Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
VSAA obligāti nav pašai jāiet iesniegt papīrus, visu var izprintēt un aizpildīt mājās, tad var aiznest jebkurš cits. Man pēc dzemdībām visu nokaŗtoja darugs, pat pie ginekoloģes pēc paraksta brauca pakaļ, gan uz darbu.

Un pabalsta lielums jau atkarīgs no tā cik nodokļi maksāti. Es piemēram biju ļoti pārsteigta ļoti labā nozīmē, jo dabūju normālu naudu, lai piektikti tiem 2 mēnešiem mierīgi. Pat nebiju gaidījusi tādu naudu, tāpēc ne jau visas čīkst par to naudu. ;)

Kā arī Rīgā Lācplēša ielas VSAA nemaz nebija rindas. Ne tad, kad es gāju, ne draugam.
26.03.2014 21:34 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Nepatīkamo pārsteiguma momentu par dekrēta naudu raisa tas, ka to aprēķina skaitot 12 mēnešus neskaitot pēdējos 2. Tātad, ja meitene strādā, piemēram, no 01.04.2013 līdz 01.04.2014 (un pirms tam viņa nestrādāja) viņai nebūs aprēķins par 12 mēnešiem, bet gan tikai par 10. Lūk tā diemžēl. Un viss ir atkarīgs no tā arī vai strādā valsts, mikrouzņēmumā vai SIA.
26.03.2014 21:41 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Un pabalsta lielums jau atkarīgs no tā cik nodokļi maksāti.


Jap, tā nu tas ir. Lai nav ļoti jāsaskumst, atverot kontu, var jau iepriekš izrēķināt, cik naudiņas VSAA ieskaitīs un pabēdāties ātrāk.
26.03.2014 21:41 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Un viss ir atkarīgs no tā arī vai strādā valsts, mikrouzņēmumā vai SIA.


Kāda atšķirība tad te būtu? Īpaši starp iekšlietu struktūrā strādājošajiem un tiem, kas SIA? Pirmo reizi dzirdu.
26.03.2014 21:43 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man summa ir par 100 - 150 eiro mazāka, kā biju cerējusi un strādāts ir tā, kā ir jāstrādā, gods godam!
Bet varbūt vnk hormoni, visādas raizes sāk rasties, ka ir tik daudz, kas vajadzīgs... It kā sīkumi, bet tajos sīkumos arī salasās visa lielā nauda!
26.03.2014 21:53 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Ar valsti es biju domājusi AS. Mikro maksā mazāk nodokļus. Man no ikmēnēša algas aizgāja nodokļos visi 300 ls, ceru vismaz dekrēta naudā tos dabūt atpakaļ. Tie būs tā saucamie pārmaksātie nodokļi?
26.03.2014 21:54 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Es vel 2in1. Rit bus 41 nedela, mazais it ka kavejas, bet man nav tada sajuta, man liekas, ka vins vnk briest. Katra zinja 5dien mani stimules. Juhuuu! Driz jau bus :)
27.03.2014 03:39 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dominika, es te katru dienu no tevis gaidu kādu ziņu... :D Negribēju uzmākties visu laiku sūtot sms tev uz mobilo, jo zinu, ko nozīmē gaidīt un kā var izbesīt apkārtējo jautājumi... :D
Lai nu kā - veiksmi un izturību! Ar stimulāciju būs ātras dzemdības!
27.03.2014 03:58 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Robīte, ko nozīmē "biji cerējusi"? Maternitātes pabalstu nosaka skaidri aprēķini. 80% no vidējās algas uz papīra, bet ir griesti 32,75 eur par dienu Ja tos pārsniedz, tad piemaksā 50% no starpības.
Tās, kas nav strādājušas pilnu gadu - vidējo apdrošināšanas iemaksu algu rēķina "uz dienu". Tātad, ja strādāti 10 mēneši, tad kopējo algu uz papīra izdala ar kalendāro dienu skaitu šajā 10 mēnešu periodā. Nekas netiek zaudēts, ja ir nostrādāti mazāk nekā 12 mēneši!

manasfinanses.lv ir ļoti precīzs kalkulators. Es pati pārrēķināju visu, tiešām summas atbilst. Jautājums ir, vai zināt precīzu savu vidējo algu uz papīra, kas tur ir jāievada.
27.03.2014 08:28 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Vakar jau vairāk laikam hormoni bija vainīgi...
Plus darbā kolēģēm bija uz pusi lielāka summa, ko izmaksāja, kad gāja dekrētā, bet tas tāpēc, ka nebija izņemti atvaļinājumi, bet man jau viens "dekrēts" iztērēts!
Ai, nemāku pastāstīt, kā jutos, bet tas tāpēc, ka tik daudz notikumu, darīšanas, uzdevumu, kur vajag laiku, nervu, naudas un tad nu viss sakrājies bija :(

Bet lai nu kā, man manā 30/31 nedēļā beidzot jūtu savu puiku dzīvojamies, īpaši rītos un vakaros! Forši! Un kad tā padomā... vēl jāstaigā it kā tikai aprīlis un maijs un tad jau... ah! Kā laiks skrien!
27.03.2014 10:27 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ķirsītis, skaidrs! :)

Robīte, nebēdā - ceru, ka Tev izdosies mazulim nepieciešamo atrast ar negaidītu atlaidi un nejutīsi iztrūkumu :) Bet, vai tad atvaļinājuma izņemšana šajā periodā, ietekmē pabalsta apmēru? Man sanāk 1:1 naudiņa - vai strādāju, vai atpūšos.
Man jau arī draņķīgi sanācis - sanāk 2 mēneši slimības lapas, ko skaita tajos 12 mēnešos. Arī mīnusos sanāk iebraukt. Bet no otras puses - tā ir tikai nauda un, ja nebūtu šo slimības lapu, nebūtu nemaz mazuļa, kam izmaksāt naudiņu! :)
27.03.2014 10:34 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Skaya,
Likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 31.panta 7.daļa noteic, ka noteikšanas 12 mēnešu periodā neieskaita pārejošas darba nespējas, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma, atvaļinājuma bērnu tēvam, atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, vai bērna kopšanas atvaļinājuma dienas.
Ja topošā māmiņa, kas ir darba ņēmēja, dodas grūtniecības atvaļinājumā 15.decembrī, maternitātes pabalstu aprēķinās, ņemot vērā 12 mēnešu periodu no 2012.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 30.septembrim. Taču, ja šajā periodā lielāko daļu sieviete ir bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā vai uz slimības lapas, tās dienas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķinā netiks skaitītas vispār. Vidējo iemaksu algu aprēķinās tikai no tām dienām, kad tiek veiktas sociālās iemaksas.

(http://www.lvportals.lv/skaidrojumi/259907-videjas-apdrosinasanas-iemaksu-algas-noteiksana/)
Tavu vidējo apdrošināšanas iemaksu algu rēķina tikai no tām dienām, kad esi strādājusi, slimības lapu neieskaita. T.i., algu dala ar tik dienām, cik esi strādājusi, pārējais neskaitās.
27.03.2014 15:41 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
ari es biju vilusies sava dekreta naudinja,bet ko gan vareju ceret ja puse algas gaja aploksne,kas nu uz dekretu neck nav izdevigi,bet nu ka ir ta ir,galvenais sadalit sho naudinju ta lai petiktu lidz dzemdibam un lidz nakami naudinai:)
kad gaju uz vsaa lachpleshu iela rinda nebija,aizgaju ceturdiena un jau otrdiena naudinja bija mana konta:)ljoti atri:)

nu jau pirmais dekreta menesis cauri:)
saku sapirkt visu somai,kas sagada mulsumu,kur ko pirkt,kas labaks,ko vajadzes,ko ne:D
uh vairs nav talu:)cik tad palicis lidz maijam:)
un cerams vareshu ar mazinjo sarunat lai naak tieshi uz maaminjdienu,lai ir svetki man:)
un shodien laiks tik superigs,pastaiga lena un baudama:)

p.s. piedodiet ka nav garumziimes,datoram sava dzive:(
27.03.2014 15:57 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
sunscreen, no Tavas klaviatūras VSAA aprēķinātāja ausī! :D Es arī izlasot likumu, sapratu, ka slimības lapas neko neietekmēs uz slikto pusi, bet kādi 2-3 cilvēki, kam par to ieminējos, pārgrieztām acīm bļāva - ietekmēs gan, jo redz' pašiem vai paziņām ietekmējis. Tad nu es atmetu ar roku šim visam un nodomāju - kā būs, būs labi! :) Citiem jau EUR 5, kas samazina pabalstu, piemēram, dēļ A lapas ir pasaules gals.
27.03.2014 16:20 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ja māmiņas pašas mācētu aprēķināt, izlasītu VSAA mājaslapu un citus avotus tikpat sīki kā citas ar bēbīšiem saistītas lietas, tad varētu iet uz VSAA un pierādīt savu taisnību :) Bieži vien to vidējo algu ietekmē kaut kas cits - varbūt ir saņemtas kaut kādas prēmijas, no kurām netika maksāti nodokļi, tāpēc pabalsts bija mazāks.
27.03.2014 16:24 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Nu ko, mans dekrēts ir sācies :D to ar vīru nosvinējām iegādājoties ratiņus bēbītim. Nopirkām mazlietotus Emmaljungas Mondial Duo Combi perfektā stāvoklī. Vīrs un es jau iztestējām. Vnk perfekti. Braucām gan pa grubuļainu asfaltu, gan sakņainu zemesceļu. Esam apmierināti un kulbiņa tik liela un silta šķiet.



Vēl dabūju pārtinamo somu - vienā i-eko veikalā noskatīju jau visus pamperus un saturu dzemdību somai. Nākamajās brīvdienās dosimies pirkt gan pašu dzemdību somu, gan saturu. Laikam iesim uz Mothercare. Dzemdību komplektu var nopirkt aptiekās?
27.03.2014 18:00 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Vispār iesaku noteikt limitu visām bērna mantām.Pašām būs vieglāk. Es,piemēram,uzliku limitu 100ls(pašvaldības pabalsts)+dzimšanas pabalsts 295 ls. Iekļāvos,neskaitot ratus. Tātad iztērētu tikai tik,cik rati maksāja,ja tos neuzdāvinātu un izgāju "pa nullēm". Un visa bija gana! Ieskaitot nebūt ne pa lēto fotosesiju vēl.
27.03.2014 19:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ķirsītis

Un kā ar manevrēšanu? Nav grūti, ka visu laiku tā priekša jāceļ uz augšu?

Nez, man tās Emmas tā...nu tā, man tas rāmis nepatīk, bet tas ir vistīrākais gaumes jautājums. Kas man tiešām liekas ļoti neērti ir tas, ka nav rotējošie riteņi. Emmas paši laikam arī to ir sapratuši un tagad viņiem ir pieejams rāmis arī ar rotējošiem priekšējiem riteņiem. Vienu brīdi pat sāku apsvērt šādus nākamajam bēbim (kad viņš/a beidzot izdomās pieteikties :D ), bet tad man atkal tas rokturis sāka likties tāds garš un tizls :D Bet nu tie ir mani tarakāni un gaume, nekā personīga :)
27.03.2014 19:11 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
the_one, es tev ļoti piekrītu, bet gan jau ir tā, ka katra mamma savam bērnam vēlas to labāko, protams, arī es, tāpēc laikam tagad būšu ļaunā un sliktā, jo drēbītes bēbim visas ir no humpalām, cik nu viņas līdz šim ir iegādātas, jo nu tiešām man žēl maksāt, piemēram, 20ls par komplektiņu, kuru izmantošu tikai, lai pārvestu mājās... Vai arī kāpēc pirkt bodijus (rāpulīšus) pa 5-7ls, ja humpās ir pa 50 sant, turklāt bērnu drēbes jau ir ļoti mazlietotas un es, protams, arī kritiski izvērtēju, kāda kvalitāte un tās pirmās drēbes zinu, ka tiešām der tik, cik bez maz uz pāris dienām!
27.03.2014 19:16 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
A man vispar rati ar aizmugurejiem rotejosiem riteniem, vel nav sanacis izmeginat, cik nu pa istabu metrs tur un atpakal, nestados prieksa ka tadus manevret :)
27.03.2014 19:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits