Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Paldies par apsveikumiem un izturibas velejumiem!:) pirmo mammu eksamenu esmu izgaazusi-nekas netek ara, jau tagad lika barot ar maisijumu... meginu gan dot kruti, bet nekas netek.
19.01.2014 08:41 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
the_one
Ar pirmo beebi man piens bija uzreiz, bet esmu dzirdeejusi, ka ja piens nav, mazias taapat ir jaaturpina likt pie kruuts, jo ziizot saak veidoties piens.. Nezinu kaa tur iisti ir, bet ja ljoti gribaas barot pashai ir jau arii piejami dazaadi ziidiishasnas konsultanti.. Lai izdodas :*
19.01.2014 08:51 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
The one, ja tev ir pumpiitis, njem un slauc !!! Taadaa veidaa saaks razhoties. Man pirmas 2 dienas ari nebija piena, saaku slaukt taapat un paraadijas ar katru reizi vairak piena.
19.01.2014 08:56 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Landa, ja mazā guļ, ēd un neraud, es nemodinātu un netraucētu. :) Ja viņa gribēs ēst, tici man, tur būs jābūt kurlam un aklam, lai to nepamanītu. Neviens zīdainis klusējot badā nav nomiris. :)
19.01.2014 09:04 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
the_one, man piens parādījās 3. dienā pēc dzemdībām. Nezinu, vai vienkārši tā bija vai tāpēc, ka ķimeņu tēju dzēru beidzot parādījās. Mazo noteikti turpini likt pie krūts! Mēs arī pirmās dienas barojām ar maisījumu,bet katrā reizē pirms pudeles liku pie krūts. Pēc tam baroju tikai ar savu pienu kādu laiku (bija gan visādas citādas problēmas, tāpēc jau mēnesi puika ēd tikai maisījumu). Rīgas Dzemdību namā piena konsultanti ir par brīvu, kamēr neesi izrakstījusies. 2. stāvā nodaļā bija pie sienas tel. numurs.

Pirms tam viena meitene rakstīja, ka Dzemdību namā dodot krūšu krēmu - man septembrī neko nedeva. Man pret saplaisājušiem krūšu galiem ļoti palīdzēja Faringo Spray. Sākumā uz savu dakteri skatījos kā uz trako, kad viņa man kakla zāles lika uz krūtīm smērēt, bet tiešām ļoti palīdzēja! Un ja baro ik pēc 2,5 - 3 stundām, tad nav nemaz jāmazgā nost pirms barošanas, jo mazajam nekas slikts nenotiek, ja viņš arī kaut ko apēd no tā (lai gan parasti jau pa to laiku ir iesūcies).

Landa, mana mamma būtu teikusi, lai tu pirms un pēc katras ēšanas mazo pasver un paskaties, cik viņš apēd. Varbūt, ka mazais tiešām paspēj pa to īso laiciņu apēst viņam vajadzīgo daudzumu.
19.01.2014 09:05 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
The_one.
Jāliek bieži pie krūts un var padzert tējas: ķimeņu, fenheļa un nātru.
19.01.2014 10:05 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
the_one

Principā tas ir normāli, ka piens parādās tikai ap 3. dienu. Tev pirmpiens arī nav, nemaz, nemaz? Mazais ir nemierīgs un raud? Jo šajā vecumā viņam kuņģītis ir ĻOTI maziņš (mums rādīja mazu, mazu stikla bumbiņu un teica, ka tik liels esot) un līdz ar to pietiekot ar dažām pilēm pirmpiena pirmajās dzīves dienās + tas, ka par pienu jāpacīnas, iemāca mazajm kārtīgi zīst. Bieži jāliek pie krūts, ļoti bieži.
Ja es būtu Tavā vietā, tad maisījumu dotu tad, ja bērnam būtu ļoti liels svara zudums (lielāks nekā pieļaujamā norma), ja pēc ēšanas ne par gramu nebūtu nekas pienācis klāt un bērns visu laiku raudātu un man liktos, ka viņš ir badā. Ja kaut kas no tā visa nebūtu, tad vēl dienu vai divas pamocītos un pacīnītos. Daudz dzertu šķidrumu un cerētu uz to labāko!
Un pat, ja neizdotos, izmestu no galvas domu par pirmo nenokārtoto eksāmenu. Muļķības. Tu mīli savu mazulīti, dosi viņam visu, kas Tavos spēkos un tici man, viņam ir vienalga no kurienes tas piens nāk - pudeles vai krūts. Bēbim gribas pilnu punci, rūpes un mīlestību. Tie arī ir 3 vienīgie jūsu vecāku eksāmeni, kas noteikti ir nokārtoti ar izcilību :)

Bet jā, paprasi, lai Tev uz palātu atnes zīdaiņu svariņus un pamēģini pakontrolēt. Parasti to dara tā, ka ar pamperu, bet bez drēbēm, pirms ēšanas nosver bēbi. Tad pabaro. Sver atkal. Pieraksti uz lapiņas ciparus un dienas beigās visu salīdzini. Uztaisi šodien visas dienas garumā tādu eksperimentu un redzēsi, kas notiek.

Aaaa, un vēl par to vai bērnam pietiek piens, spriež pēc mekonija. Ap 2. dzīves dienu jau būtu tā kā jāparādās normālai kakai, mekonijam visam jau jābūt izvadītam. Ja tā ir, tad piena pietiek. Tas pats attiecas uz pilniem, sačurātiem pamperiem. Ja dienas laikā ir vairāki pilni pamperi, bērns čurā labi, tad arī - piens pietiek.
19.01.2014 10:29 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Sveikas :)

Esmu 5.grutnieciibas menesii. Zinu ka loti kritaas dzelzs limenis, un ja godiigi saaku laikam jau to just, jo no gultas neizkapju vispaar :(

Pie arsta februari.. gan jau izrakstiis sirupus,lai paceltu dzelzi.Bet majas ir sis brinums no iherb : http://www.iherb.com/Wholesome-Sweeteners-Inc-Organic-Molasses-Unsulphured-16-fl-oz-472-ml/34611#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=molasses&rc=298&sr=null&ic=3

Saakumaa gribeju pakunsulteeties pie gudraam damaam, vai es kaa grutniece varu vinu dzert.Jo itka sastavaa nav kaitigo utt vielu. Varbuut kada ir dzerusi grutniecibas laikaa.
19.01.2014 10:42 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Es dzelzim dzeru Tothemu ampulās. Zinu, ak liela daļa nevar viņu iedzert un gandrīz vemj, bet man nav tik traki. Ar sulu sajaucu un hemoglobīns atkal ir normā.
19.01.2014 10:46 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ms._K
Negaidi februāri, bet sāc dzert kādu dzelzs preperātu. Zemāk minētā Tothema ir laba, bet ir arī citi. Ja nevari tikt ātrāk uz vizīti, piezvani pa telefonu dakterei, lai iesaka tev konkrēti kaut ko. Ja nemaldos, recepti nevajag...LV meitenes zinās precīzi pateikt. Hemoglobīnu ļoti jācenšas turēt normā.
19.01.2014 10:50 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Jaa es negaidishu tadeelj versos pie jums. Nu man ir no iherb malasses sirups .
Atradu arii vienaa arzemju lapaa kur tieshi mineets ka grutniecibas laikaa : 1 tablespoon has 15 percent of your daily needs. Tad jau dzershu to ar pienu vai ka taa :)
19.01.2014 10:54 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Paldies par ieteikumiem, meitenes! Noteikti apdomasu suukņa iegādi.Sis dienas maina loti atsauciga dz.namā.Nakamaja barosanas reize barosim ar vecmati, nezinu, vai kas mainisies, jo vina ari teica:hm tiesam neka nav.
Svara zudums pagaidam 100 gr.
Uznāk bimbājieni un nav pat kur noliist..nevaru sagaidit majas brauksanu!
Skatos topošo māmiņu arvien vairak te paliek :) feini.
19.01.2014 12:15 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
The one, man slimnicaa deva tadas mazas spriciites, kuraas iesuukt taas mazaas piena piliites. Un no tas spriciites es devu mazajam, cik nu tur bija, dazas piliites tik tiesaam. Tad vins eda to manu piena mazuminju un maisijumu.
Tad es saaku ar pumpiiti stradat un paraadijaas piens.

Man gan mazais nenjeema pupu un arii vecmaates naaca kjipa paliidzeet barot mazo, bet tapat nekas nesanaaca. . :D
19.01.2014 12:28 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es tomer ceru ka tas delj stresa un majas viss bus savadak.bet jasaka kardinajums ir liels..uzreiz miers majas.nav jastreso par pienu ir vai nav.ed ko gribi.
19.01.2014 12:35 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es īpaši par to nestresotu. Dotu pudelīti un miers mājās.
Mani novērojumi (un nevis pētījumi) liecina to, ka ja tas piens nav - viņš tāpat ātri beigsies vai bēbis nespēs kārtīgi no viņa paēst un tāpat nāksies pudeļoties.

Centies atpūsties un būt rāma. Grūti gulēt Dzn un negribēt mājās, bet tāda gribēšana neko daudz pienam parādīties nepalīdzēs. Tev jau tā bija diez gan liela krīze pirms bēbis ieradās.
19.01.2014 12:45 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Es tagad tikai vienu nesaprotu, pāris lapas iepriekš meitenes rakstīja, ka jaukti barot - tā ir bērna mocīšana un uzreiz vairāk problēmas ar kuņģīti.
Vai tad, ja tagad the_one ir barojusi ar maisījumiem un pēkšņi viņa sāks dod savu pienu mazajam tas neradīs problēmas ar vēderu?
19.01.2014 12:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mātes pienā ir daudz reižu vairāk šķiedrvielu - līdz ar to, tas ir vieglāk pārstrādājams un zarniņām vieglāk strādāt. Problēma ar maisījumiem ir tāda, ka tur tās šķiedrvielas ir - tik, cik viņas ir un tas ir smags produkts. Ja bēbim no dzimšanas dod pudelīti, bet pēc tam sāk dod mammas pienu - es pieļauju, ka mazulis var justies vairāk nepaēdis. Bet nedomāju, ka apgriezta pāreja sagādās īpašas vēdrgraizes.
19.01.2014 12:50 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Tad sanāk, problēmas rodas tikai tad, ja vienlaicīgi baro jaukti t.i. brokastīs dod mātes pienu, pusdienās maisījumu?
19.01.2014 12:51 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu, tā sanāk. Jo zarniņām mainīga slodze - viņas nespēj adaptēties un rodas problēmas.
19.01.2014 12:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits