Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Undiya- lieku sporta daļa slīpus pozīcijā, vakar ieliku lielveikalā,kad ēdām barošanas krēslā,izskatījās tīri labi un ērti. Ārste mums tāda,kas neko nesaka, nu tikai tik cik es pajautāju uz to atbild, viss. Es pati sākusi esmu staigāt tikai 1g 1mēn, varbūt slinkais gēns iekšā :D bet nu es nesatraucos,jo redzu,ka attīstās-visu dienu dzīvojas uz grīdas, ja pirms mēneša es viņu vedu pie osteopāta,jo viņai nepatika uz vēdera atrasties un mācēja tikai velties, tad tagad viņa atrodas non stop uz vēdera ,māk rotēt uz vēdera,griezties visos virzienos, nokļūt kur grib veļoties un daudz daudz vairăk māk,nekā pirms mēneša, tāpēc,manuprāt,nav ko satraukties,ja attīstās, nevis stāv uz vietas,manuprāt. Tik stulbi,ka daktere tā-neko
03.11.2016 12:13 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
ella de
neuztraucies!
Aizved bērnu pie adekvāta neirologa ( no visas sirds varu ieteikt Lindenbergu ARSā), pie tās pašas Hēlas. Ja nu kas, vari arī pie osteopāts, bet ar to nesteidzies.
Esmu pārliecināta, ka daktere bur drāmu.
03.11.2016 12:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Mereda - doma ir ļoti laba, daudziem der, bet mums nē , jo meita svešos nepieņem. Bija pirms kāda 1,5 mēn bezmaksas fizioterapijas nodarbības - fizioterapeite fantastiska, lēna, rādija mantas un darīja visu,ko varēja ,bet meita visu laiku nobrēca, jo nepatīk ,ka svešie tur vai ņemās ar viņu.
Paldies visām, es tiešām nesatraucos, jo cik nu esmu lasījusi un daudz interesējusies par šo, tad visur teikts,ka ir ātrie un un zinātkārie bērni un lēni nesteidzīgie t.b. slinkie :D esam bijušas pie neirologa,osteopāta, fizioterapeita un nekad nekas nav bijis slikti,es ticu,ka viņa sāks to visu ar laiku darīt, jo nu kurš gan neiemācas sēdēt un rāpot? visi kaut kad iemācas! :-) man patīk kā fizioterapeiti (piemēram, Hēla) attiecas pret šo tematu un tas diapozons,kad bērnam kaut kas jāsak darīt (piemēram, rāpot) ir ļoti plašs, tad ģimenes daktere (kas skaitās arī pediatre) tomēr tā nedomā
03.11.2016 12:22 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
ella de, dēļ Tavas situācijas paņēmu un ielogojos :D Sen te neesmu bijusi!
Mana meita sēdēt sāka tikai 11 mēnešos pati, rāpot 1,1 gada vecumā, staigāt 1,6 gada vecumā un bērns ir pilnīgi normāls, vienu brīdi bija jānēsā ortopēdiskie apavi, dēļ vājām saitītēm potīšu vietās! Tagad mums ir 2,10 gadi un iet kā lielā :) Mums, piemēram, fizioterapeite teica, ka pat labi esot, ka vēlāk mazliet visu sāk darīt - netraumē tik ļoti mugurkaulu! Vairāk ir jāpavingro ar bērniņu! Ļoti labi ir K.Hēlas vingrojumi, jāpameklē tikai netā!
03.11.2016 12:26 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Paldies Tev :) noteikti pameklēšu
03.11.2016 12:38 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Bērnam jāsāk sēdēt/rāpot/staigāt tikai sākot no 9 mēnešu vecuma. Meitenes, neslīdziniet savus bērnus ar tiem mazuļiem, kas to visu ir sākuši darīt ātrāk. Ātrāk NAV labāk - pavisam noteikti.
Klaudija Hēla sēdēšanas/rāpošanas/staigāšanas lekcijās pat stāsta, kādu vidi bērnam veidot horizontālajā līmenī, lai viņam būtu pietiekami interesanti pabūt tur ilgāk (lai bērns iemācās līdzsvaru uz maziem, horizontāla līmeņa šķērslīšiem, dzīvojoties pa grīdu un nostiprina visu dziļo muskulatūru) un nerastos interese slieties sēdus vai stāvus pāragri.
Labāk, ka bērns horizontālajā līmenī iemācās perfekti izjust līdzsvaru, sagatavo ķermenīti pilnīgāk ilgākā laikā un uzslienas stāvus stabilāk.
Bet par runātprasmi gan es ticu, ka tas ir vislielākā mērā atkarīgs no vecāka komunikācijas ar bērnu. Ja 2 gadu vecumā bērniņš slikti runā vai nerunā, tas, manuprāt, ir akmens vecāku lauciņā.
03.11.2016 12:58 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Bet par runātprasmi gan es ticu, ka tas ir vislielākā mērā atkarīgs no vecāka komunikācijas ar bērnu. Ja 2 gadu vecumā bērniņš slikti runā vai nerunā, tas, manuprāt, ir akmens vecāku lauciņā.

Un ģenētikai nav nozīmes itin nekādas. Interesanti, kad cilvēki izvēlas lasīt tikai kaut ko, kas patīk. :)
03.11.2016 13:03 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Un ģenētikai nav nozīmes itin nekādas. Interesanti, kad cilvēki izvēlas lasīt tikai kaut ko, kas patīk.

Jā, jā, jā. :-D
Vai es liku kādas atsauces uz lasīto?
03.11.2016 13:27 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Par to stabilitāti nepiekritīšu. Mans ir ļoti stabils un zin, kur smuki jānokāpj, kur kāja jāpaceļ, kur galva jāpieliec. Visas durvis prot attaisīt, aiztaisīt tā lai pirktus neiespiestu. Visur, kur iespējams prot gan uzrāpties, gan norāpties. Nekādu īpašu kritienu nav piedzīvojis, tāpat arī punus! Skraidot un staigājot vispār gandrīz nekrīt. Ja paklūp, tad tikai uz priekšu un vienmēr paspēj rokas priekšā pielikt. Viņš biežāk traumējās, kad rāpoja, jo citreiz tajā ātrumā nepaspēja rokas pārlikt uz priekšu, kad ar ceļiem tās aizsita prom un ar seju grīdā palika.
03.11.2016 13:34 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Undiya, kam tieši Tu nepiekrīti?
03.11.2016 13:40 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Undiya
Mūsmājās tas pats. Daudz uzmanīgāka, stabilāka un drošāka ir staigājot. Rāpojot bieži vien bija ar seju grīdā, jo rokas netika līdzi vai ar galvu sienā, jo ieskrējās un nepaspēja apstāties.
Tagad ja krīt, tad rokas priekšā un viss kārtībā. Pieceļas, nopurinās un dodas tālāk :D
03.11.2016 13:50 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu mana mazaa saaka seedeet un raapot 6 meeneshos.Peec tam ljoti aatri celaas kaajaas.Tikai tagad savos 10,5 meeneshos saakusi staigaat pati paaris soliishus.Visu sho laiku 4 meeneshus vinja staigaaja tikai turoties pie kaut kaa-diivaana,gultas,sienas,galda.Ljoti biezhi taisa pietupienus,raapo lielaa aatrumaa.Daktere teica,ka mazaa pati juutot ko vinjai jaadara.
03.11.2016 14:09 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Mana sāka vispirms 7 mēnešos rāpot un kādos 7,5 mēnešos sēdēt. 8 mēnešos sāka slieties kājās. Un tagad, kad viņai ir 10,5 mēneši - vēl aizvien nestaigā. Visus šos 2,5 mēnešus stutējas, stutējas, staigā gar mēbelēm, ar krēslu šļūc pa istabu, bet pati bez atbalsta neiet. Un es par to priecājos, labāk lai lēnāk visu uzsāk. Un mani kaitina, ka reizēm radi tur aiz sāniem un "staidzina" viņu pa istabu. Arī meitai tas nepatīk, jo acīm redzot nav tam gatava.
Savukārt manai paziņai ir vienaudze meita, kas sāka rāpot tikai 9 mēnešos. Un pašlaik 10 mēnešos arī knapi apsēsties iemācījusies. Un neviens ne mātei, ne bērnam neko nepārmet. Katram mazulim savs laiks.
03.11.2016 16:02 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
P.S. Vienai no draudzenēm dēls vēl 10 mēnešos nerāpoja. Tad viņa izlēma viņam vienreiz parādīt kā tas darāms, četrāpus noliekot un pakustinot attiecīgi rociņas un kājiņas. Un puika uzreiz aizrāpoja kā lielais. Laikam pats nesaprata kā tas darāms, lai arī organisms bija tam gatavs.
03.11.2016 16:05 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Landa, čau! Prieks tevi redzēt (l) Kā tev iet?
03.11.2016 16:09 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Mana meitiņa stabili sāka rāpot pagājušo nedēļu, un tajā pašā laikā arī apsēdās stabili. Līdz tam nu dikti vingroja. Stāvus gan neceļas, un ceru, ka to tik drīz nedarīs. Es domāju, ka daudzi sāk celties arī tāpēc, ka tusē pa redeļu gultiņu, vismaz redzēts, ka tieši redeļu gultiņā pirmo reizi slienas augšā. Mūsu mammas(omes) gan grib steidzināt šo pasākumu, tas fakts.
03.11.2016 16:38 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Diez kur un kāpēc Godīgā pazudusi :-(
03.11.2016 16:39 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Sēdēt sāka piecos mēnešos, bet rāpot tikai 10 mēnešos. Staigāt sāka pēc gada vecuma. Katrs bērns attīstas savā tempā, tas ir pilnīgi normāli.
Bet par runātprasmi gan es ticu, ka tas ir vislielākā mērā atkarīgs no vecāka komunikācijas ar bērnu. Ja 2 gadu vecumā bērniņš slikti runā vai nerunā, tas, manuprāt, ir akmens vecāku lauciņā.

Par akmeni vecāku dārziņā,ja divgadnieks nerunā- tas ir tikpat muļķīgi , kā vainot vecākus,ka bērns vēl nesēž. Tāpat kā ir vēlie sēdētāju un rāpotāji, tāpat ir vēlie runātāji,kas var būt vienkārši iedzimtības dēļ. Un vecāki var izstiepties un sarauties un runāt ar bērnu 24 stundas diennaktī, bet viņš tāpat nerunās, kamēr nebūs gatavs. Par to vai vecāki ar bērnu runā var drīzāk spriest pēc tā, vai bērns saprot, kas viņam tiek teikts.
Vispār mātēm vajadzētu mācīties beigt akmeņus citu vecāku dārziņā. Velākā vecumā tāpat vairs nav iespējams atsķirt, kurš cik ilgi lietoja knupi, vai staigāja pamperos un kad sāka runāt.
03.11.2016 16:50 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
nairalele, tas gan, ar visu sēdināšanu un staidzināšanu agrākos laikos, tāpat visi +/- normāli :-D
03.11.2016 16:59 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Manējā laikam baigā neveikle, jo visu laiku uzdauza punus :D Šodien pat mūsu piemājas mini veicī kamēr es ņēmu biezpienu, meita ņēma vagu no manis prom un ar seju tieši stendā iebliezās. Saskrāpēja degunu un dabūja zilumu. Un tā ik pa laikam, jo visus kritienus es vnk nespēju noķert. Tas nekas, ka staigā stabili. Dažreiz sapinas meistarībā.
Starp citu, vakar biju pie draudzenes, viņai puikam ar tikko gads palika. Viņš stāv kājās un mācās staigāt, bet ne pa kam negribēja rāpot. Tikai kā partizāns lien.
03.11.2016 17:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits