Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
skaya

Ar kalciju neaizraujies. Man bija jau 40. nedēļa, kad beidzās grūtnieču vitamīni. Mājās bija vitamīni ar krūti barojošām sievietēm un es vecmātei vaicāju vai varu sākt tos dzert un viņa teica, ka dēļ tajā esošā kalcija (diezgan liela tā norma) nedrīkst. Papildus kalcijs liek ātrāk nobriest (sacietēt) bērna kauliem, bet, lai veiksmīgi virzītos pa dzemdību ceļiem, bēbim jābūt lokanam un galvas šuvītēm brīvi jāstaigā. Kalcijs liek galvas šuvēm saaugt kopā un galviņa nespēj mainīt formu virzoties pa dzemdību ceļiem. Respektīvi, pirms sāc lietot papildus kalciju NOTEIKTI aprunājies ar savu ginekoloģi un tur jāskatās kopā cik kalcija ir parastajos grūtnieču vitamīnos, cik tu taisies dzert klāt papildus utt.

Es pati lietoju Pregnacare Plus - 2 kapsulas iekšā. Parastais vitamīns un Omega3. Tagad viņiem ir jauni Pregnacare Maxi, kur gan arī ir kalcijs, D vitamīns utt., bet tur noteikti tās normas ir atbilstošas.

Robīte
Bērns jāliek gulēt uz muguras un jānokontrolē, ka nostrādā reflekss un bērns smuki pagriež galviņu uz sāniem, ja nepagriež - jāpalīdz. Kad bērns pats fiziski varēs pagriezties uz sāniem, viņš to darīs.
Guldināšana uz sāniem ir ļoti bīstama un tiek saistīta arī ar ZPNS. Un jaaaaa, TAJOS laikos visus zīdaiņus guldīja uz sāniem, baroja ar auzu tumēm un marinētiem gurķiem, bet nu zinātne un it īpaši medicīna taču straujiem soļiem attīstas un viss mainās. Nav vajadzības bērnam likt darīt to, ko viņš fiziski pats vēl nespēj izdarīt - šajā gadījumā - pagriezties uz sāniem. Tad vēl izdomā to bērnu kaut kā piestutēt, atstutēt, līdz kādā brīdī tas bērns vnk pārveļas uz vēdera ar degunu matracī/segā (jo daļai mammu no ļoooooti patīk bērnu līdz ausīm ietīt segās) un nosmok.
21.03.2014 21:25 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc jau es saku, ka ej un sazini, kā ir pareizi...
Pati arī, cik atceros, vienmēr dzirdēju/redzēju, ka bērnu liek uz sāniem, mainot puses.
Man loģiski pašai ar liekas, ka guļot uz muguras var aizrīties... Un, piemēram, arī pagriežot to galvu, bēbis vai tad nevar pagriezt pa savam?
Katrā gadījumā redžes, varbūt modīsies kāds mātes instinkts, kurš pateiks kā labāk!
Pašlaik vēl variants liekas, ka tad, kad esmu klāt, guļ uz muguras, bet kad neesmu - uz sāniem.

Katrā gadījumā fakts ir tāds, ka informācijas ir daudz un atškirīga un ej un sazini, kam ticēt, kam klausīt un kam nē... Jo jautājumi jau bērnu audzināšanā ir daaaaudz un strīdīgi, un visādi!
21.03.2014 21:32 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es visā grūtniecības laikā dzēru tikai folskābi sākumā, magni b6 un dzelzi un viss, vairāk neko nevajadzēja. Tā kā viss man pietika un bija normās, tad neko papildus nedzēru, daktere nelika.

Un par to guldīšanu - nu cik zinu, tad tagad tomēr iesaka tos bērnus guldīt uz sāniem, uz muguras tieši negrib, ka gulda, tikai tie sāni ir jāmaina, lai simetriski, tāpēc pirmo mēnesi mans bērns tiešām gulēja uz sāniem, jo gulēja un nekustējās - kā noliku, tā palika, nekas tur bīstams nebija. Otrajā mēnesī vairāk gulēja pie manis, līdz ar to tā sānu gulēšana samazinājās. Pašai likšana uz sāna likās tieši drošāka kā uz muguras tik mazam bēbim, tagad jau, kad pats groza galvu, tad guļ uz muguras un izvēlas uz kuru sānu galvu likt.
21.03.2014 21:33 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mani gan MK kursos mācīja, ka jāliek uz saniem, gan visi dzmedību namā teica, gan citas māmiņas tā gulda mazo. Zinu pat vienu meiteni, kurai trijos mēnešos ieteica mazo likt vairāk uz šana gulēt, jo bērns guļot uz muguras tur kaut ko bija nogulējis un bija jāliek vairāk uz sāniem tāpēc.
21.03.2014 21:35 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es domāju tāpat kā Liliii, negribēju gari rakstīt, bet viņa visu ir uzrakstījusi!

Un vēl Papau pieminēja senos laikus... Bāc, brīžiem liekas, ka nemaz tik slikti viņi nebija!
21.03.2014 21:38 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Tā uz sāniem gulēšana vēl palikusi tikai A-Eiropā un Krievijā. R-Eiropā pilnas ausis visiem kladzina par guldināšanu uz muguras. Manā slimnīcā pat uz WC durvīm bija plakāti par to, ka bērns jāgulda uz muguras, nemaz nerunājot par tonnu bukletiem un grāmatām.Arī ASV liek guldīt uz muguras.

Nē, bērns guļot uz muguras ar uz sānu pagrieztu galvu nevar aizrīties. Un nē, bērns, kurš kādreiz arī tiek izcelts no gultiņas, neko nenoguļ un galvai izveidojas ļoti smuka forma.

Bet nu, katra mamma, lai pati lemj kā viņas bērnam labāk :) Manējas izauga tikai guļot uz muguras un, kad iemācījās griezties uz sāniem un tā noturēties, tad gulēja kā nu pašam gribējās.
21.03.2014 22:02 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Neviens jau nesaka, ka tie laiki bija slikti. Tikai valdīja ļoti liels info trūkums un katrs darīja kā zina un kā māk. Mūsdienās, kad ir tik daudz zināšanu, liekas muļķīgi turēties pie tā, kā darīja mūsu vecmāmiņas. Jā, pieļauju, ka zeķu adīšanā viņas bija/ir nepārspējamas, bet nu bērnkopība kā zinātne ir ļoti straujiem soļiem gājusi uz priekšu kopš tā laika un man jau nu negribas domāt, ka uz slikto pusi viss ir mainījies.
21.03.2014 22:05 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Grūtniecības sākumā dzēru dakteres ieteiktos Pregnasan. Bet drīz vien mamma un vīramāte teica, lai neaizraujoties, jo tieši dēļ tiem kompleksa vitamīniem dzimstot pārmērīgi smagi bērni. Tagad jau kādu laiku dzeru Fero felgamu ( bija neliela anēmija), magniju ( jo bieži rāva kājas krampjos dēļ papildus svara) un zivju eļļu (pēdējos grūtn.mēne. iesaka, lai bēbukam būtu augsts IQ. Pēc visiem parametriem bēbuks attīstās labi, pieņemos svarā labi. Dzeru liepziedu tēju, jo melnā tēja bloķè Fe uzsūkšanos. Papildus vēl grūtn. laikā apaukstēju urīnceļus un tad cītīgi dzēru Urinal dzērveņu ekstraktu. Man vēl bija iespēja pārbaudìties bezmaksas Rdzn veiktajā pētījumā par vairogdziedzera darbību grūtniecēm. Man viss bija štokos :) daudz biju lasījusi, ka tieši vairogdziedzera darbība ir būtiska grūtnieču hormonu pareizai funkcionēšanai.
21.03.2014 22:10 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un tam, ka vitamīni ietekmē augļa lielumu, arī negribu ticēt! Bet nu es te vnk vairāk filozofēju, nevis apgalvoju vai mācu!
Jāuztaisa aptauja draudzeņu lokā, kā viņas gulda/guldināja savus bēbjus!
21.03.2014 22:22 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Par to guleshanu viedokli atskiras. Pie mums, ja es noliktu bebi uz saniem, laikam neizlaistu no slimnicas :D


Aijaijaa - man ir gluzhi preteji, es tada lustiga pamostos un nodomaju - nea, sodien nebus, parak labi jutos. Laikam jasak otradi sevi nostadit, laigan esmu baigi iezombejusies uz vienu datumu, tad nu meginu sarunat ar bebi, lai ir taja datuma.

Tagad saprotu tas meitenes, kuras chiksteja, ka bebis kavejas. Ka aprit pilnas 40 nedelas iestajas tads interesants gaidisanas rezims. It ka es nekur nesteidzos, bet ta gaidisana jau klust ka tada nodarbe... Aj es te zhurnalu palasisu un pagaidishu :) un ta visu dienu, neko isti nedari, jo tu tachu gaidi!

Vakar es pat aizbraucu uz slimnicu tonus merit, jo bebits pedejas 3 dienas bija loti mierigs un maz kustejas un tad nekustejas 4h ne pie kadien apstakliem... Tonishi labi, sonografija labi, aizsutija majas, kas ir diezgan logiski, jo iznemot vedera noslidesanu man dzemdibu pazimju ir nulle.
Sodien ar viramati 4h kemmejam veikalus, ta tik saka, lai atrak dzemdeju, jo mes sezam visi bezdarbiba :) Rit vel uz IKEA jaaizbrauc, partika jasaperk, vakarinas jaaiziet un tad jau var dzemdet :)

Nu kaut ka ta man iet! Viss pozitivi, gribu dzemdet, maca mani baiga zinkariba ka tas ir un protams, gribas satikt mazo pilsoniti.
22.03.2014 07:37 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man tads stulbs jautajums/ pardomas.

Musu puse noperkamie matrachi reali ir kakas, bet ka izradas ne tikai musu matracis ir kaka, bet pat dargais gals ir s***. Tad nu sodien mes dabujam kokosa/ griku matraciti no viena latvieshu para. Viss forsi, bet vinu berns, kas guleja uz ta matracisa ir loti slimigs, nepartrauktas alergijas un adas lobisanas, neviens dakteris/ homeopats vel nav spejis tai mazajai dveselei palidzet un man loti zel, ka viniem ta jamokas.
Varbut manas pardomas ir galigi stulbas un nevieta, bet varbut mums nevajadzetu to matraciti lietot... Es nesaku, ka mums varetu pielipt kadas kaites, jo alergijas jau nak no ieksam, un tomer? Ko jus daritu? Varbut aiznest uz kjimisko? Vai nepieverst tam uzmanibu?
22.03.2014 07:44 |
 
Reitings 1257
Reģ: 16.03.2011
Ko jus daritu? Varbut aiznest uz kjimisko? Vai nepieverst tam uzmanibu?


Dominika, es laikam tomēr aiznestu uz ķīmisko, tieši sava sirdsmiera dēļ, jo arī mēdzu sadomāties visādas ku-kū lietas :D
22.03.2014 08:01 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jaa, es arii aiznestu to matraci uz kjiimisko :D
22.03.2014 08:25 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Kjiimiskajaa tiiriishanaa izmanto kimikaalijas. Cik kaartiigi peec tam taas notiira- nevar zinaat. Es driizaak domaatu, ka varbuut alergiju izraisa pats materiaals-kokosa/grikja shkjiedras. Itkaa dabisks, bet putekshnji/zemenes, utt. arii dabiskas, bet tomeer trakas alergijas meedz radiit.
22.03.2014 08:31 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Man par lielajiem bērniem man visas vecmātes teica, ka tas nav dēļ ēšanas vai vitamīniem - tā vnk ir. Un ej nu zini, ko mēs ikdienā ar uzturu uzņemam. Gaļā gan jau mudž no augšanas hormoniem.
22.03.2014 09:25 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Es dzēru Pregnacare vitamīnus, mani arī visi baidīja,ka piedzims milzīgs bērns, beigās piedzima tieši 40 nēdēļās nepilni 3 kg, tā kā tie vitamīni ne vienmēr pie vainas, tāpat saldumu ēšana, es karu dienu ēdu saldumus,jo prasījās. Papildus dzēru dzelzi,jo man trūka, kalciju man neieteica vecmāte dzert.
Mazo pirmos 2 mēnešus guldīju uz sāniņiem, tā man lika slimnīcā darīt, mājās arī tā darīju,jo mazā daudz atvēma arī pa miegam, kaut ar bija visas atraudziņas sagaidītas. Ja liku uz muguras,tad galviņu negribēja griezt uz sāniem, dažreiz aizrijās,kad bija uz muguriņas. Dažreiz par spilvenu stutēju aiz muguras,lai tik gulētu uz sāniem.
22.03.2014 11:36 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Papau, kopš kura laika tad ASV ir nez kāda paraugvalsts bērnu audzināšanā? Neuzskatu,ka Latvijā bērnus visos laikos ir slikti/nepareizi mācījušas kopt. Tas tomēr tiešām ir atkarīgs no uzskatiem un viss ir diezgan subjektīvs.
22.03.2014 11:40 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es kamēr biju slimnīcā, tur jau pašas māsiņas un dakteri mazo lika uz sāniem gulēt.
Tagad viņš guļ tā ,kā pats vien vēlās, bet visērtāk viņam uz sāniņiem. Vakaros ,kad pats gultiņā aizmieg,tad guļ uz muguras.
Tā kā , kopumā sanāk tā - pa nakti guļ uz muguras, pa dienu uz sāniņiem.
22.03.2014 11:46 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es lieku uz sāniem, kā teica DzN un dzēru vitamīnus grūtniecēm. Bēbis piedzima 3,1 kg
22.03.2014 12:08 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Vairums tomēr uz sāniem! :)

Dominika, grūts lēmums... varbūt pameklē informāciju sīkāk. Man ir draudzenes bēbja rati un atdota gultiņa ar matraci no citas meitenes, bet es ņēmu tikai tāpēc, jo abi bērni ir veselīgi, smukiņi, mīlīgi, smaidīgi...

No svešiem es noteikti laikam atsevišķas lietas lietotas nepirktu... Un ja vēl zinātu, ka slimo... :(
It kā jau tas viss vairāk ir tikai galvā, tad nu iesaku pameklēt vēl info, kā tā alerģijas izplatās un varbūt viss būs forši :)
22.03.2014 12:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits