Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Man trīs dienas pirms bērna dzimšanas solīja, ka mazais būs vismaz 4.500, piedzima 3.800, bet man likās tāpat viņš maziņš, kaut arī pēc svara nav tas mazākais.
Par dekrēta naudu sapirku visu mazajam, sev visādus sīkumus ko vajadzēja, izņemot ratus un drēbes, nu un par pārējo naudu, tad tos trīs mēnešus varēja mierīgi dzīvot. Šo to atliku nebaltām dienām, bet nu nauda, kā jau nauda, ilgi nestāv. :)
16.04.2014 17:06 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Cerams sarunāsim ar maziņo :)
Gribas jau viņu paņemt un samīļot,ļoti gaidu,tiko izmazgāju pēdējās drēbītes ko ņemšu līdzi uz slimnīcu :)
Vēl mēnesis un varbūt druscīt vēl... :) Es pēc pēdējās USG tiešām esmu samīlējusies savā dēliņā,nu tiiiiiik mīlīgs,un vēl nožāvājās,tik jauki izskatījās. Gaidu,gaidu,gaiduu :)
16.04.2014 17:20 |
 
Reitings 69
Reģ: 21.11.2013
Tad jau pamperus vien ņemšu visu 43gb paku līdz. Un ja nav ģimenes dzemdības, kad tētis tiek ielaists dzemdību zālē?
16.04.2014 17:37 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Timeless - ja tētis ir dzemdību zālē, tad tās ir ģimenes dzemdības, ja nē, tad dzemdību laikā gaida ārā un pie tevis tiek tikai tad, kad esi palātā.
16.04.2014 17:41 |
 
Reitings 69
Reģ: 21.11.2013
Liliii

Skaidrs. Un lai tētis piedalītos ģimenes dzemdībās, tad jābūt obligāti izietiem tiem vecāku kursiem? Un kā ar florogrāfa iziešanu? Tam visam jābūt?
16.04.2014 17:54 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Timeless - obligāts ir tikai plaušu rentgens, bez tā gan nelaidīs. Kursi nav obligāti, bet ja draugs/ vīrs par neko nav informēts, kas un kā notiek, tad nedomāju, ka tādu vajadzētu ņemt līdzi.

Mana daktere ieteica iet kursos gan man, gan draugam, ja gribam ģimenes dzemdības, kā arī dzemdību namā tomēr grib, ka ir tas zīmogs, jo tad zina, ka pāris vismaz informēti kaut cik par to, kas notiek dzemdībās.
16.04.2014 17:56 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man vizīte pie dakteres būs tikai mēneša beigās un tad daktere sūtīs uz usg. Dikti vēlos, lai beidzot vīrs ir klāt, jo iepriekšējās reizes nesanāca dēļ darba.
Esmu jau sastādījusi plānu attiecībā uz sekojošajiem jautājumiem: ja bērns vēl joprojām ir tūpļa guļā - saku nē apgrozīšanai, jā ķeizaram, jo dakterei jau dekrēta sākumā likās, ka puncis man par lielu un ieteica ierobežot saldumu patēriņu (sāksim ar to, ka neesmu no ēdājām, bet knibinos un saldumus vispār nekārojas, bet dakterei neteicu neko, jo padomās, ka atrunājos). pirmās dzemdības vēlos parastas un vienkāršas, cenšoties izvairīties no liekām manipulācijām un riskiem (dzemdēt bēbi ar dupsi pa priekšu, akūto ķeizaru, piemēram). Mierīgi un harmoniski.

Dekrēta naudiņu esmu atstājusi izdzīvošanai. Ratiņu komplektu nopirkām iepriekš, kad bija uzradies labs piedāvājums un gultiņu (arī mazlietotu, bet leander) vīrs no algas nopirka. Visu (dzemdību somas saturu, drēbītes) sagādāju jau laicīgi. Tā kā nākamā naudiņa būs tikai tad, kad bērniņš piedzims, dzīvosim taupīgāk.

Es nopirku eco naty autiņbiksītes (kādi gandrīz 30 gabali). Jo tomēr tas viss būs vēl jānes uz RDzn un ja nu pietrūks, vīrs nopirks. Par drēbītēm arī nepārdzīvoju, sapakoju iztikas minimumu. Tā kā dzīvojam netālu, vīrs vai mamma var vēl atvest.

Prieks, ka esam visu laicīgi sagādājuši, tādā stāvoklī kādā esmu tagad, es nekur nespētu aizdoties. Šausmīgi dedzina kuņģi visu laiku (pirms tam tikai vakaros), ir atgriezusies nelabā dūša un tracina blenzoši cilvēki un pārpildītas telpas, veikali, sabiedriskie transporti.

Vakar dabūju no ebay.uk foršu flīsa komplektiņu (sega+wraps ar ausīm un ļipu+guļammaiss un siltais halātiņš) un kokvilnas vasaras segu ratiem. Ā, un vēl mazuļa kopšanas komplektu (Tomee Tipii) un drāniņas atraudziņām, mutītei u.tml. tā kā iesaku pašiverēt tur, ja kkas vēl ir iegādājams. Cenas ir lētākas un piegāde ātra (sākot ar 1 nedēļu).
16.04.2014 18:05 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Kā ir ar tēta lomu ķeizara dzemdību gadījumā? Ir atšķirības starp akūtā un plānotā ķeizara operācijām?
Vīrs grib piedalīties dzemdībās (vienalga - dabīgās vai ķeizara) un iet ar mani uz tiem kursiem. Viņš saka, ka jo informētāks viņš ir, jo labāk jūtās, jo zina, kas notiek, kā palīdzēt un kā iedvest man to spēku un iziet ar mani kopā tam cauri un satikt mūsu peciņu. Es zinu to, ka vīram ne pārāk patīk anatomiskā medicīna (orgāni, asinis u.tml.) un esmu gatava arī tam, ka viņš var pateikt, ka labāk pagaidīs ārā. Cenšos sevi sagatavot ne tikai A plānam, bet arī B un C. :)
16.04.2014 18:10 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Par matkriti -tas kaut kā pats no sevis pārgāja.Tagad ritīgi nagi atkal lūzt..dzeru vien zivju eļļu.

Diemžēl, man ļoti bieži pasprūk tas "mēs" :Dbet, kā The_one saka, tā ir ātrāk aprakstīt situāciju.

Vajag RTG plaušām, bet manējam Bulduros neko neprasīja neviens, laikam nebija laika, jo daudz dzemdētājas bija vienlaicīgi.
16.04.2014 22:35 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Betija-tu kaut kad nesen dzemdēji?Es arī uz bulduriem taisos,tāpēc gribētos dzirdēt kādu nesenu atsauksmi :)


Meitenes-man ir iestājies tas posms,kad man sāk parādīties bailes no dzemdībām,bail,bail,bail no tā visa procesa.Kā jūs sevi nomierinājāt un noskaņojāt?
17.04.2014 07:46 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Man no dzemdībām vispār nebija bail, vairāk pārdomu bija par to, kā tikšu galā ar maziņo, pavisam mazu cilvēciņu. Biju rēķinājusies uz grūtāko variantu, bet izrādās nebija tik traki, vienīgais grūtais bija krūtsbarošana.
Caen, ko tur ko baidīties, mazliet pasāpēs, varbūt mazliet vairāk, bet tas viss process ir pārejošs, ar patīkamām beigām. :) Pēc dzemdībām gan, sāksies darbiņš visa mūža garumā. :)
17.04.2014 08:14 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es baidījos un beigās man nekas pašai nesākās.Tā kā nebaidies!!! un tad bija posms,ka nu tak lien atrak araa un kad sakas kontrakcijas,nodomāju- "nu ta beidzot" un " tvaju matj,cik sapigi!"- vienlaicīgi.
17.04.2014 08:19 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Brunette-man laikam ir vairāk bail,no ārstiem nekā no sāpēm-gribētos,lai ārsti ir saprotoši un visu izskaidro,bail,ka kaut ko ne tā izdarīšu vai nemācēšu.Laikam esmu pārlasījusies sliktās atsauksmes par ārstiem.
Baidos būt nesaprasta.,negribētos saņemt nekādas negatīvas piebildes no personāla un tt.
Būs labi,man šīs domas uznāk un pāriet,nomierināšos.
17.04.2014 08:19 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Caen, bailes ir tikai normāla parādība, man arī tā bija. Bet tad es vienkārši saņēmos un man tas viss pārgāja, gaidīju ar lielu nepacietību mazo. Kad sākās dzemdības, baiļu vispār nebija. Labāk izbaudi vēl to mirkli, kad mazais puncī. :)
17.04.2014 08:40 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
o jā, izbaudi! Bet to tāpat saprot tikai pēc tam. Man liekas,ar otru bērnu ir pilnīgi savādāk! Tiešām var izbaudīt grūtniecību.Viss jau zināms, pazīsti savu ķermeni, pie katras velkošas sajūtas nerausties,jo zini tās īstās sāpes utt.
17.04.2014 08:45 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Oi,meitenes,nevaru vairs tā ''izbaudīt'' tik grūti pēdējā laikā,negulētas naktis un viss kā nākas.
Spiežās mazais uz orgāniem un tad ir visādas interesantas sajūtas + vēl laikam tā ir dzemde,kas pa laikam pastiepjas vai tamlīdzīgi un tad ir tāda durstoša maza sāpīte,pastaigāties vairs arī daudz nevaru,vēlāk velk muguru un vēderu.
Es īstenībā nebaidos no tā,kā būs vēlāk,jo es aptuveni saprotu ko tas nozīmē,jo,kad māsai piedzima mazais,es biju blakus viņai ļoti bieži un daudz,dzīvoju ar viņas ģimeni,palīdzēju un redzēju kā uzaug mazais,bet par mammu kļūt ir kkas cits,protams.Mēs tiksim galā :)
Galvenais,lai dēliņš nāk ārā viegli un ātri un viss ar viņu ir labi. :)
17.04.2014 08:53 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
Caen - nebaidies, dzemdet tas ir forsi, pašas dzemdības atceros ar smaidu, jā jā ar smaidu :)
vienīgais man bija diezgan grūta atkopšanās, jo daudz šuvju bija, nedēļu nevarēju apsēsties, bet nu tā gribejās, un no gultas rausos četrrāpus, jutos ka invalīds, bet viss jadara pašai jo mazulis nesaprot ka mammai sāp! galvenais lai atkopšanās procesā vismaz nedēļu būtu kads palīgs blakus, tad jau būs pavisam labi!
17.04.2014 08:59 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Man gadījās īpaša usg speciāliste - pajautāju, cik apmēram liels būs bērns, man atbildēja - viņa taču nezinot kā viņš augs. :D citām, nez kāpēc, pateica apmēram, cik lielu gaidīt. pēdējās nedēļās puncī mazie tikai aug, ir jau attīstījušies un krāj tauciņus. :) Es gan baigi neveselīgi neēdu, pēdējās nedēļās arī apetīte bija tāda nekāda, bet - priekš manis mazais bija liels, bet, vidēji ņemot - standartiņš, bet - varonīgi pati piedzemdēju. :)
17.04.2014 09:11 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jautājums, cik un kas sanāk par dekrēta naudu katrai, ir vairāk kā muļķīgs, tas ir atkarīgs, cik liela alga saņemta un ko vispār pērk - to pašu gultiņu par 50 eiro vai par 350 eiro, ratiņus par 100eiro vai par 1500 eiro. Tur jau jāskatās pēc katra paša vēlmēm un iespējām, citām par dekrēta naudu varbūt tikai ratiņi sanāca, kamēr citas visu varēja sapirkt un vēl pāri palika.
17.04.2014 09:14 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Jūs mani nomierinat :) Es jau arī visu laiku staigāju ar tādu domu,kā būs tā būs,sāpēs,pacietīšos un viss būs ok,bet nez kapēc tgd atkal sabijusies esmu,laikam mazāk jālasa forumi :d


Jā,tās dekrēta naudiņas nudien ļoti atšķiras.Man,piemēram bija nepilni 600eiro,manai draudzenei gandrīz 1000eiro.Bet nu ko es varu pateikt-nauda aizgāja tik ārti,vājprātā-itkā visādi sīkumi daudz jāsapērk,bet tajos sīkumos arī visvairāk aizgāja.Nopirku gultiņu,gultasveļu,matraci,bēbim pirmās drēbes uz slimnīcu un visādas higienas precītes,pat sev nesanāca visu sapirkt,tgd gaidam algu,lai varu visu līdz galam sakrāmēt somās.
Ļoti ātri tā naudiņa tērējās,es taisīju sarakstiņus,tad sanāk kkā ietaupīt,jo acis bieži vien grib vairāk kā īstenībā vajag.
17.04.2014 09:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits