Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
A kā mammām, kurām lielāki bērni?Ko mēdzat dot ēst? Man liekas, ka mums tāda vienveidīga ēšana,bet man galvenais, lai viņa paēd tāpēc visbiežāk izvēlos jau pārbaudītas vērtības... Pusdienās parasti sautējumi vai zupas, vai kartupeļu biezputra ar kkādu mērcīti. Viņai gan arī ir tikai 8 zobi priekšā un 2 dzerokļi tikko spraucas,līdz ar to nekāda baigā košļāšana nenotiek... :D Makaronus jau vairākas reizes un vairākās kombinācijās noraidījusi. Bail, ka dārziņā dzīvos badā... Brokastis/vakariņas ir putra vai bezpiedevu jogurts ar banānu.
25.02.2017 10:55 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Anne Shirley, manai arī 14 mēnešos 8 zobi + 2 dzerokļi pusceļā izlīduši :) Es vēl aizvien nesaprotu vai dodu par maz, par daudz, pārāk bieži, pārāk reti ēst. Svarā kāpj, bet ļoti ļoti maz, tagad kādi 10 kg ir. Visu laiku jautāju ģimenes ārstei ko var un ko nē jau dot, jo manējā ir alerģiska.
Kamēr pagatavoju brokastis, mazā nevar sagaidīt, tāpēc jau dabū mazu āboli vai pus bumbieri sagrieztu un sausmaizīti. Un no mana brokastu šķīvja labas rupjmaizes garoziņu maķenīt.
Tad ir viņas brokastis ar putru un otru ābolu vai otru pusi bumbiera. Pa retam plūmes vai kāds cits auglis. Banānu gan neēd.
Pusdienās tvaicēti vai vārīti dārzeņi ar vai bez gaļas. Bez mērcēm.
Vakariņās atkal putra ar kādu no augļiem vai ogām. Vai arī griķu pārslas ar svaigiem dārzeņiem, piemēram, tomātiem.
Starp ēdienreizēm sausmaizītes, galetes, pa retam I love Eco smūtijs vai bērnu cepumi, vai bērnu sausiņi.
Pirms miega maisījums un naktī arī ceļas uzēst ļoti vājas koncentrācijas maisījumu (1 karote uz lielo pudeli, jo pliku ūdeni naktī neņem). Bet ārste vispār teica, ka no 1 g un 3 mēnešiem maisījums jāsāk lēnām ņemt nost pavisam.
Pa dienu dzert dodu tikai ūdeni. Ne sulas, ne tējas.
Man patiesībā arī šķiet, ka uzturs ir tāds vienveidīgs un ne pārāk piesātināts. Un mana meita ļoti daudz ko vēl nav ēdusi, piemēram, neko no olām un piena produktiem, jo to vēl nedrīkstam. Un līdz kopgaldam vēl tāls ceļš ejams. Makaronus mēģināju, bet diez ko arī negribēja. Nekādas kotletes, desas un karbonādes ar neesmu devusi.
Un mūsu ģimenes ārste uzsvērusi vairākkārt, ka kopgaldā jāievirza līdz 2 gadu vecumam, nevis līdz 1 gada vecumam. Bet nu katra mamma ir tiesīga darīt kā viņai šķiet vislabāk.
A kā zupu mazajam var iedot? Pati jau ēd ar karotīti, dzer no glāzītes jeb ļauj, ka mamma baro? Mana vairs neļauj diez ko, ka baroju es, pati visu grib, bet ar galda piederumiem vēl īsti nesanāk, viss ar rokām iet. Tāpēc zupas vēl neesmu devusi.
25.02.2017 14:04 |
 
Reitings 191
Reģ: 10.07.2016
http://cosmo.lv/forums/topic/203537-pecdzemdibu-depresija/
ļoti nepiecieāms par šo tēmu paruāt
25.02.2017 14:05 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu mums 14 meneshos jau izradas ir veseli 12 zobi un jau lien veel viens paaritis dzeroklju augshaa.Mana mazaa eed jau gandriiz visu.No riita mums ir pudele ar maisijumu,tad ap 11-12 mums ir kaada putra,ko vaaru uz piena baazes.Ap 4-5 mums ir kaads sauteejums,zupa,biezenis,makaroni. Mazajai ljoti garsho kartupelju biezenis ar tvaiceetu kotleti vai makaroni ar galju.Ap 9-10 mums ir putra+nedaudz maisiijuma.Pa starpai ir kaads banaans,riisu galete,maize,aabols.
daydreamer,kapec jusm daktere jau ieteica mazajai nedod maisiijumu peec 1 gada un 3 meneshiem?Mana neko taadu nav teikusi,lai gan pati nesaprotu ko dariit.Jo mazaa maisiijumu citreiz atsakaas eest,bet man liekas ka veel vajag dot.Un nezinu isti ar lai maisiijumu aizstaaj...
26.02.2017 00:46 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Par ēšanu, mums gāja visādi. Sāku piebarot 6 mēnešos, tas bija septembris, bija pilnā plaukumā visi augļi un dārzeņi, to arī izmantoju un devu tikai dārza labumus. Sākumā meita ēda ļoti maz, citreiz nemaz, pat dienām nemaz, lasiju ka daudzām noēd ap 200gr. biezeņu, bet mana neko, tas radīja satraukumu, bet man ir ļoti laba ģimenes ārste, kas daudzko apskaidroja. Es pati nekad nespiedu bērnam ēst un necentos neko iemānīt, pēc kāda laika noklausījos šo, un tas nostiprināja manu pārliecību un sakārtoja galvu.
http://www.muki.lv/blog/?p=6519
Intervija LR1 par gabaliņu ēšanu, un nē, es nedodu bērnam gabalus, bet daudzko no šī ieraksta paņēmu sev, runā vispār par bērna papildus uzturu.
Noteikti nevajag satraukties ja bērns neēd, vai viņš apēd 5 karotes, ēdīs kad būs gatavs, ēdīs cik gribēs, gramus nevajag skaitīt, 6 mēnešos tā ir tikai iepazīšanās ar ēdienu, jauna pasaule, garša, neviens dārzeņu un augļu biezenis nedod tāpat tādas kalorijas lai no tā baigi piebarotos, veicinātu būtisku svara pieaugumu.
:-)
26.02.2017 07:23 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Manam jau tulit gads un 6 menesi un ed kaa pagadas. Vienmer interese par edienu bijusi milziga, bet ed vienu dienu normali, citu gandriz neko, riita putras lido miskaste. Dazreiz aped paris karotes normali, tad viss- kategoriski atsakas. Parsvara vinam ediens tads, ko pats var nemt rokas un est. Piena pudeles ir kadas divas dienaa, pirms miega. Ikdiena udeni dzer normali, ir aktivs, kakaa daudz, nemas svara, tad jau spiest netaisos, vienigais, kad es kaut ko.speciali vinam esmu gatavojusi un vins need, tad gan pukojos.
26.02.2017 07:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Manam puikam ir 20 mēneši. Ēd jau sen no kopējā katla visu, ar garšvielām un sāli. Ir arī visa veida produktus pagaršojis - uz to vispār neiespringu. Citreiz laba apetīte, citreiz sliktāka, bet nav bijis tā, ka dienas laikā neēd nemaz. Putras negaršo un neēd. No maisījuma arī pats pāris reizes atteicās un es to izmantoju un noņēmu pavisam, arī jau kādu laiciņu iepriekš. Dodu gan gabaliņos, gan pašam ar karoti ļauju padarboties, gan blenderēju un baroju. Dzer tējas ar cukuru. Sulas. Ūdeni necieš.
Un visi laimīgi! Ak, pareizi, man tas ir otrais bērns, tāpēc vispār neiespringstu. :-D:-P
26.02.2017 07:55 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans ari parsvara no kopeja katla. Brokastis meginu dot putras, jo musu brokastis nav nekaa tada ko vinam var dot. Tikai maize un olas (salus sierus un olives bernam brokastis nedosu, jo pati ari needu) , vienu bridi eda paipalu olas, bet tad atteicas, panemam pauzi, meginasu pec laika dot vel. Atseviski vinam kaut ko iztvaiceju vai uzvaru, kadus darzenus vai galu,tas brizos,kad pasi edam kaut ko, ko vinam neiedosi. Piemeram, mazas zivis ar iespeju, ka tur bus asakas, vai kaut kas ass. Kad citi apkart dod kaa naski cipsus un cepumus, es izvelos mazako launumu-galetes un grauzdinus. Ja iedod kads sokoladi vai cipsus, vins edis, es ari atlauju, bet ikdiena pati nekad neesmu pirkusi vinam..
26.02.2017 08:24 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Neons, cukurs diezgan bojā zobus, ja bērnībā cukuru noskrien, tad pieaugot cukura atkarība saglabājas un pie nepietiekošas fiziskas aktivitates var uzbarot ka nemetas.
Pati esmu cukuratkarīgā, jo bērnībā man mamma cukuru piemest tējai neliedza, un tagad nevaru atmest, toties drauga mamma cukuru neļāva un nedeva un vīrietis nesaprot kā var cukurotu teju un kafiju dzert.
26.02.2017 10:52 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Vienīgais, ko nekad nepērku un cenšos nedot ir cukurotas tējas un veikalā nopērkamas sulas/dzērieni. Ja gribēs padzerties, dzers ūdeni un, pats vienmēr izvēlas tieši ūdeni, ne saldos dzērienus. Neesmu saldumu noliedzēja, bet, nožēloju patiesībā, ka nepavilku ilgāku to bez saldumu periodu.
No "kopējā katla" ēda ļoti agri. Jau pirms gada vecuma. Bet, tad gatavoju ar minimālu sāls daudzumu un garšvielas liku dabīgās- dilles, pētersīļi utt. Tas galu galā labi arī priekš mums lielajiem. Un, viņš man bija riktīgs visēdājs ar labu apetīti.
Ar meitu kaut kā uzmanīgāk ar piebarošanu. Viņai drīz pus gads, bet, tagad tikai nogaršo dažus dārzeņus. Nekur nesteidzos, jo, man šķiet, ka mamma pati jūt, cik mazais tam gatavs, vai ir īstais brīdis utt.
Un, barojusi es abus pēc baigā režīma neesmu nekad. Drīzāk tā, ka jūtu, kad grib, tad arī dodu.
26.02.2017 11:30 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Tieši vakar pieņēmu klientu mājās, un viņa, zinot, ka man meita, 18.mēneši, nopirka viņai it kā to "labo, dabīgo" ledeni uz kociņa. Neko, iedevu, jo zināju, ka pagaršos un ātri tētim atdos. Tā arī bija :D Bet nu man tàpat nepatīk tā saldumu došana. Sieriņi, siera desertiņi, pārsaldinātie un nekam nederīgie jogurti, sulas, utt nedodu, mammas, kuras dod, nenosodu vispār. Es pati dzeru visu bez cukura, ar saldumiem neaizraujos, varbūt tàpēc tā.
Par ēšanu, no pusgada savu pudeļbērnu mierīgi piebaroju, cik pati grib, nevis kaut kādas tur karotītes un viss, papildus pēc ēdienreizes maisījumu beidzu dot, jo katru reizi bija jālej ārā, jo nedzēra, bet man atkal likās, ka jàtaisa vienalga. Ap gadu, nedaudz ātrāk jau ēda no mūsu galda, jo alerģijas viņai nekādas nav, mēs ēdam salīdzinoši labas lietas, nekādus tur margarīnus, mayosalātus, desas uc., nelietoju gandriz nemaz sāli, par ko vīrs priecīgs, jo viņam riebjas, tikai kāds eko kubiņš, tad nu bez sirdsapziņas pàrmetumiem lieku meitai ēst to pašu, ko sev + skatos papildus, ko vēl dienas gaità mazajam vēlams sr uzturu uzņemt, diezgan ok tas ir pastāstīts rakstā "mazais nav lielais".
26.02.2017 11:58 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
18.mēn 18 mēneši
26.02.2017 12:00 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Khkh - kur to rakstu var izlasīt? :)
26.02.2017 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
callmetwisted ieraksti Google mazais nav lielais un tev izmetīs rakstus :)
26.02.2017 13:37 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man apmēram tāpat kā Neons! Laikam 2 bērnu rūdījums dara savu :-D
Ēd visu no kopējā katla jau pirms/ap gada vecumu.
Dzer visu ko, bet vairāk tas ir ūdens, ūdens + priežu čiekuru sīrups vai ūdens + sīrups mazliet. Lielais bērns svētkos arī iedzer kolu! (s) Supersajūsmā neesmu, bet nekas jau nenotiks, ka šad un tad iedzer! Kad slimi, tad gan pērku arī veikala sulas, lai savādākas garšas un grib daaaaudz dzert, kas ir svarīgi!
Veikalā iepirkšanās reizēs zina, ka var paņemt 1 lietiņu, ko grib! Citreiz tas ir sieriņš, citreiz kinderola, citreiz arī čipšu paciņa! bet pa lielam cenšos iepirkties vienatnē!
Mazajam tagad vispār kaut kāds crazy periods, visu dienu virina ledusskapi, kaut gan paēd gan putru brokastīs, gan pusdienas kārtīgas un vakariņas, bet vienalga visu laiku ēd! Gan jau pārejoši!
26.02.2017 14:06 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par cukura kaitīgumu ir zināms...
Meitai devu tikai ūdeni. Bet viņa arī nekad uz saldumiem nebija traka. Pat tagad, kad jau iet skolā.
Ar puiku savādāk. Traks uz saldumiem. Nu un? Vīrs man tāds pats - bez saldējuma, šokolādītes un cukura ne dienu iztikt nevar un blakus puika grozās, tad tiek arī viņam. Svars normāls, zobus tīram regulāri, uzvedība no cukura nemainās, kustīgs kā ūdenszāle (atsities tēvā). Kopumā, vīrs arī visu mūžu saldumu atkarībnieks. Arī es vienmēr esmu dzērusi tējas tikai ar cukuru - dzīvi esam. Tas tāpat nav tā, ka torti 1x dienā visi ēd. Krūze tējas ar cukuru un dažas karotes saldējuma nav nekāds ļaunums. ;-)
26.02.2017 17:58 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
roniitis, es nezinu kāpēc tieši no 1 gada un 3 mēnešiem, bet viņai tāds uzskats, ka tad jāsāk lēnām ņemt nost tas maisījus, ka pietiekot. Mana gan baigi daudz viņu nedzer - 1 pudele pirms miega un 2 pudeles ar 1/2-1 karoti naktī, tīri padzerties un zīžot nomierināties, nevis uzēst. Bet, ja es dotu, tad varētu kaut visu dienu no pudeles vien iztikt, jo viņai ļoti garšo :) Un mums visu laiku bija alerģisko bērnu maisījums, tikai tagad beidzot pārgājām uz parasto Friso 3, kas man salīdzinājumā ar alerģisko, kas ir rūgts, liekas nenormāli salds. Tā kā es saldumus vispār neesmu viņai nekādus devusi, tad nebiju sajūsmā par to trako saldo garšu :-/
26.02.2017 22:41 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Mammas, cik ilgi tā vidēji tiek izmantots barošanas krēsliņš un kad mazie ir gatavi sēdēt pie galda, parastajā krēslā? Ap to laiku, kad uzsāk bērnudārza gaitas (~ 1 1/2 gads) jeb pēc 2 gadu vecuma? Man gribētos nomainīt barošanas krēslu, jo šis jau ir mazliet nolietojies, bet nevaru saprast vai ir vērts. Pašlaik meitai 1 gads un 2 mēneši.
26.02.2017 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Manai gan tikai 9 mēneši būs, bet nevaru iedomāties, ka gadiņā mazā ēstu no kopējā galda. Es gan daudz asus ēdienus gatavoju, nu un kotletes, karbonādes un vispār cepta pārtika man liekas gadiņā nav jāēd.
26.02.2017 23:11 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Manējā daudz ko brāķē- spļauj ārā vai vispār atsakās jaunus produktus nogaršot. Pagaidām tāda ļoti vienveidīga ēdienkarte uz 1g. un 2mēn. sanāk. Un no maisījuma atteicās neilgi pirms gadiņa. Tagad dzer parasto govs pienu.
26.02.2017 23:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)