Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es laikam briesmīga māte, bet nekad neesmu izmantojusi pulveri, kas domāts tieši bērniem. Kopš pirmās reizes mazgāju ar to pašu pulveri ar ko mazgāju savas un vīra drēbes. Man laikam trauma no vienas attālas paziņas pieredzes - viņa līdz gadam bērnam VISU izmantoja eko. Nu līdz tādam absolūtam ārprātam, baroja ar koka karotīti no bez maz bezdelīgu kakām lipinātas bļodiņas (tā tiešām nebija māla bļodiņa, bet kaut kāda no Āfrikas vesta, lipināta no kkā un mēs ar draudzenēm vnk mazliet iesmējām par tām bezdelīgu kakām). Visi līdzekļi...nu pilnīgi VISS, kam bija kaut kādas mazākais sakars ar bērnu bija super eko...nu un pienāca tas gada vecums un viņa laikam izdomāja, ka bērns gana liels (un tas eko dzīvesveids jau galu galā nav nemaz tik lēts, vismaz, ja to tik fanātiski uztver) un pārgāja uz visu to pašu, ko lieto paši. Un ak jēziņ, kādas bērnam sākās alerģijas...viņam vienas dienas laikā pēkšņi bija alerģija pret VISU. Tāda sajūta, ka bērns līdz šim ir turēts mega sterilā, eko burbulī un pēkšņi ierauts apkārtējā, mikrobu un ķimikāliju pilnajā vidē, kur viņam tomēr būs arī visu mūžu jādzīvo, jo ne dārziņā, ne skolā neviens viņam dibenu ar pārstrādātu bērza tāsi neslaucīs.
Paldies Dievam, manam bērnam nav nekad nekādas alerģijas, nepanesamības bijušas. Protams, ja nepatiktu viņam tas parastais pulveris, meklētu risinājumu, bet tā kā apzinājos, ka visu mūžu nevarēšu viņam drēbes ar rokām mazgāt un spec. pulveri pirkt (jo sanāk, ka tad atsevišķi dēļ 3 bodijiem veļasmāšīna uz 90 grādiem jādarbina), tad nolēmu riskēt un pieradināt pie tādas vides, kādā viņam būs visu laiku jādzīvo. Jo es arī nezinu kurš tad ir tas vecums, kad pēkšņi var vairs neizmantot bēbju pulveri un izmantot parasto? Nez, daudzas man noteikti nepiekritīs, bet es tikai ar savu pieredzi un uzskatiem padalos :)
P.S. tad jau labāk es uzliktu atkārtotu skalošanu, ja uztrauktos par to, ka pulveris paliek neizskalojies, bet nu apkārt mums ir daudz visādu draņķu, ka nez vai tas eko pulveris kaut ko diži mainīs - tas tāds piliens jūrā vien ir.
07.04.2014 11:57 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Varbūt jums, meitenes, ir taisnība, bet toties vīram nav alerģijas vairāk un drēbju gurkstēšana ir tāda pati, kad kādreiz, kad man nebija veļas mazgājamās mašīnas, drēbes mazgāju ar žults ziepēm. Gurkst gan tīras burkas, gan tīri mati, tāpēc man tas ir tīrības noteikšanas faktors. Bieži vien cilvēki nepareizi dozē gan veļas pulveri, gan mīkstinātāju, tāpēc man labāk būs tās kapsulas, kur viss jau ir dozēts. Tas ir arī iemesls kàpēc veļas mašīnas ātri atstiepj pekas, vismaz ar manu iepriekšējo tā bija :( Ja bēbītim nepatiks, protams, mainīšu. Uzskatu, ka vēl viens būtisks faktors drēbju tīrībai ir telpa, kurā tās žūst.

Eh, atcerējos laikus, kad vēl veļas mašīnas nebija. Sestdienas bija veļas dienas. Berzu drēbes ar rokām no rīta līdz vakaram. Vakarā - rokas noberztas un asinīs.

Ko ņemsiet uz dzemdību iestādi kā laika kavēkli? Es laikam planšeti un adīkli.

Dzemdību kursos uzzināju, ka meitenēm, kuras nēsā brilles vai lēcas, ir jāiet tāpat pie oftalmologa, lai noteiktu to spiedienu. Ģimenes ārste man nerakstīja to nosūtījumu un naudas man nav žēl, ja vien man tā būtu lieka :(

Bijāt uz to Ķīpsalas izstādi? Kas patika, kas nē? Man nepatika tas bezgaiss un lielā drūzma, kuru prasījās kontrolēt. Un žēl bija to zīdainīšu, kas tur karstumā brēca. Un mazi traki rakari visu laiku lēkāja apkārt un grūstījās. Saprotu, bērni ir bērni, bet es tomēr savu bērnu nevestu tur "atpūsties". Mani pirkumi: Troll pilnais gultas veļas komplekts ar visu segu un spilventiņu (par vairāk kā 20 eur lētāk kā parasti) un dabīgās tējas.
07.04.2014 12:01 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Ķirsīt, manas draudzenes māsīcai bija tā, ka dienu pirms dzemdībām mazais sagriezās no pareizās guļas šķērsguļā un bija jātaisa akūtais ķeizars.
Man pašai puika vēl rotē, ceru, ka līdz 3.sonogrāfijai aprīļa beigās tomēr izdomās beidzot iekārtoties pareizi.
Skatos, ka maija māmiņas baigi rosās. Man gan process vēl nav pat sācies - dzīvoklī ievilcies remonts un man uzbrucis vīruss :( Jau 4. dienu mokos ar temperatūru un kakla sāpēm, aizliktu degunu un nu jau arī klepus nācis klāt. Nekādi līdzekļi, kas parasti līdzēja, šoreiz nelīdz :( Jācilpo pie ģimenes ārsta.
07.04.2014 12:04 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Bet tā kā esmu praktiski ekonomiska, cenšos pirkt līdzekļus, kas ir gan izdevīgi, gan labi, gan der visiem


Ja esi ekonomiska, tad tiešām iesaku pamēģināt Amway pulveri, jā, vienreiz samaksāsi to lielo naudiņu, bet varu pateikt pēc pieredzes, man 3 kg pulveris iet jau GADU! Un es nemeloju, pulveri vajag ļoti maz, un alerģiju tas neizraisa. :)
Varbūt izklausās pēc reklāmas, bet tā nav, tas ir tiešām labs produkts, ko ir vērts izmēģināt! Pati neticēju līdz brīdim, kad pamēģināju.
07.04.2014 12:06 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Alerģisks cilvēks panes Ariel ķīmiskās kapsulas - tas man ir kaut kas absolūti jauns...

baroja ar koka karotīti no bez maz bezdelīgu kakām lipinātas bļodiņas

07.04.2014 12:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Oi, nepielikās pēc citāta ->
07.04.2014 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Man daktere izteicās, ka ap 36.-38. nedēļu taisīs to 3.USG. Bet kā tieši pirms dzemdībām nosaka to guļu? Re, atnācu dzemdēt, bet kā lai zinu, ka bēbuks tur nav pārgriezies jau n-tās reizes?

Es ar esmu atstiepusi pekas. Salvete ir sabāzta degunā. Aptiekā man iedeva C vitamīna pulveri un ibumetīnu. Galva plīst pušu un vēl bēbis aktīvs, spārdās un tēlo diriģentu. Vēl tā dedzināšana. Ja kādreiz dedzināja tikai pirms gulētiešanas, tad tagad nemitīgi :( man šķiet, ka manā puncī jau vairs vietas bēbim nav, lai tas apgrieztos. Grūti ir jau elpot :( parasti, kad nedaudz pačīkstu, tad paliek labāk. Piedodiet, meitenes, ka te. Vīrs apbēris ar paprikām, plūmēm, kivī un tējām un aizlaidies uz darbu :���
07.04.2014 12:11 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
drugdealerin - it kā jau nav jāslēdz līgumi, ja vien pati netaisies slēgt par tām lielajām naudām, bet zinu, ka Sigulda vai Bulduri (piemirsu) tomēr vēlas, ka noslēdz mazo līgumu pa 5ls, lai viņi zina, ka ap kuru laiku tu varētu braukt tur dzemdēt un viņi rēķinātos ar to, ka tu tur varētu ierasties. Ātrie no Rīgas uz Siguldu neviens nevedīs.

1)mMan jau liekas, ka visus Ariel, Tide un tāda veida pulverus no bērna pa gabalu vajag turēt, varbūt vēlāk, bet ne jau no sākuma, jo tie tieši var veicināt visādas alerģijas. Es lietoju Kastani sensitive, bet ir tik daudz visādu eco mūsdienās, ka izvēle tiešām liela.

2) paladziņus pirku lielākos 60x90 un uzreiz lielāko iepakojumu, kur iekšā 30, jo paladziņi noderēs ilgi, man ļoti patika seni firma, arī lielās paketes, bet tena paladziņus neiesaku - baigi stulbie, man tagad ir un ļoti nepatīk.

3)Rīgas dzemdību namā vispār palātas nevar rezervēt, kas būs uz vietas to piedāvās, pat mājas lapā ierakstīts, ka neko nevar rezervēt.
07.04.2014 12:12 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
Tās , kurām vēl laiciņš līdz dzemdībām, var iekš http://www.tena.lv/ pasūtīt paraugus pamperbiksēm... Man pēc dzemdībām ļoti noderēja.. Viņi sūta pa vienam paraudziņam, bget var pasūtīt vairākas reizes.. :)
07.04.2014 12:16 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Stella, es jau minēju - risinājums bija tajā dozēšanā, pat ja liku veļas pulveri minimāli, vīrs knosījās kā traks. Viņš ir alerģisks arī no putekļiem. Abi mokamies, es nevaru tīrīt, kad viņš ir mājās, viņš mokàs pēc tam nedēļu :( raud un puņķi tek.

Lasīju rakstu Šūpulītī, tās mammas, kas aizraujas ar eko šmeko un sterilitāti augstākajā līmenī, nepadomā par to, ka imunitāte izveidojas tikai saskarā ar bacilīti un pēc tam brīnās, ka bērns aiziet uz dārziņu un tur ir cita vide, un sāk bieži slimot.
Labojiet, lūdzu, ja maldos.
07.04.2014 12:18 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Par izstādi - pilnīgs mēsls, biju ar bērnu, viņš visu laiku nogulēja, nekas netraucēja mazajam. toties to, ko gribēju gandrīz neko nedabūju, nopirku tik philips avent termo somu pudelēm, oball bumbu mazajam un skrīveru saldumus - lieki teikt, ka pēc saldumiem nebraucu. :D

izstāde bija vairāk topošajām māmiņam, kurām vajag ratus. :)
07.04.2014 12:19 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis - es neuzskatu, ka vajag mazam sterilu vidi, bet no sākuma zīdainim ādiņa ļoti maiga, tāpēc vairāk jāuzmanās ar visiem pulveriem.

bet nu skaties, ja jau nekā mazajam nav, tad viss labi un lieto to, ko līdz šim. ;)
07.04.2014 12:21 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
meklēju tās pamperbikses, bet nebvari atrast piedavājumā, vēlos arī sev paraudziņu pasūtīt.
07.04.2014 12:23 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Mēs uz to izstādi braucām dēļ Troll. Mūsu gultiņas nebija, bet vismaz gultas veļu dabūjām. Vīrs pabraukājās ar ratiem (mums jau ir) un gudri noteica - mūsu ir labākie :D nu lai jau papriecājas. Kopumā tur bijām max. 30 min. Nu kaut kā pēc tam bija nedaudz žēl to biļešu naudu :(
07.04.2014 12:25 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es biju dabūjusi ielūgumus uz izstādi, ja man būtu bijis jāmaksā, tad būtu pavisam dusmīga. Tur būs jābrauc, kad bērnam būs 3-4 gadi, tad tur būs mazajam interesanti.

Vismaz dabūju no emmaljungu izplatītāja pildspalvu un paldies par to, ka esmu izvēlējusies viņu ratus. :)
07.04.2014 12:29 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Liliii, man diemžēl mājās sterilas vides nav un nav dabūjama (varbūt par laimi). Mana problēma ir suņu spalvas. It īpaši spalvu krišanas periodā. Nezinu, ko darīt. Putekļus sūcu katru dienu. Dikti gribu pārcelties uz zaļāku zonu. Tas būtu visas ģimenes labā, bet tas projekts par atbalstu jaunām ģimenēm ar dzīvokļu iegādi vēl ir tikai ideju līmenī. Un mana vienīgā zaļā zona, kur varēšu bēbuku vest ratos ir Lielie Brasas kapi jeb memoriālais parks. :(
07.04.2014 12:29 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Vīrs nočiepa Emmaljungas katalogu (tas bija par brīvu) :D mājās pēc tam izčekojām un salīdzinājām visas fīčiņas. Piekrītu, ka vairāk tas viss pasākums bija topošo māmiņu auditorijai, bet tā arī netiku neko diži apskatīt. Vismaz noskatīju pāris ideju sedziņām adītām :)
07.04.2014 12:33 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis - es jau saku, ka nevajag sterilu vidi, bet nevajag arī speciāli veicināt baciļus. :D kā ir, tā ir, :)
07.04.2014 12:39 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Man atkal mirstamā kaite piemetās. :( Muguras sāpes ir neizsturamas, klāt nāk diezgan mīksta vēdera izeja, sāp arī viss priekšā (sieviešu līnijas rajonā), no muguras sāpēm slikta dūša metās. Nesaprotu, kas tas ir, un kāpēc. :( Un jau 4-to dienu pēc kārtas. No rīta viss normāli, kā pēcpusdiena tuvojas tā viss. Labi, ka šodien pie dakteres, prasīšu, kas ar mani notiek, un ko lai lietas labā dara. Mazais arī nemierīgs puncī, jūt, ka man nav labi, un pats ārdās. :(
07.04.2014 12:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
drugdealerin - kura tev nedēļā tagad?
07.04.2014 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits