Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Story, tieši tā - būsi mamma un tad jau zināsi un jutīsi kā labāk gan tev, gan mazajam :)
08.10.2014 22:38 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Piekrītu the_one,tā arī es domāju,tas ir mans bēbis,es esmu viņu iznesajusi,piedzemdejusi un negribu,lai kkas ar viņu notiek,nejutos droši, ja kāds viņu tur rokās,tāpēc gribēju tikai,pati,pati,pati un draugs(tad kad bija tiko dzimis un pavisam maziņš) Tgd ir nedaudz savādāk, jo ir paaudzies,vnk pamācu kā pareizi paņemt un viss.
To jau katra mamma zin labāk-dot,nedot,kad to darīt vai nedarīt.:)
08.10.2014 22:39 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
es arī esmu no "sargātājām". nu neviens cits nav tik atbildīgs par mazā veselību, labsajūtu, drošību un mieru kā vecāki. nav runa par vecvecāku izstumšanu utt, bet par laiku, kad mamma ir gatava tikties ar "ārpasauli" un kad jūt, ka arī mazais ir gatavs.
08.10.2014 22:42 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Mana mamma panema meitu rokas otraja dzives diena, otra ome - tresaja. Pilniba uzticos joprojam siem diviem cilvekiem bernkopibas jautajumos - pari nav ari nodarijusi. Ari saikne ar omem ir uz urra, nemaz nerunajot par opjiem - tie ir labakie cilveki pasaule. Priecajos, ka nepalavos savai jaunas maminas paranojai un neiesledzos ar bernu sava istaba. Gaju gan uz veikaliem iepirkties, gan vasara uz paris darza svetkiem sanaca aiziet. Sliktais rezultats? Aktivs un komunikabls berns. Darzina iet bez kauksanas, pus vasatu pie omes laukos nodzivojas, kamer mamma stradaja, pus vasaru pie otras omes un pusi Latvijas izbraukaja ar tiem "svesajiem". Saprotu, ka var but gruti radit svesiem - auklem un puspazistamam tantem, bet vecakiem un tuvakajiem draugiem? To man gruti saprast. Galu gala jasecina, ka pasiem vecakiem tada gadijuma ir kaut kada emocionala barjera attiecibas ar vecakiem, savadak es to izskaidrot neprotu. Bet tas nav jauztver ka apvainojums, man vienkarsi gimene tadas vesas attiecibas nav pienemtas un ir neizprotamas.
08.10.2014 22:50 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Vienigais, ko es ieveroju, ka pec tadas radu sabrauksanas un rokas tureshanas, maza pec tam bija vel vairak nemieriga un raudaja.
Dala taisnibas jau katrai ir, bet man nepatik, ka vecvecakiem berns ir kaa uz izkersanu, pilnigi sajuta, ka to bernu rausta, saprotu, ka priecajas, tachu ir jabut nedaudz piezemetakiem un jadoma ari par berna labsajutu.
Par cimdiniem, es tik pasha sakuma vilku vai ari nolociju no rapuliem, bernam ir svarigi izjust visu ar savam rocinam un pirkstiniem, tapec cimdinus nevelku. No saskrapesanas neiztikt.
08.10.2014 23:05 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Man tā bija kā tāda "nesaredzama" saite -es un mans bērns kā viens vesels. Es nejutos forši ,kad kāds gribēja ņemt rokās manu bērnu vai kaut ko darīt ar viņu-likās, ka bērns ir neatņemama daļa no mana ķermena. Es pilnīg nevarēju paskatīties uz to skatu,ka mans bērns ir kādam citam rokās,iekšēji nervozēju un gaidīju,kad ātrāk tiks atdots tas bērns atpakaļ/ielikts gultiņā. Bet tas viss pārgāja nedaudz pēc bērna gada vecuma sasniegšanas.
08.10.2014 23:09 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Maija,šitam man nākas piekrist- "Vienigais, ko es ieveroju, ka pec tadas radu sabrauksanas un rokas tureshanas, maza pec tam bija vel vairak nemieriga un raudaja.
Dala taisnibas jau katrai ir, bet man nepatik, ka vecvecakiem berns ir kaa uz izkersanu, pilnigi sajuta, ka to bernu rausta, saprotu, ka priecajas, tachu ir jabut nedaudz piezemetakiem un jadoma ari par berna labsajutu. "
08.10.2014 23:12 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
šajā jautājumā piekrītu PārslaKo, bet mani radi arī nebija tādi, kas raustīja un ņēma bez atļaujas, ja kāds gribēja, pajautāja un ja es redzēju, ka mazajai nav iebildumu, arī pati neskrēju un nerāvu tikai pie sevis.
Tagad tikai priecājos, ka bērns ļoti labi pazīst savejos, kaut vai tikai pēc balss un ar svešiem var redzēt piesardzību, vēro kā es izturos pret šiem cilvēkiem un tad pati izlemj, grib iepazīties tuvāk vai nē.
08.10.2014 23:17 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Es biju priecīga, kad kāds viņu paņēma!Kaut uz minūti brīvas rokas :D
08.10.2014 23:19 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Es te ne uz kašķi, bet patiešām nespēju iedomāties to šausmīgo nepareizo turēšanu. Nu visi saprot, ka mazuli sēdēt nevajadzētu un diez vai kāds baigi ņurcītu to mēnesi, mazāku/lielāku, mazuli.
Visi saprot, ka jāatbalsta viss ķermenītis un jātur ļoti uzmanīgi.

Vnk gribu saprast, kas ir tas nepareizais ko var izdarīt?
08.10.2014 23:20 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Pirmo mēnesi es knapi pārvietojos, tādā taisnlenķa pozā turoties pie visa iespējamā, tad nu man īpašas izvēles nebija.
08.10.2014 23:21 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Gribu piebilst to, ka man ar saviem vecākiem un radiem ir labas attiecības, un ar drauga ģimeni arī, bet tas nebija iemesls, lai visiem tā dotu. Galīgi nav vēsas attiecības, nu vismaz ar manu ģimeni jau nu noteikti nav.

Piekritīšu eksotikai, ka kamēr bērns pats nevar pateikt, tikmēr galīgi droša par dažiem nebūšu, jo jau tagad grib visu ko iebarot manam bērnam, ko neļauju, un ja pieķeršu kādā brīdī, ka kāds slepus kaut ko dot mazajam (tagad nerunāju par nākotnes omes šokolādēm un konfektēm), tad arī būs nopietna saruna un uzticēt bērnu kādam pieskatīt nebūs vairs tik viegli.

Es audzinu pa savam un gribu, lai citi pieņem manu audzināšanu, nevis cenšas to pārveidot.

Ar visu nedošanu mans bērns jau tagad ir komunikabls, jo tomēr mēs ar viņu ļoti daudz kur ciemojamies un visur ņemam līdzi, gan radiem, gan draugiem. Tagad ļauju ņemt un spēlēties, bet tiešu runāju par zīdaiņa vecumu.

Drīz jau atgriezīšos arī darbā un nebūs man problēmas viņu uzticēt savai mamma, nebiju gatava atstāt bērnu ilgstoši kādam vēl 7 mēnešos, bet jau pēc 8-9 mēnešiem biju tam gatava un man tas liekas normāli, ka tam jānobriest, lai pēc tam var laiku arī pavadīt bez bērna, nevis visu laiku satraucoties, kas ar viņu.
08.10.2014 23:21 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
harmless_ - ņemt nepareizi un celt, piemēram pacel aiz padusēm, lai paņemtu, nevis caur sānu veļot ņemt, klēpī turēt vertikāli pie sevis, kad rokas zem dupša, lai gan pareizāk ir guļus rociņās. Visi handlinga principi.

Pati zināju, ka nedaru perfekti līdz galam, tāpēc negribēju, ka tājas dažās reizēs citi paņem un kaut ko nepareizi izdara, jo ja visi nedara un neapietās ar bērnu, tad nav jēgas no pareizas apiešanās.
08.10.2014 23:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Taadaa zinjaa man ar manu gimeni bus viegli, vinji ir teikushi ka nevar sagaidit kad paies purmais laiks, kad pec tam vares njemy mazo rokas, jo pat kakim un sunjiem, kad vinji ienaca manu vecaku majas bija taa, ka neuzbazamies ar savu rokas njemsanu, glaudishanu, jo vinjiem jaaprod, kur atrodas un kas bus talak.
Atceros, ka kaut kur lasiju, ka pirmajiem 8 mazula menesiem jabut pec iespejas tuvak ar mammu, jo velak tas paradisies berna uzvediba. Ja bernam shi saikne nav bijusi betnam gruti adaptetoes bernu darza, visu laiku vajag mammu, mammu.... Bet ka jau teicu taisnibas nav ne man ne kadai citai, katra jauna gimene dara ka juut un ka uzskata par pareizu.
08.10.2014 23:40 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Tiešām ir pilnmēness? Mazā pamodās četros un vēl joprojām neguļ, es tikai iemiegu uz 15 min. un atkal augšā, man galva kā spainis. Bērnam nekas nesāp, vienkārši grib komunicēt. Vēl atklāju, ka viņai nepatīk tumsa, jo tad ir garlaicīgi un neko apkārt neredz. Droši vien visu dienu viņa nogurusi gulēs...
09.10.2014 08:04 |
 
Reitings 126
Reģ: 21.07.2014
Mana Pele šonakt ar cēlās biežāk nekā parasti un no plkst. 4 līdz pus 6 abas vispār negulējām =/ mazajai kopumā ir problēmas ar miegu, bet pēdējās naktis ir pavisam traki.
09.10.2014 08:18 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mums ar miegu problēmas nav, tāpēc es esmu tik šokēta. 2 nedēļās gulējām labi, cēlās tikai 1x, ātri paēda un gulēja tālāk. Šodien tā kā driģenes saēdusies būtu!
09.10.2014 08:26 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
Šoreiz pilnmēness iekritis reizē ar mēness aptumsumu, tāpēc daļa bērnu nemierīgi. Manam puikam šī nakts bija ok, bet divas iepriekšējās gan rāvās augšā biežāk nekā ikdienā
09.10.2014 08:52 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
mans ar šonakt vienu reizi pamodās un nedaudz paraudāja, bet nu ātri atkal aizmiga, žēl mazo
09.10.2014 09:10 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Ah,es gribu pagulēt vēl-dēls labi gulēja nakti,neskatoties uz to,ka neierastā laikā ap 23 aizgāja gulēt,piecēlās 1x pa nakti.

Mums jau 3 diena iet kā pa kalniem-liekas,ka pie vainas varētu būt zobiņiii,jāskatās pēc kāda laika, kas ar smaganām notiek.

Ārā laiks fuj!


Meičas,kam te tgd mazulīši drīzumā dzims?Kas vēl te ir palikušas ar punčiem :) ?
09.10.2014 09:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!