Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Marchixa - un kad saka nemt to knupi vai nenem vel tagad?

Muša - ne, nesmu ar apalo galu meginajusi.

Nadīna - jā, ir grūti, ka nenem, besī citreiz.
04.10.2014 19:05 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
runājot par knupi, kādēļ tas ir nepieciešams? tikai lai atvieglotu vecaku dzīvi? kādi Jusu uzskati?
04.10.2014 19:06 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
man majas ir 20 dažādi knupji , nevienu nenjem, varbut vienu uz max 30sec.visu laiku ziizh rokas vai pirkstus :( labak butu knupi njemis.
04.10.2014 19:08 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Man liekas, ka knupis ir tapec, lai nomierinatu bebi, kad vins blauj un nerimstas.

Es nesen redzeju viena mamma staigajas ar bernu, aptuveni 3 vai 4 gadiga un mute knupis, tas izskatijas slimi drusku. Vai tad TIK liela vecuma vel dod.
04.10.2014 19:09 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Landa, tu domā Oball?

Mums tāda ir no 3 mēnešiem, mazais var ļoti veikli paņemt rokās, bet viņam nepatīk, jo nevar iebāzt mutē :D
Manējais arī knupi neņem, tikai reizēm iemiegot. Ja bļauj, un mēģinu dot knupi, tad sāk bļaut vēl vairāk, tā kā mums tas nepalīdz nomierināt.
04.10.2014 19:28 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mans uzskats, ka knupis domāts, lai nomierinātu, kā arī domāju, ka tas attīsta zīšanas refleksu.
Mans bērns man liekas, ka grib sēdēt, kaut gan nav pat 4 mēneši. Kā iedot rociņas - tā raujas augšā. neko nevaru padarīt - kad rokās - grib celties, kad baroju - grib celties... Un kad pildu vingrinājumu, kad aiz rociņām paceļ sēdus, tad laimīgs bez sava gala.
04.10.2014 19:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man liekas, ka knupis ir tapec, lai nomierinatu bebi, kad vins blauj un nerimstas.


Lidz cik ilgam laikam jadod knupis??
04.10.2014 19:31 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Story, nav tāds laiks! Mans uzskats, ka max 1.5 gadi, nu varbūt, ja tikai uz nakti tad 2 gadi, bet nu es ceru, ka manam bēbim ilgāk par gadu nebūs.
04.10.2014 19:41 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Robīte, vai tad tā var celt? Ģimenes daktere tā pārbauda bērnu bet teica ka man taa darit nedrikst. Tā jau ir sēdināšana. Plus tam visam ta bērns neceļās. To dara caur sānu.
O ball bumbai lētākais variants ir kaķu mantiņa ar peli iekšā, tāda no dzelzs pusapļiem. Doma tāda pati tik maksā 10x lētāk. Pēc tā kā viņam tā patīk vai drīzāk ātri apnīk labi vien ka nepirku.
Landa, jā,vingrinājumi uz bumbas arī ir bobats.
04.10.2014 19:47 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
the_one, īsti nezinu, mums vingrošanā visu, ko rāda, to visu darām mājās. Bieži jau tā nedaru, reti, bet šad un tad padaru. Saprotu, ka caur šo vingrinājumu viņa skatās galvu - cik stabili tur, vai velk līdz utml. Būtu pie 6 mēneši, varētu mazliet ļaut, bet nav pat 4 mēneši. Tā nu mājās strīdamies abi visu laiku :D
04.10.2014 19:54 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Pralinē, jā, to bumbu es domāju, laikam, būs jāiegādājas.
the_one, pameklēšu dzīvnieku veikalā :D
Robīte, es arī mazo tā aiz rociņām turu un viņa pievelkās pati, ģ.ā. pat tā darīja un mazā sēž, manējā tā ap pieciem mēnešiem jau gribēja pati sēdēt.
Ai, pie nākamā bērna, lai viss būtu ok, jāiet mācīties par fizioterapeitu un ko tik vēl nē.
04.10.2014 20:12 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mazā pati nepieceļas uz sēdēšanu, bet kad ielieku autosēdeklītī, tā viņa velkas sēdus un tad es ieliku mazo gultā un padevu savas rokas, mazā ieķērās un vilkās sēdus un sēž labi, spēj noturēt līdzsvaru, tikai sēž nepareizi ar taisnām kājiņām, kājām jābūt ieliektām, es nezinu kā to, lai dabū gatavu? Un sēdēt neļauj, jo nerāpojot.

Mhm, tas, ka pievelkās sēdus nav labi. Aiz rociņām celt augšā un presīti trenēt arī nevajag. Ģ.ā. tā dara, jā, bet mājās to darīt nevajag, jo tā ir tikai refleksu pārbaude. Nu, ja nesēž - pati nesēdini, ejiet cītīgi uz vingrošanu, jo bērnam ir smuki jāapsēžas caur sāniņu. Ja nosēdina kā ķipi un smuki sēž, tas ir labi, ka ir līdzsvara izjūta, jā, bet bērnam pašam jāiemāca tikt līdz tādai pozīcijai. :) Jā, ar mazajiem ir tas prikols, ka īsti vingrot negrib, mamma var kaut vai uz galvas stāvēt, bet - vajag ķert mirkļus, kad bērnam labs noskaņojums un to visu ar tādu jautrību, kā spēli, jo, tiklīdz mammai aiz dusmām rokas trīc, arī bērns sasprindzinās aiz stresa. Jūs pie fizioterapeita neejat?
Nu jā - būtībā jau vajag, lai rāpo, jo rāpojot nostiprina muguras muskulīšus, nebrīnos, ka neļauj sēdināt. Bet - tas viss ir labojams, mēs tam arī gājām cauri. :)
04.10.2014 21:15 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
big bad wolf, nesāka ņemt. reizes 5 pazīda un viss, ar varu arī nestūmu mutē. Tagad jau liels, sen jau aiz muguras knupīša laiki. :)

Nē, knupis nav domāts tikai, lai vecākiem dzīvi atvieglotu, attīsta zīšanas refleksu un zīšana pati par sevi bēbītim ir nomierinoša. :)
04.10.2014 21:19 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Vēl mazajiem masāžas var taisīt ar tām kaķiem domātajām mantiņām - tām asajām bumbiņām http://zoobaze.lv/?route=product/product&product_id=3681¤cy=EUR šādām - bēbītim maigi tādu pa ķermenīti ripināt, nu, tā kā masāžas veidā. Protams - arī spēlēties var dot. :)
04.10.2014 21:23 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Bēbis ar tēti bija pie vecmāmiņas - pirmās 20 minūtes esot vnk nobļāvis. Arī aizvakar, kad bijām ciemos, čīkstēja, vilka lūpu, gribēja raudāt, bet tad bija manās rokās un kaut kā nebļāva, bet nu... Atpazīst māju gaisotni? Man nepatīk, ka viņš tā. Saprotu, ka jā, maziņš, bet nepatīk. ceru, ka pārejoši.
04.10.2014 21:25 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un vēl mans puika negrib ēst rociņās.
Vislabāk viņam patīk un arī vislabāk aizmieg gultiņā guļot uz sāniem un ēdot, bet nezinu. It kā neprotestē, bet liekas, ka nav tā labi!
04.10.2014 21:32 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
marchixa, mēs pirmo reizi bijām pie fizioterapeita ceturtdien, nākamnedēļ mums ir 3x nedēļā vingrošanas - 1dien, 3 un 5dien, skaitamies kā uz dienas stacionāro, jo rindas esot nenormālākās. Mazajai noskaņojums vienmēr praktiski ir labs, bet ļauties tāpat neļauj īpaši, labo kāju atļauj pavingrināt, bet kreiso ne sevišķi. Nu nekas, gan viss notiksies. Mazā ir sākusi velties uz vēdera un no vēdera, izdodas tas viņai ļoti labi un izskatās, ka sāk arī patikt un tas jau ir galvenais. Vienkārši stresu rada tas, ka fizioterapeits visu tā pasniedza, ka šausmas. Tā jau ir kā saka, ka mīlētiem un lolotiem bērniem ir šādas tādas problēmiņas, jo viņi tiek uzpasēti, bet bērniem, kuriem tiek tās uzmanības mazāk, tiek paši kaut kā galā un viss sanāk. Bet es nevaru nelolot savu mazo un jā, atzīstu, ka esmu vainīga pie tā, ka mazajai tagad ir saspringums, bet ko darīt - pirmais bērniņš.
04.10.2014 21:51 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Landa, būs labi! Par vecākiem nepiedzimst, par vecākiem iemācās būt, par fizioterapeitiem arī taču nepiedzimst. :) Sākumā liekas, ka pasaules gals, bērns visu dara ačgārni, pašai vispār bailes celt, nest, sāc domāt, kā pareizi, kā nepareizi, ko vajag darīt, kā vajag, tad vēl atcerēties, ko tur teica un kā teica nedarīt... Nu re - jums pats, pats sākums. Jā, pretestība būs, jo bērns ļoooti ātri uzķer kā ir vieglāk kaut ko darīt, bet vajag panākt, lai dara nevis vieglāk, bet pareizāk, un pārmācīt ir grūti, jo nabags nesaprot, kāpēc viņu tagad sāk mocīt. :) Kad sāks viss attīstīties un notikt, viss aizies kā pa ķēdīti - sanāks viens, otrs, trešais, bērns sāks pareizi darīt to, to, to un šito un beigās jau viss būs kā vajag. Man sākumā arī likās tīrās šausmas, bet pēdējā vizītē jau aizgājām atrādīties un bērns visu perfekti darīja. :) Pie tam - bija vingrinājumi, kas viņam ne īpaši patika, tad nu - izdomāja pats savus vingrinājumus, kas ir grūtāki par tiem, ko vajadzēja, bet vingrināja tieši tos pašus muskulīšus, bērni ir loooti gudri. :) Jums lika lielo bumbu nopirkt? Sākumā mums lielākā daļa bija tieši ar lielo bumbu.
04.10.2014 22:09 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mums bumba ir, šad tad mazo liku uz vēdera tur, bet viņai nepatika, būs tagad jāpamēģina, varbūt, ka iepatiksies. Mums vēl nebija vingrojumu uz bumbas, jo fizioterapeite rādīja kā bērniņam attīstīt roku koordinācijas, kas man vispār liekas, ka tur nav problēmu ar mantiņu saņemšanu un tā, tad ar kājiņām darboties lika, kā arī to, kā pareizi celt bērnu un nolikt atpakaļ, man pilnīgi rokas trīcēja to visu atkārtot, jo man arī noteica - neesi tik saspringta, jej bogu :D Ar bailēm gaidu 1dienu :D
04.10.2014 22:18 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es šaubos,ka manējais vispār ko rādītu svešā vidē. Parasti pie ārstiem mute vaļā un viss. Loģiski ka bērns var neņemt mantu no daktera rokām. Svešs cilvēks. Mēs taču arī svešā kompānijā neuzvedamies kā mājās.
04.10.2014 22:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!