Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
havaja, dari kā uzskati par pareizu, bet, manuprāt, tu iebrauksi pamatīgās auzās.
Tas, ka bērns 5 gados staigā ar knupi ir tikai un vienīgi vecāku tupums un nolaidība. Tas pats ar pamperiem.
Es savam devu knupīti, līdz ar to bērns visu laiku nekarājās pie krūts, bija ātri nomierināms gan ratos, gan mašīnā. Arī pa nakti varēju mierīgi gulēt.
Mans mazais knupi nelieto jau no 6 mēnešu vecuma. Noķēru to brīdi, kad bērns pats lieliski tika galā ar sevi arī bez knupīša un vairs nedevu. Bez nekādām histērijām un tračiem, vēsā angļu mieriņā.
Tā kā izlem pati, jo bērns zīst gribēs un pirkstus tu vēlāk neatņemsi!
19.10.2016 17:43 |
 
Reitings 262
Reģ: 05.07.2013
Manam ir 5 mēneši. Un knupis viņam pilnībā nav interesējis. Esmu mēģinājusi iemānīt agrāk, bet ja ne ta nē. Rokas šad tad bāž mutē, pasūkā pirkstu mazu brīdi un viss, tas gan vairāk bija uz 4triem mēnešiem, jo "iznāca" pirmie 2 zobi.
Jā, ir grūtāk pa nakti, vai kad ļoti saraudas, dodu krūti, bet nu liela muiža!
19.10.2016 17:54 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Es gan jau sagaidīšu, kad puikam būs mēnesis un tad pamēģināšu iedot knupīti.
Rociņas viņš sūkā, bet nav kāda konkrēta pirksta, vairāk rokām piezīžas, kad meklē pupu. Bet nujā, pupā viņš var karāties non stop pagaidām.
19.10.2016 17:54 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Rociņu bāšana mutē ir pilnīgi normāla un bērna attīstībai nepieciešama.
19.10.2016 18:02 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Lai jau bērns sūkā prikstiņus, uztraukties varēs tad, ja tas notiks ap pusotra gada vecumu tikpat intensīvi un bieži kā pavisam maziņam esot :-D Man jau šķiet, ka bērnam lielāka trauma pirmajos mēnešos būs tad, ja viņam to pirkstu no mutes raus ārā (t) Neredzu neko tajā sliktu. Manējais, piemēram, sūkā arī kāju pirkstus, ko man tagad darīt? :-D Tas tak nenozīmē, ka arī 5 vai gadu vecumā to pašu darīs :-D Tai pirkstu sūkāšanai, kad bērns jau ir liels, drīzāk ir psiholoģiski iemesli nevis ieradums no zīdainīša vecuma. Nevajag par tādiem sīkumiem uztraukties. Uzskatu, ka zīdainīšiem jāļauj darīt viss, ja vien tas nepadraud viņus vai kādu citu. Ar audzināšanu nodarbosies vēlāk, kad mazulis kļūs saprātīgāks un apzināsies vairāk. Es pagaidām ļauj grauzt visu, ko grib, līst visur kur vēlās utt., lai jau izzina pasaulīti :-)
19.10.2016 18:15 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Varbūt kādai noder - ir 4 pakas ar otrā izmēra pamperiem.
http://foto.inbox.lv/solchiii/Pamperi
Katra paka pa dešuku! Ja noder - nu welcome PM :))
Atvainojos par offtopiku.
19.10.2016 18:39 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Hei, 1 gadnieku un vecāku bērneļu mammuči, padalieties - kad/kā jūsu bērni iemācījās ar karotīti ēst paši? Man nekādi neizdodas ieinteresēt meitu ēst pašai ar karotīti. Reizēm paņem un papļockājas biški, kko trāpa arī mutē, bet ļoti ātri apnīk. ēšana kā tāda vispār viņas acīs laikam ir laika izšķiešana, jo sēdēt krēslā un ēst viņa nav ar mieru. Tikai klēpī un nosēž mierīgi ja ir kaut kas interesants, ko bakstīt. Un ēdiena bakstīšana neliekas tik interesanta kā citas lietas.

Manam tagad 1,3 gadi, tikai pavisam nesen sāka interesēties par ēšanu ar karoti. Es vienkārši nolieku blakus šķīvim karotīti, pati baroju ar citu karoti, neko nemudinu, neuzspiežu. Tā nu viņš pats ik pa reizei kaut ko tur pamēģināja, līdz saprata, ka biezeņveidīgos ēdienus tīri labi sanāk dabūt mutē. Ar zupām gan vēl ir kā ir. Un jā, viņam arī barošanas krēsls ne visai, ir reizes kad galīgi negrib tur sēdēt, tad, protams, ar karoti nekāda ēšana nesanāk. Es par to nesatraucos, nesteidzinu. Neesmu redzējusi nevienu pieaugušo, kas nebūtu iemācījies ar karoti ēst, un dārziņā arī vēl neplānoju laist.
19.10.2016 21:04 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Havaja
manuprāt, tev vajag nedaudz atslābt. Bērnam ir tikai nedēļa, bet tu jau domā kā viņu pāraudzināt. (t)
bet par knupi runājot, tas nav nekāds bieds, protams var paveikties un bērnam nevajadzēs ne knupi, ne īkšķi (vai jebkuru citu pirkstu), ne pupā karāties, lai nomierinātos, bet ja tā nav, tad vieglāk taču ir noņemt knupi, kur bērns varbūt papīkstēs kādu dienu vai divas, nekā visu laiku sist pa pirkstiem vai kliegt, lai nebāz mutè. Padomā pati.
19.10.2016 22:14 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Teddy
man dikti zel, ka radiju tev iespaidu, ka gribu kadu parraudzinat un domaju kadam sist pa pirkstiem, laikam japarskata savs rakstibas stils, jo ta nu dien nedomaju!
es iestresoju par temam, kur man trukst informacijas!!
knupis vai pirksts man ir neizpetits temats!! domaju ka tas ir citam mammam vai uzdeva so jautajumu vai tas dabigi notika vai ka!
sobrid neko vinam neliedzu, lauju karaties pie pupa cik vien gribas, lauju bazt pirkstus mute un prasit miloties kad vinam gribas, ar laiku redzesu ka bus!!
19.10.2016 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Pirksti, kulaki, kājas pirksti, dažkārt abas rokas mutē ir tikai veids kā iepazīt šo tik interesanto pasauli. Kad mazais būs vecāks un interesēs mantiņas, tad tās tiks bāztas mutē. Tagad tik mazam es neko neaizliegtu, ja grib mutē bāzt pirkstiņu, lai bāž. Mans bieži 2 pirkstus turēja mutē un, tagad arī šad tad pirksti mutē, jo smaganas niez, zobi lien. Par pirkstiem sākšu satraukties daudz vēlāk, pagaidām neredzu jēgu.
Knupi mazajam sāku dot kā atbraucām no slimnīcas mājās. Mazais varēja reāli pie krūts pavadīt visu dienu, ko arī slimnīcā viņš darīja man. Bet nemainījās krūts ēdināšanā nekas. Man viņš bija un ir kārtīgs ēdājs. Nevienā brīdī nebaidījos, ka kaut ko sliktu itkā izdarītu. Knupi noņemt var, viss ir atkarīgs no vecākiem.
Sākumā gulēju ērtos barošanas krūšturos
19.10.2016 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Nepabeidzu.
Sākumā gulēju ērtos barošanas krūšturos un liku ielikņus, lai uzsūc, kas tecēja no otras kamēr mazais ēda. Neko es nemēģināju noslaukt. Tā jau sākumā bija pārpildītas, bet cietos, lai sagaidītu brīdi, kad nostabilizētos bērnam nepieciešamais daudzums un tad vairāk nekas lieks nepilēja. Bet kādus 3/4 mēnešus es gulēju krūšturī.
Nē, nevar pagaidām noteikt vai mazais kreilis vai labrocis. Man mazajam ir 9 mēneši un ļoti daudz nodarbojas ar abām rokām. Vienreiz ar kreiso nākamjā brīdis atkal ar labo. Bet vai tas ko maina, ja būtu kreilis vēlāk? Neredzu nekādu problēmu, visi izaugs un strādās.(t)
19.10.2016 22:45 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Havaja
tad es ne tā sapratu, atvainojos.
Likās, ka tu esi galīgi pret knupi kā tādu. Vienkārši cik es esmu dzirdējusi, tad no knupja var tik vaļā ļoti viegli un ātri, ja to izdara pareizajā brīdī un neļauj ievilkties. Bet pirkstus noņemt nevarēs. Meita arī bāza pirkstus mutē, acīs un visurs citur, kad piedzima, bet ārsts teica, ka tas ir tāpēc, ka viņi vēl nekontrolē rokas, neapzinās kustības, tāpēc drošības pēc es vilku cimdus, lai nesavaino sevi ar nagiem. Bet par īkšķa sūkāšanu man bija visvairāk bail, tāpēc devu knupi, jo mana māsa līdz kādiem gadiem 10 vismaz gulēja ar īkšķi mutē un tā pirksta skats nebija tas patīkamākais.
20.10.2016 08:49 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Knupis noteikti daudz ko atvieglo, nedomāju, ka vajag baidīties. Galvenais nenoslinkot un vēlāk to knupi noņemt. Manējā tā arī knupi nepaņēma, lai gan izmēģinājos visādi un visādus. Bet redzēju, ka mierīgāk aizmieg paši tie mazulīši, kuriem draugs knupis :D
20.10.2016 09:01 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Es arī biju noskaņojusies, ka bērnam knupi nedošu un biju priecīga, kad no sākuma neņēma, bet tad MAN sagādāja neērtības tas, ka viņš visu laiku varēja atrasties pie krūts un es beigās iemānīju viņam knupi. Bet tagad man patīk tas, ka ēdienreizē paēd kārtīgi un mierīgi darbojas savā nodabā.
20.10.2016 10:40 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es nesaprotu šito ieceri nedot knupi. Kapēc? Vai jūsuprāt tas ir kas slikts ? Jums ir bail,ka neatradināsiet vai kā? Es tiešām neesmu lasījusi neko sliktu par knupjiem, tāpēc brīnos.
20.10.2016 11:21 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Es nesaprotu šito ieceri nedot knupi. Kapēc? Vai jūsuprāt tas ir kas slikts ? Jums ir bail,ka neatradināsiet vai kā? Es tiešām neesmu lasījusi neko sliktu par knupjiem, tāpēc brīnos.

Tāpēc, ka bez tā var iztikt. Bērnam tas ir apmāns, bet mammai atvieglo dzīvi.
20.10.2016 15:56 |
 
Reitings 1055
Reģ: 10.04.2010
Sveikas!
Padalieties, lūdzu, pieredzē tās, kurām bērni ar mazu vecuma starpību (līdz 2 g).
Kāda bērniem ir vecuma starpība? Kas notiek starplaikā, kad beidzas pirmais BKA, bet vēl nav sācies 2. dekrēts? Kā labāk - strādāt pa vidam vai nestrādāt? Ja nestrādāt, tad kā to "noorganizēt", lai nav jāatgriežas darbā uz 2-3 mēnešiem? Padalieties, lūdzu, jebkādā pieredzē ar bērniem, kuriem maza vecuma starpība! :-)
20.10.2016 16:01 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
misshine, ja skatās no šīs tavas teorijas, tad bez ļoti daudzām lietām var iztikt.
Priekš kam tos elektriskos šūpuļkrēsliņus, ja mamma var pati šūpot rokās? Un, tas tikai kā piemērs.
Es arī knupju lietošanā nesaskatu neko sliktu un, nesaprotu to šausmīgo noliegšanu. Man abiem bērniem ir bijis jau no dzemdību nama un, tas nav radījis nekādas problēmas saistībā ar krūtsbarošanu.
20.10.2016 16:13 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Nu jā,priekškam atvieglot sev dzīvi :D
20.10.2016 16:21 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Diezvai ir kāds,kam ir psihoğiska trauma no tā,ka zīdaiņa vecumā deva knupi :D mamma tak mānās un nedeva krūti,bet kaut kādu gumijas gabalu,kā viņa tā varēja :D
20.10.2016 16:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)