Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
weee abas manas grūtniecības ir noritējušas ļoti labi, ar labām analīzēm, kā pēc grāmatas, kā daktere teica, otrajā gan sākumā bija sliktā dūša, bet tas ātri pārgāja..
Bet pirmās dzemdības bija gana ilgas un sāpīgas(izturēt,protams, varēja, bet sāpēja ļoti) un piedzima bēbis veiksmīgi, vesels kā rutks un tā, bet man tas beidzās ar asins pārliešanu un operāciju, otrās bija īsākas,vieglākas, bet jebkurā gadījumā nekādi korķa šāvieni man nebija :)
Tā ka, tas viss ir ļoooti individuāli, es vispār grūtniecēm ieteiktu neko neiedomāties, neveidot nekādus dzemdību scenārijus utt..Daudzos gadījumos, kad iedomātais izvēršas pavisam savādāk, dēļ iepriekš līdz pilnībai izplānotām dzemdībām, mammai ir bijis daudz grūtāk pieņemt situāciju, kā dēļ dzemdības beidzas ar neplānotu ķeizaru, mammu, kas ir šokā, par to kā tas viss, pēcdzemdību depresijām,jo šķitis, ka esi kā māte izgāzusies un tā..
Vienvārd sakot-jāpaļaujas uz to,ka viss būs labi un viss.
21.01.2014 13:06 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es cimdiņus mazajam atstāju 2 nedēļas, tad ņēmu nost, lai mazais iepazīst pasauli ar rociņām arī, un tad arī griezu nagus, nekas tur pats nost nekrita un nelūza. Tagad griežu ik pa 2-4 dienām nagus.

Un mazie no sākuma ļoti ilgi guļ, bet pēc tam jau sāk ar katru nedēļu kaut kas mainīties, dažreiz pat pietrūkst tās pirmās dienas, kad bērns tikai ēda, kakāja un gulēja.

weee - var teikt, ka grūtniecība bija mans labākais laiks dzīvē, jo jutos tiešām ļoti labi, tik pēdējā nedēļā simfīze pavisam jau sāka beigt nost, bet kopumā man tieši veselība uzlabojās un nekādas citas problēmas vai grūtniecības specefekti nav bijuši.

DZemdības arī priekš pirmajām nevar teikt, ka bija grūtas, jo dzemdību namā biju 4 no rīta ar 6cm atvērumu un pēc 6 jau mazais bija klāt, nu sāpēja jau pie izspiešanas ļoti un tiku arī saplēsta, bet nu tas pasākums vismaz bija ātri, pat nepaspējām ar draugu beigās saprast kas un kā, kad jau viss beidzies. Nu pirms tam no 12 līdz 3 mājās kārtīgi kontrakcijas pārelpoju un atbrīvojos, un tad 3 domāju, ka jābrauc pārbaudīties ir vai nav jādzemdē. :)
21.01.2014 13:07 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Man ar gribas iziet araa, tik nevar saprast. -10 un sauliite it ii kaa spiid.
21.01.2014 13:08 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Wee - man. Grūtniecība ideāla, vēders niecīgs. Dzemdības bez mocīšanās, sāpēm un bļaušanas. Nogāja ūdeņi un pēc precīzi 4 stundām bēbis gulēja uz vēdera. Izspiedu ar trīs reizēm, nesāpēja. Šuves nebija. Arī pēcdzemdību periods bija viegls - ātri viss tīrījās un nekas nesāpēja.

Muša - ja sāp mugura, tad jāvingro, lai nesāpētu.
21.01.2014 13:08 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu man arī analīzes bija ļoti labas, līdz 35. ned viss ideāli, varēju vairākus km bez problēmām nostaigāt un pašsjūta ar bij laba, ja neskaita kunģa dedzināšanu. Bet dzemdības smagas. Labi tikai, ka pēc visa ātri atkopos, ķeizara rēta arī ātri un smuki savilkās un, ja neskaita muguras sāpes, tad viss ok.
Mazajai, lai gan dzima ātrāk par 2 ned un ar nabassaiti ap kaklu, arī viss forši.
21.01.2014 13:17 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Mnēmosine, nu es nevaru iedomāties, kam būtu jānotiek , lai es justos slikti , kā mamma. Es neko nezinu, bet esmu vairāk kā pāliecināta, ka mani instinkti visu izdarīs manā vietā. Un arī dzemdības manā uztverē nav sievietes misija, būtu lieki 2k 100% ietu uz plānveida ķeizaru. :)


Vienīgais no kā man ir bail no plīsumiem , bet draudzene saka , ka nav tik traki + vajagot ārstam pateikt lai tur visu stingri sašuj, tad vīram pēc tam būs lielie prieki :)
21.01.2014 13:28 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
weee Hā, hā..nu jā, es vispār nevaru iedomāties, kā es dzemdību laikā vecmātei saku,tikai sašujiet ciešāk,sašujiet ciešāk :D Beeet, man jau arī neko nevajadzēja šūt, turklāt man kaut kā dabīgi tieši pēc 2 dzemdībām viss tur daudz ciešāks palicis, taisnību sakot, pašai tas nemaz tik lielu prieku neraisa,bet,kā ir tā ir, neesmu gatava vēl 3,lai pa jaunam izstaipa :D
Katrā ziņā, ja tu zini,ka visas būs okei,tad jau tā arī būs.
Un vai tad plānveida ķeizers tgd tik dārgs, kaut kad skatījos par 400 apm., tas gan nebija Rīgā..
21.01.2014 13:35 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Visu grūtniecību jutos perfekti, ja neskaita krampjus kājās. Pat ar visu milzu karstumu biju žirkta. Dažas dienas pirms dzemdībām izstaigāju Cenu tīreli. :D Dzemdības bija foršas un ilga nedaudz vairāk kā 9h. :)

Tieši šodien apriezu savējam bebim nagus. Netipiski mierīgs bērns, kad griež nagus, baigi cītīgi vēro procesu. Citi man zināmi bērni taisa baigās histērijas. :D
21.01.2014 13:41 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Nu par šūšanu, tas nav nekāds patīkams prieks, man vismaz sāpēja ļoti, kā jau minēju, labāk būtu izspiedusi vēl vienu, nevis ļautu, lai man tur šuj. Vēl tagad man lejā ir velkoša sajūta, nostāvēt ilgi nevaru, jo sāp šuvju vieta un arī niez kā traks. Vēl astes kauls moka :( Un domāju, ka ķeizars arī nav nekāds patīkamais, pēc tā ir vēl smagāka atkopšanās, vismaz man tā šķiet. Par svaru - es esmu zaudējusi visu, kas bija grūtniecības laikā un krītos vēl, kas man nepatīk, jau tā tieva esmu. Pupi ar mazāki :D
21.01.2014 13:44 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
"Pupi" nostāsies savās vietās, Landa. :D Pēc dzemdībām briesmīgi izkāmēju. Krūtis palika mazākas - tagad esmu briesmīgi izkāmējusi, bet krūtis nostājās savās vietās. Pagājuši 5 mēneši. Bet asteskauls varot sāpēt pat gadu vai divus pēc dzemdībām. Es iemācījos nejust. Tā sāpīte notrulināsies.

Ķepa - vai Tu esi tā, kura es domāju, ka esi? :D Cik mazajam tagad būs mēneši? :D
21.01.2014 13:49 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
stellaglmr, es nezninu, kuru ķepu Tu domā. :D Bet mums bija nolikts viens datums, manējais tik 2 nēdēļas ātrāk atskrēja kā Tavējais. :p
21.01.2014 13:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man tikai 2-3 dienas likās, ka esmu ar dibenu dzemdējusi, bet pēc tam tā stulbā spiedošā sajūta pārgāja.

Un man grūtniecībā uzņemtais svars arī gandrīz nost, vēl tik 2kg palikuši, bet es vēl ceru vismaz papildus 10 kg nomest. Ceru, ka sanāks, jo ja turpināšu savu ieturēto ēšanu līdz bērna 3 mēnešiem, tad varētu sanākt, jo bērna vēdera dēļ varu ēst tikai dažas lietas, saldumus jau neēdu kopš mazā dzimšanas.
21.01.2014 14:03 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
To pašu arī domāju! :D Kā mazais jūtas? Tūlīt lieli svētki būs! (l)
21.01.2014 14:04 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
stellaglmr, nu neko, vakar vienīgi visu dienu rāva kašķi, bet šodien jau mans dzīvespriecīgais puika ir atpakaļ. Stutē dibenu uz rāpošanu, bet krūškurvis vēl par smagu, tad paliek nikns, jo netiek uz priekšu.:D oi.. lielajai ballei lēnām gatavojamies. Un rīt dosimies pie dakteres uz ik mēneša vizīti, tad laikam beidzot taisīs potes. :p

Kā pašai un mazajam? :)
21.01.2014 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu DZN ķeizars 2k , nu pa 400 man būtu bail likties zem skalpeļa , aizdomīgi lēti...
nu līdz šim man ar bēbi ir izdevies visu sarunāt, viss noris kā gribēju, lai gan daudzas teica, maz ticams ka būs , kā man gribās :)
21.01.2014 14:16 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
iedevu mazajam vairak un atlikumu izleju,kaa ieteicaat un cimdinjus vairs nezelē un knupi neiedevu,neprasa :)
Mnēmosine, nav tā,ka man depresija.Man laikam tendence te tikai problēmas rakstīt,labo nerakstu,tāpēc tā liekas.
Landa, loti precizi aprakstiji savas sajutas,man taadas pashas ir.Tas laikam pāries.
21.01.2014 14:23 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es knupi iedevu jau 2.dienā vēl dzemdību namā esot, jo mazais mani savādāk tikai zelēja un uzskatīja par knupi, tā kā krūtis man ļoti jau sāpēja, tad devu knupi, lai mazais smuki guļ.

Tagad knupi negrib īsti vairs tikai ņem ratos un tad kad vēders sāp, pārējā laikā nepatīk viņam tas knupis.
21.01.2014 14:26 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ķepa - mums viss korekti, kā parasti. Un ar rapošanu mums iet tāpat. Torss par smagu, lai pieceltos uz ķepām. Viņš uzraujas sēdus un grib celties stāvus. Tas ir tracinoši. :D Jo negribas jaukties bērna attīstībā, bet pēdiņas (potītes) reāli vēl ir par vāju lai ļutu tādas ēverģēlības. :D
Mums šomēnes bija pote pirmā. Fui. Riebīga sajūta - turi bēbi klēpī, tētis turēja kāju un iedur tādu garāku adatu. Man bija bail - bet bēbis neko, tikai dusmīgi saviebās, bet neraudāja. :D Būtu lielāks nopirktu viņam konfekti par labu darbu.
Pa dienām negrib mazais gulēt. Dzīvojas visu laiku pa krēsliņiem/paklājiņiem/istabām. Bet naktīs guļ ziemas miegā.

Kā ar piebarošanu? Dodiet kaut ko garšīgu? :)
21.01.2014 14:38 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Jums nav tā bijis, kad pamanat citas mammas ārā, neiedomājaties vai viņas nav cosmo mammas, un varbūt šeit esat viena otrai devušas padomus? Man šodien pastaigājoties bija tādas pārdomas..
Atkarība no cosmo, tas saucas?? :D
21.01.2014 14:44 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Brunette - man tā dažreiz līdzīgi kā tev ir, bet vairāk tieši domāju par mammām no cālis.lv, jo zinu, ka vairākas dzīvo manā rajonā ar kurām vēl neesmu tikusies.
21.01.2014 15:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits