Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
brunettte9

1. Loģisks attiecību turpinājums, turklāt, man gadi nestāv uz vietas :D bērniņš bija plānots un ļoti gaidīts.
2. Dzīve tagad pakārtota bērniņam. Kko plānojot, jārēķinās pamatā ar viņu. Atteikusies esmu no alkohola, tusēšanas apkārt un pagaidām makšķerēšanas :D
3. Nepiepildīti sapņi? Pēc kādiem 3 gadiem puisim māsu uzriktēt :D
18.03.2014 09:07 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
brunettte9
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1. Vienā brīdī likās, ka bērniņš ir vienīgais pareizais un īstais darāmais. To īsti nevar izskaidrot, bet bija tāda sajūta, ka viņš ģimenē jau ir, ka bez mazā neesam visi :)

2. Ļoti daudz kas ir mainījies - vairs ikdienā neeju uz darbu, bet esmu mājās ar mazo. Visu plānojot, vispirms jārēķinās ar bērnu - vai būs, ar ko atstāt, vai varēs ņemt līdzi, cikos būsim mājās. Protams, ir pasākumi, no kuriem atsakāmies, bet tas nav apgrūtinoši. Tas ir loģiski - rēķināties ar ģimenes locekli. Piemēram, ja ar vīru būtu ieplānojuši braukt ceļojumā, bet viņš pēkšņi saslimtu, tu taču nebrauktu, vai ne? Tieši tāpat ar bērnu- viņš ir viens no ģimenes locekļiem, ar kuru pārējie rēķinās.

3. Nepiepildīti sapņi, protams, ir! Manuprāt, ja nav sapņu, tad nav mērķu, bet bez mērķiem dzīvē cilvēks tāda vertikāla peļķe vien ir. Tas, ka sapņi nav piepildīti pagaidām nav tieši saistīts ar mazo. Piemēram, es gribu vēl vienu augstāko izglītību - es varēju mācīties un pēc tam radīt bērniņu, bet tagad ģimenē ir mazais un mācīšos pēc tam. Vēl es sapņoju par ceļošanu, bet, kad mazais paaugsies, nekas taču neliegs to darīt. Es tiešām neredzu kādā veidā bērna ienākšana ģimenē pilnībā noraksta kaut kādus sapņus. Jā, varbūt kaut kas jāatliek uz pāris gadiem. Bet tie ir tikai daži gadi! Es labprātāk uz pāris gadiem atlieku visu citu, nevis mazo. Citi dara otrādi - katra paša izvēle, nav viena pareizā varianta.

Lollipop,
kas ir tās lietas, kas atvieglo jūsu un mazuļa dzīvi?


Šūpuļkrēsliņš mazajam viennozīmīgi. Tajā iespējams bērnu paņemt līdzi uz jebkuru telpu mājās, turklāt viņš ir nodarbināts, nevar nekur ielīst vai nokrist. Tajā mazajam patīk arī nosnausties. Protams, lielos guļamlaikus mazais guļ vai nu gultiņā vai ratos ārā, bet tādās 15 minūšu snaudās gan viņš laižas pats sevi iešūpinādams :) Mums ir tāds, kas domāts līdz 9kg (kas nozīmē, ka šis ir pēdējais mēnesis, kad to lietojam), bet ir arī tādi, kas ir domāti līdz 25 kg - iesaku tad labāk ņemt tos.
Arī bezkontakta termometrs ir laba lieta un, protams, lietusplēve ratiem un pārtinamā virsma, bet, piemēram, vannas statīvs mums bija, bet izmantojām tikai kādu pirmo mēnesi vai divus - tagad puika iet vannā kopā ar tēti un kopš tā laika vannošanās mazajam patīk dauuuudz labāk :)

delfinija, paldies! :)
18.03.2014 09:41 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
delfinija - Liels paldies par izsmeļošo info. Nezināju, ka ir tādi krūšu uzgaļi, paturēšu to prātā, jo man ir jūtīgas krūtis, bieži gadās nejauši mazgājoties aizķert un tad sāp, vīrietis tikpat kā pieskarties nevar. Tāpēc ļoti uztraucos kā būs ar mazā barošanu. Šis liekas ideāls variants! Domāju arī par vienkāršu pārtinamo galdiņu, tas izskatās praktiskāk nekā gulta vai dīvāns. Vēl draudzenei ir tāds šūpuļkrēsliņš . Esot pati labākā lieta pasaulē, ja mazais pa nakti niķojas, tad krēsliņu draudzene ieliek sev gultā blakus un šūpina līdz mazais aizmieg.
18.03.2014 09:41 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Es par pārtinamo virsmu aizdomājos pie draudzenes. Viņai tādas nav un bērnu pārtin dīvānā. Apsēdos dīvānā un no tā nāk maza bērna kakas smaka, pēc skata dīvāns tīrs, bet tā smaka! Tāpēc aizdomājos, ka tādas virsmas ir daudz grūtāk iztīrīt, ja ar mazo gadās kāds čē-pē. Tāpēc pārtinamais galdiņš ir manā pērkamo lietu sarakstā. Jūs teiksiet, ka pārāk ātri, bet man patīk saplānot, uztaisīt sarakstu, izpētīt tirgu, uzzināt atsauksmes un beigās, kad būs laiks - to visu nopirkt :D
18.03.2014 09:47 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
ja mazais pa nakti niķojas, tad krēsliņu draudzene ieliek sev gultā blakus un šūpina līdz mazais aizmieg.


Es arī pāris reizes tā esmu darījusi :) Vēl iesaku nopirkt tādu frotē palagu, kam iekšpuse šķidruma necaurlaidīga.
18.03.2014 09:52 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kas pirkušas vai tikai plāno pirkt - jūs visas lietiņas (šūpuļkrēsliņus, pārtinamās virsmiņas, gultas veļu, barošanas krēsliņus u.c. par vajadzīgām atzītas lietas) pirksiet kādos veikalos uz vietas? Vai esat izpētījušas, ka izdevīgāk ir sūtīt kādos ārpus Latvijas internetveikalos? Varbūt ir kādas adreses, ko varat ieteikt aplūkot? Jūs mani arī iedvesmojāt ar šīm krēsliņu un virsmiņu tēmām/bildēm! :)
18.03.2014 10:16 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Jāuztaisa tirgus analīze, jāsalīdzina cenas un tad redzēs. Domāju vēl uz Lietuvu, Akropoli aizbraukt, tur izvēle krietni lielāka tikai cenas nezinu. No ārzemēm diez vai tādas lielas lietas sūtīšu. Drēbītes noteikti internetā bubis.lv un engelitis.lv, par pārējo vēl jāpadomā :D skaya - mums vēl daudz laika domāšanai :D
18.03.2014 10:26 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Vēl ir vērts apskatīties šos veikalus http://www.manabernam.lv , http://www.bebis.lv , http://www.bernusala.lv
18.03.2014 10:29 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Man TIK grūti atturēties no domām par bēbīti, bet laikam nedaudz jāatslēdzas un jāpadara kādas darba lietas, kamēr atkal neesmu pieķerta bezdarbībā! :D
Taisnība, ka vēl laiks kā jūra, bet es jau esmu sākusi palasīt citu pieredzi par lietām, kas vajadzīgas, kas galīgi nav vajadzīgas un gan jau, dekrētā nonākusi, izbraukāšu veikalus Rīgā un tad apskatīšos internetveikalu piedāvājumus :) Pagaidām pierakstīju ieteiktos - paldies, meitenes!
18.03.2014 10:33 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mēs visu pērkam uz vietas, man ir svarīgi apskatīt un aptaustīt. Šad, tad esmu pasākusi sūtīt arī internetā, no vietējās mājas lapas.
18.03.2014 11:49 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Esam atpakaļ no ģimenes ārstes. Lūdzu pastāstiet ko nozīmē, ja 4 mēnešu vecumā ir aizaudzis avotiņš? Ārste jau tik kā labāk, saka ka viss ok, bērns attīstījies labi, bet nosūtīja pie neirologa lai apskata.Tagad netā meklēju, un nevaru saprast.. itkā nekas traks, bet tomēr tā nevajadzētu būt. līdz gadam viņam ir jāāizaug. Sakiet, kas ir sliktākais ko var sagaidīt? Smadzenēm nav vieta kur augt? Kādai ir bijusi līdzīga pieredze? Kādi bērni izaug?
DzN bērnu daktere teica, ka nedrīsktu lietot kalciju, bet neatceros īsti kapēc. :( Šito aizmirsu ģim. ārstei pateikt. Par tādu avotiņu neko pat īsti nezināju, tagad kad meklēju info, izrādās avotiņam ir liela nozīme :(
Paldies. Esmu nokreņķējusies līka :(
18.03.2014 12:27 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1. Draugs par mani 5 gadus vecāks un jau dažus gadus ieraugot bēbjus lūrēja uz mani, un es vienmēr esmu teikusi, kad pabeigšu maģistru, tad sāksim domāt. Tā kā skola gāja uz beigām, tad nolēmām, ka sāksim neizsargāties, pat pirms tam 3 mēnešus atgāju no tabletēm un dzēru folskābi. Tad jau ātri mazais pieteicās un universitāti beidzu jau ar mazo vēderā. Viss bija ieplānots un pārdomāts.

2.Ikdienā mainījies viss, jo es nekad nebūšu viena un bērnu izslēgt no sava prāta nav iespējams, kā arī nevaru aiziet kur gribu - manikīrs, frizieris, solārijs - tas viss ļoti jāplāno vai jāatsakās vispār. Ikdienas ritmu nosaka bērns, kaut kur braukšanu arī, jo jādomā, ko vajag līdzi, kad jābaro, viss mainās, it īpaši no paša sākuma, bet tas ir tā vērts.

3. nepiepildītie sapņi - ceļošana, karjera, bet tas pagaidām tikai mazliet tiek atlikts, jo mazais paaugsies, tad viss turpināsies. :)
18.03.2014 14:20 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1.abi izlēmām, ka tik jauki cilvēki nevar palikt bez turpinājuma :) bērniņš bija plānots.
2.šobrīd jāatsakās no kkādām spontānām iegribām. bērniņš ģimenē ir galvenais dienas kārtības noteicējs.
3.vecie sapņi ir piepildīti, tagad ir jaunie sapņi - piemēram, visiem kopā paceļot.
18.03.2014 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
skaya,

Varu padalīties ar savu personīgo pieredzi.
GR laikā daudz ķemmēt veikalus man nebija ieteicams, tādēļ gandrīz visu pirku internetā. Izvēlējos vietējos veikalus (pirms tam ilgi pētot kur un kā izdevīgāk), no ārzemēm neriskēju sūtīt, jo problēmu gadījumā būtu ilgāks risinājums.
Pozitīvā pieredze man bija ar šādiem veikaliem
1) lavandas.lv - pirku eko tīrīšanas līdzekļus;
2) ekobebe.lv - aitādiņa u.c. lietiņas vēlākam laikam, piemēram, zobgrauznīši, žirafe Sofija :)
3) lakats.lv - slings;
4) xnet.lv - vannas un bezkontakta termometrs, rati; vanna komplektā ar pārtinamo virsmu un statīvu;
5) pirkumins.lv - pamperi u.c. lietiņas (šo veikalu izmantoju arī pēc dzemdībām, ļoti laba attieksme un apkalpošana);
6) toys.lv - lietusplēve;
7) babymarket.lv - šo veikalu atklāju nedaudz vēlāk, bet arī laba apkalpošana. tur pirku barošanas krēsliņu.
Ne pārāk laba pieredze (kavējās piegāde, sajaukti pasūtījumi utml)
1) babystore.lv - pirku sedziņas un gultasveļu;
2) minikid.lv - griķu/kokosa matracītis.

Bērnam drēbītes pirku veikalā uz vietas. Praktiski visu sākumā iegādājos Next. Vēl man patika arī šis tas no Lindex.
18.03.2014 15:23 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
brunette, ludzu uzzvani savam arstam un pajauta visu par to avotinu, ja reiz to neizdariji vizites laika. vismaz bus mierigs prats.
18.03.2014 15:26 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Es viņai jautāju, viņa saka ka viss kārtībā. Man jau neticās, bet nu jāskatās ko neirologs teiks. Ai, es varbūt pārāk sastresojos.
Paldies.
18.03.2014 15:36 |
 
Reitings 382
Reģ: 24.02.2014
1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


1. pats pieteicas. visticamak mes to butu atlikusi un atlikusi, jo nekad jau nav gana naudas utt.
2.viss ir mainijies.agrak dari ko gribi, bet tagad viss ir pakartots bernam
3.
daleji ja
18.03.2014 15:46 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
delfinija, mīļš paldies arī Tev par detalizēto informāciju - visu pārrakstīju savā slepenajā bēbīša gaidīšanas blociņā! :D Man arī patīk pirkumins.lv - radu bērniem nereti dāvaniņas sūtu - ir lētāk visas Barbie u.tml. nekā, piemēram, XS rotaļlietās.

Man dažas drēbītes iepatikās H&M - patīk, ka tur ir tie pogājamie body/krekliņi, kas nav pār galvu jāvelk - man jau tagad bail, kā bēbīti varēšu apģērbt.. viņi ir TIK maziņi! :)

Kā jūs domājat - no kādiem dārzeņiem/augļiem, kas tagad pieejami varētu spiest sulas/biezsulas - viņām vispār būtu kāda vitamīnu vērtība? Piemēram, burkāni, bietes, kādi apelsīni? Draugs šodien nopircis traki jaudīgu sulu spiedi - man pat sirds apsāpējās, bet negribētos viņu aizvainot, ka tagad nekā jēdzīga nav - viņš jau to no labas sirds!
18.03.2014 16:19 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
H&M no sāna pogājamie bodiji man baigi patika, pirmajiem mēnešiem ļoti labi, jo nav jāmoka bērns, un dažiem nemaz nepatīk, ka kaut ko velk pār galvu, manējais neprotestēja, bet vieglāk ar tādu nevarīgu galviņu, ja nav jāvelk kaut kas pāri.

skaya - es arī iepriekš baidījos kā tādu mazulīti vispār paņemšu un apģērbšu, bail, ka kaut ko nenodara, bet draugs tieši teica, ka nebūs tik traki, tomēr piedzima mazais, tad man viss aizgāja automātiski, likās pašsaprotami gan ģērbt, gan dibenu mazgāt, toties draugam gan likās, ka mazais par trauslu.
18.03.2014 16:32 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Liliii, ceru, ka vismaz viens no mums būs gana drosmīgs, kamēr mazulis apvelsies. Savādāk būs jāizsauc papildus spēki! :)

1. kā jūs izlēmāt par labu bērniņam? Kādi iemesli? Abi jutāt,ka ir tas brīdis vai bērniņš pats pieteicās?
2. Kā un kas mainījies jūsu dzīvē, ikdienā? No kā esat atteikušās?
3. Vai ir joprojām kādi nepiepildīti sapņi?


Arī gribu piedalīties aptaujā! :)

1. Kopā esam 7 gadus. Ja godīgi nekad neesam tā nopietni izsargājušies un šķita, ka mums mazulis nekad nepieteiksies, ja jau neesam "iekrituši" tādu laiku. Kad bijām abi atslābuši un nolēmuši pārstāt censties, un es nopirku jogas abonamentu uz mēnesi - pēc 3. nodarbības sapratu, ka esmu stāvoklī :D Sanāk, ka sirdīs jau bijām gatavi (cik nu gatavs var būt mazulim) un viņš pats pieteicās.. speciāli necentāmies! :)
2. Es gan vēl gaidu, bet nākas atteikties no pūdētajiem sieriem, vītinātās gaļas, koliņas :D Pirms GR alko pārāk nelietoju, nesmēķēju - nav nekas būtiski jāmaina šajā sfērā. Arī nekādi dižie ballētēji neesam, vairāk pie dabas patīk atpūsties - mazulis noteikti netraucēs turpināt pārbraucienus un atpūtu, viņam pat tas nāktu par labu.
3. Studijas esmu pabeigusi, darbs man ir - nav nekas TĀDS, ko bērniņš "aizturēs". Man pat šķiet, ka mazulis man liks vairāk pacensties dzīvē ko sasniegt tieši karjeras ziņā, apdomāt, ko vēlos un uzsākt ko savu, nevis citiem strādāt. Gribu kā mans vīrietis - daudz brīva laika un naudas 5x vairāk nekā man! :D
18.03.2014 16:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits