Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
Beidzot pienāca kārta uz valsts dārziņu, tad ir jāiet un tiek zaudēts arī līdzfinansējums privātajam, jo nu pašvaldība nodrošina valsts dārziņu. Bez tam ikdienā sanāca mazo vest uz blakus pilsētu, ar mašīnu gan tikai 10 minūtes, bet tomēr! Tagad dārziņš pie mājas. Apskatīties bijām jau, bet variantu jau nebija. Mums laikam bija paveicies ar privāto dārziņu, tāpēc tagad tāds apjukums.
21.09.2017 10:38 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Beidzot pienāca kārta uz valsts dārziņu, tad ir jāiet un tiek zaudēts arī līdzfinansējums privātajam, jo nu pašvaldība nodrošina valsts dārziņu

Kurā pilsētā tas ir?
Mums Jelgavā pašvaldības līdzfinansējumu nezaudē arī tad, ja pienāk rinda pašvaldības dārziņā, bet izlemj palikt privātajā. Tad vnk zaudē vietu rindā uz pašv.dārziņu.
21.09.2017 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
Es gan neminēšu pilsētu, lai paliek... Bet nu pat, ja līdzfinansējums paliktu, tad 200 Eur mēnesī ir starpība, kas arī mudina iet uz valsts dārziņu. Bez tam privātajā dārziņā vecākā grupiņa ir 2-3 gadīgi bērni un nākamgad tāpat jāpāriet uz citu, lai nebremzējas attīstība. Agri vai vēlu nonāktu valsts, tad labāk to izdarīt agrāk.
21.09.2017 10:56 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Nu jā, tie pašvaldību līdzfinansējumu apmēri jau arī atšķiras katrā pašvaldībā.
21.09.2017 11:02 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Mums ir ļoti labs valsts bd. Telpās nav nekāds svaigais remonts, bet tas nav būtiski, jo vispār dārziņš ir patīkams. Ļoti nevaru sagaidīt, kad mazā sāks iet, bet ar visu prioritāti laikam tik 2 gados, jo uzņem tikai reizi gadā, līdz tam laikam būs aukle. Privātajā laist negribu.
21.09.2017 11:14 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
engelens, mums ļoti līdzīgas situācijas, tikai es uz pašv.dārziņu jau biju vasarā, kad parakstīju līgumu, un man arī bija šoks par to, ka no ārpuses viss renovēts/nosiltināts, bet grupā remonts nav bijis nez cik ilgi, visas mēbeles vecas, telpas paplukušas. Es sevi mierinu ar domu, ka bērnam tas varbūt nav svarīgi. Mantu ir daudz konkrētajā grupā, par to nesūdzos.
Manējam adaptācija joprojām noris, ir jau paspējis saslimt 2x, reāli kopš 1.septembra ir bijis 5 vai 6 dienas... Rīt atkal ies. Ļoti negribēja, raudāja, 500x dienā teica, ka negrib iet uz dārziņu. Bet tas laikam bija šoks par vides maiņu. Lai kā man likās, ka dārziņš paliek dārziņš, viņš jau ilgi ir gājis, tomēr viss ir jauns - telpas, audzinātājas, bērni. Pilnīgi viss, vienīgais pazīstamais ir režīms. Tagad jau ticu, ka pieradīs un viss būs ok.
Un es arī pārgāju uz pašvaldības naudas dēļ. Mums sanāk ģimenes budžetā atstāt 130 eur vairāk nekā, kamēr laidām privātajā.
Viena audzinātāja ir krievvalodīga. Latviski runā ar akcentu un ar kļūdām. Man tas nešķiet īsti pareizi (neesmu nekāda rusofobe), jo tomēr bērni mācās runāt, arī gramatiku (es diezgan bieži palaboju bērnam tagadnes laikus, piemēram, viņš saka "es nesīju", es palaboju uz "es nesu")... Turklāt kā ar visādiem skaitāmpantiņiem, dzejolīšiem utt. Es ļoti šaubos, ka viņa latviešu val. pārzina tik labi. Es nezinu, vai man vienīgajai tādas domas? Kā jūs domājat? Jāpagaida, lai paiet pirmais gads, tad varēs izdarīt secinājumus droši vien.
21.09.2017 12:45 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Meitenes, kā jums tā dārziņa apskatīšana notika - jūs vispirms pieteicāties rindā un tad gājāt skatīties vai kā? Un zvanījāt dārziņa vadībai, lai apskatītu? Esmu nohaltūrējusi, nedomāju, ka tur kurš katrs var tā iet iekšā valsts dārziņā un skatīties :-D Esmu pieteikusi rindā, tad nu vēl gaidu, bet no jūsu stāstiem bail paliek, ka laikam vajag apskatīt vispirms :-)
21.09.2017 13:33 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Kad gāju rakstīt iesniegumu priv.dārziņā, tad vadītāja arī aizveda uz grupiņu un parādīja. Parādīja arī aktu zāli, pastāstīja visu kas un kā. Bet viņa mani aizveda acīmredzot uz smukāko grupiņu dārziņā- pēc tam visiem stāstīju, cik man meitai smuki dārziņā grupiņā būs. Bet, kad aizvedu pirmajā dienā meitu un ieraudzīju grupiņu, sapratu, ka nekā tiiik smuka un svaiga nav(t) Nē, nav jau krimināli, ir ok, vnk man tika izrādīta labākā, svaigākā grupiņa- nu tas droši vien labāka iespaida radīšanai.
Bet tas ir priv.dārziņā. Kā ir valsts/ pašvaldību - nezinu.
21.09.2017 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
virdzinija nu man piemaksa bija 100 Eur par pašu dārziņu, no septembra vairāk, jo pacēla cenu, vidēji 80 Eur ēdināšana (4 Eur dienā) + vēl degviela, tad tā arī sanāk 200 eiro, ja ne vairāk. No oktobra plānoju strādāt savā pilsētā līdz ar to, protams, forši, ja dārziņš ir 5 min no mājām ar kājām.
Šodien palikām līdz diendusai, protams, kad aizgāju bija raudājis bet pēc tam nomierinājies, staigājuši, ēdis, bet kreņķīgs, Par adaptāciju nebaidos, jo zinu, ka mums tas nebūs vienkārši, kaut gan audzinātāja teica, ka bijis visu laiku ar viņu un daudz runājis, pirms pusdienām licis zvanīt man, lai nāku pakaļ! :D
Es izvēlējos dārziņu tuvāk mājām, bet mums ir daudzi dārziņi pilsētā, tomēr pēc atsauksmēm un vērtējumiem šis ir viens no labākajiem. Iepazīšanās bija vecāku sapulcē, ar telpām, pāris grupiņām u.t.t. Šājā dārziņā arī daļa grupas ir izremontētas, daļa ne, nu redzēs kā būs. Šodien jau gājām mājās un teica, ka rīt vairs neraudās, bet... Jāgaida rītdiena!
21.09.2017 14:01 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
Vēl jau kas spēlē lomu, tad mums privātajā dārziņā bija 2 grupas. Viena 1.5-2 gadi, otra no 2 gadi uz augšu. Kopā abās grupās 40 bērni, visas audzinātājas bērnus zin, čubina, mīļo u.t.t. Viņi tur kā "dieva azotītē", te ir 10 grupas un dažādu vecumu un nav vairs tā attieksme un tas pietrūkst!
21.09.2017 14:04 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Dienvida, es dārziņiem pieteicu, vadoties pēc ģeogrāfiskā izdevīguma, nevienu dārziņu nebiju pat caur žogu apskatījusi. Es uzskatu, ka visi b/d ir vairāk vai mazāk vienādi, tāpat piesakot tikko dzimušu bērnu, nezini, kāda audzinātāja patrāpīsies grupai pēc 1,5 vai 3 gadiem, kad bērnu uzņems. Protams, ja ir slava kādam dārziņam kā pagalam nolaistam vai sliktam, tur varbūt nepieteiktu, bet Rīgā dārziņu ir tik daudz, ka atsauksmes nemaz nevar atrast par katru.
21.09.2017 14:12 |
 
10 gadi
Reitings 982
Reģ: 29.01.2009
Hm,tagad lasu un domaaju,ka man laikam peec dzemdiibaam smadzenes sagaajushas kiiselii.:-DEs vnk nepieveershu uzmaniibu taadam lietaam,kaa svaigs vai nesvaigs remonts grupinjaa,cik daudz mantu ir bd un daudzaam citaam lietaam.Man tas neliekas svariigi.Man svariigi bija,lai mazajai ir labs kontakts ar audzinaataajaam.Tur mums ir paveicies,jo audzinaataajas ir ljoti labas.Pirmajaa nedeeljaa jau mazaa saaka dancot kaut kaadas noteiktas kustiibas,ko es neesmu maaciijusi.Ir uztaisiijusi savu pirmo darbinju,uzliimeejusi bumbinjas.Vieniigais mums nepaveicaas un saslimaam.Un vispaar es ljoti daudzas lietas uztveru viegli.Piemeram,mazaa sev uzsita punu uz pieres.Audzinaataja jutaas vainiiga,bet es nesapratu par ko.Nu uzsita mazaa punu,nekas paaries.Sasmeereeja dreebes,nekas traks izmazgaasim.
Mums vispaar grupinjaa ir 2015.gada beerninji,bet maneejaa ir decembra mazulis,liidz ar to vinja daudz ko neprot taadu,ko citi beernini.Tadelj mums neko nesaka,ka vinja neprot veel pati iisti dzert no kruuzes,biezhi aplejas,ka neprot iet veel uz poda un daudzas citas lietas.Un veel mums ir jau draugs,kursh arii ir decembra beerninjsh.Vinji abi divataa speeleejoties,kopaa seezh un vairaak savaa starpaa kau ko komunicee.:-D
21.09.2017 14:33 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
roniitis Par puniem, nošmulētām drēbēm es ar nepievēršu uzmanību, mans vienmēr iemanās dabūt traumas, bet kamēr tas nav dzīvībai bīstami es ar vienaldzīgi nopūšos, drēbes vienmēr tiek dotas pietiekamā daudzumā, tomēr man ir svarīga vide. Privātajā dārziņā viņiem bija puzzles ko likt, pieejami kluči, lego kastes, dažādas grāmatas, attīstošās rotaļlietas. Katram bērnam pēc izvēles bija ar ko nodarboties un attīstīties, visu dienu taču nedziedās un nedancos. Ieejot vecajā dārziņā man patika tā rosīgā atmosfēra, kamēr vieni ņēmās ar plastalīnu, tikmēr citi būvēja trases mašīnām, vārīja un servēja pusdienas spēļu traukos u.t.t. Audzinātājas vienmēr paspēja ar visiem darboties un ņemties, tas ko es ieraudzīju šodien, mani apbēdināja. Man ir svarīgi, lai dārziņā bērns iemācās arī spēlēties gan patstāvīgi, gan jau ar draugiem.
Bez tam situācija ar trim neizlietiem podiem no četriem, pie nosacījuma, ka ir audzinātāja un divas auklītes mani vispār nošokēja...
21.09.2017 14:51 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nu cerēt, ka audzinātājas nemitīgi ņemsies , čubināsies, mīļos jūsu bērnus ir jocīgi. Audzinātāju uzdevums ir palīdzēt mācīties, bet bērns ir jāmāca arī mājās, tas ir galvenais... nevar cerēt laist dārziņā ar domu, ka audzinātājas visu samācīs un vēl apčubinās kā mammīte mājās. Katra māmiņa ienāk ar savām prasībām, bet visi bērniņi ir vienādi un gaidīt to ņemšanos kā mājās ir nereāli.
21.09.2017 17:20 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Sveikas! Meklēju kādu meiteni, kas varētu mani pakonsultet saistībā ar BKA. ir dažaa man neskaidras lietas, tādēļ lūdzu atrakstīt man privāti, paldies jau iepriekš.
21.09.2017 17:25 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
engelens, es, piemēram, citreiz viena pati pačurinu visus bērnus, auklīte tikmēr mazgā traukus... Pačurinu un eju prom - auklīte nomazgā traukus un tad iet izliet podus! Tāpēc citreiz viņi tur pastāv dažas minūtes!
Un par rotaļlietām mums ir tā, ka labākās grāmatas/spēles/rotaļlietas ir atliktas nodarbībām/individuālajam darbam/mazākam bērnu skaitam vai brīdim, kad es varu darboties ar bērneim un visu pievaktēt! Jo nu mazajā grupā ir dikti jāsaudzē un jāsargā mantas, bet tas jau nenozīmē, ka bērni nedabū paspēlēties! ;-)
Man jau arī liekas, ka problēma tiek meklēta tur, kur nav! Domāju, ka vienkārši privātais tev bija dikti labs, tāpēc tagad liekas viss tik slikts... Manuprāt. Bet nu nezinu!
Bet mazliet piekrītu arī NightSky, sava taisnība arī viņai!
21.09.2017 20:39 |
 
10 gadi
Reitings 1520
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, neapstrīdu... Man negribas, lai bērnam ir visu laiku klāt, bet gribas, lai vismaz palīdz iejusties. Privātais mums tiešām bija labs, līdz ar to teicu, ka man vienkārši ir šoks pirmajā dienā. Gan jau pēc mēneša šī sāpe būs noplakusi, bet patreiz tā ir aktuāla! :)
21.09.2017 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
Manu bērnu paņēma valsts dārziņā un es negāju visu baigi izčekot, jo nekādu alternatīvu jau īsti nav. Nospriedu, ka ja būs slikti dārziņā, ņemsim aukli, par spīti tam, ka tad man baigi daudz nekasno algas nepaliks . Nu pirmais laiks bija labs bez tračiem, bet tagad 2 ned noslimoja. 1d vai2d atkal ies, bet nubtad redzēs... toties pēc pirmajām trim dienām dārziņā meita jau dziedāja man "kas dārzā, bite dārziņā" uj leca pa māju un teica, ka tā lec zaķi "cibric, cibric" :D Viņai riktīgi ātri viss pielec un šitās lietas patīk. Audzinātājas bija ļoti pārateigtas, jo viņai jau vēl 2 gadi nav, bet labi runā un tā.
22.09.2017 00:01 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Anne
Tev mazā jau runā skaidri? :-O
Gansters
Ja pareizi sapratu, Tu Jelgavā dzīvo. Ja nav noslēpums, kurā privātajā dārziņā tev iet bērns?
22.09.2017 15:40 |
 
Reitings 10007
Reģ: 19.11.2014
Es ari pastikama sokina par Annes mazo. :D Manejais ne bu, ne be. Loti maz ko prot pateikt, bet sava valoda gan varas ka putras katls.
22.09.2017 15:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits