzeņiem pieliku kripatu sviesta vai krējuma, tā aizgāja grabēdams. Arī dilles patika. Ja tavs mazais vēl īsti nesaprot to, ka no tā var paēst, tad dod kaut ko riktīgi garšīgu un PIRMS piena - to pašu rīsu putru vai jebkuru citu veikalā gatavo nopērkamo, kas tikai jāsajauc - tās parasti bērniem ļoti labi garšo un ļauj pierast pie citādas konsistences pārtikas. Pamēģini arī kādu veikala burciņu. Bet es arī domāju, ka baigi ar varu spiest nevajag, visam savs laiks un mazais zinās, kad tas ir pienācis. Vienīgais, ja mazais jau ir vecumā, kad būtu jābūt vienai pilnai ēdienreizei ar normālu ēdienu, tad tajā ēdienreizē nedod pirms tam pienu. Dod piebarojumu cik daudz vien ņem (un varbūt pavisam minimālu pierunāšanu, lai nav pie pirmās galvas aizgriešanas prom atkal dabūts savs - piens) un tad, ja apēstas ir vien dažas karotes, tad iedod klāt pienu. Bet ar laiku pienu vari ņemt nost pavisam, jo es biju izdomājusi, ka, jo vairāk ēdīs piebarojumu, jo mazāk pēc tam dzers pienu...bet mans izēdājs izēda lielu porciju dārzeņu + pa virsu standarta pudeli piena. Tajā brīdī nolēmu, ka tas būs mazliet par traku un vnk pienu noņēmu nost un viss. Mums tas tā viegli notika.
01.12.2013 11:14 |
 
Reitings 431
Reģ: 26.12.2009
Skudra varbūt Tu nogaidi pārāk ilgi? Ar to es domāju to brīdi, kad bērniņš sāk gribēt ēst un jau sāk gražoties. Tad, manuprāt, ir gandrīz neiespējami pabarot. Jāuzķer mirklis, kad ir gan apetīte, gan laba oma.
Es sāku piebarot ar saldajiem veikala biezeņiem. Biedēja mani, ka vēlāk neēdīs dārzeņus, bet nekā - ēd visu. Varbūt saldie labāk garšos? Jā, arī es jau no paša sākuma lieku pie dārzeņiem sviestiņu. Sākumā maziņu arī baroju guļus, kamēr saprata, ka jānorij. Bet tas bija ap 4mēn. Gan izdosies ;)
01.12.2013 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 565
Reģ: 29.01.2009
Manam bēbim ir 4/5 mēneši. Šodien iesim abi uz veikalu un sāksim lielo cilvēku ēšanu ar banāniem - tie laikam ir vissaldākie no visiem šobrīd dodamajiem produktiem. Kad mazais būs samierinājies ar to, ka ir jāēd kaut kas cits, tad varēs banānus jaukt ar ķirbjiem un citiem produktiem. Vismaz man ir tāds plāns :D
01.12.2013 13:38 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Nevaru naktīs vairs normāli pagulēt, tā sāp vēdera lejasdaļa un mugura krustos, ka vāks. Un tik stulbi, bail, ka nesākas dzemdības, jo mazliet par ātru. Ātri paiet ar nevaru, sāk durt vēdera sānos, mazā ņemas kā negudra. Nu viss kopā.
Tūskas man nav, tikai esmu palikusi baigi emocionāla, bimbiens nāk par katru sīkumu.
01.12.2013 14:42 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Landa, peedeejaas nedelas ir murgs. Man ari sap visas malinjas un nenormali dedzina kungji. Naktii kaa pagriezhos uz otru saanu, taa spljauju ugunis un mokos saapees. Brrr... No neguleeshanas jau galva saap, bet nu neko darit, jaapaciesh.
01.12.2013 14:47 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mari jā. Vakar zvanīju mammai, saku, ka sāp, viņa uzreiz pēc cik ilga laika atkal sāpes atkārtojas, es saku, ka visu laiku, bez apstājas un šī bezmaz vai ka jau dzemdības, mani tā sastresoja. Man tas pirmo reizi un es tiešām nezinu kā būs, ka sāksies īstās dzemdības, kā es to zināšu. Šitā var nosirmot no nezināšanas :D Kuņģi man ar dedzina, citreiz pat Rennie nepalīdz.
01.12.2013 14:51 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Landa , man visi saka - kad saaksies, tad zinaasi !
Taa kaa laikam nevar sajaukt to saapi :)
01.12.2013 14:56 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Vakar drauga mamma skaloja smadzenes ar pozitīvo domāšanu. Nesūdzos par to. Patīkami,ka uzmundrina,saka,ka viss būs labi, būs vieglas dzemdības,tas ir dabiski utt. Tad šodien labāk jūtos.Jāsaka,ka labāk arī tāpēc,ka mazāk cosmo sēžu.Tik ļoti man nemaz nesāp nekas,bet kā lasu,ka lielākai daļai tik grūti,tik grūti,tad pašai arī sāk sāpēt viss.
šodien plānoju salikt dzemdību somu. Sakot,ka jau 30.nedēļā visam jābūt sapakotam.
01.12.2013 15:28 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
A man pat puse vēl nav sapirkta, kur nu soma sapakota. Brrr....
01.12.2013 15:32 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Landa, uzraksti uz papīra,ko vajaga un stingri pēc saraksta pērc.Tas ir kā darbs. Pāris dienas vnk braucu uz veikaliem un mērķtiecīgi pirku,ko vajaga un stiepu uz mājām.
01.12.2013 15:38 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
the_one, nu šodien man bija tāds plāns, bet izskatās, ka nekas nesanāks.
01.12.2013 15:42 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Izlasīju beztēmā,jā. Bet varbūt vari viena pati kādu dienu izbraukt pa veikaliem? Es savējo tik pāris reizes stiepu līdzi,jo tad bija jāved matracis un vajadzēja ar mašīnu.Vīriešiem garlaicīgi tādos shoppingos.. tāpat Tu teiksi gala vārdu,kādas būs šķērītes/ķemmītes/bodiji utt :) Cik esmu novērojusi,tad grūtnieces pārsvarā ar mammu vai draudzeni staigā. Es viena gāju,mammai neesmu pirmajā vietā.
01.12.2013 15:53 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Ai, man nepatīk tas, ka mums viss jādomā, kāpēc vīrieši arī nevar tajā visā piedalīties?! Bērnu uztaisīt jau māk, bet reizēm tāda sajūta, ka mazo gaidu es un tikai es.
01.12.2013 16:05 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tā nu nav.Tu vienkārši esi emocionāla pašlaik.Viņi dabūs vēl piedalīties,ejot pastaigās,kamēr tu pagulēsi mierīgi,ies pēc pārtikas un celsies, lai padotu pabarot mazo.
Es arī biju nedaudz apvainojusies,ka nenāk man līdzi,bet man apnika uz katru jautājumu dzirdēt atbildi " es nezinu, kurš labāks".Reāli jēgas nekādas.
01.12.2013 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Man jautājums tām māmiņām, ja te tādas ir, kuras ir šķīrušās ar saviem partneriem jau sagaidot mazo. Kādi bija iemesli?
01.12.2013 16:28 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Favel alkohols, narkotikas, mūžīgās problēmas ar naudu, neviens darbs viņam nepatika, visu laiku kaut kas viņam ne tā, tikaii nekas, ka par kaut ko dzīvot vajadzēja, man apnika, ka dzīvojām uz manas naudas, slimīga greizsirdība, un daudz citu tracinošu sīkumu.
Tagad, kontaktējoties, man liekas, ka iepazinos ar pavisam citu cilvēku...
01.12.2013 20:35 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Robīte,
Un karstvīna glāze jau nav nekas slikts, vai ne?Man tā kārojas! Vakar izdzēru vienu krūzīti un vēl vienu nedēļu vai divas nedēļas atpakaļ!

Jā,jā, iedzer ,iedzer šodien. Un varbūt rīt un katru dienu.
Ja reiz tā kārojās alko, tad malace, nostādi savu mazulīti OTRAJĀ vietā!

Kas par debilu domāšanu.
01.12.2013 21:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits