Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
ir iespējams, kaut ko darīt profilaktiski, lai nebūtu tie sastrēgumi !?
29.01.2014 18:29 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Baac , piedodiet par kljuudaam. Nemaaku rakstit ar touchscreenu :D
29.01.2014 18:31 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Piena sastreegumi veidojas ja piena ir parak daudz un tas netiek izvadiits aaraa. Ir jaaslauc kaut vai.
Man slimnicaa ari neviens arsts nepateica, ka tas ir piena drudzis un pie kaa tas var novest
29.01.2014 18:35 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
the_one, šādi nosterilizēt ir daudz vieglāk, kā to darīt katlā vai ar tvaikiem. Vienkārši nomazgātas pudelītes, knupīšus saliek, ielej ūdeni rezervuārā un nospiež podziņu. Viss. Tajā aparātā salien kādas 7 pudelītes.

Šobrīd mēs to aparātu vairs neizmantojam tik bieži.


Mari, es to aparātu ~2x nedēļā atstāju piepildītu ar etiķūdeni, lai viss kaļķis nonāk nost un pārējie nesmukumi. Es arī lēju mazdrusciņ vairāk ūdens, kā tika prasīts, jo reāli redzēju, ka aparāts tā kā dega no ūdens trūkuma.
29.01.2014 18:35 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Man bija Tommee Tippee sterilizators, kuru lieto mirkoviļņu krāsnī. Patika, izmantoju reizi nedēļā, kad nosterilizēju visas 4 pudelītes, knupjus un zelējamās mantas.

Piena sastrēgumi jāmasē. Siltā dušā vai vannā vislabāk. Iepriekš te rakstīju savu palagu par "korķi" priekšā piena dziedzerim, to "izspiežot" man strūklā piens pa vienu to kanālu tecēja kādas 5min un iztecēja laukā viss kunkulis un sabiezējums. Arī pieminētā kāpostlapa, mazliet sasista ar gaļas āmurīti dara brīnumus.

Mastītā noteikti nevajag iedzīvoties un, ja ir jau iekaisuma temperatūra, tad ne par ko labu tas neliecina...šovakar cīnies, bet, ja pa nakti/rīt paliek sliktāk, noteikti nekavējoties ej pie ārsta.

Kāpostu lapas nav tikai pret sāpēm. Es pusaudžu gados hobija dēļ bieži sastiepu potītei saites...bet tā pamatīgi, ka visa pēda zili melna un 3x lielāka par otru. Mazliet sasista kāposta lapa zem elastīgās saites palīdzēja ātrāk un labāk kā jebkura ziede. Zīdaiņiem arī, ja paliek sarkana, cieta, karsta potes vieta (tikai ne TB), arī uz kājiņas var uzlikt un atvieglo visu. Arī krūtīm ļoti labi palīdz.
29.01.2014 19:29 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Landa:man tāpat bija.Dabūju ārā izmasējot to pienu,sāpēja nenormāli,bet nekas cits nepalīdz.Temp.var paracetamolu.
Jāmasē no augšas uz centru.
29.01.2014 20:19 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Pārkārtoju drēbju skapi,saliku maisā grūtnieču drēbes un tāda neliela nožēla mani pārņēma.Nemācēju līdz galam izbaudīt to laiku.Biju pārāk uztraukusies,ka kaut kas var notikt un tad būtu smagi atcerēties,kā priecājos,tāpēc apslāpēju emocijas. ehh..
Un secināju,ka normālo drēbju man nav.Viss nonēsāts un prasās atjaunot drēbju kārtu.
29.01.2014 20:52 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Manai vecmamai tas bumbulis krūtī uzsprāga, pārplēšot ādu. Jo nevarēja ar krūti izbarot, bet ārsts atslaukt neiemācija, ka vajag.
29.01.2014 21:13 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Sastrēgums var izveidoties pat ne no kā, taču parastie iemesli:
-no liela nogurumu,
- guļot saspiesta krūts bijusi,
- piens pārāk daudz uzkrājies.

Vispirms krūts jādabū tukša, atslaucot vai dodot mazajam izēst, tad palīdz jau minētā karsta duša, kurā tā krūts ir jāizmasē, lai kā arī sāpētu un tad der arī mēģināt to kāpostu lapu (man šoreiz nepalīdzēja, bet citām kaitēm līdz parasti). Viens no rādītājiem, ka viss jau labi paliek - pazūd temperatūra. Es tiku galā pa divām dienām darot iepriekš minēto, pret temperatūru iedzēru paracetamolu, jo drausmīgi drebuļi bija.
29.01.2014 21:38 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Vot,krūtis man nav cietas,mīkstas. Nu rīt zvanīšu ginekoloģei un teikšu,ko ķirurgs teica. Jā,par kāpostu lapu viņš man arī teica. Un es atslaukt nevaru,man ar to pumpi nekas nenāk laukā,ja nu kādi 5ml tikai!
Temperatūra msn tgd vakarā nav,kad mērīju. Pārmērīšu vēlreiz. Jā,paracetamolu es dzēru,pamatīgi izsvīdu. Cerēsim,ka viss tomēr būs ok. Jā,un ārsts lika izgulēties,bet kā,lai to dabū gatavu pa nakti,ja jābaro?!
29.01.2014 22:09 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ar rokām nesanāk?


Eh, esmu pārgurusi. Divas dienas kaut ko mazā ņemās, raud, nevar saprast, kas par vainu. Vēders it kā nē, viss ok ar purkšķiem un kaku, kājeles nerausta, bet vienkārši bļauj. Līdz ar to, visu laiku gandrīz uz rokām, tur mierīga. Un tad pati neko nevaru padarīt, plus, sāp zobs. Vēl tā prakses atskaite un prakses darbi, lai ir vismaz kaut kas ko parādīt. Jūtos pus beigta. Un kā kronis visam - mazās tēvs. Es nemēdzu izteikties rupji vai slikti par cilvēkiem, bet viņš man ir tā noriebies, ka uznāk vēlme aizbraukt un iemaukt viņam pa seju ar kaut ko smagu un cietu.
Kur tik īsā laikā cilvēks var tik krasi izmainīties uz slikto pusi? Nu bija attiecību sākumā kāda slikta īpašība, kas dažreiz parādījās, bet ne jau nu tik daudz. Liekas, ka cits cilvēks pilnīgi.
Apnicis klausīties tajā čikstēšanā, cik viss slikti, ka viņu neviens nesaprotot, un cik viņš patiesībā ir labs, bet visi citi slikti.
Un protams, kroņa numurs, paziņojums, ka manis viņam esot žēl, jo pēc pāris gadiem es visu nožeēlošu un ļoti, ļoti raudāšu. Un es jau viņu nesaprotu, jo esmu uzaugusi pilnvērtīgā ģimenē. Super, novelt visas savas problēmas un nevēlēšanos strādāt normālā darbā uz ģimenes stāvokli...

Viss, kaut kā pat viegāk palika, ka pabesijos. Kaut kā pašai stulbi liekas, rakstīt to visu, bet diemžēl, nav jau ar ko parunāt. Tpc vienkārši pabesīšos šeit pati ar sevi un būs ok.
30.01.2014 00:46 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Ar rokām slaucu,bet baidos,ka varbūt ne līdz galam.
30.01.2014 08:32 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Lasīju jūsu diskusiju un priecājos, ka arī varēšu drīz piedalīties sarunās un izjutās - likās, ka šis mēnesis būs tas laimīgais, bet nē - šorīt pamodos ar mēnešreizēm, atkal. :( Kaut kā lēni un negribīgi nāk tas brīnums
Bet apsveicu visas jaunās māmiņas un ceru, ka drīz ar varēšu pievienoties jūsu pulciņam :)
30.01.2014 10:24 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Pazvanīju ginekoloģei un arī viņa pateica,ka masēt tur neko nevajag. Tātad jāpaļaujas uz ārstiem.
30.01.2014 10:53 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Landa, es nezinu, bet man dzemdību namā gan ieteica masēt.
30.01.2014 12:02 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jocīgi,ka ārsts iesaka nemasēt, jo tas var novest pie mastīta. (t)
30.01.2014 12:06 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Es arī brīnos par nemasēšanu. Pirmo reizi dzirdu, ka ārsti iesaka...vienīgais mani mulsina, ka krūts neesot cieta, jo parasti jau tomēr sastrēdzis piens krūti padara cietu, arvien cietāku, līdz tā ir cieta kā akmens, karsta, sāpīga...tad arī temperatūra un mastīts klāt. Un tad nu obligāti vienmēr jādabon ārā jebkuri vismazākie cietumi, kas parādījušies.

Landa, atgādini, lūdzu, kas par vainu tieši ir Tavām krūtīm. Ja tās nav cietas, tad vnk sāpīgas? Un Tava temperatūra...moš vnk apaukstējusies esi?
30.01.2014 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
Landa, man palīdzēja kāpostlapas. Ir arī laba grāmatiņa "Zīdīšanas ABC". varbūt saņēmi tādu dzemdību namā, ja ne, tad te links:http://www.dzemdibu-nams.lv/media/attachments/Zidisanas_ABC_05_14_1.pdf
30.01.2014 13:08 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
Meitenes,ko jūs darījāt ar placentu?

tā kā mani operēja, biju aizmirsusi, ka tāda placenta vispār ir, domāju tikai par to, lai bēbītim viss labi.

Jums visām pēc mēnešreizēm sanāk/sanāca vēlāks datums nekā pēc USG?

bija absolūti vienāds datums.

Es nevaru izvēlēties matraci gultiņai ... Padalieties, kādi ir Jums ?

griķu-kokosa no Minikid, bet pa virsu vēl uzlikta aitādiņa no Ekobebe. Matracītim nav ne vainas, vienu reizi bija sasmērēts - visu varēja labi izmazgāt, var noņemt gan ārējo apvalciņu, gan arī iekšējo. Vienreizējos paladziņus virsū neklāju. Agrāk bieži gadījās, ka lielā vajadzība aizgāja garām pamperim, bet parasti tālāk par drēbītēm netika. Palīdzēja lielāka izmēra pampera likšana.

Vai jūs pēc dzemdībām vilkāt kādas speciālās biksītes/jostas, lai puncis ātrāk/labāk savilktos? Vai tam nav jēga?

nē, pēc dzemdībām neko nevilku. varbūt, ka jēga būtu, bet tāpat viss smuki izskatās un labi savilcies.

Kā jūs sterilizējat pudelītes: vārot vai ir speciālā sterilizācijas pariktē un kāda jums ir,ja ir

sākumā ar karstu sodas ūdeni + pēc tam izskalo ar vārošu ūdeni. sterilizācijas parikte mums nebija.
30.01.2014 13:37 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Kur jūsu mazuļi, tie kas vēl nesēž, dzīvojās kad neguļ?
30.01.2014 13:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits