Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Undiya
Es pati liku sēdēt uz podiņa jau no 10 mēnešiem, kad bija 1g1mēn sāka iet dārziņā, tur arī iemācījās iet pati uz poda.
Un vasarā iemācīt ir vieglāk.
08.11.2016 16:31 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Paranoid, kā Tu zini, ka viņam vajag uz poda? Ok, no rīta, ņemu pamperus nost un lieku uz poda, tā katru rītu, bet pēc tam?
08.11.2016 17:12 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Undiya
Manējais saka- mamma, aķi-kaķis, ai ai ai, tas ari viss. Bet arī saprot, ja saku- kur ir kaķis? Uzreiz skatās apkārt, arī par tēti tas pats.
Mums pods mājās ir, esmu pāris x likusi, bet nekas nav sanācis, neiespringstu. Mēģināšu vairāk uz pavasara/vasaras pusi.
08.11.2016 18:34 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
daydreamer
Runājot par zombiju nedēļu, es ar tādu biju plānojusi, bet kaut kā pats sāka izgulēt visu nakti un atteikties no krūts. Baroju līdz 1.1g. sanāca viegli pārtdaukt barošanu
08.11.2016 18:35 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
khkh, es meitu ņemu ārā no gultas un dodu pudeli, lielu porciju, jo tikko iedod mazāk, tā ēšanas beigās atkal skandāls. Gultiņā pašai es viņai nedodu, jo man nepatīk, ka plakaniski ēd, baidos no aizrīšanās un tad vēl visa gulta pielaistīta slapja. Dažas reizes tā izmēģināju :-/
catana, nu jā, es vēl pagaidām baigi ar to pudeles noņemšanu nesteidzos, mani tikai baida pudeļu kariess, jo mazajai jau labu laiku ir 8 zobi plus tā mūžīgā celšanās un krāmēšanās ar pudelēm ir diezgan nogurdinoša, lai arī viss nolikts turpat pie gultas :-/
Soho, paldies par viedokli. Nu es arī ļoti ceru, ka tas izbeigsies pats no sevis, bet pagaidām prognozes švakas (t) Uz vienas rokas pirkstiem pa šiem teju 11 mēnešiem meita izgulējusi nakti.
08.11.2016 23:12 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Ko citi mana puikas vienaudži samācījušies teikt, darīt?

Abm-ābols
atta-atslēga/acs
nda-ūdens
ondo/anda - jebkas cits, ko viņa nezina ;D
ate - tiek attiecināts un lampu, bet dažreiz arī uz veļasmašīnu (?? :D)
Māk pateikt atā, atā un māt ar rociņu.
Nesaka ne mamma, ne tētis, bet zina par ko ir runa, ja liek meklēt vai kā. Māk pienest dažādas lietas, spēlēt paslēpes, parādīt, kur acis/snīpis/kāja. Zina, kas ir karsts un ja saka, ka karsts, tad purina galvu un neiet klāt. Zina, ko nozīmē nedrīkst, bet ne vienmēr ievēro. Patīk cept kukulīti un stāvēt pie spoguļa un smieties/runāt/bļaustīties ar sevi. Un spēlēt ar sevi ku-kū :D
Ar grāmatām ir tā, ka viņai principā ir iepaticies pašai bakstīties pa grāmatu un pētīt. Patīk skanoša grāmata, bet tai viņa pati nemāk piespiest tos skanošos laukumus. Pienes kādu grāmatu un lien klēpī, un tad ir jāskatās grāmatiņa. Man ir pāris cietās grāmatas, kur ir vienns teikums un visādas lietas sazīmētas. Un grāmatai nekas nenotiks ja bāzīs mutē . Ir arī vairākas grāmatiņas ar Stārastes ilustrācijām un dzejoļiem/tautasdziesmām. Tās ar patīk, jo smukas, krāsainas bildes.
08.11.2016 23:35 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
daydreamer, nu jā, es gribēju ieteikt dot mazāk, jo uz manu tas darbojās. Meita pa nakti ēd tikai, ja ir nemierīga, čīkstīga-zobi nāk. aCitādāk, guļ labi. Bet tu nebaidies, paklāj paladziņu, iedod meitai pašai pudeli, lai izdzer, nometīs pudeli, paņems sosi un varbût aizmigs :) Mana tiešām pa visu šo laiku ar pienu nav aizrijusies, un pudelei ir kārtīga plūsma. Katrā ziņā, lai veicas :)
Undiya, man beibei tūlīt 1.4., un viņa man ir riktīga klačiņa :D
Viņa saka- Čau, sveiki, atā, mamma, tetis, ome,opis, onga(unkulis :D )Inga, Ina, Oļa, Arturs, Vija ,u.c. ģimenes locekļu vārdus un atpazīst, gan bildēs, gan dzīvē. Atpazîst dzīvniekus, dzīvē un grāmatās, un attēlo tos. Ēdienu atpazīst- gaļa, oga, putra, burka(burkāns) , pupa, ola, kūka u.c., ja kaut ko nezina, tad es pastāstu un viņa atkārto :) Viņa iemācījās lietot "lūdzu" , saprot, ka ja viņa kaut ko grib , tad prasa luuuuudzuuuu, un kad dod kaut ko man, arī saka lūdzu. Paldies arī mācās, pagaidām saka pie galda, kad paēd, un kad viņai saku, ka jāsaka:) Riktīgs papagailis man :D
08.11.2016 23:35 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
leo_leo*
Man arī ir neliela problēma ar to, ka meita izdomājusi, ka var sist pa seju, bet galvenais, ka viņa to samācîjās no cita bērna, tad bu neko, stāstu, ka nu nu nu, nedrīkst dusmoties un sist ne mammai, ne citiem, un jābūt mīļai, un tad nāk mani samīļot, bet līdz galam nesaprot, ka nevar tā darīt.
08.11.2016 23:46 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
daydreamer, manai ir gads, bet tāpat 1x pa nakti ceļas uzēst. Un nelīdz tur neka'das šūpināšanas vai kas tāds. Reizēm ēd 2os, reizēm 6os no rīta. Pa retam 2x. Es vairs necenšos atradināt. Gan jau pati izbeigs, kad gribēs. Un tā viena celšanās man arī neko baigi netraucē. Es meitu paņemu blakus un arī pudeli guļus iedodu. Ja pati neaizmiegu, tad pārceļu atpakaļ uz viņas gultiņu, ja neatlūztu pirms viņa paēdusi. Ēst savā gultiņā pa nakti īsti nav ar mieru. Tikai dažreiz sanāk.
08.11.2016 23:57 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Daydreamer, manai arī 10 mēneši ar astīti. Pa nakti īsti ēst vairs negrib (pati līdz tam nonāca, es nekādīgi necentos atradināt), bet uzmostās tāpat- reizēm knupi meklē, reizēm padzerties, reizēm ieripo redelēs un nobīstas. Tad nu tāpat sanāk man pa nakti palēkāt- iedot knupi, padzert, sakārtot segu, vai vnk noglaudīt galviņu un pateikt kuš-kuš un viņa atrubās. Kopš vairs nebaroju ar krūti (no 8 mēnešiem) vairs naktī no gultas ārā neņemu. Dzert dodu gultā guļus. Un pirmsmiega pudeli arī ēd gultā guļus. Ne reizi nav aizrijusies. Nu jā- gadās ka izlīst uz palaga un guļ uz biku salaistīt (pareizāk sakot- blakus šmucei nevis uz tās), bet tas mani nesatrauc- matracis ir pasargāts ar pārvalciņu a palagu nomainīt no rīta nav problēmu.
Ā, un par to tavu cimdu problēmu- varbūt tev vajag kombi, kur tās piedurknītes aizlokās ciet?? Nu tā kā pavisam mazajiem bēbīšiem. Viņa tad īsti nreko rokās nevarēs paņemt, betr vismaz rokas nenosals. Mums kombim tāda opcija ir! Es gan neizmantoju, jo mana cimdus nerauj nost, protestē tikai tik ilgi, kamēr uzvelk. Kad jau uzvilkti, tad samierinās un sēž ratos ar cimdiem rokās:D
09.11.2016 10:21 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Kad domājāt sākt podiņa apmācību? Vēl īsti arī neesmu meklējusi informāciju, taču man tā grūti iztēloties to kā būtu jāsāk mācīt tā lieta. Liekas, ka vēl par mazu.

Ne ātrāk par vēlu pavasari, sanāk uz kādiem 1,7-1,8 gadiem. Pagaidām neredzu jēgu un nav tik silti mums mājās, lai staigātu ilgi ar pliku dibenu ziemā.
09.11.2016 13:53 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Hah, es te lasu, ka visām daudz maz izgulētas naktis laikam. :D Manai ir 1,2 tagad un ceļas naktī 6-8 reizes (un nē, zobu dēļ reti). Ēst negrib, bet krūti prasa pieraduma pēc un taisa drausmīgu skandālu, ja vecāki iedomājušies, ka tagad nu mamma vairs nedos. Arī savā gultā noguļ līdz 1-2 naktī un pēc tam liec,cik gribi, negulēs savā gultā līdz pat rītam. Kādreiz man bija medusmaize - gulēja visu nakti savā gultā un cēlās 2 reizes tikai, lai paēstu, pēc tam ātri aizmiga. Nesaprotu tās mammas, kuras čīkst, ka vienreiz naktī jāpieceļas. :D
09.11.2016 14:01 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Mammuči, jūs saviem bērniem dziedat? Nu, piemēram, šūpuļdziesmas vai ko tādu? :)
Mēs ar vīru dziedam gan šūpuļdziesmas, gan tāpat vien. Tautasdziesmas vai ko citu, kas ieskanas galvā. Kad bija bēbis, tad patika, kad vīrs spēlēja akordeonu un dziedāja viņai Dzelzsgriezēju :D
09.11.2016 14:07 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
S*, man ir identiska situācija kā tu apraksti. (t) Mazajam 1,3 gadi. Pirms kāda pusotra mēneša viss likās cerīgi, modās citreiz tikai kādas divas reizes naktī, tā nu domāju arī, ka gan jau pats atteiksies. Bet tagad paliek tikai aizvien trakāk, sāk jau traucēt izgulēties. Zombiju nedēļai nevaru saņemties :'-( Vienu reizi mēģināju nedot krūti, divas stundas viņš tā arī neaizmiga, tad man apnika. Nebija tā, ka visas tās divas stundas no vietas bļāva, ik pa brīdim tikai. Bet gulēt arī negulēja, skumji skatījās griestos :-D Pat nezinu, ko darīt.
09.11.2016 14:15 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Anne, katru vakaru pirms miedziņa dziedam. :) Un arī pa dienu, jo viņai ļooooti patīk dejot un, ja dzird, ka kāds dzied, uzreiz sāk dančus. :) Arī grūtniecības laikā dziedāju meitai. Man jau liekas, ka viņa arī būs muzikāla meitene kā vecāki. :D
09.11.2016 14:15 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Rowan, oo nu sveicināta pulciņā. :D Ja es dabūtu kārtīgi atpūsties, varbūt atkal saņemtos kādu nakti pamēģināt, bet pagaidām man jau tā ir miega bads, pa dienu arī nedabūnu pagulēt necik.
09.11.2016 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
S* mana sāk dančus, kad mums mājās mēģinājums ir. Ja kādas jestras dziesmas viņa dīdās un bļauj līdzi. :D Ja iedod viņai šeikeri, tad pārlaimīga staigā un žvadzina ritmu :D
09.11.2016 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Es savam dziedu šūpuļdziesmas pirms miega. Arī tāpat šad tad dziedu.
Jautājuma- jūsu ~1 gadiigajiem berniem interesē grāmatas, kad lasa pasakas? Vai arī tik ātri tas nenotiek? :D
09.11.2016 14:35 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans kaa zinams ir ari neguletajs, bija jau bridis tads loti ok..bet pedejs naktis tas kukainis brinumus dara. Izdomajis mani izmantot kaa knupiti un vel pa virsu tam es nedrikstu gulet un taa barot, bet jatur klepi. Ta nu izdomaju, ka meginasu cinities, un sakt atradinat vismaz no dienas esanas, bet taa kaa nav isti paliga un nervi nav tik.stipri, tad nezinu kaa histerijas bus izturet.
Manam pari gadam, gramatas prieksa protams, ka nevar lasit, bet pasas gramatas loti patik, skirsta, nem manu pirkstu un lien man atdarinat dzivniekus.
Par runasanu- ja nem vera, ka apkart mazajam ir tris valodas, tad vins runa daudz vardinus. Vai visam nozimi zina, ko saka, neesmu drosa, bet nu es tiesam nepardzivoju, jo zinu, ka kada bridi tas valodas tiks saprastas un zinas, kad kuru lietot.
09.11.2016 16:33 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Manam ir pilnīgi vienalga vai es dziedu, vai nedziedu. Domāju, ka viņam būs tēva "muzikālā dzirde". :-D
Gulēt gan smuki guļ. Pēdējās dienās ceļas pa reizītei, bet tas jau uz rītu, kad ārā gaišs un varam vēl 2-3h pagulēt.
Tām, kuras ar krūti baro neko daudz ieteikt nevaru, bet ar pudeli man nakts ēšanas izdevās samazināt līdz minimumam - ar katru nedēļu par vienu karoti mazāk maisījuma liekot. Kamēr aizgāja līdz puskarotei. Tagad pa dienām un naktīm dodu tīru ūdeni, tējas vai sulas.
09.11.2016 16:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits