Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tas ir liels mīts, ka barojot nav mēnešreizes - lielākajai daļai tā tas ir, bet barošana nav nekāds rādītājs, ka nebūs.
24.03.2014 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Es baroju ar krūti un man nav mr jau 8 mēnešus, bet draudzenei gan pēc 1., gan otrā bērna mēnešreizes atsākās jau 2.mēnesī ar visu krūtsbarošanu.Tas tiešām ir mīts.
24.03.2014 18:40 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Man atkal problēma - mazā man atgrūž pienu un ar pamatīgu strūklu. Ir pamats uztraukumam?
24.03.2014 19:00 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Landa, bieži? Varbūt pārēda?
24.03.2014 19:03 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Landa - ja bieži atgrūž, tad vajadzētu gan kādam speciālistam atrādīt vai vismaz vispirms painteresēties pie kāda speciālista vai kaut vai ģimenes ārsta.
24.03.2014 19:09 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Mums mājās elle un Āfrika: paralēli zobu nākšanai, puika noķēris saaukstēšanos ar visu temperatūru... Pie dakteres bijām, viss notiek, bet nu tiiiik žēl mazo sirsniņu. Visu laiku dusmojos uz sevi, ka kaut kur pa pliku esmu saģērbusi vai arī paņēmusi līdzi kaut kur, kur kāds aplipinājis :(
24.03.2014 19:40 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ar vārdu intuīcija nevajag vienmēr saprast pliku čuju un iedomāties kaut kādu trako, kura bērnu ārstē un audzina uz savu galvu. Bez minimālas pieredzes un zināšanām, nebūs pat nekāda čuja, kādā virzienā skatīties un ko darīt vai tieši pretēji - nedarīt. Protams, ka ar mazu bērniņu ir grūti saprast, kā tas var būt, ka māte, lūk, atļaujas paļauties uz kaut kādu tizlu savu intuīciju nevis meklēt bērnu enciklopēdijā un visu tur rakstīto vārds vārdā darīt, bet atļauties pati izdarīt savus secinājumus. Tas viss nāk ar laiku. Gluži kā pēc bērniņa raudāšanas ar laiku saprotat, kāpēc viņš raud, vēlāk, gandrīz vai uz bērnu paskatoties, var sajust un saprast ļoti daudz ko. :) Tikai nevajag tagad ieslīgt galējībās, nesaku, ka ārsti un speciālisti neko nesaprot, bet, mana pieredze rāda, ka labākais rezultāts rodas saliekot speciālista un mammas viedokli kopā un tad meklēt risinājumus. Vienalga, ka mamma nav 3 forumos konsultējusies un 7 grāmatas izlasījusi, viņai ir kaut kas tāds, kas nebūs nevienā grāmatā izlasāms - intuīcija un saikne ar savu bērnu.
24.03.2014 19:44 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
weee, tagad pēc pēdējās ēdienreizes atgrūda daudz, tas mums tā pirmo reizi bija. Nezinu kā būs pēc nākošās reizes.
Liliii, ja mums tā vēlreiz atkārtosies, rīt konsultēšos ar ārstu.
24.03.2014 19:52 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es prasu visām draudzenēm - visas, kuras esmu apjautājusi, gulda mazuļus uz sāniem...

Man usg 3šais valsts atmaksātais tikai aprīļa pašās beigās vai maija sākumā - nevaru saprast - gribu uztaisīt pa maksu usg vai nē...

It kā žēl naudas, bet tanī pat laikā nav jau milzu nauda, varētu paskatīties uz mazuli un pārliecināties vēlreiz par dzimumu un to,ka viss kārtībā... Lai gan sirsniņa pukst, viss ok, vai baigi man to usg, kas starp citu ir nekaitīga vai mazliet nekas labs nav?

nevaru izlmet :D Help! :D
24.03.2014 20:11 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ebe

Zobu nākšanas laikā ļoooooti novājinās imunitāte un visi baciļi ķeras klāt ar trīskāršu sparu. Būs labi! Pavasaris jau vispār tāds mānīgs gadalaiks, nemaz zobus nevajag, lai ātri vien kaut ko saķertu! Būs labi :)
24.03.2014 20:23 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Papau, liels paldies par atbalstu! :) Protams, jābūt labi. Daktere jau arī teica, ka daudz jau nevajagot...
Man pašai liekas, ka viņš ratos bijis sasvīdis un tad vējš iepūtis, jo puika ir ļoti karstuma neizturīgs - man sanāk ļoti plāni viņu ģērbt, lai nebūtu brēkšanas, gandrīz katru reizi, ārā ejot, sanāk tā, ka sākumā sega tikai vienā kārtā un tikai, kad iemieg, tad pa kluso varu uzsegt, kā vajag. Un, jā, pluss vēl pavājinātā imunitāte un gatavs.
Mierinu sevi ar domu, ka zāles esam dabūjuši, tagad ar katru mirkli kļūs vieglāk :)
24.03.2014 20:28 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Robīte

Nu par USG kaitīgumu vēl zinātnieki strīdas :D Bet es uzskatu, ka kaut kas mazajiem tajā visā nepatīk, jo, cik ir lasīts, dzirdēts un redzēts, tad palieli bēbji diezgan pamatīgi protestē, ja vien neguļ. Vai nu grūž prom to aparātu vai paši cenšas aizmukt. Nezinu, kas viņiem nepatīk...skaņa, sajūtas....saka arī, ka to viļņu ietekmē tiek uzsildīti augļūdeņi, kas neesot labi. Es personīgi neatbalstu to usg skatīšanos katrā vizītē (ja vien nav kādas pataloģijas). Ir optimāli noteiktās 3x (LV arī vēl ir 3, ja?) un bezproblēmu grūtniecībai ar to pilnīgi pietiek. Es neietu sava prieka pēc taisīt USG. Ja būtu nemierīga sirds, aizietu paklausīties toņus un viss.
24.03.2014 20:28 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ebe

Jap, galvenais laicīgi "saķert" un tad atveseļošanās būs ātra. Vienmēr brīnos par tiem vecākiem, kas neko nedara klepus vai iesnu gadījumā, vnk ignorē un cer, ka pāries. Nē, nu daļai jau pāriet, īpaši iesnas, bet 1. bērniem taču ir tik grūti, puņķis visu laiku degunā tek, paelpot nevar utt., 2. iesnas ļoti ātri var izraisīt klepu un nopietnāku saslimšanu ar temp. un visu pārējo.
Man mamma dārziņā strādā un tur tādi puņķaini, klepojoši ir ikdiena un galvenais - mēnešiem, ne jau dažas dienas.
24.03.2014 20:31 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Papau, man liekas, ka tas saistīts ar to, manuprāt, maldīgo uzskatu, ka zāles ir ķīmija, tātad ļaunums. Es skatos no tāda viedokļa, ka pati sev arī darītu visu, lai kļūtu vieglāk pēc iespējas ātrāk, tāpēc arī bērnam meklēju risinājumus uzreiz, neko daudz negaidot. Daktere arī atbalsta šādu pieeju, nevis lieks sākumā organismam cīnīties pašam. Tad nu secinu, ka esmu uz pareizā ceļa :) Protams, uz savu galvu grūst kaut kādas zāles arī ir neprāts, vienmēr jāizvērtē situācija un iespējamie sliktumi/labumi katrā gadījumā.
24.03.2014 20:41 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Paldies, māmiņu tēmas galvenā varone, Papau! :D :) (tas domāts "+" zīmē )
Man pie ārsta ik pa 2 nedēļām jāiet, galvenais, ka sirsniņa pukst un analīzes labas, un pašsajūta ar! Gaidīšu 3šo obligāto vizīti, neko netaisīšu - nav ko naudu tērēt, nav ko bēbi kaitināt! :)
24.03.2014 20:58 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ebe

Tieši tā. Iesnām es ar tādu baigi smago artilēriju virsū neeju, bet tomēr pirms abām gulētiešanām pilienus iepūšu, la vismaz paelpot var. Ar klepu gan nejokoju, jo mazajiem tur visi tie ceļi tik tuvu, kas degunā, tas kaklā, tas pa taisno uz ausīm...ne, ne, es zinu kādas ir ausu sāpes, savam bērnam to nenovēlu. Vienreiz jau bija sācis uz austiņām iet ar visu ārstēšanu, bet tā kā es nopietnākas slimošanas gadījumos obligāti 1x nedēļā atrādu ārstam, tad uzreiz pamanīja jau pašā, pašā sākumā, ka kaut kas tur veidojās un līdz sāpēm nemaz netikām.
Bet man čalim (ptu-ptu-ptu) ļoti ātri viss pāriet un nemaz tādas nopietnas zāles nav jālieto. Mazliet homeopātija, mazliet klepus sīrups un viss kārtībā. 1x tik AB ir dzēris, kad tās ausis palika dīvainas.
24.03.2014 20:58 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Ne galvenā varone, bet galvenā padomdevēja :)
24.03.2014 21:00 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Robīte

:D :D Man prieks, ka varu kaut kur parunāt un mani kāds uzklausa :D Mājās ar vīru, ikdienas steigā par šo tēmu kaut kā nesanāk tā vnk pasēdēt un parunāt, tikai tad, ja kaut ko tiešām jaunu vai interesantu uzzinu, tad papļāpājam, bet tā - tikai tik, cik konkrēti uz dēlu attiecas. A man tā gribas, man tā bēbīšu tēma dikti mīļa :D
24.03.2014 21:04 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Čau, mammas!

Mums straujiem soļiem tuvojas 4 mēneši. :)
Šodien bijām uz potēm, mazais pat neiepīkstējās. Pagājšreiz gan iebļāvās uz sekundi. Nu malacis, ļoti lepojos :)

Viņam tagad aktuāli ir plēst sev ausis un bāzt sev rīklē pirkstus un rijstīties :D Citreiz izdodas iedabūt mutē tikai īkšķi un tad apmierināts izmanto to knupja vietā. Un ar katru dienu paliek ar vien smaidīgāks, runājas un priecājas. Dikti raušas augšā uz sēdēšanu. :)

Un par sliktumiem - pēdējās dienas kaut kas mazuli nomāc, viņš neēd tā kā parasti, ja ēda ik pēc 2h 90ml, tad tagad pēc 3 vai 4h grūti piedabūt pie ēšanas, brēc kā traks. Bet kāpēc viņš 4h neēd??? Naktī,ok, es ļauju gulēt pat 6 h bez ēšanas, bet pa dienu kāpēc viņš neēd? Nesaprotu :( Tas mani nedaudz nomāc, visādi esmu izdomājusies,bet tāpat nesaprotu kas pa lietu.
Vakar pusdienu nobrēca! Nekad tā nav bijis, ka viņš raud tik traki. Beigās jau kad aizelsies bija,tad iedevu Calpol sīrupu,uzreiz bija miers un aizmiga. Mistika! Nesaprotu kas viņam sāp.
25.03.2014 13:50 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Landa, manējā pāris nedēļu vecumā arī atgrūda ar strūklu kādas 2-3x, daktere teica,ka gan jau bijis kāds gaisa burbulis. Bet,ja gadās biežāk,tad gan zvani ārstam.
25.03.2014 14:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits