Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 31.05.2011
māmiņas, lūdzu, padalaties, kur jūs pirkāt sedziņu un spilventiņu savam bērniņam? Un galvenais ar kādu pildījumu labāk?
Skatos un nevaru saprast ne par pildījumiem kas labāks, ne par izmēriem...
23.02.2017 16:54 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Supatrupa, zinu ka sintētiskās segas iesaka jo var būt bērns alerģisks, bet es domāju pozitīvi ka bērnam nebūs alerģija un labākā sega būs ar dūnu pildījumu, jo man pašai arī ir sega ar dūnām, viņā nav ne auksti, ne karsti, ziemā silti.
Vēl man ļooti patīk klippan saule aitas vilnas segas, to pat var aizstāt ar dūnu vai sintētisko.
Spilvenu līdz gadam nevajagot, bet domaju ka pat ilgāk...
23.02.2017 17:04 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
ui, to pat var aizstāt ar dūnu vai sintētisko., saputrojos, biju domājusi ka var tikai tādu nopirkt un likt konvertā, silda un elpo kā arī nav stīva, var mazuli ietīt.
Visu pirku Troll nursery Siguldā, gultasveļiņas tur superīgas, man viss tur patika :)
23.02.2017 17:09 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Khkh- nevajag jau manu viedokli tik.ļoti personificēt uz sevi un savu bērnu. Nekad neesmu teikusi, ka tā ir pilnīgi visiem bērniem. Varu paskaidrot, ka pastāv tads viedoklis un ne man vienīgajai, ka bērniņiem kuri sāk iet dārziņā rodas dažādas slimības tieši psiholoģiskā faktora dēļ. To ir secinājuši vairāki man pazīstami vecāki un arī psihologi. Pie tams protams, ka būs bērniņi kas gatavi apmeklēt dārziņu jau no 1,5 gadu vecuma, bet citi nebūs gatavi socializēties arī ap 3 gadu vecumu. 1,5 gadus pieminu jo tas ir vecums kad vecākiem jāatgriežas darbā un parasti mazie tiek vesti uz dārziņu.
23.02.2017 17:14 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Supatrupa
Nepateikšu gan, kur pirkt, bet man meitai ir aitas vilnas sega. Plāna un viegla, sedzu ar viņu kopš dzimšanas, ziemā silts un vasarā nekarsē, ja sagribās apsegties. :-)
Spilvenu gan vēl aizvien īsti neizmanto, bet gultiņā stāv. Pildījumā dūnas.
23.02.2017 17:26 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Es gan neesmu mamma, bet pirmsskolas skolotāja, tāpēc pēc pieredzes varu teikt, ka saslimšana var rasties gan psiholoģisko faktoru, gan fizioloģisko faktoru (ķermeņa reakcija uz vīrusu intensitāti) iespaidā, tāpēc taisnība ir abām "frontēm".:-)
23.02.2017 17:44 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Pirmajā dzīves gadā bērnam nebija vajadzīga ne kārtīga sega, ne spilvens. Lai gan protams nopirku, bet lieki stāvēja skapī. Sākumam ieteiktu nopirkt vienkāršu vilnas sedziņu, kā mūsu bērnībā.. Es savējo gulēt liku guļammaisā, līdz ar to sega atkrita. Bija visādi mazie pledi, kokvilnas sedziņas, bet tā reali ar segu guļ tagad pēc gada vecuma.
24.02.2017 13:55 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Palīdziet, lūdz, man tikt galā ar dažiem jautājumiem.
Tātad, bērnam tūlīt būs 6 mēneši, dienā ir piecas ēdienreizes. Pirmajā ēd maisījumu, otrajā griķu biezputru (milupa) un papildus piedāvāju maisījumu, trešajā ēd biezeni un maisījums, ceturtā un piektā ēdienreize sastāv tikai no maisījuma. Man liekas, ka kaut kas nav īsti kārtībā, vai nevajadzētu arī teiksim ceturtajā ēdienreizē piedāvāt putru? Cik daudz jūsu bērni apēd biezeni/putru un pa virsu maisījumu? Man šodien ēda kādas 6 karotītes biezputru un pa virsu izdēra 80ml maisījuma, biezenim labi ja 50 ml pa visru uzdzēra. Citreiz vēl izēd visu maisījumu (230ml). Ik pēc cik stundām jūsu mazie ir izsalkuši? Dēls nevar tās 3h nodzīvot, vienmēr vajag ātrāk. Un kā lai iemāna ūdeni, no pudelītes nedzer, tā nu dodu no karotītes.
Esmu ievērojusi, ka dēls pēdējā laikā čamda vienu austiņu, ārsts paskatījās, teica, ka nekā neesot, tikai sērs sakrājies, lai iepilinot eļlu, tā arī izdarījām, bet tas sērs nenāk ārā:-/ Lasīju, ka austiņu var aiztikt tajā pusītē kur zobiņš lien laukā - tiešām tā var būt, jo izskatās, ka zobiņi sāk niezēt:-)
24.02.2017 14:34 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
misterija,mazulim ir tikai 6mēneši, manuprāt, mazas porcijas ir normāli.Bērns parādīs vai ir izsalcis. Mums sākums arī gāja ļoooooooti lēnām kamēr sāka apēst sakarīga lieluma porciju.
24.02.2017 14:49 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Mistērija
Viss ir normali, jo bērns tikai sak saprast citu edienu. Visi bērni, arī manējā, sakumā ēda gan gan. Ar laiku palielināsies stingrā ediena daudzums un samazināsies maisījums ;-)
Ūdeni, ja nedzer no pudeles, dod ar karoti, vari izmēģināt ar špricīti no nurofēna vai piedavāt krūzīti ar salmiņu. Ne visi bērni dzer uzreiz no pudeles. Manejā arī sākumā no ūdens attreicās, tāpēc devu bērnu tējas. Kad sāka dzert kartīgi tēju, tad sāku mainīt pusi uz pusi un vienā brīdī sāka kārtīgi dzert ūdeni.
24.02.2017 15:00 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
misterija - Mana meita no 5 ar pus mēnešiem ēd 4 ēdienreizes, no rīta un pirms gulētiešanas maisījums, pa dienu un vakarā ir biezenis un putra vai rīsu pudiņš (izēd visas porcijas)+ tagad sāku arī dot bēbīšcepumus, rūgušpiena jogurtu (tagad viņai 8 mēneši). Katram bēbim tie ēšanas paradumi ir citādāki, man liekas, ka tev vienkārši jāsāk piedavāt biezenis lielākās devās un jāskatās kā mazulis reāģēs un domāju, ka drīz vien tev jau būs aizvietota viena maisījuma reize. Ūdens vietā esi mēģinājusi fenheļa tēju iemānīt?
24.02.2017 15:16 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Par to biezeņu un putru daudzumu, jūs dodat kamēr bērns sāk spļaut laukā? Es dodu nu tā - zinu, ka viņš vēl apēstu, bet bail, ka par daudz neiedodu, bet ja jau negribēs, tad neēdīs (t) Man vienkārši nav kam visu šo pajautāt, diemžēl, jaunā daktere nav pārāk zinoša :( Kādus dārzeņus vēl drīkst dot, pagaidām ēd ķirbi, burkānu, kabaci, kāli, mazliet kartupelītis ir mēģināts un puķkāposts, tas gan negaršo.
24.02.2017 15:32 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Es dodu pārsvarā veikala burciņas, tur kā kurā burciņā - vienā 125g, citā 190g un parasti visu izēd. Ja taisu pati, piemēram, kartupeļu biezeni tad nosveru 130g kaut kur vai kādus 3 kartupelīšus izvāru un tad arī visu izēd. Dodu visu burku vai visu biezeni, kas man viņai sagatavots. Sākumā raudāja, tā sapratu, ka puncis pilns un vairs nedevu. Ar laiku jau sapratīsi, ka viņš ir paēdis. Tavā vietā dotu visu biezeni, kas ir manā rīcībā un maisījumu pēc tās ēdienreizes nedotu vairs.
24.02.2017 15:54 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Dārzeņus visādus vari variēt, skaties, kas mazajam labāk garšo. Esi kādu banānu mēģinājusi dot vai kādu saldo biezeni? Tie dikti garšīgi. :)
24.02.2017 15:57 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
callmetwisted neesmu mēģinājusi saldos, bail ka iegaršosies un dārzeņus vairs negribēs:-D
24.02.2017 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
manai ir 8 mēneši un piebaroju tikai divas reizes dienā, vairāk neprasās, naktī arī ēst neprasa. Un visu burciņu nekad neapēstu, pie puses jau ir pārēdusies, manai gan ir grūti koncentrēties tik ilgstoši uz ēšanu, ātri sāk grozīties.
24.02.2017 16:00 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Tā nu gan nav! :D Mana ārste teica tieši to pašu un godīgi sakot, tās man liekas muļķības. Es sāku ar saldajiem un mana meita tagad ēd pilnīgi visu. Gan saldos, gan nesaldos. Garšo visi un alerģiska arī nav ne pret ko. Nav spļāvusi neko ārā, izņemot ķirbi sākumā. Pat zivi esmu devusi un viņai garšoja.
24.02.2017 16:02 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Vienīgi jāpiebilst, ka zivs bija veikala burciņā ar vēl citām lietām, bet tāpat ar gardu muti izēda! :)
24.02.2017 16:04 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Par augļiem ir pilnīgas muļķības :D
Es uzsaku ar banānu, lai gan visi man apkārt skandinaja, ka berns pēc tam neēdīs dārzeņus, bet ... Viņai viens pīpis, nesmādē neko.
Par daudzumu runājot, man daktere teica vadīties pēc veikalu burciņu daudzumiem, tas ir vienā reizē +/- 200g. Ta arī darīju, sakumā baigi cītīgi svēru uz svariem, pēc tam jau uz aci liku. Citrreiz apēda visu un vel pienu/tēju vai ūdeni pa virsu, citrreiz apēda tikai pusi un viss. Kā kuru dienu.
No dārzeņiem, meitai visvairāk garšoja/garšo brokoļi, bet tod vēl laikam nevar dot 6mēnešos. Man ir putriņgramata, pec kuras vadījos uz piedavātajiem darzeņiem, vai ja galīgi galva veikalā atteicās stradāt, tad paskatījos, kādi ir piedāvājumi no burciņām uz attiecīgo vecumu un tad attiecīgi devos pie dārzeņu plauktiem.
24.02.2017 16:11 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mans pirmo pagaršoja banānu un ar dārzeņiem nekādas problēmas nebija. Kad sāku dot ko citu izņemot krūti, tad tas bija tikai pusdienas laikā un ķirbis čalim tik ļoti garšoja, ka izēda visu Rūdolfa burciņu vai arī ko es biju sataisījusi. Manam garšoja un garšo vēljoprojām. Diezgan ātri aizvietot sanāca 1 ēdienreizi, tad vēlāk launagu un tad brokastis, līdz 9 mēneša vecumā viņam bija aizvietotas visas ēdienreizes. Protams ar krūti baroju naktī un pirms mieg un agri no rīta bija pēdējā edienreize. Bet tas tāpēc, ka mazais ēda labi un centos, lai ir sabalansēts uzturs. Daktere neko sliktu neteica, tikai priecājās par bērna labo apetīti. :)
24.02.2017 19:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits