Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
The_one, nomierinies, ieelpo un izelpo. Katrai tā var šķist. Jo vairāk uzvilksies, jo mazāk labuma no tā būs. Iedzer kafiju, uzkod kādu cepumu un palasi grāmatu, kamēr bēbis guļ. :)
21.01.2014 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Man lasot jūsu sarunas tik ļoti gribas mazo! :)

the_one, brīdī, kad viss liekas šausmīgi, ka neko nemāki un vispār asaru kamols kaklā, atceries, kā Tev ir paveicies, ka Tev vispār IR Tavs mazais brīnumiņš, pie tam veselīgs! Viss pārējais ir prakses jautājums :)
21.01.2014 11:13 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Es par knupjiem precīzi nezinu, bet nedevu ātrāk kā nebija sasniedzis mēneša vecumu. Kaut kur lasīju kāpēc neiesaka knupi dod ātrāk par mēneša vecumu; kur un kāpēc, neatceros, mošk atradīšu.
21.01.2014 11:22 |
 
Reitings 533
Reģ: 02.08.2011
eksotika tas ir saistīts ar to,ka zīšanas tehnika,kā bēbis zīž knupīti un mammas pupu ir pilnīgi atšķirīga, līdz ar to, bērns var atteikties no pupa,jo tikko dzimis zīdainis vēl nav spējīgs nemitīgi adaptēties pie te knupja, te mammas pupa.. Arī ja baro ar pudelīti un knupis no pudeles uzgaļa atšķiras, tas nav īsti labi.
21.01.2014 11:27 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
the_one, man sākumā arī bija tā, ka es naktī raudāju kopā ar mazo, jo man likās, ka esmu slikta mamma, ka neko nemāku, ka mazais raud, jo mamma nekāda un man tādas stulbas domas bija galvā, bezmaz vai likās, ka depresija nāk virsū, par katru mazāko nieciņu man asaras bira kā pupas, bet tad es sapratu, ka līdz ar savu stresu es daru pāri mazajam un iemācījos būt stiprāka. Ir jāsaprot, ka tas mums viss ir jauns, tāpat kā mazajam - mēs kopā ar viņu iemācamies iepazīt pasauli. :) Saņemies, mēs mammas nevaram būt sliktas, mēs zinam un darīsim tā kā mazajam labāk. Tici man - Tev izdosies un Tev jau tas ir izdevies, jo mazais kunkulītis ir ar Tevi. (l) Un neviens nav teicis, ka tas ir viegli. Jej bogu, kā es rakstu :D Manai mazajai tak tikai 12 dieniņas ir :) Bet tā jau liekas vesela mūžība.
21.01.2014 11:30 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
The_one

Tu visu dari pareizi un Tev viss izdodas. Tava pasaule ir apgriezusies kājām gaisā un tas ir noticis TIKAI pirms 4 dienām. Tici man, bieži vēl jutīsies tā, ka neko nezini. Nāks pirmās iesnas, pirmā temperatūra, pirmais klepus un katru reizi liksies, ka neko nezini, neko nemāki :D Been there, done that! Ieklausies sevī un bēbī un viss būs kārtībā.
Par ēšanu - piekrītu viedoklim, ka taisi vairāk un lej ārā lieko.
Par knupi - ja jūti, ka vajag, tad dod. Daudziem bērniem vnk ir ļoti izteikts zīšanas reflekss un tādēļ zīž visu pēc kārtas - rokas, drēbes, mēli...visu, kas pagadās. Es biju baigi nolēmusi, ka nedošu...nafig pieradināt, lai pēc tam atradinātu utt. Viss beidzās ar to, ka 2. naktī vīrs skrēja 2.00 nakti uz veikalu pēc visa veida knupjiem. Puika gan nebija baigi naskais knupja zīdējs un spļāva ārā pie pirmās izdevības, bet bieži palīdzēja viņu nomierināt un iemidzināt. Ļoti veiksmīgi atradināju 7 mēnešu vecumā. Grūtāk iet, ja knupi vēl pēc gada ļauj lietot. No 8 mēnešu vecuma bērniem rodas pieradums pie lietām, tad nu visādas atradināšanas ir grūtākas.
Ja mazais labi ēd, labi guļ, labi čurā un kakā, tad viņam viss ir 100% kārtībā.

Par nagiem. Es uzskatu, ka nav nekādas dienas jāskaita. Ja ir gari nagi, tad tie ir jāgriež. Jā, pirmie nadziņi bieži paši nolup, bet, ja tas notiek, tad tas notiek ātrāk par 10. dienu. Personīgi manam puikam daži nolupa paši, daži līdz pusei...un kkādā 4. vai 5. dienā man apnika, ka viņam tādi asi un nelīdzeni tie nadziņi. Paņēmu un smuki sakopu rociņas.
21.01.2014 11:32 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Šādā laikā, kad ārā ir -13 grādi, var iet pastaigā ar mazo, kam divi mēneši??
Nevaru saprast ko darīt, itkā gribas iziet ārā, bet nezinu vai var, jo kad bija -10 grādi, es biju vienīgā māmiņa savā rajonā ar ratiem ārā, no tā konstatēju, ka māmiņas neved ārā mazuļus tādā aukstumā. Bet tādi mīnusi būs vēl ilgi, un pa mājām vien arī itkā negribas.. nezinu!
21.01.2014 11:42 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Brunette, ja saģērbsi mazuli vairākās kārtās, es domāju, nekāds ļaunums no īsas pastaigas nebūs. Stundām gan es nestaigātu, tīri arī pašas dēļ, bet apmest pāris lokus ap kvartālu - kāpēc gan ne? Es, piemēram, tajā laikā parasti netālu no mājas uzturējos, lai gadījumā, ja mazā sāk brēkt, es varu operatīvi atgriezties siltumā, pirms viņa nav sarijusies aukstu gaisu. Bet, nu, mana jau tajā laikā ratos vairs negulēja, bija jau lielāka.
21.01.2014 11:46 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
Brunette, var, bet jāskatās, lai deguntiņš nav auksts. te labs raksts par ārā vešanu: http://www.mammamuntetiem.lv/articles/975/ara-auksts-vai-vest-zidaini-lauka/
21.01.2014 11:49 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Brunette

Saka, ka kulbā esot par 5 grādiem siltāks. Ja ārā smuki spīdētu saule un nebūtu briesmīgs ziemeļvējš, es noteikti ietu arī pie -13. Sasmērētu ar aukstuma kremu sejiņu (tu noteikti zini, ka nedrīkst būt ūdens sastāvā), saģērbtu kā nākas...tā, ka tik snīpis laukā spīd :D Lai gan skaties, lai nav nekas priekšā degunam un mutītei, citādi tajā vietā veidosies kondensāts un no tā bēbis var saslimt. Mute, deguns lai ir pilnīgi brīvi, nekādas šalles priekšā, segas utt. Un aiziet! Visu ziemu jau nevar sēdēt mājās!
21.01.2014 11:49 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Pie mums gan ap -10 grādiem ir daudz bēbīšu ratos. Ratos mazajiem ir pāris grādus siltāks, pie tam - ja nav vēja un mazais silti saģērbts, viss kārtībā, kādu stundiņu var pastaigāt. :)
21.01.2014 11:51 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es zem -10 grādiem ārā neeju. Bet tādēļ, ka pati noķertu 100% kādu kaiti un secīgi aplipinātu bēbi. Es labāk viņu ielieku kubā un piesēdinu un laiku pie atvērta loga. Pastaigu tas neaizstāj, bet dzīvojam meža ielokā un gaiss te tāpat ir labs.

Nagus es griezu sākot no trešās nedēļas. ātrāk nebija vajadzības - arī ārsti teica, ka griezt var tikai no 10-tās dienas. Bet pirmo mēnesi mēs lietojām cimdiņus. Tā ka, bēbis tāpat sevi nevarēja savainot.

Knupi mēs devām spaidu kārtā. Bēbim sākumā vispār viņu nevajadzēja. Bet kā mamma ievalsēja pēcdzemdību palātā tā iespraida to draņķi nabadziņam mutē. Mazais vairākas reizes spļāva ārā, bet beigu galā paņēma. Knupis nav mums labākais draugs - bet kā meitenes rakstīja - kad niķojas un negrib čučēt, tad viņš mums palīdz. Zīšana bērnu nomierina.
21.01.2014 11:57 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nadzinjus mazajam negriezhu, bet viileeju. Saakumaa arii cimdinjus vilku, jo baigi skraapeeja sev seju.

Knupi saaku dot... Neatceros kad. Kadas 2 nedelas vinam bija jau. Jo tad vins baigi traki raudaaja un neko nevareejaam izdarit, lai neraud. Iedevaam knupi un miers maajaas :)
21.01.2014 12:00 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Paldies, kad mazais piecelsies, paēdīs domāju iziesim tomēr mazā pataigā, pašai arī gribas galvu pavēdināt. :)
21.01.2014 12:01 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Nevaru saprast ko darīt, itkā gribas iziet ārā, bet nezinu vai var, jo kad bija -10 grādi, es biju vienīgā māmiņa savā rajonā ar ratiem ārā, no tā konstatēju, ka māmiņas neved ārā mazuļus tādā aukstumā.


Es eju ārā. Protams, bēbi ietuntuļoju, pati satuntuļojos un ilgi nevazājos, bet man ļoti prasās iziet ārā katru dienu kaut vai drusciņ.

Mari, kā tev izdodas novīlēt? Man tie nadziņi liekas tik mīksti, ka nekādām vīlēm nepakļautos.
21.01.2014 12:25 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Ebe, nezinu kaa, bet mums izdodas! Man gan ir viilite, kas varbut ir tiesi domaata mazajiem, neesmu iisti paarliecinaata. Man ir taads komplektinjs bebim...
21.01.2014 12:28 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
21.01.2014 12:29 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Atnācu tikko no ārsta , tā kā parasti šokā ( labā nozīmē ) par to cik labi es jūtos un kādas man labas analīzes neskatoties uz manu neregulāro ēšanu. Man pat atļāva iešaut enerģijas dzērienu (es viņu jau gandrīz sapnī redzēju :D )
Ja godīgi man pašai neticās, ka drīz jau būs jādzemdē .... Sāku aizdomāties, ja jau grūtniecība noris tik viegli un labi varbūt arī dzemdības tikšu pa ātro cauri !? Varbūt kādai ir pieredze saistīta ar grūtniecības gaitu un dzemdībām ... !?
Runājot par ārā iešanu, mana draudzene ar savu 4.5 mēnešus veco bēbi pa 3-4h dzīvojās pa āru , arī pie šādas temperatūras , bēbis silti saģērbs un jūtas labi, pati gan bieži pārsalst , kā kramiņš.
21.01.2014 12:50 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Par cimdiņiem, kā ārste slimnīcā lika vikt nost, tā kopš tā laika neesam vilkušas. Vienu reizi gn ieskrāpēja sev vaidziņā, bet kopš tās reizes nav bijis neviena skrāpējuma. Un nagus griezu arī pēc pāris dienām, jo sāka splīst ar asiem stūriem un tml.
21.01.2014 12:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
un bonusā visam , man vairs neaug svars , Paldies, Dievam ! :)
21.01.2014 13:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits