Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man pašai nesanāca bērnam iemācīt iet uz poda. Sāka iet dārziņā un mēneša laikā audzinātāja atradināja no pamperiem.
11.05.2017 15:31 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Xzy, ceru, ka nav un netiks pieņemts, bet ja jau runas klīst, tad gan jau ne bez pamata un diemžēl, arī nebrīnītos, ja kaut ko tādu pieņemtu... Lūdzos visus svētos, kaut viss būtu labi!
11.05.2017 22:16 |
 
Reitings 10015
Reģ: 19.11.2014
Soho, nu, ja precīzāk, tad man arī vēl 8-9 nedēļas.
Man tāpat pastaigas nekādu sajūsmu neizraisa. Ja eju ar viņu laukā, tad tikai ar mašīnu. Aizbraucam līdz spēļu laukumam un kad kājas man vairs netur, tad braucam mājās. Man kaut kā pie slodzes sasāpās mugura un ne tikai.. nemocu sevi un nešaustu, ja arī trīs dienas laukā neizejam, bet man labi, ka tādās dienās bieži vien mana mamma paņem viņu līdzi kaut uz veikalu un tāpat gar kādu spēļu laukumu nobrauc. Vai kad manam opim brīvdiena, tad šis parasti 3h ar ratiem pa pilsētu braukājas. Tādā ziņā nevaru sūdzēties, ka palīgu nebūtu! :)
Bet, jā, man jau arī gribas ātrāk to jūliju vidu sagaidīt, tikt vaļā no lielā punča un nedaudz vēl vasaru pabaudīt! (l)
Es visvairāk baidos no tā, ka otrs bērns varētu būt nemierīgs un niķīgs roku bēbis. Tāds variants manējam varētu nepatikt, bet, ja to tik vien darīs kā gulēs un mamma pa retam pieies pabarot vai ko citu uz brīdi padarīt, tad nevajadzētu būt problēmām.
Divas reizes pie manis uz stundiņu ir bijis radu bēbis un manējam ļoti patīk sēdēt blakus un līdzdarboties ar mazo. Pienesa savas mantas, atrada pat bēbja knupīti un cītīgi gribēja viņam mutē iebāzt. Līda to bēbi bučot un paijāt, bet kad nevarēja tikt galvu nobučot, tad arī kājas derēja. Kamēr virtuvē jaucu pudeli, tikmēr manējais blakus vicinājās ar rokām un dikti rājās uz mani, jo mazais istabā jau čīkstēja.
Pēc visa tā spriežot, liekas, ka viņš ļoti labi saprot, ka tas otrs ir mazāks un mums abiem par viņu jāparūpējas, bet realitāte noteikti var būt pavisam savādāka, kad vecākais sapratīs, ka mazais te ir uz palikšanu! :D
12.05.2017 10:24 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Undiya, mūsējiem kā reiz mēneša starpība ir, bet manai nav saprašanas, ka mazāks ir arī vārgāks un prasa maigāku apiešanos. Pie brāļa meitas visu laiku grib līst šūpulī vai ratos, a viņai tikai 3 mēneši knapi. Pusgadu jaunāko māsīcu mīļo kamēr abas apgāžas vai bučo kamēr buča pāriet mazā iekošanā. Mums noteikti būtu samērā grūti ar otro ja būtu tagad. Bet ja būs kādreiz, tad jau gan meita būs paaugusies un saprātīga. Un ies dārziņā tā kā nebūs tusēšana pa māju ar 2 bērniem.
12.05.2017 14:45 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es vēl savai podiņu nemācu, jo 2x mēģināju apsēdināt, ar visām biksēm, sāka brēkt kā traka. Un arī saprašana vēl par to visu nav. Nu jau vismaz sāk saprast kas ir kaka. Kad jūtu, ka biksēs sāk smirdēt prasu viņai kas tur ir un šī skrien pa māju skandinādama - kaka, kaka, kaka, kaka :D Bet tā kaka tur varētu vēl 3 h pamperī atrasties, ja vien nekairinātu ādu, jo viņai nekad tā netraucē. Tāpat kā galīgi pilns čuru pampers. Man ar varu bieži vien jāvelk mazgāt dupsis un jāmaina pamperbikse.
Tagad pasūtīju ebay tās training pants, pamēģināsim kā būs. Varbūt vasarā izdodas kaut ko pamainīt. Bet es stipri šaubos :D
12.05.2017 15:51 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Hahahaha, tikko apskatīju sava bērna rindas vietu uz bērnudārziem - 346, 412, 418. Diez pēc cik gadiem mēs kādā no tiem tiksim? :D Tagad nu jāizlemj vai laist privātajā jeb patusēt vēl līdz kādiem 3 gadiem ar meitu pa māju un neiet strādāt. Mjā, Rīgas privilēģijas.
12.05.2017 15:58 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Daydreamer, ne tikai Rīgā tā ir. Mēs Jelgavā esam 566.vietā. Uzlikām meitu rindā, kad meitai bija 5 dienas. Bijām 579., pa 1g un 4mēn. tik vien esam pakustējušies. Tas nav loģiski- kaut vai tapēc, ka vismaz viena grupiņa ir aizgājusi uz skolu no dārziņa :D Var jau būt, ka tur visi priviliģētie un bez rindas, bet nu neticās. Laidīsim privātajā!!!
12.05.2017 17:06 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Ogrē ar dārziņiem arī līdzīgi, sola tikai uz 2018. gada septembri, jo puse 2015. gada bēbji vēl nav tikuši dārziņā, tad nu rindas ar katru gadu pagarinās! Bet darbā gan jābūt jau šā gada vēlā rudenī.
12.05.2017 18:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manam gandrīz 2 gadiņi, pagaidām uz podiņu neiespringstam. Viņš pavisam nesen iemācījies, kā pakakā pamperī, tā nāk un rāda man, ka pilns un jāmaina. :-P Pagaidām pietiks arī ar šo... Vasaras beigās iespējams laidīšu pa māju bez pampera pa dienu un tad skatīsimies. Ja, nē, tad atliksim līdz nākošai vasarai. Nav nekur jāsteidzas. Pamazām rādīsim, skaidrosim un tad redzēs kā uztver, cik ātri saprot u.tml.
12.05.2017 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Daydreamer
Manā rajonā bija līdzīgas rindas, uz 3/4 gadi var tikt:-):-D
Labi, ka vismaz otram bērnam ir privilēģija un tiks jau divos gados valsts bd.
12.05.2017 18:57 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Mans pieteikts Rīgā, vienā no mikrorajoniem. 2g8m, rindā ap 140. Man līdz pag.gada septembrim bija atzīme, ka nevēlamies saņemt uzaicinājumu uz pašvaldības b/d, bet tad to ķeksi izņēmu. Nezinu, vai tas ir aizkavējis kustību rindā. Es esmu lasījusi, ka uzaicinājumus sāk izsūtīt jau maijā. Laikam jau šogad cerību nav...
12.05.2017 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Maijā sākas uzņemšana, kad lielumu uzaicina, tad daļa atsaka un tā kaut ko vēl pa vasaru uzņem, nu un tad līdz nākamajam pavasarim.
12.05.2017 22:58 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Sveicieni visām māmiņām māmiņdienā! :) (l)
14.05.2017 12:50 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Sveiciens mammā arī no manis (l)
Jūs savus mazo mājās "skolojat" jeb ļaujat attīstīties pašiem savā vaļā? Ar skološanu domāju - apzināti mācāt konkrētus vārdus, krāsas, formas, nodrošināt bērna izklaides montesori stilā utt.
Es pagaidām diez ko neiespringstu, vairāk ļauju mazai pašai dzīvoties un vedot ārā izkustēties. Bet varbūt, ka daru pa maz? Zinu, ka man dažas paziņas vairākas stundas dienā 1gadniekus izglīto un mazie uz pusotru gadu jau māk i krāsas, i dzīvniekus, i augļus un dārzeņus nosaukt :-O
14.05.2017 21:44 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Sveiciens visām :)
Undiya, Jansoni un S* aizmirsi :D un vēl kāda bija tavā laikā :) Starpcitu, es vēl tagad atceros, kā man teici, ka cik forši, ka man beibe jūlijā dzims, un cik pati gribèji vasaras bebi. Tad tagad Tev būs :) (l)
Meitai bez gads un 10 mēneši, pēc 2 menešiem 2!!!gadi, neticās vispār :o Es jau kopš mazās 1,6 g strādāju teizi vai 2 nedēļā savu darbiņu, sanāk visas pàrējàs dienas esmu ar viņu, cik es tagad sev esmu pateicīga, ka izlēmu iet mācīties un apgūt, ko jaunu, kad beibe vēl bija pavisam maza. Nebūtu gājusi, tagad kostu pirkstos.
Viņa jau kopš decembra pa dārziņu, ļoti viņai patīk, visādas foršas, jaunas lietas mācās, dejas mums dejo mājās :D Kā viņa runā :D vispār manu bērnu nevar apstādināt- pamostās, un aiziet- pērles- murmulēšana, pilnīgi saprotama un tiiik smieklīga, spēj tikai filmēt. Pa slimošanām samācījās skaitīt līdz 10 angliski, kamēr lv līdz 6 tikai māk :D
Par pamperiem, es līdz ar silto laiku, kolīdz ar plikām kājām varēs pa zāli, ar pliku dibenu, lai drasē pa āru un māju. Tagad jau šad un tad grib pliku dupsi, un nečurā gultā, ne man virsū, kad ilgi turu, kā nolaižu, apčurā grīdu :D Uz poda pagaidām to susuru viiispār neuzdabūt, moš pasēdēs, un tas ir viss.
14.05.2017 21:52 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
daydreamer
Jūs savus mazo mājās "skolojat" jeb ļaujat attīstīties pašiem savā vaļā? Ar skološanu domāju - apzināti mācāt konkrētus vārdus, krāsas, formas, nodrošināt bērna izklaides montesori stilā utt.

Es gan "skoloju-pa savam", gan ļauju pašai attīstīties. Mēs dzīvojam meža vidū, pie jūras, darīt te ko pietiek. Vīrs saka, ka Paula ir mammas armijā, riktīgi iedresēta :D, bet man tā neliekas. Visu, ko es daru, es daru bez uzspiešanas, caur spēli, vai ja jūtu, ka nav intereses, nemācamies. Multenes arī es rādu, vairāk, kad visa tā slimošana utt, tāpēc viņa zina pusi alfabēta, viņai ātri "pielīp" .
Viņa prot visus dzīvniekus, kā tie saka, augļus, dārzeņus, priekšmetus, nu visu zina. Krāsas zina- sarkana, dzeltena, zaļa. Skaitīt māk līdz 6, un angliski līdz 10( to tētis un multene iemācīja), iet pa trepēm un skaita, saskaita cherry tomātus. Tas īsumā.
14.05.2017 22:09 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Zinu, ka man dažas paziņas vairākas stundas dienā 1gadniekus izglīto

Gribētu redzēt kā var vairākas h 1 gadnieku izglītot :D
Mēs gan mācāmies kaut ko jaunu, gan ļauju viņai šurīt savā nodabā. Māk viņa parādīt visas ķermeņa daļas, visādus vārdus gan dārzeņus, gan ēdamos, gan visu ko citu. Skaitīt gan vēl nemāk, neesmu arī mācījusi. Vervelē visu laiku, dažreiz arī ko saprotamu :D Pēdējā laikā sākusi saprast, kas notiek multenēs un tad spiedz un priecājas. Pati sev saka "nu nu nu" ja dara to, ko nedrīkst :D
15.05.2017 00:24 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
khkh, Tev es instagram piesekoju, tā kā šo to redzu kā jums iet (s) :-) Bet nu baigais malacis mazā, ja šitik daudz jau apguvusi!
Anne Shirley, nu klāt es nesēžu, bet tā man stāsta par to skološanu :-) bet tur blakus visam TV neļauj skatīties un radio klausīties. Visa ikdiena klusumā, lai bērns var koncentrēties uz to, ko dara un saka mamma. Un priekšā liek tikai pareizās mantas un rotaļlietas.
15.05.2017 09:04 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
daydreamer, izklausās traki :D
15.05.2017 09:43 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Manejais neko pratigu neruna. Kaa runa dzivnieki gan zina. Saprot ko vinam saka, ja paprasa ko panemt zina tad ko. Nezinu kaa vinam var iemacit krasas vai skaitit, jo vins tik ilgi nesez un neklausas mani. Ipasi mani nenem vera. Vispar tads kas grib pats visu darit un vinam tracina, kad maca. Bet ja es neslegtu tv, tad es sajuktu prata. Bet esmu pamanijusi, ka vins skatas multenes, bet citos kanalos tikai kadas atseviskas reklamas piesaista. Un dazreiz ari pardzivo un smejas, kad tur kas notiek. Manejais ir gandriz vienaudzis ar Minkalinka meiteni,piesekoju ig un tur maza runa taa, ka saku domat vai ok, ka mans neruna vel teikumos :-D
15.05.2017 11:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)