Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
pārgāju no aptamila un vienu no vislētākajiem maisījumiem tutelli, tad bēbim viss aizgāja kā pa diedziņu-režīms,svars, vēdera izeja,bija miera mika.


Mums tieši tāpat, tikai vēl pa vidu bija Nan, kas vispār nekam nederēja.
19.01.2014 23:01 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Njaa, cerams, ka pieradiis pie sitaa Hipp.
19.01.2014 23:01 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Manai savukārt šodien kk stulbs niķis uznācis. Guļ tik uz rokām, kā nolieku gultiņā, tā brēc. Mugura jau ap dienas vidu saka sāpēt un tagad arī rētu sāk vilkt no nēsāšanas.
19.01.2014 23:14 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Zane, par to piebarošanu runājot (mums arī pudeļu bērns), jāparunā ar savu dakteri/ vecmāti. Mums mazā jau 2. mēnesī konkrēta blenza manā un vīra šķīvī un smieklīgi vēroja, kā mēs ko liekam mutē. Augustā, kad mazajai bija 3 mēnesīši, ciemojāmies pie manas omas. Ar vecmātes un mūsu daktera atļauju devām jau pirmo cukini. Noziedojām vienu knupi pudelei, izdurot mazliet lielāku caurumu, novārījām cukini, izberzām caur sietu, samaisījām ar maisījuma pienu un devām, lai sāk aprast ar jaunajām garšām. Kopš tās dienas aizgāja uz urrā. Tā nedēļu devu ik pa divām dienām kādu dārzenīti ar maisījuma pienu, tad pārgājām uz katru dienu un tad jau ar 4. mēnesi jau kārtīgi ar karotīti ēdām dārzeņus. Gāju veikalos pētīt burciņu piedāvājumus attiecīgajam bēbīša vecumam, pierakstīju idejas, gāju uz tirdziņiem iepirkt dārzeņus un tad mājās gatavoju. Sākām ar cukini, ķirbjiem, kartupeļiem, burkāniem arī spinātiem + pēc vecmātes ieteikuma maza piciņa sviesta jāpievieno. Dārzeņi mums ir iemīļotāki par augļiem. Ar augļiem sākām tad, kad manīju, ka ar dārzeņu ēšanu nav nekādu problēmu. Mums maza tāda, kurai nepatīk nekas super saldens, bet vairāk pavelkas uz skābeno- plūmes, ābols, bumbiers. :)
Tagad, kad jau 8,5 mēneši, ēd man rīsu un citas putras ar auglīšiem no rīta, ietur pusdienās kārtīgu dārzeņu maltīti (vismaz 1-2x nedēļa dodu arī zivtiņu ar dillēm, gaļa gan mums negaršo), 2x maisījumu un tad pirms gulētiešanas nakts putriņu. Palēnām sāku dot arī kaut ko no sava šķīvja kā kvinoju, griķus, svaigu tomātu zupu.. utt (visu, kam nav pikantu garšvielu).
19.01.2014 23:20 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
194, mazā nenomierinas, ja paguli viņai blakus, cieši klāt piespiežot? Tu mazajai dziedi? :)

Mums ļoooooti palīdz nomierināties niķu uzbrukumā mana dziedāšana (ne vīra :D ) un būšana cieši klāt. :)
19.01.2014 23:22 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu klēpī viņa guļ. Palīdz neliela kratīšana, pie kuras aizmieg, bet kā nolieku gultiņ;a tik daudz laika ir, tik lai noietu uz pagrabu iemest malku krāsnī, un uzietu augšā. Divreiz paspēju arī kafiju uztaisīt un tad atkal augšā ar bļau;sanu. Pa dienu šodien tā k'das 3 st miega vrb salasītos.
19.01.2014 23:26 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Mana gan ēd Nan. Vienīgais porcijas lielas un mazi starplaiki diezgan.
Bet ar vēderu viss ok.
19.01.2014 23:28 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Man laikam ari bus jāmaina maisījums, tagad ēdam friso vom, kādu mēnesi, bet tagad pēdējās dienas baigi bļauj un negrib vispār ēst. Bet kad izdodas atslaukt savu pienu tad ēd.
19.01.2014 23:33 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
194, neviens nav galvojis pēc pašu pieredzes, ka audzināt bērnus ir super viegli :) Tas viss ir pārejošs periods. Būs gan slinkās, gan aktīvās, gan niķīgās, gan mīļums-gar-malām-līst dienas. Cik noprotu, Tev mamma ir liels palīgs, tad palūdz, lai palīdz Tev mājas darbiņos, lai vari pabūt ar mazo vairāk. Iespejams, ka viņai vienkārši gribas mammas siltumu un tuvību, tas arī viss. :)
Kad mums mazajai zobi auga, nebija ne temperatūru, ne siekalošanās, tikai niķošanās, tā nu gribēja man tikai klēpī dūdot un viss. Tas periods pārgāja :)
19.01.2014 23:34 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Vispār gribēju padalīties, ka mums meitai šodien bija pirmais randiņš ar superīgu čomiņu :D Apciemojām vīra bijušo studiju biedru, kuram dēliņš tik 2 nedēļas jaunāks. Meitiņai tā bija pirmā saskarsme un rotaļāšanās ar savu vienaudzi, līdz šim tik bēbjus ir redzējusi citiem klēpjos sēžam vai arī veikalos.
Es izkusu brīdī, kad abi bumbuļi kārpījās pa rotaļu paklāju un puika mūsu mazajai centās noķert roku, bet mazā, kā jau dāmai pienākas, tik kautrīgi rāva savu roku prom, bet puika vienalga uztājīgi to viņas roku centās sagrābt (l)
19.01.2014 23:38 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
19.01.2014 23:42 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Beidzot iemiga, jesss!!! :D


194, es lasiju, ka iemidzinaatu bebi uz rokaam jaatur vel 20min, un tikai tad var likt gultinjaa. Ja pieaudzis cilveeks iemig laikam 7 minuutees, tad bebis 20min.



Favel, tik miiliiigi nu ! Mazaa riktiiga daamiite tev :) sirzhu lauzeeja!
19.01.2014 23:45 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Nu man ir gan mamma tepat, bet viņai ir tik smags darbs un pēdējā laikā ar veselību pašvakāk, tad es vienkārši cenšos, lai arī viņai beidzot ir vieglāk un sanāk atpūsties, jo skrien kā vāvere pa riteni. Retu reizi sanāk mazo atstāt arī manai vecmammai (viņas vecvecmammai), bet tik daudz, lai aizbrauktu uz veikalu un ja ir kādas darīšanas. Jo viņai diezgan bieži uz pieskatīšanu atstāj mazo brālēnu (lai gan puika jau paliels, 8 gads iet, bet ar invaliditāti, tā kā, arī nav viegli). Tad nu es te pati cenšos.
Man šodien, tpt kā meitai tāds čikstāmais garastāvoklis. :D

Tik forši. ::) Man draudzenēm apkārt puikas vien. Jau smejos, ka būs vienīgā meitene kompānijā. 2 meitenēm jau piedzimuši (2 gadiņi un pusgads), nākošnedēļ solījās ciemos atnākt, vēl vienai meitenei puikam drīz gads un divas gaida uz februāri/martu. Jau runājām, cik domām un vārdiem spēks liels, jo kad sākām kopā tusēties un draudzēties, pa laikam iesmējām, ka bērni kopā varēs tusēties un augt. Tad nu tā sanāk visi uz vienu vecumu praktiski.

M, varbūt jums ir kādi forši stāsti par krustvecākiem, kā tos izvēlējāties? Jo es esmu izmisumā par krustmāti. Draudzenes diemžēl nav variants, jo ja draudzību vēl sanāk uzturēt, tā, ka parunāt kādu reizi, kad sakrājās, vai kopā atpūsties, tad nu nav man tā ticība tai draudzībai tik ļoti, lai ņemtu par krustmāti, bet radinieču man nav. Žēl, vispār, jo krusttēvi man sanāktu par vairāki. :D
19.01.2014 23:50 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Mari, viņas gaume ir skaidra- blondie puikas tikai un vienīgi :D

Ko jūsu mazais brīnums jaunu ir samācījies, lai iepriecinātu vecākus? :) Lasīju, ka esi cīnījusies par sava piena atgūšanu, kas ir vainagojies ar panākumiem. Vai plāno no jauna atsākt jaukto barošanu? :)
19.01.2014 23:50 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Manējā jau no slimnīcas mēdz uzsmaidīt, agrāk vairāk miegā, bet tagad arī reaģē uz dažādām intonācijām un sejām ko redz biežāk. Vēl viņa mēdz šķaudīt un tad tā smieklīgi nopūšās, it kābaigi grūto darbu paveikusi. :D
Vakar runājām ar tēti un brāli pa skype, tad nu viņa visu sarunu burtiski blenza kamerā. Tētis jau smējās, ka mazmeita kā mazs nēģerītis. Tik tumšu ādu. Es pati esmu diezgan bāla, mazās tētis arī, bet viņa patiešām kā mazs nēģerītis, tumšu ādu, matiem un acis jau arī uz pelēkā sāk brūnumiņi parādīties.
19.01.2014 23:54 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Klau, a viņam nav kaut kādas problēmas ar ādu? Sausi pleķi, rozīgi pleķi vai kaut kas tāds? Moš tiešām kaut kāda piena laktozes nepanesamība? Es Hipp maisījumu esmu ieteikusi 7 bērniem, no kuriem 1 pāris dvīņu un visiem kā vienam tas bija absolūts glābiņš un visi vecāki bija sajūsmā. Godīgi sakot, esmu šokā, ka jums tā...
Ok, bērnam var uznākt raudulīgās dienas, viņš aug katru minūti un var būt diskomforts 100 un 1 iemesla dēļ (vsp ieskaties rīt mutē, uzmet aci vai viss ir ok un nav baltu pleķu vai nedod Dievs čūlu - stomatīts - man māsai šitā 6os mēnešos puika visu dienu nobļāva līdz netīšām viņa pagadījās pie loga un dienasgaismā ieraudzīja, ka mute pleķaina, kā sāka ārstēt tā bērns mierīgs), bet nu ilgi bērnu mocīt nedrīkst. Ja jūti, ka rīt ir tik pat raudulīgs, tad sazinies ar savu health visitor, lai šī kaut ko iesaka.
19.01.2014 23:56 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Favel, nav man piena. Likaas, ka buus, paraadijaas vairak un atkal čušš! :(

Bet mums rit ir 6 nedelas, mazais jau feini smaida, smejas un gugina,runaajas ar mums :) visvairaak ir tas - eeee!!! :D un smiekli tiiiiik forshi :) (l)

Sodien teetis ielika mazo ar pliku dupsi gultaa, protams, kaa jau iists viirietis, nepadomaa, ka apakshaa kaut ko jaapaliek, un beebis ar platu uzvaras smaidu piechuraa mums gultu! :D
19.01.2014 23:57 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
194, par to krustvecāku būšanu runājot. Man ar vīru bija noruna, ka es izvēlos krustmāti, bet viņš krusttēvu mazajai. Man arī vairs nav tādu supertuvu draudzeņu, bet es vairāk vadījos pēc principa- kam, izņemot savu ģimeni un vīru vēl es uzticētu savu bērnu uz visiem 100, ja dzīvē kaut kas noiet pa pieskari. Izvēlējos vienu draudzeni, kura dzīvo, mācās, strādā, uz doto mirkli, pāri okeānam. Kad abas dzīvojām LV, bijām labas draudzenes, mums vedās daudz sirsnīgu sarunu, uzskati lielākotiess sakrita, arī vērtību skala diezgan līdzīga. Neredzoties ilgāku laika periodu un atkal satiekoties, nejūtam to lielo pauzi starpā un esam vienkārši labas, lojālas draudzenes viena otrai. Šobrīd sanāk aizņemtības dēļ tik 1x pa 1-2 mēnešiem sazināties. Man ir svarīgi, lai mana meita gūst priekšstatu par tām vērtībām, kas ir svarīgas man un vīram, tāpēc arī izvēlējos tieši mūsu lielisko un lepno, nu jau krustmāmiņu :)
19.01.2014 23:59 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Vismaz vakar bija laiks, lai izberztu māju, tad nu tagad kādam laikam būs miers no mājas darbiem, tik daudz, cik sev ēst vakaros uztaisīt un māju kurināt.

Mari, manējā arī beidzot nomierinājās, tepat blakus guļ, gultas otrā galā, te laikam labāk patīk, kā savā gultā, jo sega ganjau smaržo pēc mammas. Cerams, tagad nogulēs vismaz 2 stundas, lai gan naktīs mums tāds puslīdz režīms jau bija. No 12 līdz 4/5 un tad līdz 8 un tad līdz 11 gulēja. Tik pa dienu visādi brīnumi. :D

ā, Amandaa (?), mums ar vārdiņu gāja komiski. Es visu dzīvi esmu zinājusi, ka ja būs meita, saukšu par Viktoriju, jo tas vārds man no bērnības ir vilcies līdzi. Parasti iepazinos ar cilvēkiem, nosaucu savu vārdu, Diāna, un ja kāds sajauca un nosauca savādāk, tad vienmēr par Viktoriju. Un man tas vārds tā iesēdās, ka skaidri zināju, ka gribu tā nosaukt meitu. Bet te tev nu bija... meita piedzima 23. decembrī, tieši Viktoriju vārdadienā. Tad nu, negribēju atņemt meitai svētkus, jo jau tā dz. d. un Ziemassvētki praktiski kopā, nosaucu citā vārdā, ko meklēju pēc principa,lai v.d. būtu vasarā.
20.01.2014 00:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Papau, neesmu neko pamanijusi! Varbut vins sodien taads tiesham tapec,ka paariet uz jaunu njammu? Muusu health visitorei gan neko nevar jautat :D vina jau bija shokaa par tuberkolozes poti un saceela paniku. Bet mees sonedel ejam pie daktera, taa kaaa.. Skatiisimies :)

Bet sodien pa dienu vismaz vins saaka normaali est,gandriz visu pudeliiti.


Man nepatik, ka tas Hipp ir pacinjaas,gruuti uzglabaat. Zheel, ka tukshaas bundzhas esmu izmetusi.
20.01.2014 00:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits