Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 81
Reģ: 29.01.2009
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


Visu laiku tikai lasu un lasu, un priecājos par sarakstīto, kā arī ņemu vērā daudz noderīgas informācijas.
Arī gribu padalīties ar savām atbildēm.

1. Rudenī sākām runāt par to ka varētu un būtu forši ja būtu mazais, un janvārī sākām mēģināt un uzreiz arī sanāca!
2. Takā mazulis tikai puncī tad nevaru komentēt par to kas mainījies kad mazais jau ar mums, bet šobŗid emocijas manī ir ļoti mainijušās, tās ir daudz, un esmu ļoti jūtīga. Vairāk jādomā par ēšanu, cenšos vairāk uzturēties ārā un staigāties kad ir laiks,neballējos, esmu apzinīgāka jau tagad..Man,laikam,grūti komentēt šo, jo ir tikai sākums, un nav nekas tāds no kā baigi ir bijis jātsakās..vienkārši ir lielāka motivācija vispār dzīvei.. un tāda neaprakstāma laimes sajūta.
3. Man arī vienmēr bijis sapnis lai man ir pašai sava ģimene - vīrs, bērniņš, takā tas viss noteikti neizjauc man nekādus nepiepidlītos sapņus, bet tieši piepilda.
18.03.2014 17:55 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Meitenes, man jums jautājums, ejot pie ginekoloģes (gr.laikā) cik bieži jums veic/veica ginekoloģisko pārbaudi, katru reizi?

Un cik bieži jums liek nodot urīna analīzes grūtniecības laikā?
18.03.2014 19:12 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1. esam jau gandrīz 10 gadus kopā un tas šķita loģisks attiecību turpinājums :)
2. Nav jāiet uz darbu :) Protams, ka ir jārēķinās ar bēbīti, bet es neteiktu, ka mana dzīve apgriezās pa 180 grādiem. Jā, es vairs neesmu viena, bet mani tas nemaz neapgrūtina, bet man ir ļoti paveicies ar super mierīgu un mīļu bēbīti.
3. Nepiepildīti sapņi ir vienmēr, bet lai es teiktu, ka kaut ko nevaru izdarīt dēļ bēbīša, nu nezinu ... Man mans mazais cilvēciņš nešķiet par apgrūtinājumu, man ir prieks rūpēties par viņu. :)
18.03.2014 19:20 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
skaya, veikalos ir tie sulu burkaani (iepakojumos pa 3kg). Tieshaam suliigi :)
18.03.2014 19:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Meitenes, man jums jautājums, ejot pie ginekoloģes (gr.laikā) cik bieži jums veic/veica ginekoloģisko pārbaudi, katru reizi?

Un cik bieži jums liek nodot urīna analīzes grūtniecības laikā?



vienu reizi pirms stāšanās uzskaitē un analīzes katru vizīti , zinu ka citām meitenēm bija biežāk :)
18.03.2014 19:31 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1. Iniciatore vairāk biju es, jo manī laikam modās mātes instinkts, turklāt apkārt dzima arvien vairāk bēbīšu.
2. Vēl esmu mazāk nekā pusceļā grūtniecībā, atteikusies esmu tikai no zilajiem sieriem, uzmanos ar nepasterizēta piena produktiem (bet neesmu tādus nemaz manījusi veikalos), piedomāju pie ēdienkartes. Atteikusies biju no vingrošanas 1.trimestrī, bet nu jau esmu atsākusi.
3. Mani sapņi tieši piepildās - esam ceļā uz dzīvesvietas maiņu, kam bez bēbīša, iespējams, vēl ilgi nebūtu nobrieduši. No pilsētas uz laukiem :)

Skaya, es tieši pašā, pašā sākumā (vēl nezināju, ka esmu stāvoklī) ēdu gandrīz katru dienu vītinātu šķiņķi. Man tāāā gribējās, ka gāju speciāli uz veikalu pakaļ! Neko sliktu tas man nav nodarījis.
18.03.2014 19:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
te meitenes min par sieriem, es ēdu visu un arī sušī :) , vienīgais no kā es attiecos, bija pīpēšana ne pavisam , bet nu ļoti , ļoti piedomāju, pīpēju mājās, lai kādai cosmo dāmai nesabojātu garīgo uz visu dienu :)
18.03.2014 19:51 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


Es arī gribu piedalīties!

1. Mēs satikāmies, bija klikšķis, apprecējāmies un bēbuks ir kā lielisks turpinājums mūsu kopdzīvei, laulībai.Īpaši neizsargājāmies, pēc mazāk kā gada kopdzīves pieteicās bēbīte. Nebija plānota, bet gaidīta agrāk vai vēlāk.
2. Esmu 29./30. nedēļā. Vistrakākais, ko atceros, bija tā sasodītā nelabā dūša. Atteicos no melnās tējas, velobraukšanas,vīna.
3. Pagaidāmir nostādīts viens mērķis - piedzemdēt bēbīti un izaudzināt līdz b.d.vecumam, jo citi mērķi - iegūt augstāko izglītību, atrast labi atalgotu darbu, apprecēties ir izpildīti :)
18.03.2014 22:00 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
hypocrate, pārbaudi veica tikai pirmajā reizē, pēc tam, tā kā dokam kabinetā ir USG, katru reizi uz ātro paskatījās kas un kā. Urīna analīzei nosūtījumu deva pēc katras vizītes.
18.03.2014 22:10 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Lūk, raksts par patiesiem stāstiem, kad viens no vecākiem liedz tikties ar kopīgo bērnu http://vecakosanas.espati.lv/index/view/raksts/Mani-NELAIZ-pie-mana-BERNA--patiesi-stasti/id/3161/ . Interesanti, ka ir abu pušu viedoklis uzklausīts, tikai, kā jau parasti, bērniem neviens nejautā... Gaidu komentārus :)
18.03.2014 22:48 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, maza cilvecina ienaksana dzive daudz ko maina, sava dzivojama telpa jaizbrive un jaizplano vieta vel vienam iemitniekam. Tad nu jautajums, ka jus oragnizejat berna lietinas? Lielakas mantas, gulta, rati, skaidrs... Bet vai jums ir kadas ipasas vietas, kur turat drebes, papmerus utt? Vai jus atdalat drebites un liekat atseviski, piem. bodiji, rapulishi un biksinjas?
Pastastiet ka jums ir? Vai ir kadi organizesanas padomi?

Mums personigi dzivoklis ir neliels un diezgan gruti saorganizet maza cilveka mantas funkcionali, nopirkam kasti ar pampjiem un tie jau 4 dienas metajas koridori.
Japiebilst, esmu organizesanas friiks un man galva bardaks, ja plauktos, skapjos bardaks un kaut kas stav bez savas vietas :)
19.03.2014 02:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dominika, mēs nopirkām kumodi IKEA veikalā un pārsvarā visas bērna drēbes tiek turētas tur. Nav sakārtots kaut kā īpaši, tik vien, ka augšējais plaukts ir mājas drēbēm - kaudzītē maiciņas, blakus kaudzīte bikses un tad nopirktas divas plastmasas kastītes zeķēm un biksītēm. Kamēr bija zīdainis - augšējasi plaukts tika izmantots krēmiem, zeķītēm, cepurītēm, grabuļiem, kādiem 10 pamperiem (lai ir pa rokai, kad jāmaina) u.tml. lietām.
Nākošais plaukts - izejamās tīrās drēbes. Apmēram tāpat, vienkārši čupās blakus viena otrai (zeķes un visas sīkās lietas palika pirmajā plauktā).
Pēdējais plaukts - visādām gultas lietām - gultas veļai, papildus sedziņām u.t.t. Ja ir šis tas pakarams (kāds kombinezons, izejamā kleita u.c.), to visu karu savā skapī - daudz jau vietas neaizņem. Pašus pamperus un vienreizlietojamos paklājiņus mēs turējām iebūvētajā vannasistabas skapī pašā apakšā (gan jau jums tāds ir).
Pa lielam tas arī viss! Vēlāk pārvācāmies uz lielāku dzīvokli un iekārtojām atsevišķu bērnistabu - viss no IKEA mēbelēm.

Atbrauc ciemos - es tev visu izrādīšu! :D
19.03.2014 02:29 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Nu mums ari nopirkta kumode ar partinamo virsmu augsa, tad logiski butu turet pirmaja atvilkne pampishus, salvetes, kremus utt. Tad otraja drebes pa chupinjam un tad apakseja paladzinjus un visadas lupatinjas. Bet tad vel nak visadi sudinji, barojamais pakavins, a-sedeklis, pamperu kaste, visadi grabuli, mazi sudinji, sedzinas utt. Bus laikam jaatbrivo kadu no saviem plauktiem.

Brauc labak pie manis un palidzi iekartot :) un tad es pie tevis jau ar bebi! Varetu viiru pierunat, lai aizved mani pie tevis uz apriilja beigam :)
19.03.2014 02:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Autosēdekli sanāk turēt pārsvarā mašīnā, tā kā dzīvoklī vietu neaizņems...

Vē labs variants ir, piem., šāds te Footstool with storage:

Var iekšā salikt visādas mantas.

Vispār IKEA ir labas idejas mantu, rotaļlietu glabāšanai visādos mēbeļu veidos. Esi skatījusies?

Varbūt esi par daudz sapirkusi mazajam? Jo man kaut kā viss burtiski dažos plauktos salīda... Lielākais čakars bija rati un vanniņa (tagad saprotu, ka bez tā varēja arī iztikt).

Jums dzīvoklī ir storage room?

Vispār būs laikam man jāaizbrauc līdz tevīm un jāievieš tur kārtība! :D
19.03.2014 03:49 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bija domāts - var iztikt bez vanniņas...
19.03.2014 03:51 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Aha, storage ir leja, bet tas jau lidz luupai sakrauts, bus japarkrame, kad viramate atlidos un man vairs nebus veders. Mes vnk sasuucaam visu, ko piedavaja, lidz 2 gadiem mantas un drebes ir :)

Pirkusi daudz neesmu, bet tas sadavinatas un atdodas lietas ir daaaudz. Gan jau mazais cilveks ari savas izmainas ieviesis kartiba! Jaaizbrauc uz IKEA, japaskatas visadus grozinjus, kur var mazas lietinjas salikt, ka zekites un cepurites, cimdinjus :)
19.03.2014 04:44 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Meitenes-šonak pamodos no tā,ka sāka vilkt vēderu un muguru ik pa laikam,tādas nejaukas sāpītes,tās varētu būt tās viltus kontrakcijas?Kurā nedēļā jums tādas bija?
Nedaudz sabijos,jo man tgd 31 nedēļa apmēram.
Es tgd arī sāku plānot kā visu salikt mūsu mazajā dzīvoklī,kādu laiciņu laikam nāksies padzīvot 1.istabas,jo ļoti grūti atrast kādu variantu īrēšanai. :( Tad nu kaut kā mēģināsim visu sabīdīt.

Dominika-es tgd skatos mēbelītes un domāju ņemt vnk kumod,kā tev,1atvilknītē atstāj brīvāku,lai katru rītu vari tur arī ielikt bļodiņu ar ūdentiņu ar ko apmazgāt mazās ādas krociņas,actiņas :) + pamperītis,krēmiņi un tt.To noskatīju māmiņu klubā,izskatījās ļoti ērti.,domāju tā arī darīt.
Vēl ja tev ir gultiņa ar to atvilkni apakšā,tad tur daudz ko var salikt.Un tie grozi ir baigi labie,ja vēl ir kādi plaukti,kur viņus nolikt,vispār ideāls variants.
Bet viegli jau kaut ko teikt-kad pati sākšu krāmēt un viss būs sapirkts,gan jau nevarēšu apgriezties savā mazajā telpā :D
19.03.2014 07:34 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Man arī ir maz vietas mājās. Viss tiešām ir piebāzts un lai kā es censtos organizēt, visu laiku ir sajūta, ka kaut kam īsti vietas nav un tas stāv visur kur, nezin kur :D Protams, ir kumodīti tieši bērna mantām, ir atvilktne mazajā gultiņā, paši nepieciešamākie sīkumi (manikīra komplekts, dupša smēre, vate, vates kociņi utt) stāv groziņā uz kumodes, blakus ~10 pamperi, lai ir pa rokai. Pa kājām maisās vanniņa (statīvu jau aizstiepu pie mammas :D ; arī vanniņu stiepšu, jo nav nepieciešamības pēc tās vairs, bet vasarā būs), šūpuļkrēsliņš, kad netiek lietots, bet tas man netraucē. Virtuvē nevaru saprast, kā saorganizēt pudeles, trauciņus, pārtiku - kārtojos un pārkārtojos, bet ideālo variantu neesmu atradusi :D

Man ir jautājums pudeļmammām - Favel, Stella, Papau un citas gudrinieces!
Sasniedzot pusgada vecumu nomainīju maisījumu uz jauno (tas pats Tutteli tikai nevis 1 vairs, bet 2), kādu nedēļu ēd to un sāk parādīties visādi brīnumi - sarkani pleķīši uz ādas (varbūt arī no burkāna, kas nesen tika pagaršots), pa nakti dikti nemierīgi guļ un īd, brīžiem liekas, ka burkšķ puncis, bet nevis kā no izsalkuma, liekas, ka grūtāk arī pamperu piekrāmēt, jāspiež ļoti un vēl kaut kāda jocīga atgrūšana sākusies ( 2 reizes gan tikai, varbūt sakritība). Tik pat labi tas varētu būt arī no kāda cita garduma, kas pagaršots vai no tā, ka zobi nāk. Bet, kā jums liekas, varētu būt, ka tas ir no tā jaunā maisījuma? Nebūtu nekas traks, ja es pamainītu maisījumu tagad? Nav jau mazais vairs tik maziņš un neesmu bieži mainījusi...
19.03.2014 08:28 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Parfait, liels paldies par ideju. Man kā sulas iesācējai tas nebūtu ienācis prātā! :)

Hypocrate, laikā no 5.-10.nedēļai pie ginekologa biju 4 reizes un katru reizi mani lika uz krēsla. Pirmajā reizē noņēma uztriepi un katru nākamo reizi izmantoja vaginālo USG, lai apskatītu, kā attīstās grūtniecība. Man ir aizdomas, ka šī ārste katru reizi paskatīsies, kas notiek puncī - vēlāk droši vien ar parasti USG aparātu. Varbūt, ja Tev nav sūdzību, tad ārsts nemaz neliek kāpt krēslā?
19.03.2014 09:17 |
 
Reitings 377
Reģ: 29.11.2012
Ebe, tu to pāreju uz nākamo maisījumu veici pakāpeniski, vai tā strauji? :)
19.03.2014 09:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits