Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Dominika, tev šodien būs,ja? :)
28.03.2014 13:44 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
peliite,es savejo lieku joprojam aitasvilnas maisā un apakšā plānas drēbes. Sasvīdis nav.Ir mums tāds kā sintepona plānais kombis,bet viņš tā viņā svīst,ka labāk lieku siltajā maisā un miers.Bet nu jā,ir aktuāla problēma.Nezinu,ko lai pērk tagad.
28.03.2014 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
skaya - slings tiešām mazulim neko nenodara, tieši otrādi - bieži vien tas palīdz mazulim būt tuvākam ar mammu un mamma var kaut ko padarīt, jo daži bērni prasa pārāk lielu uzmanību un visu laiku nēsāšanu pa rokām. vispār laba lieta, bet ja vēlies slingot, tad labāk iesaku manislingi.lv vai izsaukt konsultanti uz māju, jo pašai būs grūti saprast.

man pašai slings gan nav, bet es tikai šobrīd par to ļoti sāku domāt, jo mazais tomēr daudz jānēsā un man pagadījies baigais brašulis, paliek jau baigi smags, tāpēc domāju par mai tai slingu, jo ar to vieglāk tikt galā, vai drīzāk es tagad domāju pirkt ergosomu, jo tā arī nenodara bērnam pāri, kā arī man pašai būtu ērtāk un nečakarētos muguru mazo staipot apkārt. :)

Principā vienīgais lielais bieds bērnam ir ķengursoma, jo tā čakarē bērna muguru, bet ergosoma un slings un speciāli tomēr piemēroti un domāti mazajiem. ;)

Jaunās un topošās māmiņas - no 4-6 aprīlim Ķīpsalā ir bērnu izstāde - ja interesē daudzas lietas, tad domātu, ka tur varēsiet uzzināt visādu informāciju un redzēt vispār, kas šobrīd bērniem pieejams. ;) vismaz es gaidu šo izstādi, jo tiešām interesē gan info par slingiem, gan ergosomām, gan gribas redzēt kādas mantas tagad mazuļiem pieejamas. :)
28.03.2014 14:11 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
nu man ta arī tagad ir problema, man arī ir plānais tads sintefona kombis, bet liekas kkas vinam nepatik vai pa karstu vai p-a aukstu jo nu tikko izejam ārā tā sāk īdēt un raudāt, kaut agrāk viņam ļoti patika ratos, tāpēc spriežu ka auksts, vai karsts. šodien biju paņēmusi kulbiņā ielikusi termometru un rādīja pie 20 grādiem....
28.03.2014 15:31 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Čau.
Es gribēju zināt kā īsti taisa bērnam dzimšanas apl.?
Kas ir, ja tēvs netzīst bērnu? Sanāk apliecībā būs strīpiņa?
28.03.2014 15:43 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
28.03.2014 15:54 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Es ar nezinu, ko lai velk, ārā ejot. Man kombis tāds parastais, laikam to nevilkšu, bet 2 bikses un biezāku jaciņu pa virsu istabas drēbēm. Un sedziņu pāri.

Dzimšanas apliecību uztaisa Dzimtsarakstu nodaļā. DzN uz vietas taisa.
28.03.2014 16:03 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es šodien izvācu no ratiem ārā termo guļammaisu, jo vakars mazais pārsvīda ratos.

Tad velku garroku bodiju, zeķes un lācīti virsū (to kuru sasprauž uz pleciem), lieku galvā cepuri un samērā paplāns kombinzons, kas tieši domāts apmēram šadam laikam.

Drošības pēc bija sedziņa līdzi, vispār labāk, ka bērnam ir vēsāks kā karstāks, jo kad baigi karsts, tad mazais man ceļas augšā.

Un kā man viena fizioterapeite teica, tad bērnu līdz miršanai var nokarsēt ātri, bet nosaldēt ir daudz grūtāk, tāpēc katru dienu jau drēbes var mainīt un skatīties, kas un kā. ;)
28.03.2014 16:55 |
 
Reitings 963
Reģ: 08.05.2010
100x apspriests jautājums,bet pajautāšu jums personīgi.Vai kāda no jums, grūtniecības laikā lietoja paštonējošo krēmu?
28.03.2014 17:51 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Eibī, es lietoju. Ne regulāri gan, bet tikai, ja bija plānots doties ciemos vai plānots kāds pasākums.
28.03.2014 17:53 |
 
Reitings 963
Reģ: 08.05.2010
Visu laiku esmu biju brūna un tgd tas bālums vienk krīt uz nerviem :(
28.03.2014 17:57 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Brunette

:) Nu es te saīsināto versiju ierakstīšu. Par tām 100 dienām, iepriekš ieliktais raksts principā ir atreferēts viens cits raksts, kas pa netu klīda laikā, kad es gaidīju dēlu, tikai tur vēl bija papildus info, resp. raksts bija par to kādēļ Āfrikā bērni ir mierīgāki, tiem neesot koliku, tie histēriski neraudot utt. utjp. Bet ir viena baigā atšķirība - TUR Āfrikā viņi dzīvo saimēs (raksts bija tieši par to Āfrikas daļu). Un šīs pirmās 100 dienas māte un bērns ir īpašā statusā un mātei tiešām NEKAS nav jādara, viņa var gulēt kā kaķene ar bērnu sev blakus un to tikai barot un ucināt, turēt iesietu slingā. Viņai nav jāpiedalās saimes saimnieciskajā darbībā, jāgatavo, jāvāc ēst utt. Šīs 100 dienas pārējā saime viņu reāli appuišo. Kura sievete teiksim. LV ko tādu var atļauties? Nē, nu ir jau kas var...
Manā gadījumā tas nozīmētu to, ka man visi pienākumi būtu jānodod vīram...a viņš varētu iet pa taisno nošauties, jo paralēli pilnas slodzes darbam, lai uzturētu mūs visus 3, viņam vienam pašam būtu jāveic ikdienas un lielie iknedēļas iepirkumi, jākopj māja (putekļusūcejs tač dikti trokšņo, bērns nobīsies; ar ķimikālijām arī nevar strādāt bērna tiešā klātbūtnē utt. utjp.), jāgatavo ēst (nez vai bērnam slingā patiktu karāties virs verdoša zupas katla), jāved mūs pastaigāties pa mežu (jo dzīvojam centrā, kur aiz viena stūra slimnīca un aiz otra ugunsdzēsēju depo ar visām no tā izrietošajām sekām) un principā jādara VISS, kas vien ģimenē ir jādara, jo es 100 dienas gulētu gultā vai pārvietotos ar bērnu uz vēdera (iesietu slingā). Nu vismaz mūsu ģimenei šāds modelis nebūtu īsti pieejams....
28.03.2014 20:22 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Dominika

Pagooglēju, interesanti rati...jā, tādus varētu būt visnotaļ dīvaini manevrēt, bet gan jau iemanīsies :)
28.03.2014 20:23 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es šādā laikā ģērbtu bērnu kā Liliii. Vajadzības gadījumā parasti līdzi bija kāda sedziņa. Ratos jau bērnam ir kādu grādu siltāk. :) Nē nu - ir arī jāskatās, cik salīgs vai nesalīgs ir bērns, viens tādā apģērbā varbūt nosals, kamēr citam būs ok.
28.03.2014 22:28 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es saģērbtu plānāk, bet līdzi paņemtu lieku segu, cepuri, cimdus, ja rokas tur ārpus segas un tad skatītos pēc nepieciešamības. Ir tā kā te pirmīt rakstīja - labāk mazliet vēsāk nekā mazliet par karstu. Viens ir nosaldēt/pārkarsēt, otrs - ka ātrāk var saslimt tieši sasvīdināts bērns nekā mazliet (mazliet!) nosalis, pat ne nosalis, vnk, ja ir bijis mazliet vēsāk nekā gribētos.
Bet es arī šobrīd riktīgi mokos ar ģērbšanu. Ja viņš brauc ar savu velosipēdu, tad jāģērbj riktīgi plāni, pretējā gadījumā ir ar slapju galvu un muguru, bet, ja nokāpj no velosipēda un izdomā paspēlēties rotaļu laukumā, tad atkal paliek par vēsu + ja vēl uzpūš dumjais UK vējš, tad pavisam neforši. Doma par veselas garderobes vazāšanu līdzi mani neiepriecina (cik gan viegli bija ar ratiem, kad varēja paņemt līdzi pus iedzīvi :D ). Ja ar riteni nebrauc, tad var ģērbt mazliet siltāk, bet atkal...ja pa ceļam rotaļu laukums, tad atkal sasvīst. Nevaru vairs sagaidīt vasaru, kad ir šorti + krekliņš un aidā. Pagaidām gan (ptu-ptu-ptu) imunitāte turās, bet nu redzēs vai līdz vasarai pat bez puņķa iztiksim, jo tie laikapstākļi ir neparedzami un ļoti reti kad sanāk apģērbt 100% pareizi, jo tad saule izlien no mākoņiem, tad atkal noslēpjas un sāk smidzināt lietus, tad vnk it kā ir silts, bet spēcīgs ziemelis pūš...ehhhhhh
28.03.2014 23:27 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Dominika, tev šodien būs,ja?


Nekas man sodien nebus. Savadija stimulacijas zales un aizsutija majas gaidit kontrakcijas. Nu jau 7 stundas ne kontrakciju, nekaa, rit atkal jabrauc stimuleties, cerams, ka bus kaut kads atverums paradijies un vares pardurt udenjus.

Ka LV notiek stimulacija?
29.03.2014 01:37 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Man bija stimulācija. No sākuma iedeva tabletīti, tad arī sistēma, pēc tad pārdūra ūdeņus. Tad atkal sistēmas, tabletes. Brr, negribas atcerēties.
29.03.2014 01:42 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dominika, mani aizveda uz dzemdību zāli un pielika pie sistēmas - tā bija stimulācija. Un burtiski kādu 15 minūšu laikā man sākās maximāli stipras kontrakcijas (zinu, ka maximāli stipras, jo jautāju ārstei, kad skatījos uz monitoru). Tā vajadzēja kādu stundiņu "pabaudīt" un tad saņēmu savu epidurālo. Kopā no stimulācijas brīža līdz bērna piedzimšanai pagāja apmēram 4 stundas.
Bet nu atšķirība tāda, ka man kontrakcijas bija sākušās no rīta diezgan regulāras (bet ne stipras). Braucu uz slimnīcu, un tur jau bija atvērums 3-4cm, pēc tam pārdura ūdeņus un līdz vakaram man viss apstājās, tad tik lika pie sistēmas...

Jautri tev, kā skatos!... Varu saderēt, ka šitā gaidot vairs nemaz nav bail no dzemdībām, bet gribās jau kliegt, ka tik ātrāk tās dzemdības sāktos un viss beidzot notiktu! :D
29.03.2014 02:34 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ir atšķirība starp stimulāciju un ierosināšanu. Dominikai ir ierosināšana.

LV mājās nesūta,bet uzrauga.Man ievadīja tableti un lika gaidīt 3 h.Pa to laiku arī tonus klausās.No vienas tabletes nekas nesākās,lika atkal un tad atkal pēc trim stundām. Sviestaini,ka ne toņus pa šo laiku Tev klausās,neko..Cik tad ilgi gadīsi.. manā gadījumā tad es vēl trīs dienas varētu braukt mājās,jo tikai no trešās reizes viss sākās.

Esmu neriktīga.Lasu,cik mierīgi meitenes uztver ierosināšanu un atceros,kā es pārdzīvoju,ka nesākās man dabīgi viss,ka nepiedzīvoju to "ak,mīļais, laikam jābrauc" .
29.03.2014 11:25 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
OMG, mēs šodien lidojam.. esmu panikāāā!!!
Sadodieties,lūdzu,visas rokās par mums! :D
29.03.2014 11:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits