Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Sunscreen - es gan neuzskatu cāli par lielo ļaunumu, jo tieši tur esmu ļoti daudz ko uzzinājusi, kā arī saņēmusi labus padomus no savas grupas māmiņām. Ja godīgi, tad šajā diskusijā ir tik daudz aplamību un nepareizību, ka priecājos, ka esmu arī cālī, kur tomēr vairāk māmiņas man līdzīgi domājošas, kas atbalsta gan handlingu, gan kursus un informāciju paskatīties arī sev apkārt, ne tikai paļauties uz sevi, kas tomēr ne vienmēr ir labi. Kā arī tur meitenes cīnās par savu pienu, nevis uzreiz beidz barot, tiklīdz domā, ka bērns izskatās nepaēdis.

Ir arī interesanti paskatīties kā mazie attīstās, jo redzi, kurš ātrāk, kurš vēlāk- redzi, ko tavs bērns māk un ko nemāk, vai zini laiku, kad tas notiks, kā arī vienāda vecuma mazuļi paliek čikstīgi uz vienu laiku, tad redzi, ka tavs nav vienīgais.

Bet nu tā kā esmu jau sen cosmo, tad nu kaut kā interesē arī šī tēma.
24.04.2014 08:48 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Man arī cālis nepatīk, kaut kā tur viss jocīgi. Un savu meitu nu nekādi negribas salīdzināt ar citiem :)
24.04.2014 08:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man labāk patīk redzēt vai uzzināt no citām mammām, kas mazulim jādara attiecīgajā vecumā, nevis iet pa googli meklēt

Tā kā tā attīstība notiek vairāku mēnešu ietvaros, tad savam mazulim ļauju pašam attīstīties savā gaitā.

Un varu arī uzzināt, ko mans dara nepareizi, līdz ar to meklēt tad speciālista palīdzību vai viedokli, lai uzzinātu vai es to neesmu veicinājusi ar savu aprūpi.

Bet šeit uzreiz visas apvainojas, ja kaut ko ne tā pasaka vai aizrāda, ka mazais kaut ko dara, tad kad nevajag. :-)
24.04.2014 09:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu nezinu, ko viņš var darīt nepareizi .... Bet tāpēc jau mēs esam tik dažādas.
24.04.2014 09:21 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Ohh, meitenes! Katram savs pareizais risinājums, galvenais tikai neuzko neiespringt.
Klau, māmiņas, tās kuras mokās ar migrēnām, ko darijāt grūtniecības laikā kad nāca lēkme? Pie neiroloģes es tieku maija beigās tikai. Bet es jūtu, ka man šodien būs beigas, galva jau dullojas! :( Atkal braukt mājās un gulēt kā dārzenim? Vai tomēr es varu kaut ko no zālēm tagad iedzert, lai man tā lēkme līdz galam neuznāk, kamēr vēl ir laiks.
24.04.2014 09:25 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Weee - par ātru sākt velties, celt galvu uz augšu, it kā taisot vēdera presītes, par ātru celt dibenu augšā kā taisītos rāpot - ja bērns ko tādu dara daudz par ātru, tad nevis jāsit plaukstas priekā, bet jādomā vai pati māmiņa pareizi ar bērnu apietas un nav veicinājusi mazulim saspringumu. ;-)
24.04.2014 09:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Vari dzert paracetamolu tas arī viss .
24.04.2014 09:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Bet vai tad visam un visiem ir jānotiek vienā laikā?
24.04.2014 09:32 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Gita, es arī no šī baidījos, bet par laimi izspruku sveikā - grūtniecības laikā galva vien pāris reizes sāpēja vērā ņemami (es gan esmu dzīves laikā tā pieradusi pie galvas sāpēm, kad tās sāku ņemt pierē tikai tad, kad tiešām SĀP). Vienīgais, ko man daktere ļāva bija paracetamols un citramons. Zinu, ka citām palīdz izgulēšanās un pastiprināta ūdens dzeršana, bet ja tās ir tiešām migrēnas, tad jau pati zini, ka nekāds ūdens tur nelīdzēs, atliks laikam tiešām tikai gulēt :( Noteikti nedzer ibumetīnu! Ja tev ir kādas specifiskas zāles, ko līdz šim lietoji ikdienā, paskaties instrukcijā, kas rakstīts par lietošanu grūtniecības laikā. Vēl var piezvanīt savam ģimenes ārstam vai uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001!
Turies! :)
24.04.2014 09:33 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Tam ir domāti speciālisti, lai novērtētu bērniņu. Patiesībā - tas ir ļoti nepareizi, ka mamma, ienākot forumā, lai padalītos, ko viņas bērniņš prot, uzreiz saņem pārmetumus, ko viņa dara nepareizi, ka bērnam tas jau sen bija jādara vai tieši otrādi - bērns pārāk ātri sācis darīt to vai šito. Tas viss rada tikai lieku stresu mammai un nevajadzīgas negatīvas emocijas.
Bērniņi attīstās ļoti dažādi un salīdzināšana internetā ir pēdējais, ko vispār vajadzētu darīt. Kā vispār pēc pāris komentāriem var saprast, ko un vai tas bērniņš dara nepareizi un vēl par to aizrādīt?
Ja ļauj savam bērnam attīstīties savā ritmā, citiem, kuriem kaut kas sanāk ātrāk vai vēlāk, tiek piedēvētas 100 lietas, kas tiek darītas nepareizi.
24.04.2014 09:33 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
weee, nu, protams, ka nav visiem vienā laikā, bet tikai aptuveni uz vienu laiku. Man arī kaut kā vairāk liekas, ka cālī var sameklēt liekas neirozes, nevis derīgus padomus, bet, protams, katram savs. Nezinu, kāpēc cālis manī atstājis ļoti nervozu iespaidu :D
24.04.2014 09:35 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es nemāku līdz galam lietot to cāli, nevaru tur neko atrast :)
24.04.2014 09:37 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Liliii, drīzāk nevis apvainojas, bet gan nesaprot, kādēļ galīgi nevietā saņem nelūgtus padomus vai aizrādījumus. :)
24.04.2014 09:39 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Ebe, paldies par viedokli. Nē, zāles es nekādas nedzeru, vispār. Visām specifiskajām ir rakstīts, ka grūtniecības laikā pirms lietošanas jākonsultējas ar ārstu. Ģimenes ārsts saka, jāprasa neirologam, ginekologs to pašu. Un tā nu es moku savas migrēnas pilnīgi bez nekādiem atvieglojošajiem medikamentiem. Man kopš grūtniecības paša sākuma, kad pārtraucu ikdienā lietojamās zāles lēkmes sākās katru nedēļu. Šķita ka paliek vieglākas, atviegloti jau paspēju pat uzelpot, varbūt tomēr būs kā visi ārsti saka, ka migrēna grūtniecības laikā ap pirmā trimestra beigām pazūd. Tomēr nē, vismaz pagaidām vēl ne. Pa to konsultatīvo tālruni arī saka, ka neieteiks nekādas zāles ko lietot, katram sava specifika. Ja galīgi slikti, lai saucot ātro palīdzību.

Par cāli izsakoties, es tur tikai pačaloju par tādām sadzīviskām lietām. Citādi tiešām šermuļi sametas pār kauliem, lasot ko jaunās mammas dara. Mūsu novembra bēbju grupiņā, jaunās mammas jau uzreiz pēc testa katru dienu skrēja nodot HCG, un sekoja katram ciparam un raudāja, ja kaut par vienu bija nokrities.. Ārprāts. :D Es pirmo reizi pie ginekoloģes aizgāju tikai 7. nedēļā, i togo, tad tikai paskatijām ekrānā, ka viss ok, punktiņš iemitinājies dzemdē un sirsniņa pukst. Analīzes uztaisiju uz 10. nedēļu. Man domāt, jo mazāk, klausamies citu kreņķus un beņķus jo labāk dzīvojam. Mans bērns ir mans bērns un es un mans ārsts jau labāk zinās kad viņam tas dupsis būs jāceļ gaisā.
24.04.2014 09:44 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
eh tikai tagad saprotu kkāpec biezi vien mammas paliek resnas, jo reali nav laika šmorēt veselīgu partiku, kā arī no raustītā miega ceļoties gribas ēst, tagad naktī kad ceļos mazo barot mans organisms domā ka jau rīts un prasa brokastis... itkā jau varetu gatavot tad kad vīrs atnācis no darba, viņš var pasēdēt ar mazo, bet es pa dienu ļoti skumstu bez vīra un kad viņš atnāk gribās visu laiku pabūt kopā...tāpec ātri uzvāru cīsiņus, makaronus, kadu salatu un visss, man vajag mājās pavāru :D es negribu būūūūt RESNA
24.04.2014 09:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Gita, runā ar bēbi un viss būs kā Tu gribi ;) Tas nemaz nav neiespējami. Es ar savu runāju no 8 nedēļas, lai mums abām vieglas un ātras dzemdības un sarunāju, neticami ātras :)
24.04.2014 09:53 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Gita, varbūt var piezvanīt neirologam un telefoniski pakonsultēties? Vai arī piezvanīt un palūgt ārkārtas konsultāciju, pastāstot situāciju? Man jau iedomājoties vien, cik slikti var būt bez jebkādām zālēm, zosāda uzmetas... Nu ātrie jau arī nekādas zāles nedos, bet visdrīzāk aizvedīs uz slimnīcu un tur gan būs neirologs. Ja galīgi traki, šāda opcija nemaz nav tā sliktākā.
Un ,manuprāt, tev ir ļoti veselīga attieksme pret grūtniecību, analīzēm un dakteriem! Es arī piekrītu, ka uzraugošais ārsts, kas bērnu/tevi pazīst, vislabāk zinās, kas notiek/nenotiek laikā. :)
24.04.2014 09:53 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
kakje, ir jau arī otra galējība - vispār nav laika paēst un pārvēršas par staigājošiem kaulu kambariem. :D
24.04.2014 09:54 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
kakje, kad es secināju to pašu, ko tu, sāku vārīt vistas fileju cīsiņu vietā - arī gana ātri, bet pietiekoši veselīgi. Vēl es operēju ar saldētajiem dārzeņiem - vitamīnu deva jau nu nekāda dižā nav, bet atkrīt mizošana un labāk nekā makaroni ;) Esmu pamanījusies arī saldēto dārzeņu zupas vārīt - nekāds kulinārijas šedevrs, bet iztikt var (es arī pirms nebiju pavārs :D ).
24.04.2014 09:56 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Un cepeškrāsns! Cepeškrāsns ir zelta vērtē - tur var visu fiksi, smuki samest iekšā un pēc 30 min izņemt un ēst. Galvenais neaizmirst! :D
24.04.2014 09:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits