Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Ķirsītis- diezvai,man arī tāpat bija pirms laba laika-kad arī nebija slikti laikapstākļi,uznāk vnk tādas dienas,ka galva sāp un jūtu ka pilnīgi deniņi pulsē :(
Un tgd sāku domāt-varbūt tāpēc bebis ir tik aktīvs?Varbūt viņu tas kaut kādā veidā ietekmē un traucē? :(
25.03.2014 17:51 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Maija :)

Karstās vasarās pat tie, kas noliedz ūdens došanu paralēli krūtij, saka, ka labāk ir dot dzert. Es personīgu uzskatu, ka NOTEIKTI ir jādod dzert neatkarīgi no tā baro ar krūti vai maisījumu, vismaz tik daudz, lai pēc ēšanas muti no piena izskalotu.

Zāles, smēres...nu man bija kolikām, dupsim, temperatūrai. Nosaukumi nez vai ko izteiks, jo neesmu LV. Priekš sevis bija ziede krūšu galiem.

Par sīkumlietām...nemaz nespēju neko TĀDU iedomāties :) Viss liekas pašsaprotams. Varbūt pasaki, kas tev jau ir/ko plāno pirkt?
25.03.2014 17:54 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Caen Tev spiediens ir mērīts, vai tu pēc sajūtām nosaki, ka viņš ir augsts? Man arī vienu brīdi bija tā, ka deniņos pulsēja un galva sāpēja, sajūtas tādas, ka vienkārši uzsprāgs, bija nenormāls bezspēks un tā, bet spiediens bija normāls, pat mazliet pazemināts. Izrādījās, ka es par maz guļu, jo, lai cik nogurusi justos, es nekad negulēju diendusu.
Mazais arī man ļoti aktīvs puncī, ņemās kā lielais. Vienkārši tagad ir tas laiks, kad mazais ir visaktīvākais. :)
25.03.2014 17:55 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mans draugs piedalīties dzemdībās piekrita, bet līdz pašām dzemdībām nezināja vai paliks uz izspiešanu, es arī to neuzspiedu, jo man galvenais, lai ir līdz tam ar mani.

Dzemdībās tomēr bija visu laiku kopā ar mani, pieturēja manu roku jeb man vajadzēja viņa roku, kurā iekrampēties, kad pārcietu sāpes laikā, kad toņus uz galda mērija. Galvenais, ka viņš bija blakus, tas man ļoti palīdzēja, jo savādāk būtu viena un nobijusies, tā kā man viss bija ļoti ātri, tad neko daudz jau draugs nedarīja, bet neko nenožēlo, jo redzēja mazo uzreiz kā uzliek man uz vēdera, nabassaiti negrieza.

dzemdējot vilku humpalās pirktu vīrieša kreklu - bija ļoti ērti, kā arī forši pogājams.

Un lai gan zīmogs nav vairs obligāts, tomēr dzemdību namā vēl vēlas, ka pie ģimenes dzemdībām ir tas zīmogs - uzskatu, ka vīrietim būtu jābūt kaut ko apmeklējušam, lai tomēr mazliet zinātu kaut ko vairāk - var iet uz tiem pašiem Dzemdību nama kursiem, lēti un apmēram visu paskaidro, kas un kā.
25.03.2014 18:03 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
drugdealerin- tiko pati izmēriju ar aparātu,bija 143/78
pagāšreiz jau māsiņa kaut ko pukstēja,ka nepatīk mans asinspiediens un pulss,prasija vai ātri esmu nākusi pie viņas,bet es mierīgi biju sēdējusi un gaidījusi,kad mani izsauks ārste. :(
Nezinu ko pat tgd darīt,uztraucos :(
25.03.2014 18:04 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
drugdealerin, man bija pašai jāpērk. Cik zinu, bez maksas ir tad, ja pēc dzemdībām obligāti vajag. Bet nu - tas bija manos laikos, varbūt kas mainījies? Ko daktere teica?
25.03.2014 18:06 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Isteniba esam loti maz sapirkusi, jo vel jau ir laiks.Tagad veidoju sarakstinu, meginu saprast, kas ir nepieciesams, kas nav,naks tuvak laiks, sapirksu, tacu jau tagad gribu ievakt info, lai varetu papildinat savu sarakstu.
Ir rati, gultina, autosedeklis, partinamais galds. Negribu nekadas baigas ekstras, bet gribu, lai butu erti gan man, gan mazulim.
Papau, varbut tu varetu man pastastit, kada sedzina ir vajadziga mazajam?
Par sikumlietam, vai piem., ir vajadzigs sterilizejamais( ja pareizi nosaucu) aparats, vai tiesam knupji un pudeles ir jasterilize?
25.03.2014 18:07 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jā, ir jāsterilizē, bet es vnk. novārīju vai aplēju ar vārošu ūdeni, saskaņā ar instrukcijām.
25.03.2014 18:09 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
marchixa tur jau tā sāls, ka daktere neko lāgam nepateica, pateica tik, ka tas ir bez iepriekšēja pieraksta. Ļoti ceru, ka neliks maksāt, jo baigi dārga tā pote. Es jau ar neko nesaprotu no tiem analīžu rezultātiem, ir man tur tās antivielas vai nav. Kaut ko jau viņa tur iekrāsoja ar spilgtu marķieri, bet ko tas nozīmē, nav ne mazākās nojausmas.
25.03.2014 18:14 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ā, nu, ja nedeva recepti, tad špricēs uz vietas. Kāda atšķirība - pērc pati un ved vai aizej un iešpricē? Potes cenu jau nemaina, 2011. gadā 18ls maksāja, ja atmiņa neviļ. :) Nu, man pat antivielas nebija, bet tīri tā - ja nu kas - iešpricēja un sirds bija mierīga.
25.03.2014 18:18 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bet nu - varbūt tiešām, ka bez maksas. nav kkāds tālrunis, kur to noskaidrot, gan jau kāds procedūru kabinets? varbūt velti satraucies. :)
25.03.2014 18:20 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Rīt pirms braukšanas būs jāuzzvana, jāpajautā. Bet nu, kā būs tā būs, ja reiz to poti vajag, tad jātaisa jebkurā gadījumā.
25.03.2014 18:23 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Maija :)

Zini kā, viss jau atkarīgs no pieejamajām finansēm un tā, cik ļoti sev grib atvieglot dzīvi :) Ir kam pietiek ar vienu pudelīti, man reizēm ar 4 bija pa maz, jo traukus mazgāju 1x dienā, pudelītes tai skaitā; ir kas sterilizē vnk ar karstu ūdeni vai vāra katlā, man nepatīk čakars un man bija mikroviļņu krāsns sterilizators, kur iemetu klāt arī knupjus un kožamās mantas. Pudelīšu birstīte gan ir noderīga lieta, īpaši, kad pie darba vīrietis pielikts - viņu rokas neiet iekšā, lai līdz dibenam kārtīgi izmazgātu.
Man ļoti noderīgs bija krēsliņš, kas derēja no dzimšanas līdz brīdim, kad sāka pats sēdēt. Vismaz rokas brīvas, bet bērns tuvumā. Pirmajiem 2 mēnešiem man bija mozus groziņš un varēju ērti turēt bērnu sev blakus viesistabā. Ļoti parocīgi ir, ja ir vairāki mazi dvielīši vai lupatiņas (angliski muslin squares - tādas kā marlītes), noder barojot, atraudziņu gaidot utt. Vēl ļoti noderēja barošanas spilvens, kad baroju ar krūti, bez tā bija ļoti neērti, īpaši, ja bērns smags.
Lieta, kas bija, bet nebija noderīga - speicālā autiņbiksīšu miskaste. It kā jau lieta laba, bet nu...nākamreiz tādu neizmantošu un tās "kasetes" iekšā riktīgi dārgas.
Ratiem noderīgs bija saulessargs, mašīnā - tā kā mums ir ERF sēdeklis, tad ļoti noderīgs ir spogulītis, lai es redzu bērnu, arī logu saulessargi ir bijuši ļoooooti noderīgi.
Drēbītes, īpaši bodiji sākumā, man bija ļoti daudz, lai papildus visam bardakam ar jaundzimušu zīdaini mājās, man vēl papildus nav jādomā par veļas mazgāšanu un gludināšanu, bet nu man bija izteikti nemierīgs bērns. Ja paveicas vairāk, tad tā nav problēma.
Par sedziņu - man bija daudz :D vislabāk jau maksimāli dabīga. Bet nu es uz to dabīgumu baigi neiespringu...man bija aitas vilnas sega, kuru izmantojām ratos, tad bija parastās flīsa sedziņas dažādu izmēru/biezumu/faktūru, tad bija viena pašas tamborēta un šāda cellular blanket - nav ne jausmas kā tās sauc LV. It kā tamborēta, bet 100% kokvilna un forša, silta, bet ļoti viegla.
25.03.2014 18:43 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ir rati, gultina, autosedeklis, pārtinamais galds

Man pie šī visa sarakstā ir vēl koka kumode ar atvilknēm mazuļa apģērbam, jo pretējā gadījumā būtu jākrauj kādā kastē :)

No sīkajām lietām (bēbīša apkopei): šķērītes ar apaļiem galiem, degunam atsūcamais, mīkstu saru suka matiem (vai arī, ja būs mazāk matu kā mammai un tētim - noderēšot piena kreves izķemmēšanai), vannas termometrs, vanniņa, mīksts dabīgais jūras sūklis, kumelīšu tēja, likopodijs (esot labs pret dupša iekaisumiem), eļļa sausumu apstrādāšanai. Tad vēl nopirkšu svecītes pret temperatūru, kaut ko pret kolikām un jūras ūdeni, ja nu vajadzēs kādreiz samitrināt deguntiņu, lai to iztīrītu.

Vēl iepriekš pasūtīšu stikla pudelītes, to uzgaļus ar t.s. atgaisošanas funkciju, kādu māneklīti. Nepirkšu, bet izpētīšu info. par piena bankas veidošanu un labākajiem piena pumpjiem. Ja nebūs lemts pašai barot - ievākšu info. par maisījumiem un pie nepieciešamības uzreiz visu šo nopirkšu pēc dzemdībām.
25.03.2014 19:05 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Paldies par noderigajiem padomiem.
Pudelites man noteikti bus vairakas.Ar drebitem baidos parcensties, jo tie mazie tik atri aug, man bus vajadzigs zelta viduscels, lai nav ta, ka nepaspej pat uzvilkt.
Vel viens svarigs jautajums, visi baida, ka nu tik bus traki karsta vasara. Ka lai es pasargaju tik mazu zidainiti no sakarsanas? Mana izpratne daudz dzert, viegli gerbt, be man bail, lai es neparcensos. Ar nedaudz lielaku bebi vieglak karstuma, var udeni papeldinat un ta, bet es nesaprotu ka tikt gala ar tik mazu zidaini. Un ja vel auto jabrauc, kondicionieri jau neslegsi.
Vienvarsakot man bail, ka es vinu vai nu sakarsesu vai sasaldesu.
25.03.2014 19:06 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Gribētu atkal citu māmiņu ieteikumus/pieredzi ar redeļu gultiņām. Man tomēr nepatīk piedāvātais "mantojums" un pirksim jaunu. Vai ir vēl kādi varianti bez TROLL, kas jums iekrituši acīs? Nekādā gadījumā nevēlos ar smalkām redelēm, tādu, kas no saplākšņa vai apvilkta ar sazin ko lakotām plāksnēm kā krievu laiku mēbeles, tāpat gribās masīvu gultiņu, nevis no plāna kociņa, lai gultiņa derētu līdz tiem 3 gadiem. Varbūt ir kādi veikali Rīgā, kur var aizbraukt uz vietas apskatīt plašāku piedāvājumu. Atradu "Čiekurs", bet, vai ir vēl kas iesakām?
26.03.2014 10:56 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
skaya, mēs nopirkām pašu parastāko gultiņu, ne pašu lētāko, bet pavisam vienkāršu par normālām naudiņām. Gultiņas jau tagad ir daudzos izmēros, jāskatās, kāda patīk, jebkurā bērnu preču veikalā, manuprāt ir. Izņēmām redelītes, bērns pats tiek iekšā, ārā, līdz 3 gadiem noteikti derēs. Drusciņ kičīgāka par parasto krievu laiku variantu, masīva, ļoooti izturīga (pati pārbaudīju).
26.03.2014 11:19 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ieteikumu par gultiņu nav, jo nepārzinu LV veikalus un piedāvājumu. Mums pašiem ir ne gluži lētākā, bet ne arī dārgākā gultiņa. Ar nolaižamu sānu malu (lai gan šo funkciju neizmantojam, ar plakanām redelēm, regulējamu augstumu (bet tas jau mūsdienās noteikti visām gultām). Māsai ir forša LV pirkta, kuru var šupināt. Stāv viņa stabili uz zemes, nekustas, bet tur iekšā ir tāds mehānisms, kurš ļauj to gultu šūpināt, viņai šī funkcija ļoti noder. Var arī nofiksēt, tikai es nezinu, kur viņi to gultu pirka, ja interesē, varu pavaicāt.
26.03.2014 11:40 |
 
Reitings 158
Reģ: 12.02.2012
Meitenes,kādu krūšu galiem jūs krēmu/ziedi lietojāt,kad barojat?
26.03.2014 15:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits