Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Čau, dāmas. Varbūt papļāpājam? Kā jums iet? Kas jauns? Mums negaidīti atnāca uzaicinājums uz dārziņu, pilnīgi apjuku un nezināju, ko teikt :D Ar 1.09 gan tikai, bet nu tik un tā. Cool. Laikam privāto tad laižam garām.
gaarfield, es neņemtu bērnu līdzi ne uz Romu, ne slēpot. Ja omes ar mieru; tad atstātu viņām. Mēs ar vīru vasarā uz gamdrīz 2 ned laižam ceļojumā ar draugiem. Meita būs pie vecmāmiņām. Pat nevienu brīdi neapsvērām domu ņemt līdzi.
10.05.2017 00:21 |
 
Reitings 10015
Reģ: 19.11.2014
Daydreamer, jā, tēmiņa ir nedaudz pamirusi. Vienu dien domāju vai Saule22, leo_leo, Madonna ar ložmetēju, minkalinka u.c., kuras nepelnīti piemirsu nosaukt, šeit arī iemet aci kādreiz? :D
Super, Anne! Mēs vēl pat uz nevienu dārziņu rindā neesam iestājušies! (s)
10.05.2017 08:39 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Anne
Tu esi no Rīgas? Vai kaut kur nomalē dzīvo? Manā rajonā valsts dārziņu var cerēt dabūt uz 3-4 gadiem(t)
10.05.2017 09:33 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man liekas, tēma pamirusi, jo visām bērni izauguši, zīdaiņu problēmas vairs nav aktuālas. Tagad ir aktuāli, kā tikt galā ar spītnieku 2,5-gadnieku, kakāšanu biksēs, kā pārlikt gulēt atsevišķā istabā utt.
Ceļojumā līdzi var neņemtu, ja būtu iespēja atstāt, jo - tik reti jau gadās izrauties, tad gribētos atpūsties uz pilnu klapi, nevis 21.00 ielikt bērnu gulēt un katru vakaru dzert vīnu viesnīcā/dzīvoklī. Bet ja līdzi būtu ome/palīgs, tad varbūt arī būtu ok ņemt līdzi.
10.05.2017 10:00 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
paranoid, dzīvojam Stopiņu novadā, pieRīgā. Te ir 3 valsts dārziņi un 2 privātie. Īstenībā nebiju cerējusi, ka tiksim valsts tik ātri, jo pieteicu meitu tikai 6mēn vecumā, kad izlēmām pārvākties. Bet redz kā. Par vasaru jau man uzreiz pateica, ka neņems jaunus bērnus. Nu forši, vēl vasaru tad nobumbulēsim un tad es meklēšu darbu meita sāks dārziņu. Nu jo bezalgas atvaļinājumā no jūnija sēdēt ir.. stulbi :D
Undiya, kāpēc nepiesaki mazo dārziņā? Negribat laist?
10.05.2017 10:40 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Mums visai interesanti iet. Meita atklājusi, ka ārā ar kājām iet ir foršāk nekā tupēt ratos. Nu tad man vairs garās pastaigas nav un sanāk vairāk vai mazāk pa savu rajonu cilpot apkārt ar meitu. Viņa vēl traki neuzmanīga, tāpēc visu laiku jātur izstieptas rokas attālumā, lai neizlec uz ielas vai kaut kur neielien, kur nevajag. Spēļu laukumi arī pašlaik ir mūsu ikdiena, jo kā tas pavīd redzeslokā, tā mazā taisnā virzienā, pāris zālei, pāri ielai metas turp :D Vispār interesanti pavērot cik tie sīkie atšķirīgi. Daudzi tādi klusi, mierīgi, savā nodabā spēlējas. Mana mazā kā tāds bosiks - ar visiem iet draudzēties, ar visiem runājas, pievienojas citiem viņu nodarbēs, bet bieži vien tie vienaudži ir neieinteresēti un manai nākas satusēt ar 3gadniekiem un 4gadniekiem :D
Naktis vēl aizvien neguļ. Ceļas un ceļas. Bet no maisījuma ļoti veiksmīgi, bez koncertiem, izdevās atradināt. Tad tagad jau mēnesi mazā naktī jāmierina visādi citādi, bez barošanas. Jo pašlaik bonusā visam 4 ilkņi lien ārā.
Man pēc pāris mēnešiem jāatgriežas darbā. Valsts dārziņš nespīd. Es sevi katru dienu šaustu, lai pieņemtu lēmumu ko un kā. Traki negribas iet atpakaļ un strādāt. Bet man bail, ka palaidīšos un pēc tam būs grūti ierotēt atpakaļ kur citur :-/ Visvieglāk jau būtu atgriezties, viss tik labi zināms, tik ilgi tur strādāts. Bet vai man to vajag? Eh.
Bet vispār, tagad ir vieglāk ar mazo. Nu jau daudz maz kaut ko sāk saprast un māk vairāk pati sevi nodarbināt. Tā kā atliek laiks mazliet uzelpot. Ja tik naktīs gulētu un dienā nedarbus nedarītu :D
10.05.2017 22:40 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Jūs te taču taisījāties randiņu rīkot, ja kaut ko nejaucu?! Būs ar jeb pačabēja ideja?
Undiya, kā Tu jūties? Cik tālu Tev jau otrā grūtniecība?
Par ceļošanu - vispār man apkārt ļoti daudzi paziņas ar viengadniekiem un divgadniekiem ceļo. Un tā, ka viens brauciens pēc otra. Es tikai brīnos un prātoju - vai nu mierīgi bērni vai dzels nervi vecākiem :D Mēs ar vīru agrāk arī daudz ceļojām. Tagad arī baigi gribētos. Nevaram izlemt vai pagaidīt vēl jeb taisīt īso braucienu un varbūt paņemt kādu no savām mammām līdzi, lai varam uz maiņām pieskatīt. Jeb varbūt atstāt Latvijā pie omēm un aizbraukt weekendā divatā. Es nevaru iedomāties kā mana mazā ceļošanu pārdzīvotu. Jo jau 15 minūšu brauciens mašīnā viņai ir elles mokas - nekas nepatīk, dīdās, bļauj. Kur nu vēl lidmašīnā vairākas stundas. Jo diendusa jau ar vairs nav tik gara kā agrāk (t)
Un es arī reizēm iedomājos kā diez citām cosmo mammām klājas :) Dažām piesekoju instagramā, tad tās redzu, bet lielākā daļa ir neziņā :) Agrāk tās sarunas bija tik aktīvas - gan grūtnieču sadaļā, gan te!
10.05.2017 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
daydreamer, gaidām siltu laiku; lai var dārza balli taisīt. Ārā nejauks laiks...priekš āra pasākuma. Manējā arīdzan jau nedēļu nopuņķojusies. Gan jau kkur dabūka vēju :/
10.05.2017 23:15 |
 
Reitings 10015
Reģ: 19.11.2014
Nē, tā nav, ka negribu laist. Mums grūtības sagādāja dzīvesvietas jautājums, bet tagad viss pa lielam skaidrs un drīzumā mums tētis rādīs "klasi". Kad teicu, ka lai vai kā, bet jāpiesaka dārziņā, tad teica, lai atstājot visu viņa ziņā.. dabūšot uz sitiena kur vien gribēšot! :D Nu, tad viņš varēs izpausties tūlīt, jo es nezinu kā būs ar otru mazo. Ja būs tāds pats mierīgais variants, tad noteikti vēl baigi nesteigšos ar dārziņu, bet ja jukšu prātā, tad gribu lai ir opcija vest uz dārziņu vecāko.
daydreamer, jūtos tik labi, cik vien var justies esot stāvoklī un diendienā rūpējoties par pusotrgadnieku. Godīgi sakot, nav tik traki, cik domāju, kad teicu, ka negribu bērnus ar mazu vecuma starpību. Likās, ka būs daudz trakāk, bet man paveicies ar tādu visai prātīgu bērnu. Kad uznāk pilnīgs spēku izsīkums un besis, tad jau pat atļaujos nedaudz uz dīvāna pasnaust, kamēr viņš šiverē pa māju.
Un, jā, vēl tikai 2,5 mēneši līdz mēs būsim jau četratā! :-)
10.05.2017 23:55 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Undiya, cik tev nedēļas? Man vēl 2 mēneši jāstaigā,varbūt pat nedaudz mazāk. Pilnas 8 nedēļas līdz ķeizaram.
Es gan diez ko labi nejūtis ar savu 1.7gadnieku. Viņs man ir nenormāls spridzeklis, ārā ar viņu iziet grūti, visu laiku grib iet kur acis rāda, uz grāvi, krūmiem utt., tikai ne tur kur es gribu iet, kur nu vēl pie rokas. Joprojām ejam ratos ārā uz 15 min un tad uz spēļu laukumu, tas vismaz ir variants, ja tēta nav mājās.
Es jūtos ļoti nogurusi un arī gribētos izrauties divatā ar vīru kaut kur kamēr otra bērna vēl nav, bet diez vai sanāks. Tulīt pārvāksimies uz jauno dzìvokli, tur aizies daudz spēka un līdzekļu.
Šajā grūtniecìbā vispār jūtos daudz sliktāk, dažādas sīkas veselības problēmas bonusā. Dzelzs par zemu, tas arī rada to nogurumu un bezspēku.
Ja ar pirmo varēju staigāt un staigāt staroju, biju laimīga, priecīga,tad tagad diez ko labi nejūtos un gribu ārāk lai pienāk jūlijs, lai gan no otras puses mani ļoti biedē tas kā būs. Baidos, ka dēl bus greizsirdīgs uz mazo..
11.05.2017 13:03 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Par laimi vismaz naktīs mazais guļ labi, ar to problēmu nav. Gribējās parcelt uz savu istabu līdz jaunākais būs klāt, bet diez vai izdosies..baaagi ievilkusies mums tā pārvākšanās.
11.05.2017 13:05 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Esmu atsākusi strādāt un..... darbā ir vieglāk kā mājās (s):-D
Šodien lielam bērnam jau 2trais Māmiņdienas koncerts! (l)
Vakar parakstīju papīrus, k ar 1/08. mazais sāks iet b.d un tad jau - vecā dzīve atpakaļ!!! Tik tagad satrauc tie slimošanas pabalsti, ko runā... Kāda kko zina sīkāk un saprot?
Lielajam tūliņ 3, vajadzētu atradināt no nakts pamera, bet viņš pusnaktī apmēram nāk uz mūsu gultu, tad kā lai atradina???
Mazajam 1.6, ielikām gulēt lielajā gultā, tāpat arī izskatās, ka uz dārziņu varētu aiziet bez pampera :-)
Visā visumā, viss forši! :-)
Bērni lieli, tiiik atri aug :'-(
11.05.2017 13:44 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
gaarfield, ja ir omes un ir ar mieru auklēt, tad pavisam noteikti neņemtu līdzi bērnus!!! Pirmkārt, lai paaugas lielāki! Otrkārt, tā jau visa ikdiena ir pakārtota viņiem, arī vecākiem vajag brīdi, kad pabūt vieniem/atpūsties/baudīt/izpriecāties!!!
11.05.2017 13:51 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Manam 2,5, un es arī vasarā gribu atradināt no nakts pampera. Es lasīju, ka to var darīt tad, kad no rīta pampers ir daudz maz sauss. Bet manējam ne tuvu nav sauss, tieši otrādi - pilns līdz malām! Vai un ko darīt, lai atradinātu no nakts pampera?
Un kakāšana... Ne reizi vēl nav pakakājis podā - vai nu pamperā (es no rīta "pagaidu" kaku), vai arī biksēs :'-( Absolūti bez diskomforta. Pat bieži negrib iet mazgāt dibenu...
Robīte, par kādiem slimošanas pabalstiem Tu runā? Es dzirdēju par jauno aprēķinu vecāku/maternitātes pabalstam, bet vai jauns aprēķins būs arī B lapām? Tas ir tā, ka, ja neesi nostrādājusi pilnu gadu (vai cik nu tur ņem to aprēķina periodu) un ņem B lapu, tad par to laiku, kamēr biji BKA, aprēķinās no vidējās izpeļņas valstī?
11.05.2017 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Kā jums veicas ar podiņmācību? Mēs nesen sākām, bet, šķiet, ka bērns vēl nesaprot. Pa māju ņemu nost pamperi un velku tikai biksītes, bet uz podiņa nav vēl sanācis pagūt. Ja vispār viņa pamana, ka kaut kas noticis, tad vienmēr post factum, nekad pirms. Nevaru saprast, vai kādu laiciņu vēl nogaidīt vai turpināt.
11.05.2017 13:59 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
virdzinija, es savam puikam pusdienas laika pamperu noņēmu, nekad nebija bijis sauss, bet es noņēmu - 2 dienas piečurāja gultu un viss!!! Tikai 2x un viss, lai gan nekad nebija bijis sauss pampers! Tā kā varbūt nemaz nav tā, ka jābūt sausam! Labi, pusdienas laiks ir 2-3h, nav jau tas pats, kas nakts miegs, bet tomēr!
Anne, man gan lielais, gan mazais paši parādīja podiņu (lai arī cik tas stulbi, iespējams, izklausītos), un tā arī tā lieta aizgājusi! Lielajam bija 2 gadi un mazajam vispār tikai 1.6 tikko palika! Un pat staigājot ar pamperu rāda, ka grib čurāt!
11.05.2017 14:03 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
āaa, un tie pabalsti FB ceļo, ka no 1.01.18 stāšoties spēkā, mammas šūmējas, rakstot vēstules uz saeimu u.tml... Ka slimības lapa uz bērnu būšot no 80% uz 40%, turklāt nevis no alga, bet no neapliekamā minimuma vai nezinu, kāds jēdziens - 285 eiro. Ja bērns slimo 1x 14 mēnešos, tad 80%, ja biežāk - 40%! jā, ziklausās sviestaini, bet esmu pamatīgi sakreņķējusies, lai gan darīt tur neko daudz nevar! :'-(
11.05.2017 14:06 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Manam gads un 8 menesi. Kadu laiku sakam podinmacibu. Bet mes neliekam uz maza podina, bet uz taa kas liekas uz liela poda. Tur vins bija ar mieru sedet. Pats neprasa, bet ja uzliek,tad dazreiz pakaka- kas man lielakais prieks,jo nav tirisanas lielas,vai pacura. Vispar vins pratigs palicis. Sak klausities. Neskrien kur acis rada. Un nakts gulesana ir gandriz ok. Tik pec slimosanas, kad sakeram kaut kadu vemjamo virusu, gan vajadzeja laiku, lai atguties. Tik vins isti nemak est ar karoti,bet pasu barot ari ne vienmer lauj. Karotei jabut pasam rokas un tad javada. Uz runasanu ari nav nasks, it vardu krajums, bet jaunu isti negrib macities. Dazreiz sava valoda galigi nesaprotama kaut ko stasta. Un pastaigas nobeidzu ratus vecos. Ta kaa nav vins tik liels,iepirkties ari vajag un bez ratiem butu gruti,pirkam mazos ratus. Kur es biju agrak, ka nepirkam agrak. Daudz ertak. Jaa pietrukst lielaka groza, bet nu bernam vairak patik sedet mazos ratos un ertak iet pastaigas
11.05.2017 14:07 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Ne viens ne otrs Robītes likuma grozijums par B lapu un BKA nav pieņemts!
11.05.2017 14:11 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es par B lapām neesmu dzirdējusi. Sapratu, ka MK jau noteikumus pieņēmis, tad tomēr vēl nē?
Robīte, ja līdz vasarai nebūs uzlabojumu, tad darīšu pēc tavas metodes. Vasarā vismaz tie palagi ātri izžūs un nebūs jāpērk 5 jauni :-D Kaut gan es tagad nopirku mazajam jaunu gultu, un meklēju ūdens necaurlaidīgos palagus (bez tiem neiztikt, lai nebojātu matraci) - atradu lētākos par 10 eur gab... Ja vajag vismaz 3-5, tad tā ir kā ir...
11.05.2017 15:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)