Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Vai esat lidojušas ar mazuli?
Kas būtu jāzina?
20.03.2014 16:07 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Sveicieni Kakjei! :)
20.03.2014 18:42 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
194, un kā Tev iet? Kā mazajai? :)
20.03.2014 18:46 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
meitenes man tads delikats juatajums-jums kadai grutniecibas laika bija hemoroidi?kaa arsteejaat?
man laikam kas tads savidojies,zvaniju dakterei teica lai noperku svecites un smerit un tad pariesot:(
varbut kadai pieredze?
20.03.2014 19:11 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
linksy, man bija, lika lietot ziedi, bet nu man nepalīdzēja, joprojām vēl ir pēc visām dzemdībām. Tagad, kad iešu pie ginekoloģes, tad arī jautāšu, ko darīt lietas labā. Tev sāp?
20.03.2014 19:20 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
man nesaap vinjs,tik jutu ka ir uz aru tads veidojums,nedaudz tada divaina sajuta un ari kad ir vedera izeja itka netrauce,bet tas bumbulitis kops vakardienas ir drusku lielaks,sabijos dikti,bet rit ieskriesu aptieka un nopirksu,cerams pazudis,lasu ka vajag daudz skidrumu dzert un vingrot tad ari pazudot
20.03.2014 19:25 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Man mazais arī jau sācis kājās celties, bet sēdēt vēl negrib pats.viņam tūliņ 8 mēneši.Vakar pēdējo reizi bijām laukā ar kulbiņu, vairs neguļ, es darīju tāpat, kā Ebe :D
20.03.2014 19:27 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Nepiefikseeju vai mazo baro ar kruuti vai pudeliiti. Bet ja plano lidot, tad pacelshanaas un nolaishanaas briidii beebim buutu vislaabaak dzert (eest) lai neizkriit ausis.. Lidmashiinaa var briivi ienest ziidainju paartiku.. Mees dariijaam taa ka, pirms lidojuma kafeiniicaa paluudzaam karstu uudeni, ieleejaam pudeliitee.. Ja ielgi jaagaida, noder termosinsh. Un pirms pacelshanaas pievienot maisiijumu.. un viss bija chiki :) Ja neeed pudeli, meginat likt pie kruuts..
Parasti zeel ka lidmasiinaa tie nabaga beebiishi taa raud.. Bet tas vinjiem no taa lielaa spiediena .. diskomforts..
20.03.2014 19:38 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Gribētos jau kādu reizi pateikt, ka viss ir baigi forši, bet nē, es tikai cīnos katru dienu.
Cīnos ar depresiju, kas rodas no tā, ka vienkārši nesanāk būt laimīgai. :D Draudzene jau ieteica aiziet uz baznīcu. :D
Nu kur man tā neiet, zini, iepazīstos ar jaunu vīrieti un izrādās, viņam arī patīk iedzert biežāk kā vajadzētu. Aliņš, aliņš... kā man tas riebjas. Tas takā lāsts, visiem...

Mazajai viss ok, aug, nu jau pie 7kg. Vēl joprojām pa dienu guļ labi ja 2h, nu, ja paveicas. :D
20.03.2014 19:43 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es lidoju ar bēbi - bez problēmam. Neko nedevu dzert un pie krūts arī neliku, bēbis bija pilnīgi mierīgs un reiz pat pacelsanās brīdi ātri iemiga un tā nogulēja visu lidojumu... :D

Vēl var mēģināt knupīti dot. Jā, bēbja ēdienu drīkst ņemt, bet jārēķiņas, ka to var arī parbaudīt - pagaršot vai likt atvērt.

Atkarīgs arī uz kurieni lido, jo ja tālais reiss, tad var rezervēt bērnu gultiņu un sēdvietas pirmajās rindās. Īsajos reisos tādas opcijas laikam nav... Ratus var ņemt līdzi, nav jānodod bagāžā.
20.03.2014 19:46 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari
Ar tik mazu jau vēl nekādu problēmu nav. No Stanstedas lidosiet? Man tur draudzene strādā un tagad tur esot baigākie remonti un geiti ir pārcelti kaut kur ellē ratā, kur ļoti tālu jāiet un vispār esot baigais bardaks tādēļ jārēķina ekstra laiks tam visam + ar bērnu jau tāpat vajag ekstra laiku, jo drošības kontrole aizņem ilgāku laiku (bērnu pārtika jāatrāda, jānogaršo, ratiņus kamēr pārbauda utt.), pirms lidojuma vēl autiņbiksītes jānomaina utt. Par to visu jāpadomā un jāaprēķina laiks. Nu un vēl tas, ka pat, ja nav lielā bagāža, tad jāstāv rindā un jādabon ratiem uzlīme (nu es pieļauju, ka ar ratiem līdz lidmašīnai brauksiet, tā ir krietni ērtāk). Ja lielā bagāža ir, tad nekādas starpības, tikai atceries pateikt, ka rati brauks līdz lidmašīnai.
Mēs, kad lidojam vienmēr rezervējam sēdvietas priekšā, pretim tai dzeltenajai sienai (Ryanair). Tur ir vairāk vietas kājām un vienīgā extra leg room vieta, kur drīkst ar zīdaini sēdēt (vismaz tā mums reiz teica Ryanair. Un drīkst būt tikai 2 infant, jo tās gaisa maskas esot tikai 5). Lai gan tagad jau tāpat visiem tiek piešķirtas sēdvietas (nu es tā automātiski pieņemu, ka tu ar Ryanair lidosi :D ), bet tomēr tas priority boarding dod mazliet laiku tikt galā ar visām parpalām (lidmāšīnā) iekārtoties, sariktēties, izņemt no somas visu, ko var vajadzēt jau pie pacelšanās (padzerties, kkādu našķi ar ko muti aizbāzt nepieciešamības gadījumā :D ), novilkt āra drēbes, nolikt, lai netraucē, paņemt kādu sedziņu, ja vajag utt. utjp.. Turklāt tagad salonā ņem tikai 90 rokas bagāžas...pārējie liek kravas nodalījumā, bez maksas gan, bet nu man personīgi tas būtu ļoti neērti, ja rokas bagāžu ar bērna mantām izdomātu likt apakšā. Bet nu mēs arī tagad lidojot norezervējām visas 3 vietas pirmajā rindā. Puika jau liels, pašam sava sēdvieta, bet mums pašiem ērtāk. Pēdējos lidojumos pusi laika puika pie kājām nospēlējas ar mašīnītēm, parastajās vietās tas nebūtu iespējams. Turklāt, ja bērns/zīdainis jātur klēpī, tad tomēr ir ērtāk, ja mazliet vairāk vietas. Bet nu ir, kas sēž parastajās vietās un visi dzīvi :D Tas vairāk tāds personīgo prasību pret komfortu jautājums.
Aaa...Stanstedā man neizlaida cauri termosu ar karstu ūdeni. Lika liet laukā un ieteica kafejnīcu, kur ieliet pa jaunam. Turpat aiz stūra ir tāda maza kafejnīciņa, kur vnm uzpildīju termosu. Viss pārējais, kas bija pudelītēs, burciņās utt. izgāja cauri bez problēmām, šo to lika pagaršot.
Aaa, pašā augšā par kaut kādiem našķiem rakstīju, bet tu tagad kaut kad lido, ja? Tad jau laikam neko citu bez piena mazais vēl neēd? Nu jā...našķi atkrīt. Tad tikai ēst, dzert un kāda mīļākā mantiņa, sedziņa, salvetes, autiņbiksītes, ja nu gadījumā lidmāšīnā jāmaina, varbūt kāda drēbju kārta...atkarīgs kā būs saģērbs pirms lidojuma.
Nu tā kaut kā. Ar šādu zīdaini ir 100x vieglāk lidot, kā ar staigājošu bērnu (nu tā no gada uz augšu). Liekas, ka pēcāk tikai ap 4/5 gadi lidošana paliek normāla :D Mēs tikai vasarā lidosim, bet jau plānoju kādu jaunu žurnālu nopirkt (pēdējā lidojumā riktīgi izglāba Narvesen pēdējā brīdī paķertais Plane (multene) žurnāls. Pusi ceļa noskatījās, otru pusi nospēlējās ar klāt pielikto lidmašīnu :D ). Vēl man telefonā salādētas visas Maša un Lācis sērijas un Pocoyo, kaut kādas spēlīšu aplikācijas. Lidošana ir laiks, kad mans bērns 2h no vietas drīkst našķēties :D Ir līdzi āboli, banāni, ūdens, cepumi. Šoreiz paņemšu arī kādu mājās sataisītu karstmaizīti, būs labi. Mums 4 mēnešu turp lidojums bija mierīgs. Principā visu ceļu nogulēja. Atpakaļceļā pieļāvām kļūdu un paņēmām vakara reisu, to NEKAD vairs nedarīsim. Bērnam nāca miegs, bet pagulēt lidmašīnā, gaismā nevarēja...tā nu arī nocīnījāmies visu ceļu, lai neraudātu, bet nu raudāja jau...un kā UK ielikām ratos, tā atlūza līdz rītam. Pēcāk bija 6/7 mēneši - jau grūtāk, jo aktīvāks, bet nu bez raudāšanas. Tad ap 11 mēneši. Arī mierīgi. 1g3m jau bija ko iespringt. Bez raudāšanas, bet ar nepārtrauktu izklaidi. 1g9m lidoju viena pati, bija ļoti labi, visu ceļu ēda selgas cepumus :D Atpakaļ bija tas lidojums ar Plane žurnālu. Nu un tagad būs vasarā, kad jau būs 2,8, domāju, ka būs ok.
Vot riktīgs referāts no manis :D
20.03.2014 20:02 |
 
Reitings 61
Reģ: 26.12.2013
Sveikas
Ko jūs dodat pret klepu saviem bēbīšiem?
Saslimis ,lielas iesnas un klepus ,temperatūras nav naktīs gulēt nevar dakteres nav uz vietas palīdziet lūdzu mums viens gadiņš:(
20.03.2014 20:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Baby2

Sauss klepus vai jau atkrēpo? Brontex ir mans favorīts, bet labāk, ja pirms tam bik padod kaut ko, kas mazliet klepu mitrina, bet var dot arī uzreiz. Aptiekās parasti māk ieteikt, aizej, pastāsti savu bēdu un iedos kko :)
Medu jau dod? Sīpoli + medus ir super līdzeklis. Savam puikam kopš gada vecuma dodu uzlējumu un ļoti ātri ir uz pekām.
20.03.2014 20:13 |
 
Reitings 61
Reģ: 26.12.2013
Vai nevarat to medus +sīpoli recepti ka pagatavot dakters uzrakstija stodal sirupu bet nepalidzpaldies
20.03.2014 20:16 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Baby2

Bet vsp klepus var būt arī no iesnām un ir jācenšas pēc iespējas ātrāk tikt pie ārsta, kas paklausīsies plaušas, paskatīties ausis un kaklu. Nevajag ielaist, mazajiem tas viss ļoti ātri "aiziet tālāk".
20.03.2014 20:17 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Baby2

Stodal principā ir homeopātija...mums arī nekad nepalīdz.

Nav receptes...vnk ņem medu. Sagriež nu tā...vidēji rupji, ne pārāk rupji, bet ne tik smalki, lai traucētu normāli karotē šķidrumu paņemt. Liek bļodiņā (es parasti ņemu vienu vidēju sīpolu un katru dienu taisu jaunu uzlējumu) un pāri pārlej vai ar karoti uzliek (kāds nu tas medus, cik stingrs) medu...nu tā...es leju diezgan dāsni, bet nu nevajag zupu uztaisīt, tā ar prātu, lai nosedz sīpolus (ja šķidrs medus), bet, lai tie nepeld tajā medū. Nu un pēc dažām stundām (es svaigu parasti uz nakti taisu, lai no rīta jau lietojams) tas sīpols ar medu noreaģē un veidojas tāds šķidrums..nez, sauc kā gribi, sula, uzlējums. Un dod pa karotei vairākas reizes dienā. Parasti bērniem garšo, bet, ja ne...nu neko darīt, jāārstējas. Var arī ar špricīti dot. Es cenšos pirms katras ēdienreizes kādus 5-10ml iedot. Protams, turi istabas temperatūrā.
20.03.2014 20:22 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, paldies par referātu! :D
Mums ome līdzi lidos, būs kas palīdz. Bet nu tāpat es baidos no visa tā,ka čakars būs un ka mazais brēks kā traks utt utt utt.. Itkā jau nav raudulīgs, bet nu kas zin.
20.03.2014 20:27 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari
Nu visādi jau var būt, tiešām ir gadījies lidot ar bērniem, kas visu lidojumu noraud...žēl to vecāku man tajā brīdī, bet nu...neko darīt. Lielākam jau tur vairāk iespējas izklaidēm, našķiem. Tik maziņam...nu atliek cerēt, ka būs labs garastāvoklis :) Nekreņķējies, kā būs tā būs...un būs labi.

Nezinu vai Tev aktuāli, bet mēs LV parasti no okid.lv nomājam autosēdeklīti. Baigi paveicies, ka viņiem arī ir tāds pats ERF sēdeklītis kā mums - Klippan Kiss. Jau tagad esam norezervējuši uz vasaru. Par nelielu samaksu viņi atved uz lidostu un pēcāk savāc no lidostas. Ļoti labs serviss.
20.03.2014 20:31 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, mēs no East Midlandiem lidojam. Mazajam tad būs nepilni 4 mēneši. Nu itkā viņš nav bļauka un arī pie potēm iebļaujas pussekundi un tad smaida :D Ceru uz to izbraukt un turu īkšķus, ka viņš ir stiprs un drošs puika un izturēs lidojumu bez brēkšanas!


O, jā, paldies! Es jau visus paziņas un radus esmu apjautājusi,kam ir sēdeklītis un kas var viņu man iedot :D Laikam nāksies īrēt :)
20.03.2014 20:37 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari
Nu mazajiem bieži spiediena maiņa sagādā raizes, sāpes. Piem. manam puikam, kad bija maziņš, bija absolūti vienalga, kad paaugsās, tad tikai ar lielām acīm uz mani skatījās, kad lidmašīna mainīja augstumu, bet nevienā vecumā nevajadzēja dot ne dzert, ne ēst, neko. Savukārt māsas puika raud pie katras augstuma maiņas. Nedaudz palīdz dzeršana, bet nu negrib jau viņi tā uz pasūtījumu dzert. Un viņš arī austiņas plēš pie spiediena maiņas, tātad laikam ir nepatīkami.
Nu tas kā kuram. Māsa pati arī ne visai labi lidošanu pārcieš, savukārt man ir vienalga...lidojošs autobuss :D
Pirmā reize būs tāda bailīgāka, kā jau visas 1. reizes, pēcāk jau zināsi ko un kā labāk darīt. Un, ja ir, kas palīdz, tad jau arī uzreiz krietni vieglāk.
20.03.2014 21:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits