Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Dominika, domāju, Tevī neietilps tik daudz ... :) Bet , ko Tev daktere saka ?
22.01.2014 21:47 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Sedziņu man atdeva mammas draudzene, tā bija kokvilnas un otra pašas bērnības vilnas sedziņa. Izmantojam arī parastos pledus, ja nu gadās aukstāks mājās.
Spilvenam nav vajadzības un apmalītēm vajadzību arī neredzu, jo mazajai patīk vārtīties un skatīties, ko mamma dara istabā, bet ar apmalītēm tas nebūtu iespējams.

gultiņu pirku depo, 30ls un matracis ir kokosa.
22.01.2014 22:16 |
 
Reitings 794
Reģ: 13.09.2012
Ms._K-Man analiizes ir labas,nekas papildus nav jaadzer dzeru tikai gruutniecu vitamiinus pluss zivju ellu,bet taa zivju ella peec manas izveeles,bet driiz paariesu tikai uz kalciju un zivju ellu:)
22.01.2014 22:17 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ieliktajā ebay linkā tik super smuki komplektiņi... :)
22.01.2014 22:20 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Sodien tikaam pie dzimshanas aplieciibas! :) tagad jaadomaa kaa tikt pie pases. Te buus jagaida vismaz 2 meneshi, bet varbut kaadai ir zinaams par izbraukshanas atljaujaam?

Papau, varbut tu zini? Vai zidainim var dabut atljauju, lai aizlidotu uz Latviju ? Tur pasi uztaisiitu paaris dienu laikaa..


Apriilii brauksim uz deelinja vecvecvecmammas 90. dzimsanas dienas balli :)
22.01.2014 23:06 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Mari, ja uzzini par to atļauju zīdainim, tad painformē mūs ar. Man arī interesē.
22.01.2014 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mari, vai Tu domā, ka jāgaida būs 2 mēneši, ja caur vēstniecību sūtīsiet? Var jau uztaisīt ekspress variantu. Man jauno pasi (es gan runāju par uzvārda maiņu) atsūtīja pēc 1,5 nedēļas ar kurjeru.
Ieteiktu uzzvanīt gan uz Latvijas vēstniecību Anglijas Karalistē, gan uz Migrācijas dienestu Latvijā un visu uzjautāt un salīdzināt iespējas, kas tiek piedāvātas.
22.01.2014 23:24 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Jā, zinu! Paši to taisījām. Latvijas vēstniecības mājas lapā viss ir rakstīts, bet nu tā.
1. Tev vispirms ir jāpiesaka bērnam personas kods un jānoformē viņš kā LV pilsonis. Tad nu rīt no paša rīta centies viņus sazvanīt un piesaki vizīti. Citreiz ir jāgaida vairāki mēneši.
2. Mums nebija laika vairākus mēnešus gaidīt, tad teicām, ka pie vienas reizes gan formēsim personas kodu, gan pieteiksimies Atgriešanās apliecībai.
3. Ej uz tuvāko foto salonu un taisi bērnam bildi. Nedrīkst griezt ārā no tā kvadrātiņa, kur vairākas tās bildes. Nes visu kā tev iedod salonā.
4. Noteiktajā datumā un laikā kopā ar bērnu brauc uz vēstniecību, līdzi PAPLAŠINĀTĀ dzimšanas apliecība, kur ir rakstīti vecāku vārdi/uzvārdi, abu vecāku pases, bērna foto, apdrošināta/ierakstīta aploksne ar uzrakstītu atpakaļ adresi (pastā tādu var nopirkt) un cik tur tās naudiņas...neatceros.
5. Aizpildi visus dokumentus, LASI RŪPĪGI kā tiek pierakstīts Tava bērna vārds. Man no visnotaļ normāla vārda un uzvārda, kam būtu jābūt tādam pašam kā tēvam, uztaisīja kaut kādas mistiskās Dieva zīmes, nezinu no kura pirksta viņa tādus locījumus izzīda. Liku, lai labo.
6. Gaidi, kad pa pastu pienāks personas kods. Kad to saņem, tad nekautrējies un piezvani viņiem, lai atgādinātu par savu atgriešanās apliecību. To viņi izsūta max 2 nedēļas pirms lidojuma. Manējā bija ierakta kaut kur dokumentu čupas apakšā. Labi, ka piezvanību. Apliecību saņēmu nākamajā dienā, kas bija nepilnas 4 dienas pirms lidojuma.
7. Par to kā viss notiek LV domas dalās. Tā kā man LV nebija daudz laika, jau laicīgi biju sazinājusies ar vienu tulkotāju ofisu, aizsūtiju viņiem pa pastu bērna dzimšanas apliecību (paplašināto, esmu nopirkusi vairākus eksemplārus) un uz atbraukšanas dienu viņi man visu jau bija iztulkojuši un notariāli apstiprinājuši. Tālāk ar šiem dokumentiem devos uz PMLP. Jelgavā man pārbaudīja VISU. Katru burtiņu. Piesējās pie tā, ka dzimšanas apliecībām atšķiras viens pēdējais cipars (viena man bija uz rokas lidošanai, otru sūtīju tulkot un attiecīgi uz tulkojuma bija cits nr. nekā oriģinālam, jo vnk sajaucu un paņēmu līdzi neīsto). Nācās skaidrot, ka UK tu tās dzimšanas apliecības vari pirkt kaut 100, nevis kā LV - viena uz visu mūžu. Tā tante bija jauka, pastostījās, bet palaida, bet tiešām pārbaudīja visu un bez tulkojuma cauri nebūtu tikusi. Savukārt citi saka, ka vispār neko nepārbauda, ne tulkojumu vajag neko. Iesaku piezvanīt vai labāk uzrakstīt vietējai PMLP, lai atbild un pasaka kādus dokumentus vajag, tad var izprintēt e-pastu un doties taisīt pasi. Foto iesaku iepriekš uztaisīt salonā, jo nevar zināt kā bērns uzvedīsies, kad būs jāfotografējas.


Aaaaa.....un vēl pirms došanās uz vēstniecību, lai vispār kaut ko varētu izdarīt, vecākiem ir jābūt izdeklarētiem no LV un LV būtu jāzina vecāku adrese UK. Es pati to darīju LV, bet gan jau caur vēstniecību to arī var izdarīt. Bet zvani viņiem jau rīt. Man parasti izdevās ātri sazvanīt, bet zinu cilvēkus, kas dienām zvana. Ja rīt pa dienu neizdodas, sūti e-pastu, uz tiem parasti ātrāk atbild, bet nekavējies...aprīlis ir diezgan šaubīgi tuvu. Lai gan mums puika dzima oktobra beigās un paspējām uz lidojumu februāra vidū, bet nu tā- līdz ar nagiem.
22.01.2014 23:54 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ar 2. punktu es domāju, ka mums nebija laika pieteikt vizīti personas kodam un pēc tam vēlreiz pieteikt viziīti pasei. Teicām, ka darīsim visu uzreiz. Bet to tu 100x atkārto un vēl 100x, kad būsi uz vietas. Tie darbinieki tur ir jauki, bet nez...vai nu pārguruši nabadziņi vai kas, bet nu reizēm klibo viņiem atmiņa, spēja lasīt un domāt līdzi. Turklāt tur tā telpa tik liela kā mana virtuve un, kad salien vecāki ar ratiņiem, autokrēsliem, bērniem utt. visi viens otram uz galvas, visi stresaini utt. labāk 100x pārliecinies, ka viss ir ok, nekā ej tam visam cauri vēlreiz.
22.01.2014 23:56 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Aaaa, un LV saki, lai taisa bērnam pasi uz 2 gadiem. Standartā ir uz gadu, bet, ja saki, ka dzīvo ārzemēs, tad viņi uztaisa uz 2 gadi.
22.01.2014 23:59 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Pēdējais posts no manis :D Atgriešanās apliecību var uztaisīt kaut vienas dienas laikā, šajā visā pasākumā visvairāk laika aizņem personas kods, jo tas nāk no LV. Viņi sūta pieprasījumu uz LV, tur bērnu reģīstrē un tad LV sūta atpakaļ vēstuli uz Tavu adresi...un tas prasa vairākas nedēļas.
23.01.2014 00:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Labi, šis gan pēdējais un eju riņķot.

Piezvani jau tagad uz LV un piesaki laiku pases taisīšanai, lai nav rindā jāsēž. Iespējams to jau zināji, ka tā var, bet nu, ja nu gadījumā. Jelgavā pag.gad. vasarā rinda bija 2 mēneši, bet man tas bija tieši laikā. Vismaz nav ar bērnu n-tās stundas rindā jāsēž. Nezinu kā citās pilsētās, bet Jelgavā vienalga kurā laikā ej, mūžīgi viss pilns.
23.01.2014 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Meitenes, kāds ir vidukļa apkārtmērs (vidēji) 1 gadu vecam bērnam un pusgadu vecam bebukam? ( interesē viduklis un gurni cm)
23.01.2014 00:57 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, paldies liels par info!

Tagad esmu vel vairak apjukusi. Taaaada chakareeshanaas :D

Manas domas apstaajaas pie taa, ka vecaakiem jaabuut izdeklareetiem no LV ??? Kaaaa? Obligaati? Es to nevaru izdarit. Nedriikstu, pareizak sakot. Personisku apstaaklju deel, nevaru un viss. Nezinu par viiru, pajautaashu no riita.

Man burtiski rokas tagad nolaizhas un izskatas, ka tomer uz Latviju netiksim. Kamer to visu bardaku izdariit... Sausmas..
23.01.2014 06:42 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
194 - un kokosa matraci kur pirki ? Varbut ja ir iedod linku.Tagad tieshi to mekleeju.
23.01.2014 10:20 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Nu pirms 2 gadiem, kad es to kārtoju, tad, jā obligāti abiem vecākiem bija jabūt izdeklarētiem no LV. Bet klau, tas ir 5min jautājums. Man šitā ar auto tiesībām biju, kuras LV gribēju likt. Biju ziņojusi par adresi UK, bet autoskolā drīkst iet tikai ar LV deklarētu adresi. 5min, iegāju caur to latvijas online portālu (vot tagad aizmirsu kā to lapu sauca, bet caur internetbanku varēja tikt iekšā) un piedeklarējos LV. Kā noliku tiesības, tā tajā pašā dienā atkal norādīju UK adresi, bet to gan var tikai klātienē izdarīt, internetā nevar. Tu izdari otrādi. Izdeklarējies uz to laiku, kamēr uztaisa atgriešanās apliecību un deklarējies atpakaļ (lai gan es ceru, ka tu zini,ka neziņot par savu adresi UK ir nelikumīgi).
Paspēt var, ja dari visu uzreiz. Mēs pašās oktobra beigās zvanījām, decembra vidū bija vizīte, janvāra vidū saņēmām personas kodu un februāra vidū lidojām.

Piezvani uz vēstniecību un pajautā arī par to izdeklarēšanos no LV. Moš pietiek tikai ar vienu vecāku, moš pa 2 gadi kaut kas mainījies, bet ieej vēstniecības mājas lapā, tur ir laba un detalizēta info.
23.01.2014 11:10 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Varbūt varētu padalīties ar sarakstiem mazuļa pūriņam..

Esot otrajā trimestrī sāku apsvērt, kas ir un nav nepieciešams.
23.01.2014 12:23 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
RAVEN, IEEJ RDZN MAJAas lapa. tur ir rakstits ko vajag.
majas-gulta, rati ,autosedeklitis, vanna ar h2o termometru, higenas lietas-spirta salvetes nabas apstradei, kumelisu teja kroku tirisana...vel kau as gan jau-slinkums rakstit
23.01.2014 12:28 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Paldies
23.01.2014 12:35 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu es bēbim pirkšu gultu, ratus, drēbes , vannu, ķemīte, šķērītes + higēnas preces vate, mitrās salvetes ... Autobenķi nepirkšu , neredzu ne vajadzību, ne jēgu
gultasveļu šūšu pati ( cik tur tā darba ) , sedziņu man mamma noadīja.

Esmu cimdiņu meklējumos bēbītim, bet nekur nav priekš jaudzimušajiem :(
23.01.2014 12:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits