Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Eh,es jau vairs nevaru sagaidīt savu maziņo,tgd man 34/35 nedēļa :)
Sāku kravāt somas,jasagaida tik pēdējie pasūtījumi un tad viss būs,pašai vēl barošanas krūšturi jānopērk un tērps ar ko staigāt pa slimnīcu :)
Rīt braukšu uz Bulduriem slēgt līgumu,ka tur dzemdēšu un rīt arī USG,tētis arī nāks līdzi :)
biju domājusi,ka daudz kam pietiks ar dekrēta naudu,bet nekā,visos tajos sīkumos tik daudz aiziet,ārprāts vnk,bet vajag :)
14.04.2014 15:07 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Man neviens nejautāja, ar ko vedīšu mājās, bet domāju, ka arī personālam labāk patiks ideja par ratiem, nevis tramvaju...

Jap, no 38. nedēļas bēbītis ir, kā man viena vecmāte teica, "gatavs pīrādziņš, varam ņemt no krāsns laukā" :D
14.04.2014 15:07 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Ķirsīt-es arī domāju,ka labāk ar ratiņiem nekā sabiedriskajā ,it īpaši,ka tev tik tuvu mājas :)
14.04.2014 15:08 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Labi, meitenes, paldies, vēl viens jautājums atrisināts :)

Gribēju pajautāt, ja vēlos dzemdēt RDzn un ārsts pie kura esmu uzskaitē to zina, man ir jāslēdz kaut kāds papildus līgums, jeb tad, kad mans mazais pīrādziņš ir gatavs doties pasaulē, es vnk ar vīru dodos uz iestādi un nodarbojos ar konditoreju? :D
14.04.2014 15:15 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Nē,ar dzemdību namu nekas nav jāslēdz,brauc tik,kad pīrādziņš ir gatavs nākt ārā :D
:)
14.04.2014 15:21 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Meitenes, kad jums sāka puncis augt? Es skatos uz visām grūtniecēm, ko zinu, ka līdzīgs laiks manējam (16.ned.) un visām jau smuki punčuki, bet man nekā!
Tā nevaru sagaidīt, kad būs tāds acīm redzams pierādījums man pašai, jo bieži vien piemirstu, ka esmu grūtniece! :D

Un kad jūs sajutāt savas pirmās kustības? Man šķiet, ka tā laime mani ir apmeklējusi jau divus vakarus pēc kārtas! Kad vakaros eju gulēt, apguļos uz muguras un mīļoju punci, un sajutu tādu mazu spērienu, grūdienu! (nebija tā sajūta, kā visur apraksta, ka burbuļo utt)
Tik neaprakstāmi jauka sajūta! :)
14.04.2014 15:54 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man puncis kļuva redzams tikai ap 4-5 mēnesi. Tagad ar vīru ejam uz vecāku kursiem, tur meitenēm, kas ir ar mani līdzīgā termiņā (33/34 nedēļas) ir ar tādiem LIELIEM punčukiem. Man uz viņu fona ir maziņš ābolītis. Kāpēc tā? Svars ir normāls, nav par mazu, nav pad lielu. Vai tas ir atkarīgs no iegurņa, dzemdes izplešanās kapacitātes?

Pirmās kustības sajutu ātri, vēl ātrāk kko līdzīgu žadziņām. Tagad jau varu sačamdīt, kur ir kāda roka vai kājiņa (dažreiz). Pati nevaru noteikt vai čuč ar dupsi uz leju uz augšu.
14.04.2014 15:59 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Ķirsīt, varētu būt, ka dēļ svara, jo toksikozes dēļ zaudēju diezgan daudz -7kg
Tagad tikai sāk nākt klāt un arī tikai par gramiem, par katru gramu cīnos!
Bet būs jau viss ok, tagad jau sāk parādīties tāds mazs, mazs, drošvien, kad sāks augt, tad nevarēšu izsekot līdzi savām aprisēm un nevarēšu sagaidīt, kad atkal būs bezpunča periods! :D
14.04.2014 16:13 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
konsuela - man pirmos 4 mēnešus bija riktīgi nelabi un pilnīgi nekas nelīdzēja! :(
Visu laiku vēmu. Un ieēst neko nevarēju pat nokritos svarā.
14.04.2014 16:19 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, ka man jau vēders palielinājās 6./7. nedēļā - bet tas uz vēdera pūšanās rēķina. Tagad iet 15.nedēļa un vēders ir diezgan redzams jau kādas 4 nedēļas - velku platākus džemperus/grūtnieču bikses vai kleitiņas. Esmu diezgan tieva un bēbis ir piestiprinājies kaut kur priekšpusē - tādēļ esot tik manāms puncis.
Bet man nav nekas pret - darbā visi tāpat zina un tas ir kā papildus atgādinājums, ka pret mani jauki jāizturas! :D

Ķirsītis, es arī Tavā (un savā) vietā brauktu ar ratiņiem mājās, nevis ar sabiedrisko - tur visādi elementi mēdz pārvietoties un sazin kādi baciļi apkārt lidinās tajā slēgtajā telpā. Es arī netālu no dzemdību nama dzīvoju - arī vai nu ar mašīnu mājās brauksim vai mazuli ar ratiņiem atstumsim :)
14.04.2014 16:50 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man tagad kāda 19.nedēļa, vēders jau laikam ir labi redzams, lai gan man liekas, ka tas joprojām nav vēders :D Man bija riepiņa jau iepriekš un bieži arī agrāk pūtās vēders, tā ka man liekas, ka vēders ir tāds pats kā iepriekš. Es vispār slikti saredzu sevī pārmaiņas, bet nu jau man apkārtējie saka, ka var redzēt. Tā kā darbā visiem tika paziņots, tad vairs arī nevelku platos džemperus, lai jau ir redzams puncītis :)
Kad tā nopietni jāsāk domāt, kur un pie kā dzemdēt? Var atlikt to jautājumu uz kādu 7.-8.mēnesi?
14.04.2014 17:38 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es dzemdēju Bulduru slimnīcā. No sākuma man nelikās nekas īpašs - slimnīca, kā slimnīca, attieksme kā attieksme. Bet lasot šo diskusiju saprotu, ka tomēr tā bija labākā izvēle, jo man tika pareizi iegrozītas smadzenes gan par krūtsbarošanu - uzreiz iemācīja kā to pareizi darīt, parādīja, izstāstīja, palīdzēja pirmajās reizēs un pasekoja procesam; gan izskaidroja par to, ka piebarošana nav nepieciešama ja bērnu baro ar krūti - šajā diskusijā lasu, ka katra māmiņa ķerās uzreiz pie maisījumā, kā mazulis iepīkstas, jo viņai šķiet, ka šis ir badā. Es arī sāku panikot jau slimnīcā un man šķita, ka piena nav pietiekoši, ka bērns badā, ka par liesu mans piens un kas tik vēl ne... Gribēju jau skriet uz veikalu pakaļ maisījumam, bet mani daktere apturēja, nomierināja, parunājās, izstāstīja visu kā ir... Tā arī iztiku bez maisījumiem, jo bērns tiešām bija paēdis no mana piena (rādītājs ir svars, nevis bērna uzvedība - pēc dzemdībām tas strauji krītās un pēc tam tam ir jāsāk augt un nav svarīgi cik ātri aug, galvenais, ka vispār aug).
Tāpēc iesaku šo slimnīcu. Līgumu es neslēdzu, viss bija tāpat pieklājīgi.
14.04.2014 17:55 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Neons, man šīs supersvarīgās lietas Ogrē ar izskaidroja, vajag tik pajautāt, ne klusēt kā ūdeni mutē ieņēmušām un pēc tam mājās stresot ko lai dara.
14.04.2014 19:19 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
cruel, nu gan jau, ja pajautātu jebkurā slimnīcā pastāstītu, bet var taču saprast, ka māmiņa pēc dzemdībām vienkārši nesaprot, ko jautāt, jo viss ir jauns, nesaprotams un nezinām!.. Tāpēc slimnīcās būtu tas jāstāsta bez liekas prašņāšanas, kā obligātā apmācība visām.

Man ir pieredze tikai ar Bulduru slimnīcu, es neko nejautāju, atnāca daktere, kura apskatē visu izjautāja, izskaidroja un apmācīja. Par citām slimnīcām spriežu tikai pēc tā, ko lasu šeit...
14.04.2014 19:29 |
 
Reitings 47
Reģ: 20.07.2012
Mana 15tā grūtniecības nedēļa ir iesākusies ar nejauku vilkšanu krustos, jau kopš vakardienas vakara nevaru atrast pozu, kādā iekārtoties, naktī vispār nomocījos, pat mēģināju gulēt sēdus. Cik saprotu, tas ir dabīgi, ja citādā ziņā viss ok. Jeb tomēr jāapmeklē ārsts?
14.04.2014 19:38 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Par to dzemdēšanas vietas izvēli - pirms paliku stāvoklī, biju izfantazējusi kā pēdējo mēnesi bez maz Valmierā dzīvokli īrēšu un tad skriešu uz Valgu dzemdēt, bet, kad reāli pieteicās bērniņš, saprotu, ka braukšu tepat uz Rīgas dzemdību namu - bez līgumiem, bez liekiem naudas tēriņiem - neviens jau manā vietā tāpat nepiedzemdēs un es tāpat nevienu ārsti tur nepzīstu. Protams, neliekuļošu - ja darbā arvien būtu tik laba polise, kā pag. gadā - noteikti izmantotu tos 200Ls un līgumu noslēgtu ar kādu ārsti par kuru būtu labas atsauksmes. Tagad - nē, labāk to naudu mazulim iztērēšu skaistākai gultiņai/ratiņiem.

Un arvien ticu teicienam - kā mežā sauc, tā atsaucas - ja man būs normāla attieksme pret notiekošo, tad šaubos, ka kāds ārsts speciāli pret mani slikti izturēsies un necentīsies palīdzēt, cik viņa spēkos. Tos visus šausmu stāstus nereti raksta tādi māmuķi, kas pat rakstot forumā, izklausās ļoti agresīvi radījumi.
14.04.2014 19:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man visu laiku bija tā vilkšanas sajūta ik pa laikam, bet ne tā, ka pilnīgi nevar pagulēt... Dzēru MagneB6, kas itkā palīdz atslābt muskuļiem.
14.04.2014 19:40 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Kā jums šķiet ?

Pēc dakteres aprēķiniem esmu 34.nedēļā, bet vēders ir noslīdējis uz leju un jau 2/3.dienu jūtu sāpes/sajūtas mugurkaulā un muguras lejas daļā, pluss tur lejā viss kņud.Itkā šķiet ka viss ceļš līdz bērniņām ir jūtīgs un ik pa laikam pulsē ļoti lēnām, tā aprakstu sajūtas tur lejā! Vai tiešām varetu būt ka daktere kļūdijusies ar dažu nedēļu nobīdi? :) Jeb 34.nedēļā tas ir normāļi ? Kā dzemdību datums man nozīmēts 26.maijs.Daktere pat teica, ka viņas prāt jūnija sākums. Grrr.. :D Kā jums bija attiecīgajā nedēļā utt. Ko varat no pieredzes pastāstīt ?
14.04.2014 20:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
MS._K, varbūt tev sākušās treniņkontrakcijas tāpēc tādas dīvainas sajūtas? Bet nu spiediens uz dzimumorgānu un kņudēšana ir normāla ap to laiku, man šķiet...
14.04.2014 20:20 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Jā man ar šķiet, ka treniņkontrakcijas.Bet katrai tas notiek individuāli, jeb konkrētajās nedēļās? Es te googlējot lasu info ,ka parasti tas sākas 3.nedēļās vai mēnesi līdz dzemdībām.Tādēļ arī jautāju, ka varbūt ana ginekoloģe ir mazliet kļūdijusies parēķinos, jeb arī mazais varētu ātrāk nāķt jau kādā 37 vai 38.nēdēļā?! Esmu apmulsusi tiešām! Jau kuru dienu filozofēju un rakājos netā :D :)
14.04.2014 20:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits