Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ebe
Mans dēls ēd pudelīti. Bet mēs pakāpeniski samazinājām pudelīšu skaitu dienā no 5 mēnešu vecuma. Tas notika tā.
4 mēnešu vecumā sākām piebarot. Pudelīte mums no laika gala ir 5 reizes dienā. Ik pēc četrām stundām. No rīta tikai pudelīte - 12.oo pudelīte un dārzeņu karote - 16.oo un 20.oo tāpat - 23.30 atkal tikai pudelīte. Pirmajā mēnesī es testēju reakciju uz dažādām ēdienu kombinācijām. Izmantojam burciņas (HIPP), jo es tā uzskatu, ka tās ir 100x tīrākas nekā veikalā pieejamās hormonu vistas.
5. mēnešu vecumā mēs sākām aizstāt vienu ēdienreizi ar tikai burciņu + tējiņu vai atšķaidītu zīdaiņa sulu. Katrā nedēļā mēs pievienojām vienu ēdienreizi burciņas. Tas izskatījās tā: 8.oo - pudelīte; 12.oo - saldā (augļu) burciņa + tējiņa (zāļu) HUMANA; 16.oo - dārzeņi ar gaļu (vista, tītars, trusis, jērs) + saldā suliņa (ja rīsi burciņā, tad plūmes); 20.oo - puse burciņas dārzeņu un puse burciņas saldā (~).
Pēdējā nedēļā ( 4.nedēļa) mēs pie katras saldās burciņas devām pa karotei Griķu HIPP putriņu.
6.mēnesī Pirmā nedēļa izskatījās aptuveni šādi: 8.oo - pudelīte; 12.oo 1/2 porcijas pudelīte + Griķu putriņa; 16.oo - burciņa + suliņa vai tējiņa; 20.oo 1/2 pudelīte un 1/2 burciņas; 23.oo pudelīte.
Otrā nedēļā: 8.oo pudelīte; 12:oo putriņa + suliņa; 16.oo - dārzeņi kombinācijā ar gaļu + tējiņa; 20.oo - saldā burciņa un tējiņa; 23.oo - pudelīte.
Trešā nedēļa: 8.oo - pudelīte; 12.oo putriņa; 16.oo - jebkāda burciņa; 20.oo eksperimentējām ar jaunām putriņām (kukurūzas); 23.oo - pudelīte.
Ceturtajā nedēļā: 8.oo pudelīte; 12.oo putriņa; 16.oo - putriņa + burciņa; 20.oo pudelītes mazā porcija; 23.oo pudelīte.

Tagad mums palika 7 mēneši.
Dodu pamīšus saldās un sāļās burciņas un putras.
Ja dodu saldu putriņu, tad dodu sāļu burciņu. Ja dodu sāļu putriņu - dodu jogurtiņu. 20.oo - ēdam saldu burciņu + pudelīti.

Pirmā ēšana 8.oo un pēdējā ēšana 23.oo vienmēr ir tikai pudelīte. Un pa dienu viena ēdienreize sanāk pilna pudelīte vai 1/2 pudelīte - atkarībā no tā kas un kā, cik pa dienu ir likts mazulim vēderā.

Sākumā no putrām bērns bija baigi labi paēdis, tādēļ īpaši viņu neēdināju. Nākošā ēdienreize pēc putras bija tāda - nu, tik cik skatam jau var ieēst. Toties, trešā jau bija normāla ēšana.
Pudelīte no rīta tiek dota ar tādu domu, ka viņš vēl guļ. Es vēlos, lai viņš ir stabili pamodies uz normālām ēšanām.
Pārbarot nesanāk, jo ēdam tik cik puncītis ļauj. Man mazais jau no dzimšanas ir apveltīts ar talantu atšķirt un paprasīt. Ja gribēja pudelīti nebija iespējams iemānīt māneklīti vai tējiņu. Ja gribēja tējiņu, tad atkla otrādi. Bez tam, viņš jau piedzima ar režīmu. Es biju visu izplānojusi un viņš piedzima jau pats ar sevi sarunājis režīmu. Nekad nav prasījis ēst ātrāk par 3,5h.
20.03.2014 12:00 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
solījos te nenākt,bet kam lai vēl pasūdzās,ja ne nepazīstamieme cilvēkiem?! Puika atsakās no krūts :( ne velti ginekoloģe teica,ka vairāk par trim mēnešiem neizvilkšu.Tā arī ir,tikai pat trīs mēneši nepagāja..
20.03.2014 12:00 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
the_one,
man tas pats, krūti ņem tikai naktī, un pa dienu tikai tad, kad tikko pamodies un vēl miegains. Tad izlēmu, ka nespīdzināšu bērnu, ne sevi, - došu pirms miega pudeli, pēc miega krūti. Ja sanāks. Lai miers un Dievs!
Es šat tad iedomājos, varbūt uzmest lūpu un te nenākt :D, jo kad man vajadzēja kādu padomu, tad nāves klusums. :D i bittīt matos..
20.03.2014 12:22 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ratiņus plānojam pirkt, kad aiziešu dekrētā - tāpat dzīvoklī nav liekas vietas, kur tos glabāt daudzus mēnešus bez pielietojuma. Esmu izlēmusi par labu Roan Marita kā kulbu ratiem un droši vien, kad sāks bērniņš sēdēt, mainīsim uz ko vieglāku/manevrējamāku. Bēbis būs ziemā pa kupenām jāstumda, tad lieli riteņu un silta/liela kulba noderēs!
20.03.2014 12:37 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
the_one,

kāpēc solījies te nenākt?

Man gan arī te negribas neko rakstīt daudz, jo te pārāk daudz negatīvu cilvēku.
20.03.2014 12:43 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Brunette, tas pats :( nopriecājos vēl naktī,ka redz ņem to krūti,bet pa dienu bļauj un negrib.Tad iedodu pudelu,tad iebāžu pupu, kad saprot,ka nav pudele,sāk bļaut, tad atkal pudeli.A ko darīt ar to pienu? Atslaukt nesanāk pilnībā. Tad vai nu tagad visu laiku pa bišķiņai atslaukt,lai neveidojas piens vai arī pēc pirmā scenārija.
Es te ar savu lūpu arī negāju :D kā smejies, meiteņu paredzētā problēma tiešām nebija.Desmit reizes pārprasīju par tonusu,teica,ka ļoti ļoti ļoti maziņš.Bet problēma ir citur,kā izrādījās.To es nemaz nepamanīju. Nerakstīšu vienīgi te,citādi piešūs vēl invaliditāti.
20.03.2014 12:46 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
*Mežrozīte*, ai necilāsim :)
20.03.2014 12:48 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ai, meitenes, taču pasmaidiet par tiem negatīvajiem komentāriem. Acīm redzami tiem cilvēkiem pašiem dzīvē neiet un tikai priecājas, ja kādam citam arī kaut kas nav labi, laidiet gar ausīm un izejiet svaigu gaisu ieelpot. :)
20.03.2014 12:54 |
 
10 gadi
Reitings 1318
Reģ: 30.06.2013
Jautāju vēlreiz.
Mazā princese man cenšas apgūt nostāšanos uz kājiņām. Tikai par nelaimi, stāv uz pirkstgaliem, uz pilnas pēdas nav stāvējusi. Ir iemesls satraukumam vai vēlāk sāks arī uz pilnas pēdiņas stāties? Mums ir 7 mēneši. Kā ir ar tonusu? Kāda pieredze? ceru, ka satraucos pirms laika.
20.03.2014 12:57 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es nemaz tā neesmu pamanījusi negatīvus komentārus. Man liekas,te diez gan draudzīga atmosfēra.
Ar savu gadījumu gribu tikai pateikt,ka labāk ar pieņēmumiem nebārstīties,patiešām. Man tika reāli sabojāts garastāvoklis un pamatīgi sastresojos,un kā izrādījās pavisam ne pa tēmu. Ja vien neesi ārsts,lūdzu neizteikt pieņēmumus.
20.03.2014 12:59 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Es vairs neslaucu, ķimeņu tēju arī nedzeru, kad piens beigsies, tad beigsies. Vot es arī nezimu, ko darīt ar pienu, ja vispār bēns neēd, pats pazūd, vai kā. Man liekas, ja atslauks, tad viņš turpinās ražoties.
20.03.2014 13:01 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Ramona, nedomāju,ka būtu jāsatraucas, mana sīkā arī ap to laiku cēlās uz pirkstgaliem līdz nemācēja staigāt, bet 9 mēnošos sāka staigāt un nu staigā pareizi :)
20.03.2014 13:04 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Bet tieši tādēļ ir ārsti, ar kuriem izrunāt kas, kā vai un kāpēc. Protams, ka internetā viedokļus izteiks visi, kam nav slinkums un tikai lieki sastresinās. Un mammas to visu ļoti ņem pie sirds, vēl salasās kaut kādu kreiso info un dabū pāris sirmus matus bez iemesla. Tas, cik ļoti ņemt pie sirds diskusijās lasīto, ir ļoti jāizvērtē, lielākoties tie ir minējumi un kādas līdzīgu situāciju savilkšanas kopā. Tas taču loģiski, ka pēc pāris novērojumiem, pazīmēm, lietām neviens virtuāli nevar noteikt ir vai nav bērnam kāda vaina. protams, daudzi grib būt mega speciālisti un uzstādīt par visām varītēm tam nabaga bērniņam nez kādu diagnozi.Drīzāk gan jāatceras, ka tavu rakstīto var izlasīt un nokomentēt jebkurš, pirms rakstīt, padomājiet - vai tiešām gribēsiet lasīt to visu un dabūt lieku stresu situācijā, kurā jau tā jūtaties stresainas un to visu uztverat saasināti, jo tas skar bērniņu.
20.03.2014 13:07 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Brunette, man bail iedzīvoties bumbuļos un temperatūru vēl noķert. Esmu dzirdējusi,ka tikšana vaļā no piena ir tikpat sarežģīta,kā tikšana pie tā. Vismaz man tā bija.
Cik Tavam mēneši? Manējam tikai 2. Gribēju vismaz 3 men izvilkt.
20.03.2014 13:08 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ir dzirdēts par tabletēm, kas palīdz beigt pieniņam ražoties. :)
20.03.2014 13:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
The_One
Zvani ginekoloģei un saki, ka pienu vairāk nevajag. Izraktīs Tev ripiņas un miers mājās. :)
20.03.2014 13:22 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ramona

Nu tā kā tika lūgts ar iespējamajām diagnozēm nemētāties (lai gan es pirmīt to teicu (piekritu tās otras meitenes viedoklim) tikai kā opciju, kam varētu pievērst uzmanību, nevis, ka 100% ir tā kā es saku :) ), tad to arī nedarīšu. Nu ko, lai saka...labi tas nav, pati zini :) Ieteiktu aiziet pie fizioterapeita, lai parāda kādus vingrinājumus varētu veikt mājās, kā pamasēt kājas/pēdas. Arī plunčāšanās baseinā par skādi nenāktu. Ar laiku jau visi sāk staigāt normāli, bet nu...grūti bērnam, bremzējas attīstība kā tāda un vajadzētu pēc iespējas ātrāk to problēmu atrisināt.
Jautājums statistikai - esi bērnu likusi staigulī vai tajās durvīs iekaramajās, lēkājamās šūpolēs?

the_one
Ja ir laiks, varēšana, gribēšana un sanāk, tad atslauc pienu un dod no pudeles. Ja nē...neķer kreņķi, nemoki sevi un bērnu, un dod pudeli.
20.03.2014 13:22 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
the_one, man mazais arī ātri atteicās no krūts, ņēma tikai naktī, tas tapēc, ka pierada pie pudeles, kur piens viegli nāk un nav jāpiepūlas.
20.03.2014 13:24 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tās gan jau ir hormonālās,ja?
20.03.2014 13:24 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
peliite21, vot šo es neizprotu. Es joprojām ar uzgaļiem baroju,kuros ir trīs caurumiņi,piens tek ļoti labi,pat par ātru. Tātad arī gana ātri tek un arī tas pats silikons mutē. Ir iespējams,ka es kaut ko negaršīgu apēdu? Nu ne tak,vai ne?
Atslaukt var,jā,bet neizdodas atslaukt tukšas.
Vienvārdsakot,viela pārdomām.
20.03.2014 13:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits